Życie w bieli: funkcje, design, fotografia

Nowoczesny design tendencja jest spowodowane przez pragnienie, aby rozwinąć przestrzenie ich stowarzyszenia, określa szczególne wymagania dotyczące pomieszczeń wielofunkcyjnych. A pierwszy warunek - uniwersalność, co powinno znaleźć odzwierciedlenie nie tylko we wnętrzu, ale również kolorowy design pomieszczenia, przeznaczone dla rodzin i przyjmowania gości. W większości przypadków, wielofunkcyjnych sal dla projektantów dekoracji zaleca się stosowanie neutralnych odcieni, w tym kierownictwa powszechności prawa należy do koloru białego. W tym konkretnym kolorze białym pozwala wykorzystać go zarówno jako dominujących i wtórnego kolorów, grając rolę tła, przystosowany do jasny kolor akcenty i udaną skupić uwagę na nich. Ponadto, może on wykonać ważną rolę w duecie „białe - czarne”, który jest również opcja korzystna dla projektowania uniwersalnego salonu. Jednak pomimo tego, że mieszka w biały jest jednym z najbardziej interesujących decyzji projektowych, nie każdy jest skłonny do podjęcia decyzji o takim kluczowym etapie, który jest pod wpływem lat dziewięćdziesiątych i ich nieodłącznych stereotypy, według których biały kolor ma znaczenie tylko w projektowaniu szpitali lub biur. Nadszedł czas, aby zrozumieć zalety i wady biały we wnętrzu salonu i zniszczyć istniejące stereotypy. Przeczytaj o tym dalej.

Biała: uniwersalne zalety koloru we wnętrzu salonu

Uniwersalny kolor, symbolizujący czystość, prawda i harmonia, ponieważ jego absolutnej neutralności, mogą być łączone z wszelkimi odcieniami, których wybór zależy od nastroju we wnętrzu pomieszczeń. Dodatkowo do wyboru kolorów akcent, trzeba zdecydować się na styl, pojęcie, które staną się głównym nurtem we wnętrzu salonu. Pomimo faktu, że pokój dzienny, urządzone w odcieniach bieli, jest nowością ostatnich lat, nie ma nic, aby uniemożliwić oddanie do tradycyjnych klasyków, rozcieńczony neutralny biały z jasnymi akcentami. Jakie są główne zalety biały we wnętrzu salonu? Rozważmy dalej.

  • White - najbardziej odpowiedni kolor do dekoracji ścian w salonie. Przemawiając jako podstawa, pozwala zaakcentować jasne designerskie akcenty;
  • Biały pomaga wizualnie zwiększyć przestrzeń podłogową, poszerzając nie tylko wielkość pomieszczenia, ale jej wysokość. Żyjących w kolorze białym się wizualnie więcej przestrzeni, korzystnie przez zwiększenie ilości światła w pomieszczeniu;
  • Ponieważ biały kolor jest jednym z najczęstszych kolorów dla materiałów budowlanych, nie będzie miał problemów z doborem materiałów wykończeniowych;
  • Jedną z ważniejszych zalet białego koloru jest to, że nadal istotne w salonie, aby tworzyć różne koncepcje stylistyczne, które zostaną omówione dalej.

Wady biały we wnętrzu salonu

Jeśli mamy dotknęła białą własnej wartości we wnętrzu salonu, konieczne jest, aby powiedzieć kilka słów o swoich niedociągnięć, które są przesunięte o jego zaletach.

  • Jeśli planujesz zorganizować mieszka głównie w odcieniach bieli, istnieje ryzyko zbyt daleko. Nadmiar „sterylnej” biały, niewyrównana ze względu na jasny kolor akcentów, pociąga za sobą przemianę salonie przytulną atmosferę w państwowym zimnym pomieszczeniu;
  • Ściany wewnętrzne i białego charakteryzuje się nadmiernym zabrudzeniu, co prowadzi do konieczności przestrzegania idealną czystość i porządek.

pokój dzienny konstrukcja w kolorze białym: podstawowa koncepcja stylistyczna

styl skandynawski. Najbardziej popularny wśród właścicieli mieszkań o małej powierzchni, ponieważ stosowanie tego stylu jest, aby stworzyć eleganckie i minimalistyczne wnętrza, dzięki czemu kilka kroków bliżej natury. Głównymi składnikami salonie, urządzone w stylu skandynawskim są białe ściany, które gospodarze kilka akcentów jasny kolor i charakterystyczny podłogi meble z jasnego drewna i neutralne kolory. Warto zauważyć, że biały kolor jest ulubionym stylu skandynawskim, przybliżoną charakter.

francuski Provence, jak również styl skandynawski we wnętrzu, dąży również do neutralnych odcieni, wśród których palma wyższości należy do białego koloru, rozcieńczyć neutralnych naturalnych odcieniach: wyciszony zielony, turkusowy, oliwka i brązowy. Oprócz zakresu kolorów, należy zwrócić szczególną uwagę na kształt i fakturę (należy podkreślić naturalne i zwięzły).

minimalizm to kolejny kierunek stylistyczny, które byłyby istotne dla koloru białego, który podkreśla zwięzłość i rygor pokoju. Nie wolno nam zapominać, że decydując się na projekt salonu w kolorze białym, minimalistycznym stylu, istnieje ryzyko, aby pokój niemieszkalnych, których można uniknąć, różnorodne wnętrza dużą ilością akcesoriów - lusterka pełnometrażowych w złoconych ramach, wysokich wazonach podłodze, białe obrusy i kwiatów sztucznych neutralne odcienie pastelowe ,

pokój dzienny w odcieniach bieli zdjęcie

Zasady dekorowania salonu w kolorze białym

Zgodnie z profesjonalnych projektantów, salon jest jednym z powierzchni tworzywa sztucznego, w związku z czym łatwo jest praktycznie każdemu, nawet najbardziej radykalnych zmian. W związku z tym panem projekt przypisany do niego jako link, co jest szczególnie istotne, jeśli wolisz otwarty plan piętra, polega na tworzeniu całościowego wnętrza gdzie pokój dzienny połączony z kuchnią, korytarz i drzwi. Mimo to, przy użyciu białego koloru we wnętrzu, konieczne jest, aby przestrzegać pewnych przepisów projektowych, dając się, że nie będzie w stanie osiągnąć projekt białym salonie, dbałość o szczegóły. Jakie są podstawowe prawa, które muszą być przestrzegane w trakcie rozwoju projektu salonu w kolorze białym?

Trendu koloru. Jeśli ściana zakończyć wybrać kolor biały, spróbuj trzymać się ten kolor trendów w doborze kolorów podłóg, mebli i doborze akcesoriów. W związku z tym dać pierwszeństwo jaśniejszych barwach, unikając ostrych kontrastujących przejścia, z wyjątkiem czarny, który w połączeniu z białym monochromatycznych podkreśla wielkość siedzenia.

Meble i wyposażenie, z wyjątkiem szafy i kanapy powinno być urządzone w jasnych kolorach. Jednocześnie, zakłady na jasnych kolorach na sofie i szafy (co nie jest konieczne), ważne jest, aby pamiętać, że zasada ta jest ważna tylko w przypadku, gdy te meble są tylko jasne plamy we wnętrzu akcentuacyjny białym salonie. W doborze reszty mebli, spróbuj skupić się na białe ściany - jasny regały na książki lub biurkach prawie połączyć z białymi ścianami. W tym przypadku, dopuszczalne jest stosowanie wszystkie odcienie bieli i inne łagodne kolory, takie jak beż, biały niebieskawym zabarwieniu, o kolorze kości słoniowej.

Dywany pożądane jest, aby podnieść miękki i ciepły, a jednocześnie, aby położyć je obok kanapy lub fotela. Odbywa się to przy uwzględnieniu, więc można odpocząć i obuwie domowe, nagie dół na miękkim i ciepłym dywanie.

okna również sporządzone zgodnie z trendu, zgodnie z którym konieczne jest dążenie do maksymalnego napełnienia pomieszczeń światłem. W związku z tym, projektanci powinni zrezygnować zasłony na oknach, ale jeśli nie są gotowe do takiego radykalnego rozwiązania, postawisz na nieważkości tiulu.

oświetlenie w dużych ilościach - kolejnym istotnym elementem białym salonie. Wynika to z faktu, że lampy znajdują się w różnych kątach pokoju i zawartych z kolei przyczyni się do jego najbardziej efektywnego zagospodarowania przestrzennego. W zależności od preferencji i gospodarzy zatrudnienia źródeł sztucznego światła przyczyniają się do przemian zanurzając pokój w półmroku z wykorzystaniem kinkiety i innych lokalnych źródeł światła, oświetlone przez jasne światło lub sufitu żyrandole stworzyć „gwiaździste niebo” efekt używając Oprawy punktowe. Pokrycie białym salonie wykonana zwrócić szczególnie baczną uwagę. Jeśli układ Twojego salonu wymaga wyboru jako główny przedmiot pokojowej częścią wypoczynkową znajduje się na zacienionym stronie, zwrócił uwagę na organizację oświetlenia akcentującego. Jako oświetlenie nadaje wbudowane lampy LED, kinkiety, lampy podłogowe, lampy sufitowe, mające w tej samej koncepcji stylistycznej.

Stopniowo zyskuje uznanie jej nowy sposób organizowania struktur sufitowych - wizualne sufity uplift należnych do sufitu, do wbudowania w specjalnie przewidziane dla tej niszy owalny lub okrągły kształt. Przeciwny rozwiązanie bardzo wysokich sufitów. Mogą być nieco niższa ze względu na montaż podwieszanego okręgu, do którego następnie zamocować ogromny żyrandol wiszący nisko, składające się z kilku abażurów. Kolorystyka takiego żyrandola może być poza białym i być bardzo zróżnicowane: od beżu i piasku złota do brązu, ozdobione srebrną wkładką. Jeśli okna salon zorientowane są na słonecznej stronie, jesteś w lepszej sytuacji, ponieważ celem jest ograniczona do zachowania wizualny i mnożenia naturalnego światła. W tym przypadku, można dodać wnętrzu nie tylko nieważkości tiulu, ale trochę zbyt ciężkie zasłony, ozdobione lambrekinów.

do wymagań konstrukcyjnych ścian, podłóg i sufitów struktur

Ściany w salonie, który jest zdominowany przez białe, można dokonać stałej, w pełni wydawane im białe, podczas rozcieńczania sterylną biel w jasnych kolorach. Zwykły biały ściany są szczególnie istotne dla pomieszczeń, zorientowanych na północ, ponieważ są one wizualnie zwiększyć pomieszczenie wypełnione światłem i sprawiają, że pokój wizualnie bardziej przestronne.

dekoracja sufitu wymaga użycia jasnych kolorach, takich jak oryginalne sufity będzie wyglądać niebieski, związany z chłodu i natury. Nie mniej korzystne będzie wyglądać wielopoziomowe struktury sufit napięcie wykonane w kolorze białym i urządzone z wbudowanymi reflektorami. Kolejny nowoczesny sufit rozwiązanie uważane błyszczące i satynowe sufitów. Jeśli chodzi o kolory, to jest bardzo zróżnicowane: jeśli miłośnicy klasycznych zawsze może odebrać neutralną decyzję - matowe liść biały perłowy lub kremowy, perłowy odcień. W związku z perłowym połyskiem satyny, pokój stanie się szczególną atmosferę romantyzmu i przytulności.

.Yap-tytułowej block__text, .yap-tytułowy {
font-size: 17px ważne ;!
}
# Yap-Ya_sync_2 pionowej .yap-tytułowej block__text {
font-size: 17px ważne ;!
}

Podłoga w pomieszczeniu może być słusznie uważane za podstawę lokalu. Kolor podłogi, jak również inne, pionowo i poziomo powierzchnia podana główny kolor tła i nastrój w salonie. W kontekście szerokiej gamy wykładzin podłogowych i kolory dla podłogi, tradycyjne podłogi drewniane ciemny brąz i złoto-brązowe odcienie stopniowo traci swoją pozycję, ustępując bardziej nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań. Nowoczesne odmiany podłogi pozwala wybrać do gustu nie tylko kolory, ale również tekstury. Wśród najbardziej popularnych podłogi obfitości są następujące opcje:

Parkiet i laminat Jest to najlepszy wybór dla salonu, który jest nie tylko ze względu na jego zewnętrznej dekoracyjny, ale również wydajność. Eksperci radzą, aby wybrać parkiet na uwadze jego praktyczność: parkiet jest ciepły i przyjemny w dotyku, a laminat zdobędzie Państwa uznanie swojej przystępnej cenie;

Wylewki - stosunkowo nowe rozwiązanie technologiczne na podłodze, za pomocą którego można stworzyć jeden z najpiękniejszych podłogi łatwo. Zalety podłodze wlotowego wskutek włączenia jej do specjalnego składu technologicznego polimeru, przy czym powłoka staje się przyjemne błyszczącą powierzchnię o wysokich właściwościach wytrzymałościowych. Podłogi nalewane jest odporna na działanie wilgoci, nagłe zmiany temperatury i stresu fizycznego i ma długą żywotność, w czasie którego zachowuje swój pierwotny wygląd. Ponadto, jeśli wolisz samopoziomujących odcienie światła podłogi, dzięki błyszczącej powierzchni odbijającej światło, można wizualnie zwiększyć przestrzeń w salonie;

linoleum - jeden z najbardziej praktycznych i opłacalnych rozwiązań do salonu, gdzie okna zorientowane na wschód i południe-wschód, więc jest stale wypełniona dużą ilością słońca. Główną zaletą linoleum, w przeciwieństwie do powłoki Wylewki lub kamionki, można rozważyć możliwość zastąpienia bezproblemowego. Ta właściwość jest najważniejsze dla twórczego umysłu, dążenie do ciągłych zmian szybko nudzi wnętrza. Nowoczesne innowacyjne technologie pozwalają, aby linoleum, który naśladuje fakturę podłogowych, podłóg laminowanych i płytek. Jeśli chodzi o kolor linoleum, tu masz nieograniczone pole dla wyobraźni: Obecnie projektanci polecam zwrócić uwagę na linoleum złotych, piaszczystych, białych i szarych barwach, co jest dobre poradzić sobie z rolą podłogi do salonu z białymi ścianami, nie w przeciwieństwie do z ogólnym tle sali. Pod względem wydajności, są one również na najwyższym szczeblu: linoleum można poddać codziennego czyszczenia na mokro, jest bezpieczny dla dzieci do zabawy lub zwierzęta.

kamionki piętro - optymalne rozwiązanie dla gorącego obszaru, który charakteryzuje się wysoką wydajnością temperatury, zwłaszcza w okresie letnim. Wynika to z faktu, że porcelana ma wystarczająco niską retencję ciepła, który pomaga zachować wystarczająco niską temperaturę wykładziny podłogowej. W okresie zimowym trzeba użyć specjalnego ogrzewania, które muszą być dostarczone przed podjęciem decyzji o aranżacji podłogi z granitu. Kolory ceramicznej osłony granitu jest dość zróżnicowane: do salonu, urządzone w kolorach białym, kremowym i odpowiednich kremowych kolorach, a kolor kości słoniowej.

Meble dla biały pokój dzienny: wyposażony wybór

Meble do salonu utrzymane w bieli, powinny mieć szczególne właściwości, w tym kolorze. To nie powinno łączyć się z ogólnym tle, ale jednocześnie nie być zbyt jasny punkt, który wymaga skupienie. Do tego celu jest idealne meble, wykonane w stylu klasycznym. Zdaniem ekspertów, duże i małe meble szafka musi być wybrana na jeden lub dwa odcienie ciemniejsze niż ściany, na przykład, we wnętrzu białe meble w salonie, idealne do kawy lub piasku odcieni. Nie mniej oryginalny będzie wyglądać beżowe szafki, których fasady zdobią lustra i szkła hartowanego. Co do mebli tapicerowanych w jasnych kolorach, projektanci powinni wybrać meble ze skórzaną tapicerką, ale w tym samym czasie i tapicerki tkaniny wygląda całkiem oryginalne. Obecnie dłoni należy do kątowego i modułowe sofy, cechy konstrukcyjne, które sprawiają, że łatwo je zmienić lub poddać transformacji. Aby utworzyć pokój pełen zestaw mebli, oprócz skórzanej sofie ustawić kilka skórzane fotele, lub, w przypadku małej powierzchni, granica skóra pufu odpowiednim odcieniu. Ważne jest, aby pamiętać, że w salonie, meble z jasnym kolorze, ważne jest, aby nie przesadzić z ilością dodatków. Zignorowanie tej zasady może doprowadzić do utraty lekkości i nieważkości pomieszczeń, które wprowadzają we wnętrzu białego i powiązanego koloru.

Obszar przeznaczony do relaksu lub rozrywki, ustawić światła skórzaną sofę lub fotel, stolik na ciemniejszego odcienia sofie i TV. Blisko projektantów rozkładanymi zaleca wprowadzenie miękką matę światła o długiej drzemki, a na kanapie, aby umieścić kilka poduszek na jeden lub dwa odcienie ciemniejsze niż jego tapicerki.

Zasłony i elementów dekoracyjnych na białym salonie

Te niuanse w białym salonie również muszą być traktowane z należytą starannością. Jeśli salon jest zdominowany przez kolor biały, pożądane jest, aby wyciągnąć zasłony na kontraście. Na salonie śnieżnobiałej zaleca się wybór tekstyliów śmietany lub beżowe odcienie, a także kości słoniowej. Aby zorganizować niezbędne akcenty, użyj kawę tekstylnego, niebieskie lub szare odcienie. Jednak w tym przypadku konieczne jest, aby odebrać kilka akcesoriów tego samego koloru: może być wazony, figurki czy lampa podłogowa. Wybór wystrój wymaga mniej ostrożnego podejścia: w białej życia Ściany pokoju będzie wyglądać harmonijne czarno-białe zdjęcia, obrazy w ramach srebra, a na macie podłogowej, imitujące skórę zebry. Na poduszki sofa są odpowiednie, dopasowane, aby dopasować zasłony.

pokój dzienny w kolory biały i czarny: monochromatyczny majestat pomieszczeń uniwersalnych

Biały i czarny salonie, w przeciwieństwie do pomieszczenia w bieli, charakteryzuje się jeszcze większą wszechstronność. Wynika to z faktu, że może być nie tylko miękki i zwięzły, ale również śmiałe i kontrast, który zależy od przestrzegania ustalonych proporcji koloru. Podstawą racjonalnej dystrybucji kolorów jest dominacja zasady, zgodnie z którą dwa kontrastujące kolory nie są zalecane do stosowania w proporcjach Frame - jeden z nich w każdym przypadku powinny przeważać. Od dominującego koloru zależy od ogólnego tła psychologicznego i nastroju w pomieszczeniu.

Co dziwne, w salonie, charakteryzującej się przewagą czerni, stworzą przytulną i kameralną atmosferę. Ale jeśli pokój charakteryzuje się niewielkim obszarze, postawić zakład na białej dominacji, a atrament jest używany do pomieszczeń zagospodarowania przestrzennego. Przewaga białego światła eliminuje niedobory i wolnego miejsca i wniesie do wnętrza atmosferę zimę nieskazitelnej świeżości i czystości.


Like this post? Please share to your friends: