Czyszczenie basenu z ich rąk

Montaż i serwis basenów - obiektywna rzeczywistość, która charakteryzuje nowoczesny sposób życia, który jest trudno argumentować. Większość basenów używać świeżej wody, której koszt jest wystarczająco wysokie, a biorąc pod uwagę jego częste braki w bazie basenów pracy umieścić zasadę recyrkulacji. Oznacza to system obiegu wody, w tym nie tylko do kąpieli, lecz także urządzenie do czyszczenia, dezynfekcji i ogrzewania i usuwanie wody. Stawiane są wymagania w zakresie jakości wody w basenie, zgodnie z którą woda stosowana w basenach kąpielowych, muszą zapewniać bezpieczeństwo epidemii przeciw bakteryjne, wirusowe, grzybicze i pasożytnicze choroby charakteryzującej przesyłania wody i nie dopuścić do niekorzystnego wpływu substancji chemicznych w wodzie, na organizm ludzki. Estetyczne właściwości wody - kolejnym ważnym wymogiem, który musi spełniać. Jak można zobaczyć, że istnieje tak wiele zapotrzebowanie na wodę w basenach, ale początkowo nie był idealnie czysty, ponieważ składa się z różnych zanieczyszczeń chemicznych i organicznych. Odnosi się to również do źródłach niepowodujących zanieczyszczeń, ponieważ nie są one w stanie zapewnić wodę dla ludności, nie wymagają leczenia, ale biorąc pod uwagę fakt, że basen dostaje tylko wodę z kranu, to nie wydaje się możliwe. Używać wody artezyjskiej jako panaceum ponieważ, pomimo niskiej zawartości zanieczyszczeń organicznych, ilość nieorganicznych składników również przekracza dopuszczalne granice. Aby zapewnić odpowiednią jakość wody, konieczne jest, aby oczyścić basen, który można wykonać na różne sposoby i przy użyciu różnych nowoczesnych urządzeń. Tak więc, czyszczenie basenu z własnymi rękami - temat, który będzie omawiany w tym artykule.

Utrzymywanie równowagi kwasowo-zasadowej - zastaw czystości wody w basenie

Pilność problemu oczyszczania wody w basenie jest bardzo wysoka, a nawet napełniania zbiornika wodą destylowaną nie jest gwarancją jego czystość długoterminowej. Wynika to z faktu, że woda ma skłonność do szybkiego zanieczyszczenia przez mikroorganizmy, cząsteczki kurzu i rośliny, jak również produkty korozji. Oraz ze względu na fakt, że nie w pełni rozwiniętym nawyku brania prysznica przed kąpieli w basenie, cząstki spadek wody i chemii gospodarczej. Jest oczywiste, że ta woda nie nadaje się do pływania, a zwłaszcza tych, które są przeznaczone do kąpieli dzieci, których skóra jest najbardziej wrażliwe na różnego rodzaju bodźce. W związku z tym ważne jest nie tylko do monitorowania częste zmiany wody w zbiorniku, ale także terminowe stosowanie systemu czyszczenia basenu.

Ważne! Czysta woda charakteryzuje się wskaźnikiem pH, co równa się 7,2-7,4, to jest neutralna. Jest to poziom pH pozwala na ograniczenie aktywności mikroorganizmów turbulencji i procesów korozyjnych, które zapewniają najbardziej odpowiedniej czystości wody.

Jednakże, woda z kranu z dala od tych figurach, ze względu na zmienność liczby elementów i ich części masowej. Wszelkie odchylenia wartości pH nie tylko szkodliwe dla organizmu ludzkiego, lecz także szkodliwy wpływ na układ przesączeniu, ogrzewaniu oraz zbiornika oświetlenia. W odniesieniu do pH normalnym poziomie, to sprawia, że ​​nie tylko możliwe, aby uniknąć negatywnego wpływu na organizm, ale również wzmacnia działanie środków dezynfekcyjnych. W związku z tym, eksperci zalecają, aby zwrócić należytą uwagę na dobór regulatorów pH, oferuje nowoczesne rynek w dużym asortymencie. Ponadto, są one warunkiem zastosowania środków dezynfekujących w zbiorniku do oczyszczania wody.

Oczyszczanie wody w basenie: główne metody

Całkowita wymiana wody w basenie - to doskonały sposób na utrzymanie czystości zbiornika, jednak ze względu na swoją złożoność, nie zawsze jest właściwe. Stosując nowoczesne metody oczyszczania wody, będzie można uciec się jak najmniejszym stopniu w procesie całkowitej wymiany wody w basenie. Obecnie zidentyfikować kilka metod czyszczenia basenu, różnią się zasadniczo od siebie:

 • Czyszczenie basenu mechanicznie przeprowadza się z zastosowaniem środków mechanicznych;
 • Czyszczenie basenu chemicznie Polega ona na stosowanie substancji chemicznych, które działają jako środki dezynfekcyjne;
 • metody elektryczne do czyszczenia wody, jak sama nazwa wskazuje, polega na zastosowaniu metod elektrycznych znacznie zmniejszyć zużycie odczynników chemicznych i wytwarzają chemii puli bez oczyszczania. Następne będą brane pod uwagę podstawowe środki i urządzenia stosowane w procesie oczyszczania wody w basenie za pomocą różnych metod.

Mechaniczna metoda oczyszczania wody: kluczowe elementy do ręcznego i automatycznego czyszczenia

Mechaniczne czyszczenie basenu - obszerna grupa pojęć, w tym basenie czyszczenia obu metod manualnych i automatycznych. Opcja manualna jest bardziej czasochłonne i pracochłonne, ale nadal pozostaje popularnym pomocą urządzeń taniość używany. Mechaniczne czyszczenie basenu zaleca się co najmniej raz na dwa dni, co będzie ostatecznie nie „run” czystość basenu.

Tryb ręczny Instrukcja czyszczenia basenu

Mechaniczne czyszczenie basenu ręcznie obejmuje następujące czynności potrzebnych do utrzymania optymalnej czystości basenu:

 • Usuwanie nagromadzeń brudu różnego pochodzenia i plamy tworzy się na powierzchni wody za pomocą pędzla;
 • Zebrać pianę i usuwając wszelkie odpady ogrodowe, spadł do wody, za pomocą konwencjonalnego skimmer;
 • Oprócz korzystania z tradycyjnych narzędzi, eksperci zalecają stosowanie bardziej nowoczesnych urządzeń, takich jak teleskopowymi prętami i szczotki, które z kolei mogą być w powietrzu i na dole. Są one stosowane do czyszczenia powierzchni zbiornika, a dokładniej jego boki i dno. Aby przedłużyć uchwyt urządzenia i make-dotrzeć nawet do najdalszych rogu basenu, szczotka jest umieścić na specjalnej teleskopowej. Do połowu odpady ogrodowe (gałęzie, liście i muszki) wykorzystywane sieci.

Mechaniczne automatyczne czyszczenie basenu sposób

Dla automatycznego czyszczenia basenu według metody mechaniczne stosuje filtry przedstawiającym działanie urządzenia z których zasada opiera się na fakcie, że przechodzą one przez wodę bariery o różnym pochodzeniu, uwalniając w ten sposób z obu organicznych i mechanicznych zanieczyszczeń takich jak pył, włosów i cząsteczki naskórka, owady, itp Istnieje kilka klasyfikacji urządzeń filtracyjnych, jednak będziemy patrzeć na tego, który opiera się na cechach konstrukcji i materiału, z którego wykonany jest element filtrujący. Zgodnie z tą klasyfikacją wyróżnić następujące gatunki filtry do basenów:

 • filtry piaskowe;
 • Filtry okrzemek;
 • gatunek wkładu.

 • Pomimo faktu, że filtry piaskowe - najbardziej dostępnych urządzeń do oczyszczania wody, są one uważane za skuteczne w grupie co najmniej ich droższych odpowiedników. Jako materiał filtracyjny stosuje się w takich filtrach piasek krzemionkowy wytwarza się tak, że podobny filtr mechaniczny zdolną do utrzymywania cząstek, których wielkość nie przekracza 20-25 mikronów. (Dla porównania, wielkość cząstek mniejszą niż 35 mikronów nie są widoczne dla nieuzbrojonego oka ludzkiego). Dzięki tej wyjątkowej zdolności filtrów piaskowych, ich zastosowanie pozwala utrzymać basen w stosunkowo czystym stanie.

Ważne! Ze względu na fakt, że zanieczyszczona woda przepływa przez członka piasku filtracyjnego barierowa stopniowo zanieczyszczone i raz w tygodniu musi być czyszczona. Do jego realizacji został opracowany sposób czyszczenia odwrotnej obejmujący wstecznego przepływu wody przez urządzenie, przy czym materiał filtracyjny przemywa się czystą już oczyszczonej wody;

 • wkłady filtracyjne, składający się z 3-4 wkładów, które są wykonane z polipropylenu i poliestru, przyczyniają się do bardziej dokładnego oczyszczania wody w basenie. Wynika to z konstrukcji filtrów naboju, które mogą utknąć obcych cząstek 5-10 mikronów, a zatem, mimo dostępności wkładu filtracyjnego w porównaniu do analogów piasku są bardziej kosztowne urządzenia. Co więcej, filtry kasety przeznaczone są do jednorazowego użytku, po czym powinny być usuwane, tylko nowoczesna technologia jest już na tym etapie jest możliwe opracowanie modeli, które mogą być myte przy użyciu odwróconej metody czyszczenia.
 • Okrzemki lub filtry ziemnych - jedna z najdroższych, ale jednocześnie nowoczesne i wydajne urządzenia do mechanicznej obróbki wody. Wewnętrzna część urządzenia filtrującego napełniony pyłem proszek złożony z muszli okrzemek - planktonu kopalnych. Okrzemki proszku - jeden z najskuteczniejszych środków do czyszczenia basenów, ponieważ jest zdolny do zachowania wielkości cząstek 3-5 mikronów. Wyczyścić filtr okrzemkę, można zastosować metodę oczyszczania, z tyłu lub zakupić specjalną płynnego środka, który jest stosowany do rozpuszczania zanieczyszczenia dowolnej natury w materiałach sypkich.

Korzystanie podwodnych odkurzacze

Nawet jeśli używasz najbardziej nowoczesne i wydajne pompy filtra do czyszczenia basenu, czyści tylko wodę, natomiast w opiece basenie oznacza utrzymanie czystości nie tylko wodę, ale również wszystkie powierzchnie miski. Eksperci zalecają, aby używać odkurzacza do czyszczenia zanurzonej basen, który może być albo ręcznie najefektywniej realizować zbiornik czyszczący i automatyczny. Różnią się one nie tylko metodą zarządzania, ale również wydajności i kosztów.

 • Odkurzacze ręczne - jedna z najtańszych opcji dostępnych opcjach, ze względu na prostotę ich konstrukcji. odkurzacz ręczny projekt zawiera uchwyt-bar, długi wąż i szczotkę. Charakterystyczną cechą tego środka czyszczącego jest ulokowanie maszyny elektryczne na powierzchni, nie zanurza się w wodzie. Urządzenia przenośne odkurzacze nie są stand-alone, działają one w połączeniu z ustawieniami filtra. Ssanie brudną Czystsza woda zasila go do filtra, przez który oczyszczając ją, po czym zawraca do basenu;

 • Semi podwodnych odkurzacze Są droższe urządzenia, które poruszają się na dnie basenu w spiralę lub chaotycznych trajektorii. W przeciwieństwie do ręcznego wykonania, półautomatyczny pędzel czyszczący charakteryzuje złożonego urządzenia;
 • Automatyczne odkurzacze podwodne, nazywany również do czyszczenia robota są to urządzenia wolnostojące, które są całkowicie zanurzone w wodzie (a także części elektrycznych) i przesuwa się wzdłuż dolnej powierzchni basenu skutecznego oczyszczenia go. Praca z bardziej nowoczesnych modeli jest regulowane za pomocą pilota, za pomocą którego można kierować robotem do zanieczyszczonych powierzchniach.

.Yap-tytułowej block__text, .yap-tytułowy {
font-size: 17px ważne ;!
}
# Yap-Ya_sync_2 pionowej .yap-tytułowej block__text {
font-size: 17px ważne ;!
}

Czyszczenie basenu metodę chemiczną: najpopularniejsze narkotyki

W postaci preparatów do chemicznej obróbki stosuje się wiele leków, które można podzielić na kilka grup. Główne z nich to:

 • Preparaty do dezynfekcji wody;
 • Preparaty - regulatory pH;
 • Oznacza ostrzeżenie „rozkwit” wody;
 • Przygotowania-flokulanty wykonujące krzepnięcia wody.

Jako środek dezynfekujący do kąpieli chemicznej basen posiada kilka środków chemicznych, w tym szczególnym miejscu należy chloru, bromu i aktywnego tlenu.

Chlorowanie wody w basenie - jeden z najbardziej popularnych i niedrogich sposobów dezynfekcji. Chlorowania wody w basenie przyczynia się do chwilowego niszczenia bakterii, wirusów i grzybów, jak również zachowuje właściwości wody przez dłuższy okres czasu, który pozwala na chlorowanie rzadko. To może być wykonywane zarówno metod manualnych i automatycznych. Za pomocą tej metody przyjmuje czyszczenia basenu chlor lub jego związki. Nowoczesne chloru rynek oferuje różne typy leków: Proszek i tabletki do czyszczenia basenów i formułowanie granulowanej oraz substancję ciekłą. Ponieważ chlor jest wystarczająco agresywnych substancji chemicznych w czasie chlorowania jest ważne, aby zachować dokładną dawkę leku. W przeciwnym razie może trzeba wykonywać odchlorowywanie;

Czyszczenie wody w basenie przez dodanie bromu - metoda, też kochał niektórych mistrzów kosztem mniejszy, w porównaniu z chlorem, żrących substancji chemicznych oraz brak zapachu i podrażnień skóry. Dezynfekcji wody w basenie bromu przeprowadza się w razie potrzeby niezawodnego dezynfekcji wody w basenie i w tym samym czasie brak zapachu chloru;

Oczyszczanie aktywnego tlenu basenu praktykowane w przypadku dezynfekcji basenów wewnętrznych o małej wielkości. Metoda ta jest pod wieloma względami podobna do procedury do chlorowania lub bromowania, jednak nie jest gorszy w skuteczności, a niekiedy przewyższa dotychczasowe metody czyszczenia. Oczyszczanie wody aktywnego tlenu odbywa się również przez dodanie wody do substancji chemicznych, które są wprowadzane do wody i poddaje się reakcji z tlenem w celu przeprowadzenia dezynfekcji wody. Pomimo faktu, że siła działania leku odpowiada chloru, uważa się absolutnie bezpieczny;

Oczyszczanie nadtlenek wodoru zagłębia - metoda stało się powszechne w ostatnim czasie. Zasada dezynfekcji wody z wykorzystaniem tej metody w oparciu o zdolność nadtlenku wodoru, w związku z wodą uwalniają aktywny tlen, który jest silnym czynnikiem w zbiorniku do dezynfekcji wody. Nadtlenek wytwarza się w postaci tabletek, proszku lub płynu. Woda nadtlenek oczyszczania - technika, za pomocą którego nie ma nieprzyjemnego zapachu, a ryzyko alergii dezynfekcji składników jest ograniczone do minimum.

Electrophysical metody oczyszczania wody basenu

Inna grupa skutecznych metod oczyszczania wody, co pozwala na zminimalizowanie zużycia chemikaliów i w tym samym czasie przeprowadzić skuteczną i długotrwałą dezynfekcji wody - elektrycznych metod czyszczenia. Grupa ta obejmuje sposoby ozonowania wody, leczenie przy użyciu promieniowania ultrafioletowego, jak również oczyszczania ścieków jonów srebra i miedzi.

 • ozonowanie wody z zamiarem jego oczyszczania opiera się na wykorzystaniu ozonatora, a jego skuteczność przewyższa kilkakrotnie chlorować wody w basenie. Zaletą tej metody jest fakt, że ozon jest całkowicie bezpieczny dla organizmu ludzkiego i charakteryzuje się brakiem nieprzyjemnego zapachu;

 • Oczyszczanie wody za pomocą promieniowania ultrafioletowego opiera się na wykorzystaniu lamp UV, promieniowanie, która skutecznie zwalcza różne czynniki biologiczne;
 • Dezynfekcja wody w zbiorniku ze srebra i miedzi Opiera się on na zdolność specjalne urządzenia do przydzielenia wodnych jony srebra i miedzi posiadające właściwości antybakteryjne. Jony miedzi mają na celu zniszczenie jednokomórkowych glonów i jony srebra, w uzupełnieniu do wyżej właściwości niszczenia bakterii w wodzie.

Czyszczenie basenu w kraju: podstawowe zasady

Obsługa na basenie z domkami - zdarzenie, dostępne dla wszystkich, a do obsługi nawet niedoświadczony właściciel domu może z niego. Pomimo faktu, że technologia oczyszczania różnego rodzaju basenów pod wieloma względami podobny, czyszczenie ramy basen jest nieco inna od czyszczenia nadmuchiwanych. Rozważmy procesy stopnie i funkcje podstawowe.

Czyszczenie basenu ramki

Obejmuje ona następujące etapy:

 • Filtrowanie wody przez filtr, to powiązana z basenu tuszy;
 • zbierania śmieci, gromadzi się na powierzchni wody, w związku z położeniem otwartym basenie powietrza;
 • basen czyszczenia za pomocą środków chemicznych. Ten krok jest nieuniknione, ponieważ w przeciwnym razie woda zacznie się „kwiat” i stają się zanieczyszczone drobne cząstki, które nie zostały „uwięzione” Ustawienia filtrów;
 • Oczyszczanie miski - inny integralny etap oczyszczania basenu, podczas operacji utworzony szlam na ściankach miski, która podlega obowiązkowi usunięcia. W tym przypadku eksperci zalecają korzystania z dolną odkurzacza.

Czyszczenie nadmuchiwany basen

Nadmuchiwane baseny - najczęściej stosowane różnorodne baseny, które wymagają częstych zmian wody. W związku z tym serwis z tych basenów jest zredukowana do dezynfekcji wody w nich, usunąć zanieczyszczenia i oczyścić boki i dno basenu szlamu. Przed napełnieniem basenu wodą, eksperci zalecają, aby traktować je ze środkami ochronnymi. Dodanie dezynfekcyjnych zaleca się przeprowadzać co tydzień. Jeśli popełnisz całkowitą wymianę wody w basenie, przed napełnieniem go wodą, ścianach i dnie basenu dokładnie oczyścić z brudu.


Like this post? Please share to your friends: