Jak zrobić drzwi wykonane z płyt z własnymi rękami

Konstrukcja drzwi drewnianych desek - nie jest to problem dla współczesnego mistrza. Proces ten nie powoduje żadnych komplikacji, a koszty produktów domowej roboty jest mniej niż kupno gotowego obiektu. W celu prawidłowego złożenia drzwi trzeba decydować się na tego typu, należy wybrać materiał wysokiej jakości i przygotować minimalny zestaw narzędzi. Technologia turowa do produkcji drzwi z desek jest opisane w artykule.

 1. Charakterystyka drzwi drewnianych
 2. Odmiany drzwi drewnianych
 3. Wybór drewna na drzwi
 4. Jak zrobić drzwi z desek: krok po kroku
  • potrzebne narzędzia i materiały
  • Dokonywanie skrzydło drzwi
  • Zdobiące masywne drzwi
  • Instalowanie drzwi

Charakterystyka drzwi drewnianych

Rynek budowlany oferuje szeroką gamę drzwi wejściowych i wewnętrznych. Pomimo pojawieniem się nowoczesnych materiałów wyroby z drewna nie tracą na popularności w regeneracji mieszkania, domy, biura i instytucje publiczne.

Drzwi z drewna mają wiele niezaprzeczalnych zalet:

 • niski poziom hałasu i przewodności cieplnej;
 • wysoka odporność na mróz i dobra trwałość;
 • niski współczynnik rozszerzalności cieplnej;
 • wytrzymałość konstrukcji drewnianych z właściwego zbierania i przetwarzania materiału;
 • drewno ekologiczne - takie drzwi wypełnić domu pozytywną energię i naturalną harmonię dodaną do domu;
 • doskonały wygląd i możliwość nietypowych pomysłów - drzwi wykonane z drewna dobrze wyglądać w każdym stylem wnętrza.

Jednak drewno jako surowiec do produkcji drzwi, i nie bez pewnych wad:

 • wysoka higroskopijność - surowe drewno absorbuje wilgoć, co z kolei wpływa negatywnie na właściwości fizyczne i mechaniczne struktury;
 • Materiał niedoskonałość - o wadliwej kalafonii mogą występować kieszenie, pęknięć lub węzłów;
 • palność.

Wady drzwi drewnianych - konsekwencją złego materiału i łamanie technologii luki. Aby zmniejszyć wchłanianie deski muszą być suszone, gorące pary technologicznej i specjalne nasycanie.

Odmiany drzwi drewnianych

Przed rozumiemy jak zrobić drzwi z desek, konieczne jest ustalenie niuanse projektowaniu różnego rodzaju drzwi, a cechy ich produkcji.

Masywne drzwi wykonane są z grubych desek struganych lub rowkowane, połączonych w jeden internecie. pochylone lub poziome skoczków zainstalowany w celu wzmocnienia struktury.

W produkcji masywnych drzwi trzeba ostrożnie podchodzić do wyboru drewna. Projekt wejść lepiej wykonana z gęstego materiału wysokiej jakości, takich jak sosna, modrzew lub dąb. Te różne rodzaje drewna zwartej strukturze i wzorku tekstury.

Jeśli nie jest to pytanie o tym, jak zrobić drzwi do kąpieli z desek, możliwe jest użycie tańszych surowców (sosna, jodła, lipa). Głównym warunkiem - leczenie wodoodpornego i antyseptyczne.

Kasetonowe drzwi wykonane są z belek i desek uzyskanych przez klejenie listew drewnianych. Następnie promienie pokryte forniru i drzwi staje się estetyczny wygląd. Pomysły niezależnie płyt artysty mogą mieć takie same lub inna konfiguracja, niektóre elementy drewniane zostały zastąpione przez szkła.

Kasetonowe pełne wysokiej jakości nie różnią się od konstrukcji z litego drewna.

elementy poprzeczne i pionowe są często wykonane z laminowanego drewna fornirowanego. Aby drzwi Deska od pożądanej grubości doskonale nadaje się do pracy. Poszczególne elementy konstrukcyjne spięte kolce lub kołków. Podczas tworzenia panelami drzwi konieczne jest, aby wziąć pod uwagę:

 • Drzwi siła zależy od ilości jest poprzeczna - im więcej, tym bardziej niezawodne konstrukcje domowej roboty;
 • Rama jest utworzona z tarcica gruba, paneli i płyt wykonanych z cienkich płyt MDF lub tworzywa sztucznego z imitacji drewna;
 • grube płyty, zazwyczaj o grubości 1/3 ramy klejony warstwowo fornir;
 • mocowania paneli ramie fornirem lub granulki.

Kasetonowe pełne mają małą grubość, więc są one zazwyczaj ustawione pomiędzy pomieszczeniami.

Jak zrobić drzwi z płyt brzegowych: Video "Produkcja panelami struktura",

Przemywać drzwi - opcja budżet, wykonane z tanich materiałów - płyt wiórowych, pokryte laminatem lub fornirem. Ekranowania struktury jest rama wykonana z płyty i napełniania wewnętrznej (tarcza). Jak blachy stosowane wiórowej, płyty pilśniowej tarcza, tektury lub MDF.

Z kolei przemywać drzwi dzielą się na trzy rodzaje:

 1. Konstrukcje stałe są całkowicie wypełnione obrzeża lub odcięcia wiązki, połączone ze sobą.
 2. Pustego rdzenia drzwi składa się z belki poprzecznej i bocznych. Rama jest osłonięte okapnicą, płyt pilśniowych i innych materiałów. Wewnątrz konstrukcji można zainstalować pionowe i poziome elementy poprzeczne.
 3. Płyty drzwi Melkopustotnye mieć różny stopień napełnienia.

Rada. Do tworzenia wysokiej jakości ościeżnicę tarcza pokryta olcha sklejki lub lipa. Grubość okładziny 4-8 mm (dwie warstwy 24 mm). Ten materiał nie jest odkształcony i stanowi dobrą podstawę do dekoracyjnego wykończenia.

Wybór drewna na drzwi

Pierwszym krokiem w tworzeniu wejście lub drzwi wewnętrzne - wybór odpowiedniego drewna. Jest to konieczne, aby ocenić swoje możliwości finansowe, aby określić rodzaj drewna i wybrać materiał, z którego uczynią drzwi. Deski powinny spełniać następujące wymagania:

 • Drewno nie powinno mieć sęków, w skrajnym przypadku, muszą być bardzo małe;
 • Resztkowa wilgotność surowców do produkcji drzwi powinna wynosić około 12-15% - najlepiej wybrać materiał suszony w specjalnej komorze; zapewnia taką siłę do suszenia drewna i stabilność wymiarową;
 • płaskość płyt - przed zakupem materiału należy położyć na płaskiej powierzchni i sprawdź doskonałą szczelność po bokach;
 • grubość desek do produkcji drzwi w zależności od położenia ich instalacji - optymalne wejście wzorem - 5 cm, w celu otwarcia drzwi wnętrza odpowiedniej grubości drewna 2,5 cm;
 • Przed użyciem płytę należy przeszlifować papierem ściernym lub szlifierką.

Do obróbki drewna nadaje się zarówno miękkiego i twardego. Drzwi przednie często wykonane są z drewna dębowego i bukowego. Dla modeli wnętrz odpowiedniej sosny. Żywiczny z drewna iglastego zabezpiecza drewno przed gniciem i grzybiczych chorób.

Regeneracja strefie podmiejskiej, można zaoszczędzić na materiale i nie wydawać pieniędzy na zakup drewna do drzwi. Deski stodoła lub inne budynki do rozbiórki, jest bardzo nadaje się do pracy. Najważniejsze, aby sprawdzić je do małżeństwa i pleśni.

Jak zrobić drzwi z desek: krok po kroku

Zastanówmy się w jaki sposób, aby drzwi z desek. Podstawą każdej stałej drzwi jest drewniana tarcza, która jest niezbędna do prawidłowego gromadzenia i bezpiecznie zamocować. Obudowa stałej ustawiony jest między komorami, przy wlocie do kąpieli, dom lub hozblok. Oczywiście, w różnych przypadkach wygląd produktu będą różne.

potrzebne narzędzia i materiały

Prace rozpoczęły się po przygotowaniu zestawu narzędzie i zamówień niezbędnych materiałów. Pożądane jest, aby dysponować stabilną stołowe stołu, na którym będzie montaż elementów w całej sieci.

Narzędzia potrzebne będą:

.Yap-tytułowej block__text, .yap-tytułowy {
font-size: 17px ważne ;!
}
# Yap-Ya_sync_2 pionowej .yap-tytułowej block__text {
font-size: 17px ważne ;!
}

 • Frez ręcznie dla utworzenia rowków, otworów, szlifowanie powierzchni, wyrównując narożników, itp.;
 • piła do metalu;
 • szlifowania samolot i poziomowania drzwi na końcach;
 • stamestki różnych rozmiarach;
 • normalne i młotka kauczuku;
 • Budynek poziom, ołówek, taśma miernicza, metr;
 • Szlifierka lub papierem ściernym;
 • śrubokręt.

Materiały eksploatacyjne „i” będą musiały:

 • Arkusz mocujący stos płyta z „pióro i wpust” - dobór grubości i szerokości w zależności od przeznaczenia konstrukcji drzwi, jak również jego konstrukcji;
 • Śruby o różnej długości;
 • klej stolarski.

Zakupiono drewna korzystnie dalej suszony. Nawet jeśli materiał jest pozornie gotowy do pracy, lepiej być bezpieczne. Każda płyta powinna być wprowadzane na klawiaturze - nie mogą stykać się ze sobą. Konieczne jest, aby wilgotność swobodnie wychodzić z włókien drzewnych. Jeżeli płyta nie jest dostatecznie suchy, to może być utworzone formy i zepsuć gotowego produktu.

Czas suszenia w temperaturze + 25 ° C wynosi około jednego do dwóch miesięcy. Pomieszczenie, w którym drewno musi być dobrze wentylowane.

Ważne! Za pomocą specjalnego komory suszenia, nie może przekroczyć temperatury 50 ° C W przeciwnym razie wycieków żywicy z drewna iglastego materiału i częściowo traci swoją wytrzymałość.

Dokonywanie skrzydło drzwi

Pozwól nam krok po kroku jak zrobić drzwi stabilnych desek:

 1. Przygotowany przez znak pokładzie i pokroić go na odpowiednią długość.
 2. Aby rozłożyć planszę na stole tak, że obraz słojów rocznych skierowane w jednym kierunku.
 3. Panele łączone w pojedynczej wstęgi zespolonych ze sobą przez połączenie zatrzaskowe „pióro-wpust”. Dodatkowych elementów mocujących są przyklejone klejem stolarskie.
 4. starannie wyciąć ostrze i uchwyt koniec z płyty Ekstremalne tarczy.
 5. Tkanina preload klejenia i pozostawić do wyschnięcia. Ekran musi być umieszczona na płaskiej powierzchni.
 6. Po osuszeniu powierzchni z procesu internetowej młyn i mielenia.
 7. Czasami jest wzmocniona konstrukcja drzwi i zmontowane z kilku warstw płyt. Klejona prostopadłe do siebie, i zamocowane na strubnitsu. Jak wynika z potężnym okazuje ociężały skrzydła drzwi, nadaje się do montażu przy wejściu do mieszkania lub domu. Technologia ta jest używana, gdy produkt końcowy jest planowane do zastosowania wypukły wzór.
 8. Uszczelnienia spinania tkaninę składającą się z dwóch lub trzech poprzecznie:
  • do przygotowania deski segmentów o długości równej szerokości płyty drzwiowej;
  • skrośnego jest lepiej, aby czworoboczny Aby lepiej elementu dołączonego do rowka;
  • powodować ślady na płótnie pod umieszczenia cross - przeszkolony, aby płytę i zarys ołówkiem;
  • Uwaga głębokość rowka - na ogół rozmiar ten jest o połowę lub jedną trzecią grubości płyty;
  • znaczniki stosowane w wyciętych rowkach poprzecznych;
  • Klej stolarski puch rowek i przesunąć je przekroczyć, przy użyciu młotka gumowego młotka lub.

Zdobiące masywne drzwi

Następnym krokiem - przetwarzanie i dekoracji drzwiowej. Prace prowadzone są w następującej kolejności:

 1. Powierzchnia uczta papier ścierny lub szlifierka.
 2. Drewno zaimpregnowane środkiem antyseptycznym. Zastosowanie pierwszej powłoki i pozostawiono do wyschnięcia. Powtórzyć leczenie. Antyseptyczny impregnacja chroni drzwi przed uderzeniem szkodliwych mikroorganizmów i próchnicy.
 3. Przykryć internetowej kit - warstwa ta ukryje drobne nieprawidłowości. Wypełniacze można zastąpić gruntem. Jest to konieczne do leczenia drzwi dwa razy, co pozwala na całkowite wyschnięcie każdej warstwy. Podkładu suszy się, zwykle w ciągu jednego dnia.
 4. Kończąc przetwarzanie drzwi odbywa się lakier, plamy lub malować żądany kolor. Plamy nakłada się na zagruntowane podłoże. Liczba warstw zależy od tego jak bogaty i intensywny odcień powinien działać. Każda warstwa ma do wyschnięcia na około 4 godzin. Konsolidować wyniki ponad plamę zastosowano dwie warstwy lakieru.

Ważne! Przednie drzwi należy traktować nie tylko antyseptyczne, ale również skład hydrofobowa. W przypadku tworzenia się struktury wejściowy do płaskiego żebra usztywniającego wynosi najlepiej powlekane antipirentami.

Wykonywania bardziej złożonych warianty dekoracji (rzeźba, frezowanie, szablon, mozaiki) są najlepiej pozostawić doświadczonych rzemieślników.

Instalowanie drzwi

Kolejność instalacji drzwiowej:

 1. Wyrównanie pionowe i poziome ściany drzwi.
 2. Od wielkości otworu do zbierania ościeżnicę i sprawdzić równomierność jego instalacji. Gotowy projekt powinien być twardy i wytrzymały.
 3. Spróbuj malowanie lukę. Jeśli to konieczne, dostosowanie wymiarów produktu.
 4. systemy drzwi konsolidować w drzwiach, ustalające niektóre okna w otworze długich śrub. Łączniki głowy utopić w materiale i zaślepki odpowiedni kolor.
 5. „Zapenit” szczelina pomiędzy ramą drzwi i ścian. Zbierz jak najwięcej zarobić elementy.
 6. Ściereczka do przygotowania ich do instalacji. Zamontować uchwyty, zawiasy i rozbiła blokadę. W końcowym układzie pokładzie ubiegać się o umieszczenie sworznie zawiasów. Ustaw pętlę - optymalnie, gdy są one równo z czołowej płyty drzwiowej.
 7. Na ościeżnicy do wyznaczenia lokalizacji instalacji sworznie zawiasów i umieścić na karcie blokującego. Zgodnie z oznaczeniami dokonać odpowiednich gniazd.
 8. Tkanina i powiesić w strukturze uchwytu pętli. Zaloguj klapka blokująca na opakowaniu musi być zabezpieczona dopasowaną płytę.

Jak zrobić drzwi wykonane z płyt z własnymi rękami: wideo


Like this post? Please share to your friends: