Rosyjski kąpiel z rękami

Kąpiel - to nie tylko miejsce, aby oczyścić organizm. Jest to wspaniałe sposoby relaksacji, sposobem, aby pozbyć się depresji, znalezienie duchowy komfort wreszcie, po prostu wspaniałe wakacje i szybką regenerację. Jej urok w tej procedurze znajdą nawet ci, którzy nie tolerują pary. Po pozornie zwykłego mycia, ale namoczone w odpowiedniej kąpieli atmosfera, czujesz się całkowicie odświeżony. Nic dziwnego, że ludzie Wschodu twierdzą, że nie jest czyszczony nie tylko ciało, ale również duszę człowieka.

Sauny, łaźnie parowe, spa, Sento - miejsca jak rosyjskiej łaźni, jest w każdym narodzie. Wszystkie z nich są wypełnione poczuciem, ale jednocześnie mają wiele funkcji. W tym artykule będziemy mówić o tym, jak zbudować rosyjski kąpiel.

Spis treści

 1. Specyfika rosyjskiego Bath
 2. Wybór lokalizacji pod budowę rosyjskiej łaźni
 3. Dyspozycja rosyjski kąpiel
 4. Budowa rosyjskiej łaźni
  • kładąc podwaliny
  • wanny murowe
  • Podłogi w kąpieli
  • Wentylacja w rosyjskiej łaźni
  • Budynek łaźni dach
  • Sufit rosyjskiego kąpieli
 5. Zakończyć rosyjski kąpiel

Specyfika rosyjskiego Bath

Istnieje kilka „towarzyszami”, którzy twierdzą sami ochrypłym że najlepsze łaźnie rosyjskie tam! Reszta, jak mówią, jej słaby podobieństwo, a prawdziwy rosyjski kąpiel może wytrzymać tylko prawdziwych rosyjskich bohaterów, dobrze, poza tym, że coraz bogatyrshi. W rzeczywistości taka konstruktywna kąpiel jest praktycznie nie różni się od któregokolwiek z sauny fińskiej, lub za pomocą innych podobnych struktur, i kąpiele technologii budowy wszystkich ludzi w ogóle, oprócz kilku funkcji, w jednym i tym samym. Ponadto, jeśli zostanie to zrobione prawidłowo i przechowywane nawet najwyższa temperatura rosyjskiej łaźni jest zaskakująco łatwe.

Tajny specjalnego piekarnik, grzejnik zdolne do utrzymywania temperatury kamieni ułożonych w małym przedziale do drzwi metalowych do 500-700 ° C i zapewnić wgląd w wilgotnej pary pary. Te drzwi są otwarte tylko do gościa kąpieli mogli przelewać na skały miarka wody. Ze względu na bardzo szybkie odparowanie z gorącymi kamieniami, pary w rosyjskiej łaźni bardzo dobrze i dlatego jest łatwy do przenoszenia. Oprócz tych pieców do kąpieli bardziej równomierne ogrzewanie powietrza wewnątrz i z ich pomocą można łatwo regulować wilgotność i temperaturę w łaźni parowej.

Aha, i jeszcze jedna ważna cecha rosyjskiej łaźni - pachnące brzozy, jodły lub niektórych bardziej jak miotła. Aby prawidłowo rozgrzać przez niego, w łaźni parowej pewna wilgotność musi być utrzymana. Na przykład, w saunie, sprawiają, że praktycznie niemożliwe, ponieważ suche, gorące powietrze w nich bardzo szybko wysycha miotłę.

Tak więc, aby zbudować prawdziwą rosyjską łaźnię, najważniejszą rzeczą, którą musisz zrobić - jest znalezienie prawdziwej jakości piekarnik, kuchenka, i wszystko inne - to rytuały, zwyczaje i tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dlatego też, nawet ta sama kąpiel rosyjski każda rodzina spełnione w swój własny sposób, twierdząc, że jest to ich sposób i to jest prawdziwe, bardzo rosyjski.

Wybór lokalizacji pod budowę rosyjskiej łaźni

Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednie miejsce do umieszczenia wanny. Istnieją dwa rodzaje łaźni rosyjskich: „białe” i „czarne”. sauna dym jest teraz prawie nie używany, więc nie będziemy rozważać je w budowie tego artykułu.

Rosyjski kąpiel „białe” może być umieszczony w pewnej odległości od głównej obudowy, a to jest możliwe, aby dołączyć do niego lub nawet umieścić wewnątrz niego. Oczywiście, lepiej jest, jeśli w pomieszczeniu będzie oddzielna struktura na miejscu, ale koszt budowy kąpieli wzrasta znacząco. Z kolei, sauna, zorganizowany w strefie mieszkaniowej lub blisko niego, wymaga specjalnego władz pozwolenie ogień na jego działanie.

Od dawna najlepsze kąpiele były położone nad brzegiem rzeki lub zbiornika wodnego. Nic nie może być porównywana z przyjemności zanurzenie w zimnej wodzie po gorącej pary. Ale, niestety, nie zawsze jest to możliwe. Dlatego wiele z nich stara się zorganizować obok wanny przynajmniej mały staw lub basen.

Konieczne jest, aby pamiętać jeszcze jeden niuans umieszczenie rosyjskiej łaźni jest lepiej, jeśli będzie ona zajmować najwyższe miejsce na stronie. Pozwoli to uniknąć wielu problemów związanych z usuwaniem ścieków.

Dyspozycja rosyjski kąpiel

Wszelkie budowa kąpiel powinna zacząć od planu, który odzwierciedla liczbę pokoi, komunikacji, wejścia i ścieków.

Idealnie, rosyjski kąpiel powinna składać się z następujących pomieszczeń:

 • łaźnia parowa;
 • Pokój mycia;
 • salon lub pokój czeka;
 • bębnowych.

W celu zaoszczędzenia wielu połączyć łaźnię parową i salę do prania i przedsionek z poczekalni. Tutaj należy zauważyć, że nie każdy lubi się kąpać ani myć w bardzo gorącym pomieszczeniu, więc taka kombinacja może przynieść pewną liczbę niedogodności. Steam w rosyjskiej łaźni powinna być wystarczająco duża, tak że z łatwością zmieści się co najmniej dwie osoby, ale także zbyt duży to nie powinno robić, w przeciwnym razie będzie to bardzo trudne do ogrzania dobrze. w rozmiarze 4 m.kw. wystarczającej zwykle podwaja

Jeśli mamy możliwość nawiązania dużą wannę, to lepiej, aby zwiększyć rozmiar odpoczynku pokojowej. Zgadzam się, miła w między wizyt w łaźni parowej, aby porozmawiać z przyjaciółmi siedząc na wygodnych fotelach i popijając słodką herbatę. Nie zaniedbuj i przedsionek. Będzie to zapobiegać przedostawaniu się zimnego powietrza do głównych pomieszczeń.

Najlepiej jest zamówić gotowego projektu kąpiele w specjalnych firm, które będą w stanie wybrać najlepszą opcję, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki wpływające i możliwości finansowych klienta.

Budowa rosyjskiej łaźni

kładąc podwaliny

Podczas budowy kąpiele są najczęściej stosowane kolumnowe lub taśmy fundamenty.

Pas - bardziej trwały i odporny na przemieszczenie gleby, ale w tym samym czasie są pracochłonne i wymagają więcej materiałów, co znacznie zwiększa koszty budowy. Najlepiej jest wylać fundamenty taśmy, jeśli planują postawić mur z cegły, ale może być wykorzystane do konstrukcji drewnianych.

Rowy zasadę w celu usuwania z taśmy na całym obwodzie wanny, a także na podstawie wewnętrznych ścian nośnych. Wewnętrzna zworka musi być nieco szerszy niż ściany zewnętrznej, jak będą budować dwa rzędy desek podłogowych. Na dnie wykopu jest wypełniona warstwą piasku zagęszczać i przelał wody. Warstwa betonu wylewa się tak, że jego górna krawędź znajduje się nieco powyżej zera. Następnie, powierzchnia fundamentu a rozwiązanie wyrównane wodoodpornej pokrycia dachowego przez trzymanie mastysku bitumicznego. Podczas odlewania fundament musi być wzmocnione zbrojenie.

Pier fundamentem jest zalecany dla małych wanien, ma niewielki ładunek na ziemi. W tym przypadku bieguny są usytuowane przy każdym kącie cała struktura, a także w miejscach połączeń wewnętrznych zewnętrznych ścian nośnych. Jeśli stosuje się zasadę w celu utworzenia dużej wielkości kąpieli dodatkowe słupy muszą być umieszczone w odległości nie większej niż 2 m od rdzenia. Między słupkami należy zbudować mur (wymagane wypalonych cegieł czerwony), zagłębione w ziemi do 250-280 mm. Po tym, powierzchnia fundamentem jest również wyrównane i hydroizolacji.

.Yap-tytułowej block__text, .yap-tytułowy {
font-size: 17px ważne ;!
}
# Yap-Ya_sync_2 pionowej .yap-tytułowej block__text {
font-size: 17px ważne ;!
}

Jednocześnie konieczne jest stworzenie podstaw do pieca. Najlepiej jest, jeśli jej lokalizacja zostaną wybrane w taki sposób, że jednocześnie ogrzewa prania, garderobę i, oczywiście, łaźnia parowa.

wanny murowe

Najlepszym materiałem na ścianach jest słusznie uważany za drzewo. Utrzymuje również ciepłe, oddychające i stworzyć przytulną atmosferę. Istnieją dwie możliwości:

 • ściany drewna;
 • Ściany wykonane z bali.
 1. Kąpiel z bali. Po pierwsze, należy wybrać te same dzienniki średnicy i starannie je przyciąć. Ściany z bali nazywa się korona. Ułożyć je rozpocząć z kłód o dużej średnicy, stopniowo zmniejszając go. Dla stabilności kłód połączenia kolców, pogłębienia ich 2,5-3 cm w środku.
 2. Wanna z drewna kurczy mniej w przeciwieństwie do konstrukcji z bali, oprócz to będzie dużo łatwiejsze.

I rzeczywiście, w innym przypadku należy traktować dolne pięć koron antyseptyczne.

Aby osiągnąć większą szczelność, luki między logów są zazwyczaj uszczelniać. W tym celu konopi, suchego mchu lub filcu. Procedurę tę wykonano dwukrotnie: - najpierw zaraz po konstrukcji końcowej, a drugi - po całkowitym wytrąceniu ścianach, zwykle 1,5-2 lat. Wszystkie szwy uszczelniające perforowane listwy drewniane.

Podłogi w kąpieli

Podłogi w rosyjskiej łaźni mogą być wykonane z gliny, drewna lub betonu. Glina podłoga nie wyciek wody, więc marnować zastaivayas wodnych w ich pęknięć, wypełnia łazienka jest bardzo nieprzyjemne zapachy. Drewniane podłogi, wręcz przeciwnie, wchłaniają wilgoć i wysycha bardzo źle, powodując ich gnicie i szybkie zniszczenie. Dlatego optymalnym rozwiązaniem dla kąpieli rosyjskich uważa betonowe podłogi pokryte płytkami ceramicznymi. Aby zmniejszyć dyskomfort od dotykania płytki zimno, to jest pokryte matami korka lub drewnianej skrzyni.

Należy najpierw przygotować podstawy. W tym określoną warstwę piasku o grubości do ostrożnie sprasowanych 10 cm. Dalsze wylano desyatisantimetrovyh warstwę pokruszonego kamienia, które również muszą być zagęszczana i wyrównuje. Top pokrycie dachowe jest rozłożone tak, że będzie leżeć nakładających się na ścianie. To uszczelniania przyszłą podłogę. Na pokrycia dachowego może być stosowany do wylewki cementowe muszą nachylenie w kierunku odpływu.

W łaźni parowej i mycia najlepiej jest pokryć betonowych płytek podłogowych, w salonie lub w garderobie, można zrobić zwykłe drewniane podłogi. Należy pamiętać, że przez długi pracy konieczne jest utrzymanie podłogi w stanie suchym, więc trzeba zadbać o właściwą wentylację w wannie.

Wentylacja w rosyjskiej łaźni

Główną cechą rosyjskiej łaźni - pary mokrej, więc powietrze w nim nie mogą być brane pod uwagę. Jeśli jest on ustawiony zostanie uszkodzony i równowagę wilgotności pary, tak aby wystarczająco suche konwencjonalny wentylację. Można to zrobić, po prostu otwierając drzwi do łaźni parowej lub wyposażyć zmuszony projekt, który zostanie aktywowany dopiero po zakończeniu procedur kąpieli. Aby szybko wysuszyć kąpiel po umyciu należy zmieść wszystkie liście z miotłą, ponieważ są one bardzo długo utrzymuje się wilgoć.

Budynek łaźni dach

Podczas budowy rosyjskiej łaźni wykorzystuje dwa rodzaje dachów:

 • poddasze;
 • Zabudowany.

Konstrukcja świetlika wyglądają reprezentacyjnie i charakteryzuje się dużą izolacją. Dachy te są niezbędne dla funkcjonowania kąpieli w okresie zimowym, a zabudowany jest najlepiej stosować, gdy pomieszczenie jest oparty na terenie kraju i jest używany tylko w okresie letnim. Dodatkowym atutem up dachy - możliwość wprowadzania ich do zbiornika wody.

Podstawowe elementy kąpieli dachu - konstrukcje wsporcze (płatwiach krokwie) oraz pokrywę (listewki i barierę wilgoci). Na górnej powierzchni ściany i legarów podłogowych są umieszczane ustalone w położeniu poziomym. Na krokwi zestaw belek, natomiast gdy jest on stosowany w postaci drewna, których średnica może być mniejsza niż 11-12 cm, a w przypadku płyt, ich przekrój poprzeczny nie powinna być mniejsza niż 60 cm. Krokwie są zamocowane za pomocą zacisków szynowych oraz między stałe belki kalenicy.

Ponadto podłóg z litego drewna układa się krokwie pod walcowanego materiału lub łupek, okładzina lub dachówką desek. Następnie, urządzenie może rozpocząć kąpieli sufitowy.

Sufit rosyjskiego kąpieli

Łaźnie rosyjskie są powszechnie stosowane trzy rodzaje sufitów: panel, wypas i podshivnoy. Podshivnoy oznacza wykończenia belki ciętych lub desek. W rezultacie warstwy barierowej dla pary powierzchni ułożone, i glinki i płytkę z bazaltu, grając rolę izolacji wodoszczelnej i uszczelkę. Powstały projekt jest szyte na górze deski. Pułap ten jest uważany za najbardziej trwały i łatwy montaż. Ponadto, pozwala na poruszanie się bez strachu przed nim, który umożliwia strychu urządzenia.

Sufit deski stosowane w kąpielach bez małej wielkości i loft, ponieważ nie mają dużą sztywność. W ścianie płyty ułożone w odległości 250 cm od siebie. leżeli paroizolacji walcowane izolacji.

Typ modułu sufit jest bardzo trudne do wprowadzenia na własną rękę, bez udziału specjalistów, ale mogą być wykonane ze szczątków budynku głównego. Na tej stronie są najbardziej ekonomiczne. Do montażu na suficie panel typu tarcze są stosowane, składający się z prętów prowadzących, płaszcz wewnętrzny pary, ciepła i materiałów uszczelniających i rampy zewnętrznej. Podczas układania szczeliwa umieszczony między tarczami zapobiega utracie ciepła. Zwykle uważa się, z wkładki z polietylenu.

Zakończyć rosyjski kąpiel

Kąpiel wykończenia muszą być wykonywane po całkowitym wytrąceniu struktury i obróbki powierzchni drewnianych odkażające kompozycji. Opcje - ogromna liczba, a także wszelkiego rodzaju elementów dekoracyjnych i materiałów budowlanych do projektowania przestrzeni w łazience w marketach budowlanych. Tutaj wszystko zależy od osobistych preferencji i ograniczonych zasobów finansowych.

Panno dekoracyjne piece kaflowe, oryginalne sufity, drewniane półki, gang rzeźbione wiadra - każdy zaprojektowane wnętrze będzie oryginalne i niepowtarzalne.

Budowa kąpieli - jest to trudne, ale niezwykle ekscytujący proces. I miło jest być za każdym razem, zapraszając gości do ich własnych rąk stworzyła kąpiel, powiedzieć im kilka ciekawych spraw związanych z jego budowy!


Like this post? Please share to your friends: