Nisza w ścianie z rękami

Tworzenie niszę w ścianie rozwiązuje dwa z najważniejszych wyzwań, które zawsze powstają przy planowaniu przyszłego wnętrza. Taka wnęka umożliwia zorganizować wszechstronną i stylowe miejsce na organizowanie wielu niezbędnych elementów (od małych rzeczy drogich sercu sztuce) i maksymalnych delikatnie ukryć wady lub pomieszczeń oraz ich pokonać. Artykuł skupia się na jak zrobić niszę w ścianie z rękami.

zawartość:

 1. Nisza w ścianie gipsowo-kartonowych
  • Przygotowanie do stworzenia niszy hektolitrów
  • Nisza w ścianie gipsowo-kartonowych z rękami
 2. Niszę w mur. Przeznaczenie i charakterystyka doboru powierzchni
  • Jak zrobić niszę w ścianie z cegły
 3. nisza w projektowaniu ścian

Zorganizować dekoracyjną niszę w ścianie są dwa sposoby tworzenia wgłębienie w murze lub uciekania się do budowy konstrukcji gipsokartnnoy. Obie metody nie są trudne i nie wymaga specjalnych umiejętności, jeśli ciężko pracować nad projektem i pokazać, cierpliwości i staranności w tłumaczeniu pomysłów w praktyce.

Nisza w ścianie gipsowo-kartonowych

 • Płyty gipsowo-kartonowe - doskonały materiał do stworzenia wnętrza swoich marzeń. Liczba poziomów, półki, ich wielkość lub położenie względem siebie są ograniczone jedynie przez potrzeby kapitana i wymiarów pomieszczenia.

 • Liczne nowoczesne urządzenia, elektronika z kompleksu „infrastruktury” głośnika lub głośników, elementy dekoracyjne są znacznie korzystniejsze spojrzeć w zorganizowanej przestrzeni niszy, a nie umieszczony na normalnej półki lub po prostu powiesić na ścianie.
 • Szczególnie interesujący wygląda podobne rozwiązanie przy użyciu podświetlenia. Można go zamontować uchwyty, obracając reflektory, wstążki o różnych kolorach LED. Dlatego też angażowanie się w rozwój przyszłej budowy, i ważne jest, aby rozważyć takie niuanse jak oświetlenie.
 • Wykorzystanie niszy może być w dowolnym pomieszczeniu w domu lub mieszkaniu. Jeśli w salonie ważne jest, aby umieścić system stereo lub telewizora w sypialni coraz częściej wykorzystywane do „piękna”.

Nisza w ścianie za łóżkiem fotograficznym

 • U dzieci może to być wielki do przechowywania zabawek i książek, a za pomocą oświetlenia i tapety, można przekształcić go w oknie obcym statku, a okno z widokiem na ogród kwitnący z widokiem na zamek.
 • Przedpokój lub kuchni, to może być tylko realną opcją dla umieszczenia szaf, lub służyć jako bardziej logiczny układ mebli.

Przygotowanie do stworzenia niszy hektolitrów

 • Przed dokonaniem niszę w ścianie gipsowo-kartonowych, powinien mieć jasny plan działania.
 • Jest to konieczne, aby usunąć dokładnych pomiarów pomieszczenia, w którym plan budowy.
 • Biorąc pod uwagę wielkość, projekt stworzył przyszłą niszę. Na tym etapie ważne jest, aby wyobrazić sobie, że zostanie umieszczony w nim. Jeśli mówić o telewizorze, może zaistnieć potrzeba dodatkowej przestrzeni pod sterosistemy kolumny, odtwarzacz wideo i inne podobne rzeczy. Oświetlenie, też muszą pracować na tym etapie.
 • Zakup materiałów. Wymaga nie tylko GVL. Profil i łączniki - również oczywistych rzeczy. Proces będzie musiała kit serpyanka i materiałów do wykończenia.

Nisza w ścianie gipsowo-kartonowych z rękami

Opis technologii tworzenia niszę logiczną dać na bardzo prostym przykładzie: wnękę na telewizor. Oczywiste jest, że zostanie on umieszczony na ścianie przeciwległej do jednego, gdzie znajduje się kanapa lub fotel.

Według stworzonego szkicu, wykonane znaki na ścianie. To odpowiada wielkości „plazmy”, istnieją znaki na przewodach wyjściowych kabel do głośników, etc. Wszystkie te komunikaty są dostał wcześniej.

Kamienie milowe

 • Ważne jest, aby reprezentować że nisza - to element objętości, oprócz tego, że wysokość, szerokość i głębokość jeszcze. Mając to na uwadze, wykonane cięcia półfabrykatów. Przede wszystkim, to idzie do klatki dla płyt gipsowo-kartonowych. W zależności od poziomu wykazywały prowadnice poziome i pionowe. buduje się „głębokość” z nich. Profil jest następnie „sporządzony” ostatecznego toczenia, który jest powłoce gols.
 • płyty gipsowo-kartonowe panele. Arkusze papieru na wielkość stosuje się do miejsca i za pomocą śrubokrętu i śrub do metalu przymocowane są do profilu. Ważne jest, aby upewnić się, że nasadka sprzętu są dobrze wpuszczone do płyt kartonowo-gipsowych. Tak konsekwentnie kawałek po kawałku nisza montaż dzieje.
 • Zastosowanie gleby. nie będzie w stanie zrobić bez gruntowania. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych prac wykończeniowych, to znacznie poprawia przyczepność materiałów. Procedurę przeprowadza się dwa razy, z przerwą do całkowitego wysuszenia w skład każdej z warstw.
 • kit. Kit będzie miał sporo. Nie chodzi tylko o powierzchni blachy, ale również o licznych kątach projektowych. Korzystanie while serpyanku i specjalnych części jest koniecznością. Konstrukcja wynik będzie dobrze hodowane linie we wszystkich płaszczyznach. Mocowanie wzmacniające narożniki wytwarzane w podstawowej warstwie kitu siatki i, po zakończeniu suszenia i rozdzielania papier ścierny może być stosowana na warstwę nawierzchniową.

Taka dokładność w pracy zostaną nagrodzone, zwłaszcza w budowie niszy do malowania.

Jednak ostateczne wykończenie może być:

 • i tapetowanie;
 • i zakończyć z paneli dekoracyjnych;
 • wykładziny laminowanej płyty wiórowej;
 • Dekoracji każdego wnętrza, na przykład tynku szlachetnego;
 • lusterka Górze.

Ta ostatnia opcja pomoże stworzyć poczucie dodatkowej przestrzeni lub oryginalnego „awarii” w projekcie.

Niszę w mur. Przeznaczenie i charakterystyka doboru powierzchni

 • Nisze w ścianach cegieł często nie całkiem z ozdobnym zamiarem, że nie wyklucza takiej możliwości w ogóle.
 • Często potrzeba stworzenia uzasadnione przesłanki mały rozmiar. Nie wystarczy dziesięć centymetrów do mebli lub urządzeń wzrosła „na swoim miejscu”. A czasami konieczne jest ukrycie zagłębionych grzejniki.

oto co trzeba wiedzieć, zanim podejmie się młotkiem i dostarczyć kilka hałaśliwych sąsiadów godzin:

 • niszy w mur jest skonstruowany do głębokości nie większej niż 15 cm (to pół cegły);
 • wycięcie koniecznie mocniejsze górny mostek;
 • ważne jest, aby upewnić się, że ściana planują „zmodernizować” to gruba struktura nośna. Dla budynków mieszkalnych standard jej grubość wynosi 40 cm. Jest to obszar, w którym znajdują się drzwi, ściany rozciągającą się wzdłuż zewnętrznej części budynku i terenu. Najnowsze najlepiej zostawić w spokoju, bo mają ważną funkcję konstrukcyjną, a ponadto do naruszenia domu mieszkalnego może szkodzić integralności i izolacji. Takie interwencje są uważane za nielegalne. Mając to na uwadze, dla „ulepszenia” istnieje tylko jeden cel - ściany w środku mieszkania. Zwykle znajduje się wzdłuż korytarza;

Innym ważnym punktem: niezależnie od lokalizacji ścian opisane standardy w mieszkaniach domów mieszkalnych, przed przystąpieniem do prac należy sprawdzić z budowniczych planów.

Jak zrobić niszę w ścianie z cegły

Po ścianie, pewna nisza, rozwiązane wszystkie problemy, można rozpocząć wcięcia rowek pod mostem. Ta praca jest wykonywana najłatwiej puncher, ale jego brak może być stosowany młotka i dłuta.

 • Wykonujemy obliczenia. Wnęka w ścianie cegła ograniczenie wysokości. Ten parametr zależy od szerokości wnęki. W celu obliczenia wszystkim jest to wystarczające, aby zapewnić właściwą trójkąta. Jego prawy kąt znajduje się na górze, a nogi mają podstawę górne narożniki belki, które posłużą do wzmocnienia otwór. Trójkąt jego końcówka nie powinna dotrzeć do sufitu. Jeśli zmniejszenie szerokości, będzie proporcjonalnie zwiększać i maksymalna dopuszczalna wysokość niszy. Ważne jest, aby reprezentować, że wiązka odniesienia jest szersze wgłębienie przyszłości jednak akapit pod nią na całej szerokości otwarcia około 300 mm.
 • Ponadto, w dowolnym dogodnym sposobem na ścianie utworzone zarysy nisz.
 • Na miejscu, w którym chcesz umieścić belkę, konieczne jest, aby odeprzeć warstwę tynku. Wtedy regulacja jest na wierzchu. Górna liczba wybierane koniecznie musi być złożony z cegieł, które zamieniły się w mieszkaniu długim boku. Jeśli linia jest planowane na cegły, znajduje się po drugiej stronie, obliczenia powinny zostać zmienione w celu odzwierciedlenia Shift tiret linii. Future nisza spadek wysokości, ale r technologia nie zostanie uszkodzony. Kiedy przychodzi do wnęki w ścianie, na przykład, szafę, podobna strata wielkości nie jest krytyczna, i fabryki mebli łatwo produkować wyroby o dowolnej wielkości.

.Yap-tytułowej block__text, .yap-tytułowy {
font-size: 17px ważne ;!
}
# Yap-Ya_sync_2 pionowej .yap-tytułowej block__text {
font-size: 17px ważne ;!
}

 • Na tym etapie trzeba tworzyć zagłębienie pod belką. Jego wymiary: wysokość 150 mm i głębokość równą połowie cegły. Wcięcie oczyszczone z zanieczyszczeń i kurzu.
 • Potrzebne będą dwie deski do szalunków i kształtek o przekroju 10 mm (5 barów, cięte na długości wnęki). Cement jest korzystny do podjęcia marki M 500, nadal potrzebują żwiru i piasku. Jednym z desek przybitych gwoździami (150 mm) na ścianie (w spoinie pomiędzy cegłami). Należy zamknąć połowę wcięcie zrobić. Można zainstalować dystansowych pomiędzy płytką a sąsiednią ścianą, jeśli taki istnieje. Na rozwiązania jest z jednej części piasku i cementu i żwiru dwie części. Mieszanina jest najpierw dokładnie miesza się w postaci suchej, a następnie dodać niewielką ilość wody. Konsystencja roztworu powinna mieć grubość i masa lepka podobna. Szpachli i zastosowano w przybliżeniu wyrównane centymetrową warstwą mieszaniny. Jest rozplanowany okucia. Mieszaninę łagodnie wykładać i ubijać. Druga płyta jest przybite w taki sposób, że może to być mały otwór napełnia się roztworem. Ostatnią porcję mieszaniny powinna być bardzo gruba, tak aby nie wpaść z tego otworu.
 • usunąć deskowanie można mieć kilka dni, ale w końcu beton stwardnieje po 7 dniach. Zaleca się, aby poczekać na kolejny tydzień, a następnie można przejść do kolejnego etapu prac. Jak wspomniano powyżej, wgłębienia będą miały wiązka około 1,5 cm po każdej stronie. Po zaznaczeniu, można rozpocząć, aby go utworzyć. Aby mieć bardziej dokładny obraz, można użyć szlifierki z przystawką na kamieniu. Ona może być cięcie pionowe kontury. A następnie delikatnie rząd po rzędzie można wybić warstwy cegły. Kierunek prac - od góry do dołu.
 • Otrzymany szczelina może być zashpatlevat i farby, można pozostawić tak jak jest, jeśli planujesz zabrać swoje meble.

nisza w projektowaniu ścian

 • Otrzymany rowek nie muszą przenosić obciążenia funkcjonalnego. Tym bardziej, że skórki są nisze w ścianie wahały się w zakresie, w jakim umożliwia nowoczesną rynku materiałów budowlanych.
 • Jak widać na zdjęciu, może równie dobrze leżeć w łóżku, a potem gra rolę elementu, który oddziela duży pokój w części wypoczynkowej i jadalni na przykład.
 • Niszowych, dla celów dekoracyjnych, korzystnie może pokonać przestrzeń. W dużych pomieszczeniach wysokie wąskie otwory wyglądają bardziej tajemnicza i wizualnie wyciągnąć z pokoju. Może on być stosowany jako pojedynczy lub w roztworze, takie „wgłębienia artystycznego” dopuszczalne umieszczony wzdłuż ściany. W każdym razie to osiągnąć pewne podobieństwo do muzeum, gdzie okna na wystawie eksponowane dzieła sztuki.

Nisza w fotografiach ściennych

 • Czym dokładnie są obecne dom wzrok gości? Tutaj projektanci nie ograniczają lot fantazji. Jeśli nie chodzi o urządzeniach domowych, najczęściej jest to figurki, wazony, małe rzeźby. Wnęka w ścianie wnęki i uniwersalnego, jeśli jest wystarczająco duży, to przy odpowiednim oświetleniu zostaną umieszczone w nim niczego, nawet galerię sztuki. I zwiększyć przestrzeń, projektanci często umieścić ją w lustrze. Jedyną rzeczą, którą trzeba zwrócić uwagę podczas wypełniania otworów - to całkowita inny ciężar przedmiotów, a wszystko - kwestia gustu i osobistych preferencji.
 • Jeśli ściany murowane narzucają pewne ograniczenia na formularzu, co przychodzi do wzorów płyt pilśniowych gips, nie może zatrzymać lot twórczego myślenia. Płyty gipsowo-kartonowe polega na tworzeniu jakichkolwiek misternie zakrzywionych kształtach nie tylko Montaż sufitów wielopoziomowych i łuki i nisze, ale w tym. Są bardzo dobrze pasuje do nowoczesnych wnętrz, dodając je do psychodelicznych notatek, a same są przedmiotem sztuki. Dlatego, nisza, wykonany w postaci fal nie trzeba przeładować dodatkowe elementy dekoracyjne.

 • Czasami nawet na etapie projektowania lub w domu przed właścicielami remontowych wyposażyć zamkniętych niszach w ścianie. Są to małe ubytki, które mogą być urządzone w różnych drzwi i służą jako dodatkowy element dekoracji lub zamkniętych zdjęć i odgrywać rolę małych skrytek.

I wreszcie, przy wyborze pomiędzy GVL i shtrableniem należy kierować się wyłącznie na zasadzie osobistej wygody przy wymagań budowlanych i zgodności budowy. Nie każdy chce „jeść” centymetrów przestrzeni konstrukcji gipso-kartonowych, ale utworzenie wycięć przez wybijanie z cegły nie zawsze jest dozwolone przez prawo. Płyty gipsowo-kartonowe będą tworzyć ciekawe rozwiązania, które wykraczają poza zwykłe kształty geometryczne jasne. W odniesieniu do ułatwienia operacji GVL jest zapewne bardziej „czysty” materiału niż pył ceglany. Ale w każdym przypadku, nisza będą ozdobą każdego wnętrza i przekształcić znajome miejsca.


Like this post? Please share to your friends: