Mocowanie szafek do ściany

Wszystkie nowoczesne zestawy kuchenne mają w kompletnych szaf ściennych. Pozwalają one zaoszczędzić miejsce, o dobrej zdolności. Znajduje się na wysokości oczu, te szafki są bardzo wygodne w eksploatacji i są zawsze wypełnione wiele rzeczy, stwarzając poważne obciążenie mechanizmów zawiasach. Dlatego bardzo ważne jest, aby produkować niezawodne i wysokiej jakości łączników do ściany szafy.

Soderazhnie:

 1. Wybór wysokości próbki obudowy
 2. Istniejące mechanizmy szafy przykładowe
  • płyta montażowa
  • zawiasy meblowe
 3. Konstrukcja ściany tylnej szafy
 4. Jak zamontować szafkę do ściany z płytą montażową
  • prace przygotowawcze
  • instrumenty
  • Jak naprawić szafkę do ściany - krok po kroku

Wybór wysokości próbki obudowy

Przed przystąpieniem do montażu szafek do ściany, trzeba wybrać odpowiednią wysokość dla ich próbki. Jest ona określana na podstawie głównego kryterium - właściciela kuchennym wzrostu. Średnia odległość około 50-60 cm z blatem do dołu szafek. Zgodnie ze standardami państwa, wartość ta osiągnie do poziomu 45 cm.

W przypadku, gdy wymagane pozycjonujące szafki wiszące na lodówce lub w wysokim piecu, a następnie na wysokości tych obiektów i ustala pożądany poziom szaf próbki.

Istniejące mechanizmy szafy przykładowe

Zastosowanie nowoczesnych akcesoriów mocujących znacznie upraszcza pracę, co jest związane z próbką szafek kuchennych. Pozwala naprawić błędy w stosowaniu oznakowania i zwiększa wytrzymałość całej konstrukcji. W tym wysiłku zajmie sporo, a cała praca może być wykonywana samodzielnie, bez niczyjej pomocy.
W celu zamontowania obudowy na ścianie, głównie specjalnie przygotowaną zębatki i urządzenie zwane zaczep.

Zawias posiada hak, który jest umieszczony wewnątrz obudowy na ścianie bocznej i pozostaje niewidoczny od zewnątrz.

płyta montażowa

Pierwszym sposobem jest połączenie do płyty montażowej.

Zalety tego sposobu:

 • cała praca może być wykonywana również przez jedną osobę, więc nie ma potrzeby, aby wspierać obudowę, kiedy odbywa się liczenie. To znacznie upraszcza zadanie, a także pozwala powiesić szafki z dużą dokładnością;
 • Dzięki specjalnej śrub regulacyjnych, układ Szafa może być zmieniony poprzez ich wyższe niższe, a także jest blisko ściany lub z niego. Mechanizm ten pozwala na niemal dokładnie wyrównać obudowę, jest to dość trudne, a przy użyciu konwencjonalnych zawiasów, a nie zawsze jest to możliwe;

 • w autobusie do montażu szafki są specjalnie wykonane wycięcia, przez które można łatwo dostosować jego długość;
 • wszystkich niezbędnych instalacji można przeprowadzić nawet wtedy, gdy fartuch kuchenny jest już podłączony;
 • Nie ma potrzeby korzystania z krawężnika do wyrównania;
 • po prostu nie tylko śledzić montażu, ale również zdemontować. Zasadniczo Hitch szafki kuchenne, w pewnym sensie, w czasie krótszym niż 1,5 godziny.

wady:

 • przede wszystkim wysoki koszt całego zestawu, który zawiera szynę montażową oraz zaczep. Ale to nie jest tak poważnym problemem, zważywszy, że w wyniku oszczędności dużo czasu;
 • Inną wadą tego sposobu jest to, że ze względu na gapping szafki do ściany w górnej części niewielkim luzem zauważalne.

zawiasy meblowe

Druga metoda jest bardziej przystępne, ale potrwa to dłużej, a ponadto wymagają dodatkowej pomocy. W pętli, a elementy mocujące mają być użyte.

Początkowo górna granica jest określona i stosowane do linii poziomej wzdłuż wszystkich szaf, że zawieszamy wymagane.

Następnie poziom zależy od dokładności jej twarzy (istnieją przypadki, w których wynik jest zniekształcony ze względu na nierównej podłodze).

Z otrzymanej linii wskazany pierwszy punkt znajduje się otwór za pomocą wiertła lub dziurkuj i zainstalowanych elementów mocujących. Następnie obudowa jest wzięty, a tymczasowo zawieszony, w celu określenia położenia następnego urządzenia z absolutną precyzją. To nie powinno być prowadzone tylko przez jedną nacięta linię, ale płaskość obudowy należy sprawdzić poziom.

Wszystko kolejny proces jest podobny. Kiedy wszystkie szafki są połączone, a ich stanowiska zweryfikowany poziom, można przystąpić do związku je śrubami tapicerskich między sobą. Końcowy etap pracy jest instalacja podłączania dekoracyjny gzyms, który jest przykręcony do górnej podstawy za pomocą śrub.


Teraz wystarczy powiesić fasady, zainstalować półki, aby sprawdzić, czy drzwi działają prawidłowo, a jeśli zajdzie taka potrzeba, poprawić błąd za pomocą śrub regulacyjnych. Cały ten proces wymaga koncentracji i dobrego uwagę, jak również wnikliwy asystenta, bez pomocy, która jest raczej trudne do prawidłowo obliczyć wymaganą odległość pod łącznika.

Konstrukcja ściany tylnej szafy

Postęp od ciężaru będzie zależeć od konstrukcji tylnej ścianie szafy ścienne.


W pierwszym przypadku tylna ściana zostaje przybity na paznokcie i nie ma wgłębień. Dlatego też, gdy przywiązanie do wspornika mocującego, górna część nie będzie ciasno, a rząd będzie opadający. Aby tego uniknąć, w dolnej części obudowy powinny być przewidziane wgłębienia, która odpowiada szerokości płyty montażowej. Aby to zrobić, można przybić cienką szynę, lub obliczyć wysokość jego próbki tak, że „przyszedł” na płycie kuchennej. W tym ostatnim przypadku, elementy złączne powinny być wykonane już w trakcie fartuch kuchenny.

.Yap-tytułowej block__text, .yap-tytułowy {
font-size: 17px ważne ;!
}
# Yap-Ya_sync_2 pionowej .yap-tytułowej block__text {
font-size: 17px ważne ;!
}

W drugim przypadku, gdy ściana tylna jest podłączona z wgłębieniem.

Ten projekt szafy ścienne to bardziej wygodne, ponieważ pozwala im nie tylko do powieszenia w zachodzenia na fartuch kuchenny, ale tyłek. Ale podczas instalacji szafy bez nakładania, ważne jest, że fartuch był położony idealnie płaskie, więc nawet niewielkie przesunięcie natychmiast rzucili się w oczy.

Jak zamontować szafkę do ściany z płytą montażową

prace przygotowawcze

 • Pożądane jest, aby mieć gładkie ścianki ustawione;
 • Jeżeli operacja odbywa się na kącie kuchni, przy czym kąt utworzony przez ściany muszą być dokładnie 90 stopni;
 • Wszystkie prace przy instalacji elektrycznej, wyloty pośrednictwa sporządzania wniosków z górnych lamp muszą być ukończone;
 • Wynika to również natychmiast przygotować ściany, która będzie szafki Hung. Powinien on być malowane lub pokryte tapetą i wcześniej, aby ustalić fartuch kuchenny. Ponieważ ustalone szafy to wszystko będzie niezwykle trudne.

instrumenty


Aby jakościowo powiesić szafki kuchenne pod ręką, trzeba mieć następujące narzędzia:

 • Drill - może być elektryczne lub ręczne. Konieczne jest, aby wywiercić otwory na elementy złączne. Jeśli masz do pracy na ścianie oporowej, będzie potrzebował wiertarki lub uderzać z tej funkcji;
 • poziom;
 • ruletka;
 • śrubokręta;
 • młotek;
 • Zacisk - narzędzie pomocnicze, które są wymagane, w razie potrzeby, w celu połączenia pól tworząc efekt trwałość całej konstrukcji;
 • Jeśli instalacja jest wykonywana na kotwicy, będzie musiała sootvetsvubschego rozmiar klucza;
 • i oczywiście, że trzeba przygotować wymaganą liczbę elementów złącznych. Aby rozwiązać te partie szaf potrzebnych śrub (z reguły producenci komponentów szafek). Aby naprawić oponę zamontowaną na ścianie będą musiały wkrętów i kołków. W razie potrzeby, można kupić specjalny krawat do zabezpieczania szafy do siebie.

Jak naprawić szafkę do ściany - krok po kroku

W pierwszej kolejności za pomocą śrub regulacyjnych niezbędnych do mocowania haków w położeniu środkowym. Po, że ich wnętrze jest przymocowana na bocznych ścianach, tak że hak wystającym tylko 2-3 milimetrów i może swobodnie trzymać pasek mocujący.
Teraz jesteś gotowy do rozpylania ślady na ścianie. Należy kierować się podstawowymi zasadami:

 • jeśli umiejscowienie szafek zależy od dużych urządzeń kuchennych lub wysokich obiektów, a następnie w momencie znaczników oni na pewno trzeba umieścić na swoim miejscu;
 • przez dodanie do szyny montażowej, konieczne jest, aby z góry wiedzieć, czy szafki zainstalowane nakładania na płycie kuchennej, czy jest to blisko niego;
 • Pasek mocujący powinien być umieszczony poniżej górnej krawędzi odcinka 3-4 cm. W celu obliczenia tej odległości należy przymocować pasek do tylnej części obudowy, a więc będzie można zamontować na ścianie. Wtedy będzie wyraźnie widoczne, ile centymetrów ma obowiązek wziąć pod uwagę przy stosowaniu ostatecznej znaczników.


Biorąc wszystkie te zalecenia, z pomocą poziomie zastosowano dwie linie, zaczynając od kąta kuchennego pod uwagę. Jeden z tych linii przedstawiono na górną krawędź szyny osłonowej, a druga reprezentuje górną szafek.
Wskazówka: W celu określenia pozycji poziomej szafki lepiej jest użyć poziom, a nie zmierzyć odległość od sufitu lub podłogi, które mogą wystąpić konsekwencją błędu. Nawet jeśli nie ma pewności, że sufit lub podłoga wystarczająco gładka, nie warto ryzykować, inaczej będziesz musiał przerobić całą pracę od podstaw.

Top pasek krawędź jest dociskana przygotowanych linii oznakowania (niski) i wykonać wymaganą liczbę znaków do otworu mocującego.

Jeśli ściany są trwałe i mieć dobrą zdolność przenoszenia obciążenia, możliwe jest podzielenie przewodu na małe kawałki 15 cm, a każdy zestaw w tych miejscach, w których znajdują się schrony. Ale jeśli nie ma nawet najmniejszej wątpliwości co do wytrzymałości murów, nie jest konieczne, aby podzielić szynę, ale wręcz przeciwnie, jest bardziej odporna na przymocowanie go do większej liczby elementów złącznych.

Ponadto pewna średnica wiertła, w ścianie starannie wykonany mały otwór, aby zainstalować zębatkę. Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych zasad:

 • można często napotykają na taki problem, kiedy na początku wiercenia wiertła, ponieważ skoki. Aby wyeliminować ten dyskomfort małe wgłębienia są wykonane w zakresie wiercenia. Są wykonane za pomocą uderzenia młotka na przebijak lub przy jej braku, w stabilnej paznokcia;
 • Jeżeli podczas wiercenia ściany kruszy się, a następnie do wyjścia jest do otworu nieco mniejszą średnicę, a następnie rozszerzyć rozmiar wiertła. Tak więc okazuje się znacznie bardziej ostrożnie;
 • do pomiaru głębokości wiercenia, wykonane zebrano na kołki stosuje się do wiercenia i dokładnie zapisywane w odpowiedniej odległości. Jeżeli otwór już zostało zrobione i było wtyczkę młot przekształcić go, trzeba upewnić się, że głębokość jest wystarczająca. Zbyt głęboka dziura będzie wykonać zadanie niewygodne;
 • w betonową ścianę na tyle mocno, aby wywiercić otwór, nawet za pomocą wiertarki z końcówką pobeditovym. W związku z tym, w przypadku braku otworów nie musi silne uderzenia pary przebijak młotkowego;
 • podczas pracy, szczególną uwagę należy zwrócić na miejsca, w których okablowanie przechodzi.

Następnie otwory są napędzane dokładnie kołki i łączniki instalowane na szynie montażowej. Na niej, za pomocą próbki, szafy zamontowane. Ich status jest regulowany za pomocą śrub, które są wyposażone w mechanizmy zawiasach.

Aby stworzyć efekt szafy w ścianie trzeba szczelnie połączyć je ze sobą. Aby to zrobić, trzeba je naprawić zaciski w parach, zaczynając od rogu obudowy. Aby nie psują ich powierzchni, należy umieścić drewniany klin między szafką a zaciskiem.

Następnie otwór wiercony międzysektorowej łącznik połączony pomiędzy meblami. Podczas wiercenia aż do płyt wiórowych, często rozdrobnione.

Aby uniknąć tego problemu, należy zastosować jedną z dwóch następujących metod:

 • w miejscach, gdzie przychodzi wiertła, konieczne jest silnie docisnąć kawałek drewna (im grubsza, tym lepiej);
 • początkowo wiercony grzywny przez otwór, a następnie nawiercić żądanej średnicy, to rozszerza się na obu stronach.

W zamocowania szafek kompletne, to pozostaje tylko zainstalować półki, zabezpieczyć drzwi i ustawić je za pomocą śrub, które są na zawiasach.


Like this post? Please share to your friends: