zaopatrzenia w wodę w wannie z rękami: instrukcje krok po kroku. Jak podłączyć łaźnia parowa do zaopatrzenia w wodę?

Nieuporządkowana łaźni wodnej zakłada nieprzerwany dopływ wody pod stałym ciśnieniem. Jest to z sytuacją ujęcia wody bardzo trudne. Jeśli podgrzać wodę to nie jest trudne - wystarczy ustawić kocioł lub inne alternatywne ogrzewanie, napływ wody nie zawsze jest wszystko wyraźnie. Rozważenie możliwości organizacji zaopatrzenia w wodę z różnych źródeł: studnie, studnie. Zastanówmy się, jak zbudować łaźni wodnej z własną rękę, i jak podłączyć łaźnia parowa do szatni.

Spis treści

 1. Przykłady wykonania kąpiel wodociągowej
 2. lato woda
 3. Zalety i wady letnim zaopatrzenia w wodę
 4. Zima łaźni wodnej
 5. Zalety i wady zapasem zimowym
 6. Pompy i przewody do dostarczania wody
 7. Lokalizacja może wziąć wodę
 8. Jak zrobić łaźni wodnej z rękami krok po kroku

Przykłady wykonania kąpiel wodociągowej

Staroświecki sposób, gdy woda jest przenoszona z jeziora lub dobrze i wlewa do beczki, która później zajęło dawno minęły. Teraz możesz cieszyć się komfortem, regulację przepływu wody za pomocą jednego ruchu. Ale to wszystko było tak, należy podejść do kwestii zaopatrzenia w wodę do kąpieli z wielką odpowiedzialnością.

Przede wszystkim będą wykorzystywane kwestia która źródła wody. Wybór jest pomiędzy trzy opcje: a wodociąg, dobrze lub wiertnicze. W rzeczywistości, najprawdopodobniej, nie będzie miał wyboru, ale tylko jedna opcja będzie dostępna. Każda metoda wytwarzania wody ma swoje plusy i minusy. Jeśli to możliwe, należy podłączyć do scentralizowanych kwestii zaopatrzenia w wodę nie powinno nastąpić, nie jest technicznie wszystko jest jasne. Porozmawiajmy o dostawę wody do stand-alone, jak zdobyć wodę ze studni lub studni przy minimalnym wysiłku i maksymalnych wyników. Trzeba mieć, aby uzyskać źródła ujęcia wody w wannie:

 • odwiert lub dobrze;
 • Sprzęt pompowania;
 • rurociągów z przewodów;
 • kocioł;
 • System dźwig.

Jeśli obszar źródła wody znajduje się bardzo głęboko, trzeba zatrudnić specjalistów wiercić artesianskie sprzęt również. I choć będzie musiał zapłacić pewną kwotę, wynik będzie uzasadnić wszelkie oczekiwania: w ciągu kilku dni trzeba będzie źródłem wysokiej jakości i czystej wody. Ale jeśli woda jest bardzo blisko, można po prostu wbijać rury, zainstalowanie pompy ręcznej, dwa zawory i można korzystać z wody. Tak zwane studnie Abyssinian ma zastosowanie wyłącznie do użytku w ciepłym sezonie, metoda Zima nie jest odpowiedni.

lato woda

Pod warunkiem, że kąpiel używane tylko podczas cieplejszych miesięcy, układanie sieci wodociągowej będą prowadzone w ramach systemu uproszczonego. Rury są układane na osiemdziesięciu centymetrów do półtora metra głębokości. Najważniejsze, że nie należy zapominać, jest kąt nachylenia systemu w kierunku studni. Jest to konieczne, aby zapewnić, że zimą nie występuje woda w rurach, a jego zamrażania może spowodować uszkodzenie integralności rury. Za organizację zaopatrzenia w wodę trzeba zaopatrzyć niezbędnych materiałów, urządzeń i narzędzi. Poza rur, pomp i armatury, musi zakupić grzejnik do kąpieli myjącej, zalecaną ilość - około osiemdziesięciu litrów. Należy również pomyśleć o filtrach.

Lato metoda wodociągowa jest prostsza, oprócz dostarczania wody do kąpieli: pary i prysznica, konieczne jest podlewanie, wypełnić prysznic i zapewnienia różnorodnych potrzeb. Aby połączyć się z łaźni wodnej o temperaturze dopływu wody położył wersję Latem można skorzystać z istniejącego systemu, który działa na stronie. Pozwoli to przynajmniej minimum dodatkowej pracy i kosztów.

Zalety i wady letnim zaopatrzenia w wodę

Wszystko dla letnich rur doprowadzających wodę komórkowego należy zakupić zewnętrzny system blokowania. Jest to wygodne, ale w czasie zimnej instalacji muszą być usunięte. Ale rzemieślnicy dostosowane za pomocą sztywnej metalowej rury zostawić je na zimę na ziemi, wstępnie zaizolowane.

Najprostszym i najbardziej prymitywny obiegu kąpieli wodnej poprzez szeregowo połączone ze sobą reszt węża lub rury silikonowej. Ta postać może być tymczasowe podczas montowania wykonaniu stacjonarnym. Jeśli za pomocą węża, eksperci radzą, aby korzystać z produktu ze wzmocnionymi nićmi. Cały system jest zbudowany na wzniesieniu, które pozwala spuścić wodę, ile potrzeba. Choć opinie ekspertów różnią się co do potrzeby odchylania, to najlepiej robić to, co jest najlepsze. Pogoda może się szybko zmieniać, to jest możliwe, aby utrzymać się trochę rozmontować system, a na stoku, można spuścić wodę i nie martwić się o integralność całej konstrukcji, a na wolności spokojnie zebrać część następnego sezonu.

Jeśli woda pochodzi ze studni, konieczne jest, aby wyposażyć system w taki sposób, że woda zbyt i połączyły. Aby to zrobić, należy zainstalować zawory i przełącznik. Wszystkie te działania przyczynią się do ochrony systemu przed uszkodzeniem i niepowodzenia.

Zima łaźni wodnej

Dla tej wersji, wodociągowa należy podchodzić bardzo poważnie. Znany wersja z głębokimi Układanie rur w ziemi nie dość pracy, a także do kąpieli - lokali niemieszkalnych i jest używany tylko sporadycznie. Oznacza to, że najmniejsza reszta woda zamarznie i niewydolność układu wyświetlania. Ponieważ temperatura pokojowa spadnie na ulicy.

Do pęknięcia można wykluczyć w systemie nie może być woda. Można użyć pompę wibrującą ze źródła wody z zaworem zwrotnym. Działa to tak: po wyłączeniu wypompowywanie wody z rur i nigdy opóźnione. jest potrzebne instalowanie dźwigów lub innego wyposażenia dodatkowego. W takim przykładzie wykonania, nie będą występować problemy z kąpieli wodociągowej.

Jest możliwe zastosowanie takiej opcji, a dodatkowo na rurowych przewodów grzejnych. Opcja kosztowna i nie zawsze wiarygodne dlatego, że przystanek światła awaryjne będą zmniejszenia wszelkich starań do zera. W ramach tej opcji, należy zainstalować nieprzerwane zasilanie, która kosztuje również pieniądze.

Wielu artystów korzystać z różnych opcji i programów do cieków wodnych bez żadnych problemów, ale wynik nie robi nic osiągnąć. Dlatego też, jeśli kąpiel jest używane w zimie, konieczne jest, aby ogrzać całą zimę jako mieszkanie lub scalić wszystkie kroplę, która nie jest całkiem realne. Dlatego możliwe jest w zimie, aby zrezygnować z korzystania z kąpieli w całości.

Zalety i wady zapasem zimowym

Możliwość korzystania z kąpieli w zimie jest wielkim atutem, ale jak już zostało powiedziane, budowa takiej możliwości wymaga czasu i kosztów materiałowych. Schematycznie, algorytm konstruowania dopływ wody można przedstawić w następujący sposób:

 • jeśli nadal nie ma źródło wody w okolicy, warto pomyśleć dokładnie o najbardziej optymalnym miejscu wywiercić studnię lub wykopać studnię;
 • Następnym krokiem -razvedenie systemu zewnętrznego przewodu: kopania rowu i rurowy jest korzystnie dodatkowo izolować je do tego celu w rowie jest wypełniona glinki i ułożone głębokości wełny mineralnej - układ rur pod ziemią zamrażania;
 • następnie zainstalowane pompy, filtry, zbiornik na wodę;
 • Kolejny krok - dystrybucji systemu rur w kąpieli, podłączone do rur pionowych i poziomych;
 • Ostatnim krokiem będzie podłączenie urządzeń sanitarnych i sprawdzić działanie systemu.

Dla sprawnego działania pompy, która zależy od przepływu wody, następujące główne elementy:

 • moc;
 • bezpieczeństwa;
 • Średnica otworu;
 • wysokość słupa wody.

Ciepła woda jest specjalne urządzenie do ogrzewania wody. Dzielą się one na pojemnościową i przepływu. Urządzenie pojemnościowy umożliwia zapisywanie i odbieranie ciepłą wodę. Po ogrzaniu wody do utrzymania optymalnej temperatury. Ze względu na duży pobór mocy w kąpieli należy dokonać wiarygodnego okablowanie. Kiedy silne mrozy uniknąć rur razmerzaniya, woda musi być odprowadzana. Wady tej opcji można nazwać potrzeba dodatkowych kosztów i złożoności użytkowania. Ale jeśli wszystkie wymagania bieżącą wodą zimą można korzystać z przyjemności sauny o każdej porze roku i przy każdej pogodzie.

Pompy i przewody do dostarczania wody

Dyskusja na temat scentralizowanego zaopatrzenia w wodę nie będzie, wszystko jest proste i zrozumiałe. W odniesieniu do autonomicznych systemów wodnych, niezależnie od wykonania źródła wody: studzienki lub zagłębień, konieczne jest, aby umieścić pompę wody. To jest bardzo ważne pytanie, wybierz sprzęt trzeba poprawić.

Rozpocząć wybór urządzeń jest konieczne, aby nie wykonywać lub moc, ale od rodzaju pompy. Konieczne jest, aby zdecydować, który silnik do podjęcia: batyskaf dalekomorskie lub powierzchnię. Ważne jest, aby dostarczyć wodę do laboratorium w celu analizy chemicznej: wody pitnej lub technicznych, czy istnieją zanieczyszczenia, a które, aby poznać skład chemiczny wody. Konieczne jest, aby radzić sobie z cechą urządzeń filtrujących.

Obliczanie zapłaty zaopatrzenia w wodę i zużycia wody pomoże wybrać odpowiednią pompę. Pompy powierzchniowe mogą być:

 • wir - ze zdolnością do zwiększenia presji na płytkich źródeł wody;
 • Odśrodkowe - do studni i bardzo głębokich studni i naturalnych źródeł wody.

pompy głębinowe są w kilku formach, są one umieszczone w dostatecznie głębokich źródeł:

 • Silnik głębinowy do studni;
 • Silnik głębinowy do studni.

Pompa głębinowa jakościowo spełnia zapotrzebowanie na wodę, objętość i ciśnienie słupa wody.

Po rozpatrzeniu pomp typu zanurzeniowego, skupmy się na typach konstrukcyjnych:

 • tłok;
 • odśrodkowej;
 • turbiny;
 • obrotowy;
 • wibracja.

Jeżeli istnieje możliwość, aby użyć podwodnych lub powierzchnię, porównać ich cechy i właściwości, które zostaną określone. Najważniejsze, że można powiedzieć o silniku powierzchni:

 • łatwy w obsłudze i utrzymaniu;
 • To wymaga zainstalowania przewodu ssącego i dostawy;
 • a nawet twierdził głębokość ssania - dziesięć metrów, w praktyce - jest to nie więcej niż siedem;
 • pierwsze uruchomienie po przestoju, a niezbędnych do wypełnienia wodą;
 • długa przerwa w pracy może zakończyć się bez przegrzania i awarii pompy;
 • To działa skutecznie tylko na lato zaopatrzenia w wodę;
 • dość głośno pracuje.

Lub głębinowe pompy głębinowej charakteryzuje następująco:

 • powinny być systematycznie podnosząc do zapobiegania i naprawy;
 • mające na celu wymuszenie;
 • Działa na głębokości dziesięciu metrów;
 • Nie przegrzewa się, ponieważ warstwa wody chroni urządzenie;
 • Nie wymaga konserwacji;
 • To działa dyskretnie.

W odniesieniu do rur, są uważane za najbardziej optymalne rur metalowych.

.Yap-tytułowej block__text, .yap-tytułowy {
font-size: 17px ważne ;!
}
# Yap-Ya_sync_2 pionowej .yap-tytułowej block__text {
font-size: 17px ważne ;!
}

Lokalizacja może wziąć wodę

Źródłem zaopatrzenia w wodę - podstawa całego systemu wodnego. Wodonośnych można podzielić na następujące główne kategorie:

 • górna warstwa wody - na głębokość czterech metrów, maksymalna zawartość osiągnąć po wytrąceniu lub sprężyny podczas topienia śniegu i jakość wody do picia techniczne i gotowania nie nadaje się;
 • gruntowych -warstwa stale wypełnione wodą, głębokość przepływu wody - -Twenty dziesięciu metrów;
 • artesian woda - znajduje się między warstwami, często pod ciśnieniem czystej wody na głębokość około pięćdziesiąt metrów.

Czerpać wodę do dostarczania wody do kąpieli może być konwencjonalnym dobrze abisyński dobrze artezyjskich dobrze filtr dobrze.

Cóż - ekonomiczne rozwiązanie, prosta konstrukcja. Głębokość zagłębień dochodzi dwudziestu metrów, w zależności od proleganiya warstwach wodnych. Zalety tej postaci obejmują:

 • łatwość użytkowania;
 • taniość konstrukcji;
 • trwałość usług;
 • stały dopływ wody.

Wady studzienki w następujący sposób:

 • wysokie prawdopodobieństwo kontaktu z obcymi i przedstawicieli świata zwierzęcego;
 • niewielkiej ilości wody;
 • Ryzyko zanieczyszczenia verhovodnym warstwy;
 • potrzeba oczyszczania i dezynfekcji leczenia;
 • istnieje możliwość zamulania.

Abisyński dobrze - głębokość źródło od czterech do piętnastu metrów. Zaletą tego przykładu wykonania można wymienić takie momenty:

 • Struktura ta może być wzniesiony w piwnicy;
 • szybkość budowy;
 • łatwo przywrócić;
 • Czasami nie ma potrzeby instalowania filtra;
 • Budynek zamknięty, chroniony przed obcymi;
 • użycie terminu jest do trzydziestu lat;
 • wysoka wydajność.

Wady udogodnienia, takie jak:

 • Często trudno jest podnieść pompę;
 • wysokie ryzyko zamulania;
 • sprawiają, że projekt tego rodzaju może nie w każdej dziedzinie;
 • podłączenia kilku punktów poboru wody jednocześnie zmniejszonym ciśnieniem.

Studnie przelewowe zazwyczaj osiąga głębokość nie więcej niż dwadzieścia pięć metrów. Wywiercić otwór ekonomicznie mniej kosztowne niż artezyjskiej, ale to nie działa od ponad dwóch dekad. Mocne strony tej konstrukcji są:

 • Dobra kompozycja wody;
 • ułatwienia budowy;
 • Prędkość erekcja.

Out filtracyjne studnie mają takie momenty:

 • systematycznie pompuje wodę;
 • niska woda powrót w zimie.

Artesian skvazhina- bardzo głęboka, może osiągnąć pięćdziesiąt metrów. Wiercenia będą wymagać dużych nakładów, jak potrzeba specjalnego sprzętu. Ale jakość wody i trwałość konstrukcji będzie blokować wszystkie koszty. Zalety takich studzienek można wymienić niuanse:

 • Stały poziom wody;
 • przed obcymi i organizmów;
 • może obejmować kilka domów;
 • długa żywotność;
 • nie zamulanie podczas nieużywania.

Należy jednak powiedzieć o wadach:

 • wiercenia niezbędne uprawnień;
 • Jakość wody może być niska, w wyniku nasycenia elementami;
 • expensiveness.

Jeżeli istnieje możliwość wyboru, określa, które potrzebne jest źródłem wody dla ciebie.

Jak zrobić łaźni wodnej z rękami krok po kroku

Podsumowując wszystko powyższe, możemy wyróżnić główne etapy rozwoju:

 • programy rozwoju, planowanie i zakup sprzętu i materiałów;
 • znakowania podłoża, kopania rowów do rur;
 • źródło pomiaru głębokości wody;
 • pompa zanurzeniowa i rura ssąca;
 • Rury przyłączeniowe;
 • ocieplenie przepompowni;
 • Montaż rur w kąpieli;
 • System połączeń.

Dodać do łaźni wodnej, można mieć główną rzeczą, aby wziąć pod uwagę wszystkie wskazówki i porady doświadczonych rzemieślników. Jeżeli masz pytania, jak zrobić wszystko poprawnie siebie, patrz instrukcje wideo instalacji wodociągowej w wannie.


Like this post? Please share to your friends: