Zaprojektować pokój dziecięcy dla dwójki dzieci

Nie wszystkie rodziny mogą sobie pozwolić na prywatny pokój dla każdej z ich dzieckiem, a prędzej czy później, przed nimi pojawia się pytanie jak ozdobić przedszkole dla dwójki dzieci. Po prostu, ten problem jest rozwiązany, jeśli dzieci tej samej płci - dwie dziewczynki i dwóch chłopców, jest znacznie trudniejsze do przedszkola dla dzieci różnej płci, zwłaszcza jeśli oni wyrośli i każdy chce swój własny zakątek. Do tej pory projektanci i specjaliści wnętrz oferują wiele opcji, w tym po prostu wybrać ten, który jest idealny dla każdego konkretnego przypadku. W tym artykule będziemy mówić o tym, jak wyposażyć pokój dla dzieci dla dwójki dzieci.

zawartość:

 1. Ogólne zasady dotyczące projektowania pomieszczenia dwoje dzieci
  • Opcje dla umieszczenia łóżeczka dla dwójki dzieci
  • biurko Lokalizacja
 2. Optymalny dobór materiałów wykończeniowych dla dzieci
  • Paul
  • Meble dziecięce dla dwójki dzieci
  • Ściany i sufit
 3. Kolory pokoju dziecięcego dla dwójki dzieci
  • Wiek 0-3 lata
  • Wiek 3-7 lata
  • Wiek 7-14 lat
  • Wiek 14-17
  • pomocnych wskazówek
 4. Porady zaprojektować pokój dziecięcy dla dwójki dzieci
 5. Błędy w projektowaniu przestrzeni

Ogólne zasady dotyczące projektowania pomieszczenia dwoje dzieci

 • Nawet jeśli dzieci są w rodzinie tej samej płci, różnica między nimi jest czasami niezbędna, więc zanim podejmie konkretne kroki w celu rozmieszczenia pokojowej powinien uważnie patrzeć na dzieci, a także porassprashivat co chcesz każdego z nich.
 • Dla połączonego przedszkola, gdzie to możliwe, powinny być przydzielane największy pokój w domu lub mieszkaniu, jak wszystkie klasy dzieci będą tu odbywają. Łączna powierzchnia powinna być zorganizowana w taki sposób, aby każde dziecko miało swoją własną przestrzeń.

Bajkowe dla zdjęć dwoje dzieci

 • Gdy układ mebli w różnych przedziałach wiekowych i robić różne akcenty. Tak więc, dla wieku przedszkolnym i uczniów szkół podstawowych jest bardzo ważne przy wyborze strefy gier. W tym wieku dzieci są często bardzo mobilny, a podczas ich podróży nie powinny one spełniać „przeszkód mebli.” Dlatego najlepszym rozwiązaniem byłoby rasstavka wnętrze obwodzie pomieszczenia (ścianach), uwalniając jednocześnie maksymalną przestrzeń w centrum dużego pokoju. Kiedy dzieci dorastają, aktywność gra idzie w zapomnienie i ustępuje do szkoły. W tym okresie, większą uwagę należy zwrócić na ustawienie obszarów badań i tworzenia miejsc pracy.

Opcje dla umieszczenia łóżeczka dla dwójki dzieci

Organizowanie meble, co do zasady, są odpychane od lokalizacji łóżku. To był sen dziecka jest bardzo ważne, a jeśli dzieci są źle śpi, często staje się drażliwy i buntowniczy.

Wnętrze pokoju będzie odwoływać się do każdego dziecka. Dopóki dzieci są małe, ich łóżka nie mogą być oddzielone przez coś od siebie. Oto kilka przykładów aranżacji łóżek:

 • naprzeciwko siebie w różnych ścian, lub po prostu zamknąć;
 • w jednej linii wzdłuż ściany, nadaje się do wąskich wydłużonych pokoi (w tej wersji można umieścić tabele między łóżeczkach, dzieląc i wyznaczające prywatną przestrzeń dla dzieci);

 • accommodation „kąt”, prostopadłe do siebie (wariant ten jest odpowiedni dla kwadratowej sali i pozostawia dużo miejsca, aby podświetlić inne strefy).

Wskazówka: Należy wziąć pod uwagę fakt, że łóżko nie powinno znajdować się w pobliżu gniazda lub innych przewodów elektrycznych, a to nie jest bezpieczne.

 • Sam meble nie powinny być dostosowane tylko do wieku i wzrostu dzieci, ale również wielkości dziecięcej. W małej przestrzeni, projektanci powinni zainstalować modele wielofunkcyjne, na przykład, łącząc łóżko i szafa, posiada łóżko, które ma szuflad do rzeczy. Nowoczesne producenci są tak zaawansowane, w związku z tym, że jeden mebel jest łatwo zastąpić wiele niezbędnych rzeczy, a są nawet specjalne zestawy przeznaczone do komfortowego pobytu dwojga dzieci.
 • Najczęściej rodzice przy wyborze mebli do zatrzymania wersji z łóżkiem piętrowym, ale taki środek jest uzasadnione tylko w przypadku niewielkiej przestrzeni w pomieszczeniu. Jeśli obszar pozwala byłoby optymalne, aby umieścić dwa wolnostojące łóżka i za rogiem, aby dla każdego dziecka. Zwłaszcza jeśli chodzi o rodzeństwa w różnym wieku.
 • Dzisiaj, nawet mały pokój, można zorganizować w taki sposób, że nadal będą miały dużo miejsca. Istnieją różne modele łóżek:
  1. Piętrowe (która może mieć jako dwa łóżka, a jeden na najwyższym piętrze, a dno jest wyposażone w gry wideo lub strefie treningowej);
  2. Klapka (zintegrowane z innymi wystrój wnętrz, w szafie lub nawet tabeli);
  3. Wysuwny (zazwyczaj obejmuje zainstalowanie dodatkowego wybiegu, i w którym znajduje się podkład).

 • Dla dzieci w podobnym wieku uważany jest za doskonały Miejsca noclegowe opcja symetryczne do siebie, oddzielone przez te same szafki nocne lub tabel, lub ustawione w środkowej części wspólnej komodzie lub półkach. Gdy dzieci podrosną, zwłaszcza gdy chodzi o dzieci przeciwnej płci są optymalnie dzielić śpi ekran noclegów lub ściany.

biurko Lokalizacja

Każde dziecko powinno mieć swój własny obszar treningowy, w którym mieści się biurko, krzesło, lampę lub lampy, półki, szafki i szuflady.

 • Tabela gdzie dzieci będą zaangażowani w zajęcia nie powinny być umieszczone w pobliżu okna, tak, że dziecko siedzi za nim znajdował się naprzeciwko światła uliczne. W tym samym czasie, i wślizgnął się w długi róg strefie treningowej nie jest dozwolone. Najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie stoliku przy oknie tak, że światło słoneczne pada na lewo dla dziecka praworęcznych i prawo do lewaków. W tym przypadku wskazane jest, aby nie wiszą na oknach ciężkie zasłony, które nie są w stanie trafić w odpowiednią ilość światła.

Podpowiedź: Rodzice często zauważyć, że dziecko w klasie jest rozproszony i patrząc przez okno, ale w żadnym wypadku nie karcić dzieci w zwyczaju. Jest zatem wyzwalane mechanizm ochronny, który pomaga zrelaksować zmęczone oczy i rozpoczyna się proces w czasie, aby zapobiec pogarszaniu się wzroku.

 • Tabele mogą być umieszczone nie tylko w jednej linii, ale wręcz przeciwnie, może to być jeden duży stół ustawiony na środku pokoju. Najważniejsze w tym układzie, tak aby dzieci nie kolidują ze sobą podczas zajęć, a każdy dostaje tyle jak słońce i sztucznym świetle.
 • Uważa się, że dzieci są zaangażowane i lepiej mniej rozproszony kiedy siadają naprzeciw siebie. Jeśli nie można zainstalować duży stół, można wypróbować wersję ze stołem przesuwnym i podróżowaniem. Modele te są łatwe do znalezienia w sklepie meblowym, lub złożyć zamówienie.

Optymalny dobór materiałów wykończeniowych dla dzieci

Wybór materiałów wykończeniowych to najlepiej, aby dać pierwszeństwo ekologicznych i naturalnych produktów. Zwrócono uwagę na każdy szczegół wnętrza: podłoga, sufit, ściany i meble - to wszystko musi być jak najbardziej bezpieczna dla dzieci.

Paul

 • Do podłogi należy wybierać wyłącznie materiały wysokiej jakości, które mogą służyć za 10-15 lat. Zgodnie z tym, jego konstrukcja i kolor system powinien być obojętny, jak to możliwe, że podłoga może być połączony z każdym kolejnym ustawieniu.
 • Najlepiej unikać materiałów syntetycznych, linoleum PVC, dywan lub sztuczny tani laminat, które są źródłem nieprzyjemnego zapachu chemicznego, a także operacja może wytwarzać substancje, które powodują bóle głowy u dziecka. Tym bardziej, że spędza na podłodze większość czasu małe dziecko, więc irracjonalny zaoszczędzić na ubezpieczenia.
 • Dobre wykończenie do podłogi są uważane za materiały, takie jak linoleum, filc wykładziny, a jednocześnie wysoką jakość laminatu. Wszystkie produkty muszą być certyfikowane.
 • Oprócz przyjazności dla środowiska, głównym kryterium wyboru - jest łatwa do czyszczenia. Najbardziej praktycznym obejmie takie jak parkietem drewnianych desek lub korka. Produkty te są w stanie wytrzymać powtarzalne czyszczenia, odporne na obciążenia mechaniczne, a ponadto pomaga stworzyć szczególną atmosferę. Szczególnie dobrze w pokojach dziecięcych zachowuje się korek - to hipoalergiczny kurz powłoka neprityagivayuschee i jest miękka w dotyku i nawet ciepło, co jest dodatkowym atutem w zimnych porach roku.

 • Oczywiście, na każdym piętrze można położyć miękki i ciepły dywan wykonany z naturalnych materiałów, ale należy pamiętać, że to dodatkowa przestrzeń do zbierania kurzu, a jeśli wybierzesz produkt z długiej drzemki, może powodować alergię.

Meble dziecięce dla dwójki dzieci

 • Kiedy planuje się, że niektóre elementy wnętrza powinna trwać przez dłuższy czas, najlepiej jest wybrać produkty wykonane z litego drewna, lub po prostu wykonane z drewna. Ponadto, te rzeczy również najbardziej przyjazny dla środowiska i bezpieczny dla zdrowia dziecka. Tylko nie zapomnij o zasadę, że wszystkie meble powinny być dobrane w zależności od wieku i wzrostu dzieci, a tym samym, aby kupić dla dziecka w młodym wieku, duże łóżko - jest wysoce niepożądane, ponieważ byłoby spać na niewygodne.

 • Ponieważ meble z naturalnego drewna drogie mebel i część jego zmiana jest możliwa tylko wtedy, gdy istnieje znaczna budżet, jest możliwość zakupu produktów przez dzieci z MDF, które, chociaż są one tańsze w jakości i bezpieczeństwa nie są gorsze od prawdziwego drewna.
 • Najbardziej popularne meble dla dzieci są dwa łóżka piętrowe. Na ich wybór jest bardzo ważne, aby zwracać uwagę na dostępność bezpiecznych gzymsy, które chronią dziecko przed ewentualnym upadkiem podczas snu.

Ściany i sufit

 • Ściany w przedszkolu może mieć inną powłokę, ważne, że spełnia wymogi ochrony środowiska. Tak długo, jak dzieci dorastają, nie kupować zbyt drogich rzeczy, to lepiej pozostawić wybór do prostego tapety papieru, które są łatwe do klejenia i nie przeszkadza wymianie, jeśli to konieczne. Zaleca się również przykład wykonania korka lub z paneli drewnianych, w stanie przejść powietrza i poprawić powietrza. Można spróbować opcję i malowanie ścian farbami na bazie wody.

 • Gdy dzieci podrosną i prawdopodobieństwo uszkodzenia powłoki jest ograniczona, jest możliwość zakupu droższych rodzajów wykończeń, ale należy zwrócić uwagę na dostępność higienicznego certyfikatu wyrobu.
 • Co do sufitu, to najlepiej zdecydować się wybielić wapnem lub malowania farbą lateksową lub wariancie z otynkowanej powierzchni. Jest to najbardziej bezpieczne pod względem ekologii pokrywą. Oczywiście, istnieje wiele innych opcji, trzeba tylko do powstrzymania się od sztucznych fałszywych lub sufitów podwieszanych.

Kolory pokoju dziecięcego dla dwójki dzieci

Psychologowie doradzają zmienić styl pokoju dziecięcym 1, co najmniej raz na 4-6 lata. I pomimo jego częste zmiany sytuacji, nie należy skąpić na materiały. W celu spełnienia wszystkich wymagań niezbędnych do zwrócenia uwagi na kolorystyce i akcesoriów, które uczynią wiele w stylizacji.

Wiek 0-3 lata

 • Dla dzieci do lat trzech jest szczególnie ważne kolory w pokoju. Aktywne dzieci, źle zasypia w nocy, doskonały pokój, urządzone w chłodnych, stonowanych kolorach. Te kolory są prawie wszystkie odcienie niebieskiego i niebieski, ale najlepiej jest unikać nasycone kolory, zwłaszcza purpurowe, jak farbowanie będzie działać oppressively nawet dla dorosłego, a co dopiero mały wywołującą osobowość.

.Yap-tytułowej block__text, .yap-tytułowy {
font-size: 17px ważne ;!
}
# Yap-Ya_sync_2 pionowej .yap-tytułowej block__text {
font-size: 17px ważne ;!
}

 • Kiedy dziecko jest nieaktywna i nie jest tak aktywny, idealne wnętrze ciepłe odcienie - odcienie żółty, zielony, czerwony. Ale to nie jest konieczne, aby dać pierwszeństwo zbyt jasnych kolorach i neutralne kolory - czarny i biały. To, oczywiście, mówimy o podstawowych, dominującymi odcieniami kolorów, bardziej zróżnicowanej palecie kolorów, tym lepiej dla rozwoju wyobraźni dziecka. Stałe powierzchnie ślizgowe najlepiej unikać, jeśli to możliwe i praktycznie pocztowych obrazów wszystkich powierzchni w pomieszczeniu, w tym suficie, podłodze i ścianach, uważając, aby nie przesadzić.
 • Dla bardzo małych dzieci jest nieodpowiednie zaprosić artystę zaprojektować pomalowane ściany, jak ta usługa będzie bardzo drogie, i będzie musiał zmienić lub całkowicie usunąć w najbliższym czasie. Dlatego też, wybór optymalnych jasne winylowe naklejki, które mogą dekoracji powierzchni mebli i dołączone do tapet i sufitu.

 • Dla dzieci jest to również ważne i różnorodne powierzchnie, to znaczy, że jest pożądane, aby podnieść meble z różnych rodzajów materiałów, już większe znaczenie ma odczucie dotykowe. Jeśli kupujesz wnętrz z różnych powierzchniach dotykowych nie jest to możliwe, to konieczne jest, aby uzyskać dodatkowe akcesoria i zabawki edukacyjne.

Wiek 3-7 lata

 • Dzieci w wieku 3-7 lat są bardzo dobrze zaczynają dostrzegać obrazy wizualne. To właśnie na tym etapie rozwoju dziecka jest idealny do dekoracji pokoju malarstwa ściennego lub foto tapety. Jak sama fabuła może być opowieści ludowe lub ulubione bajki.
 • Jeśli dorośli dzieci dać pierwszeństwo różnych znaków, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na każdym kierunku, a do ich reprezentowania lub w jeden obraz dla każdego dziecka lub narysować własną ścianę. Ale nie przedstawiać ciemne i ponure obrazy, lub wybrać agresywny kolor jako głównego koloru i tła, gdyż może to spowodować nieświadome lęki dzieciństwa.

Wiek 7-14 lat

 • Praktycznie główne zajęcia dla dzieci w wieku 7-14 lat - to badanie. Dzieci chodzą do szkoły, są rejestrowane w grupach interesów i spędzają dużo czasu na pracę domową. Dlatego w pokoju dla studenta dziecka powinna być jak najmniejsza rozpraszających kolory powinny być znalezienie równowagi między jasnymi i kolorowych wzorów i kojących odcieniach.

 • Można udekorować ściany map lub użyteczne w tabelach aktywności edukacyjnych, położyć na stole Globe, ale w tym samym czasie, nie przesadzaj w tym względzie i nie odwracaj pokoju do pokoju treningowego. Ponadto, w tym wieku dzieci są w stanie podejmować decyzje niezależnie i można powiedzieć, że chcieliby, aby zobaczyć wokół niego. powinno się słuchać wniosek dziecka, bez względu na to w jaki sposób mogą się one wydawać dziwne, i znaleźć rozsądny kompromis między jego idei i zdrowego rozsądku.

Wiek 14-17

 • W wieku 14-17 lat, dzieci czują się już całkiem dorosły i niezależny. Najczęściej są one swobodnie decydować, jak ozdobić swój pokój. Ważne jest, aby zapobiec ich samorealizacji, jeśli chcą nowej tapety powiesić plakaty i transparenty z uczestnikami swojego ulubionego zespołu muzycznego lub aktora, to nie jest konieczne, aby zabronić im zrobić. Może nie powinniśmy w tym czasie udekorować pokój drogie tapetę lub malowidła, wystarczy zrobić świeży remont, wykonany ze wszystkimi życzeniami każdego dziecka.

 • Tutaj jest to bardzo trudne do udzielania porad na kolorach, najprawdopodobniej będzie to dokładnie to samo jak nastolatka. A jeśli wziąć pod uwagę fakt, że w wieku przejściowym, dzieci bardzo szybko uzależniony coś nowego i szybko o nim zapomnieć, będzie prawdopodobnie musiał częściej niż raz na trzy lata dokonać napraw. Powinno być na to gotowy i znaleźć rozwiązanie, które będzie do gustu, zarówno dla dzieci jak i rodziców. Tak młodym wieku, aby pomóc może przyjść różne naklejki i tapety.

pomocnych wskazówek

 • Ponadto, można „prosić o pomoc” dla naukowców, którzy od dawna wniesionych różnych wzorów tsvetosochetaemosti. Dla dzieci w każdym wieku zaleca się narysować przestrzeń w delikatnych, jasnych kolorach. Jeśli to możliwe, zaleca się, aby podzielić pokój na strefy za pomocą kolorów. Tak więc, żółty pomaga skupić się i doskonale nadaje się do projektowania obszarów edukacyjnych.

 • Odcienie czerwieni sprawiają, że dziecko bardziej płynne, a zatem jest w tym kolorze, można wyciągnąć plac zabaw, a także wykluczyć ten odcień podczas dokonywania łóżko.
 • Najzimniejszy kolor uważany jest za niebieski i pomarańczowy jest jego całkowitym przeciwieństwem - żywy odcień, przypominający słońce i jego ciepło. Jeśli można zrobić najbardziej niezauważalne przejście od zimnego do ciepłych kolorach, pokój natychmiast przekształca i wypełniona dodatkowego komfortu.
 • Jeśli mówimy o konkretnych odcieniach, idealnie stapia się ze sobą, można zadzwonić pod następujące kombinacje klawiszy:
  • Kolor czerwony połączeniu z różowy, pomarańczowy, żółte, biały fioletowy;
  • Zielony wygląda dobrze w otoczeniu zieleni, cytryną i ultramaryna;
  • Niebieski jest w harmonii z niebieskich i zielonych odcieni;
  • żółty połączeniu z ciepłych kolorów - zielone, cytrynowy, pomarańczowy, jak również z zimnym kolorów - niebieski, wiśniowy lub brąz;
  • Biały dobrze współgra z niemal dowolnym kolorze, ale wygląda najkorzystniej z niebieski, czarny i czerwony, ale ten schemat kolorów, to generalnie nie nadaje się do pokoju dziecka;
  • Ta sama zasada odnosi się do koloru czarnego, które łączy z różowym, czerwonym, żółtym, pomarańczowym i fioletowym.

 • Na postrzeganie kolorów zależy od dwóch głównych czynników - jest struktura materiału i poziom oświetlenia w pomieszczeniu. Dlatego istotne jest, aby wziąć pod uwagę te fakty w doborze kolorów podstawowych. Można umieścić mały kolor panelu i zobacz, jak zmienia barwę w szczególnych warunkach.
 • Zazwyczaj przetwarzanie dziecko, najbardziej intensywny kolor czyni podłogę, podczas gdy najlżejszy jest sufit. Wszystkie meble są wybierane przez dwa lub trzy odcienie jaśniejsze niż na podłodze, ale na ciemniejszy odcień ścian. Przestrzegając tych zasad, można dokonać barwny i wyrazisty pokój, który jest prawdopodobne, aby odwołać się do każdego dziecka, ale przede wszystkim nie zapomnij słuchać rad i preferencje każdego dziecka, dla którego przeznaczone jest pokój.
 • Kolor odgrywa ważną rolę w pokoju dziecka, pomaga uczyć się o świecie i rozwijać swoją wyobraźnię, a to dodatkowe środki wizualnie oddzielnym pomieszczeniu, w oddzielnych strefach, a na przestrzeni osobistej każdego dziecka.

 • Jeśli rodzina heteroseksualne dzieci, w żadnym wypadku nie powinien zrobić miejsce różowy i niebieski. Od różowe odcienie często podrażniają chłopców i niebieskie kolory są chłodne kolory, przeważająca percepcja. Lepiej mieszkać na pozytywnych i wesołych kolorach - żółty, pomarańczowy, zielony, cytryna i tak dalej.

Porady zaprojektować pokój dziecięcy dla dwójki dzieci

 • Wspólnie przeznaczyć największy pokój dla dzieci i tylko w takim przypadku można mieć pewność, że każde dziecko będzie przytulny i wygodny. Po tym wszystkim, tu trzeba nie tylko umieścić dwa łóżka, stół, ale dwa szkolenia, tak aby dzieci nie musiały czekać aż do stolik jest wolny i można wziąć lekcje do przeprowadzenia drugiego oszołomienie. W tym przypadku, obszar gry zaleca się połączyć, że dzieci dorastają razem.

 • Obszar do gier i do obszaru badań powinny być umieszczone w różnych częściach sali, pożądane jest jak najdalej od siebie. Bo gdy dziecko robi swoje zadanie domowe, a drugi może chcieć grać, a hałas jest bardzo rozpraszać z procesu uczenia się. Szczególnie ważne jest, aby oddzielić biurko z rogu gry w przypadku, gdy przedszkolak dziecko, a drugi już wejść w wieku szkolnym. Jednocześnie nie jest to konieczne, aby umieścić pole gry w kącie mały. Powinno to być duża przestrzeń obszar do aktywnego spędzania wolnego czasu, jak również do tworzenia miejsc pracy.
 • Przy wyborze mebli jest lepiej, aby dać pierwszeństwo do tego samego modelu, ale na przykład inny kolor. Tak więc dzieci nie będą porównać kto jest lepszy lub gorszy niż krzesło, łóżko lub w szatni i zawsze będzie przyjazny i podtrzymujące atmosfera. Zwykle uprawiane brat i siostra mają różne koncepcje piękna i ich interesy rzadko przecinają się, więc kupić meble w tym przypadku będzie znacznie łatwiejsze.
 • Jest bardzo ważne, aby ustawić meble działać racjonalnie, a nie na rozkaz dzieci, choć ich opinia i należy wziąć pod uwagę w tej materii. Konieczne jest, aby odróżnić w sposób jak najbardziej osobistej przestrzeni każdego dziecka, tak że żaden spór na ten temat.
 • Atmosfera w pokoju dla dwóch chłopców różni się od wnętrza szkółce dla dziewcząt. Zasadniczo jest bardziej powściągliwa i mniej kolorowe drobiazgi. Jeśli dzieci mają taką samą pasję, stojak pod zabawki mogą być dzielone, a jeśli interesy są różne, pożądane jest, aby przydzielić do każdej własnym zakresie.
 • Jeśli to możliwe, indywidualne miejsce dla każdego dziecka, aby być jak najbardziej komfortowy. Nie przeznaczyć najlepsze miejsce dla dziewczynek, a dla kwestii „rogu” dla chłopca nie zwraca uwagi, uważając, że chłopcy nie potrzebują komfortu. Każde dziecko powinno mieć równe prawa, niezależnie od płci.

 • Kolor odgrywa ważną rolę, wpływa na nastrój, na rozwój i zachowanie dzieci. Wybierz lepszą jasne i wesołe kolory, ale staram się nie obrócić pokój w pstrokacizna feerią barw. Atmosfera i mnóstwo dekoracji być obecny neutralny, kojące kolory i tylko nacisk jest jasne i kolorowe.

Błędy w projektowaniu przestrzeni

 • Nie powinniśmy próbować stworzyć idealny pokój, który może ucieleśnieniem marzenia wszystkich dzieci z rodzicami.
 • Nie można przesadzić z tego samego rodzaju małych elementów (zające na tapecie, na poduszki, koce, na dywan dzieci i znudzonych i dorosłych wśród zabawek w krótkim czasie i zrobić nowy naprawić lub wymienić meble w domu nie zawsze jest to możliwe).
 • Nie jest zalecany dla małych dzieci od razu kupić najbardziej „dorosłych” meble, tak długo, jak dziecko dorasta, będzie czuł się nieswojo, a to wpłynie na jego zachowanie, a jego sukcesy. Ponadto, nie pozostawiać dziecka i nietkniętą wnętrze dorosły dzieci.
 • Nie należy umieszczać w przedszkolu są rzeczy, które nie są niezbędne do jego mieszkańców, ponieważ mają one nigdzie indziej go umieścić. W takiej przestrzeni, dzieci będą czuć się dziwnie. Nawet kanapa i fotel w przedszkolu są nieodpowiednie, nie mówiąc już o lodówce lub deska do prasowania. Ale to również nie jest zalecane, aby wypełnić całą zabawki pokój dziecięcy lub Sympatyczne i zabawne drobiazgi - to będzie utrudniać tylko pełny rozwój, dziecko będzie bardzo szybko zostać utracone wszystkim zainteresowania.
 • To jest niepożądany umieścić pudełka z zabawkami pod łóżkiem lub na górnych półkach szafek. Wszystko, co nie jest na głowie - nie przyciąga uwagę dzieci i będą bawić się z tego niezmiernie rzadkie, a więc to będzie tylko bałagan, który zbiera kurz.
 • zmienić wnętrze dziecka często nie jest zalecane, ponieważ dzieci są znacznie bardziej trudne do przejścia w okres korekty i jeśli zmienić wygląd swojego pokoju każdego roku, po prostu nie będzie czuć się „u siebie”, dla nich to będzie ktoś inny.

Dokonywanie pokój dla dwójki dzieci, warto pamiętać, że pomimo swojego wieku - to osobowości, które mają swoje pragnienia i potrzeby. Dlatego tak ważne jest, aby spróbować zorganizować indywidualną przestrzeń dla każdego dziecka. Otaczająca atmosfera musi być nie tylko funkcjonalne, ale także wygodne. I należy wziąć pod uwagę różnicę wieku i zainteresowań.


Like this post? Please share to your friends: