Ogrzewania domów prywatnych własnymi rękami od A do Z

już minęły czasy, kiedy jedynym sposobem ogrzewania domu prywatnym był piec. To właśnie z powodu braku pełnego ogrzewania i ciepłej wody, wielu nie chce żyć poza miastem, przeprowadzka do komfortowych mieszkań. Ale korzyści z cywilizacji osiągnięty i domy wiejskie. Nowoczesne technologie i materiały pozwalają wyposażyć ogrzewania domów prywatnych własnymi rękami, aby nie znosić trudności. Teraz wygody domu na wsi nie będzie gorzej niż w mieście. Istnieje kilka sposobów, aby system grzewczy w domu prywatnym, które są różne elementy konstrukcyjne i energii. Na nich omówimy w tym artykule.

 1. Co może być prywatny system ogrzewania domu
  • ogrzewania wodnego domy prywatne
  • ogrzewanie parowe domy prywatne
  • ogrzewania powietrznego domy prywatne
  • Ogrzewanie elektryczne domy prywatne
 2. Prowadzenie prywatny system ogrzewania domu z cieczy chłodzącej
  • Wodny system rurowy grzewczej
  • Wodny system rurowy grzewczej
  • Kolektor system ogrzewania wody
 3. Montaż systemu ogrzewania domu prywatnym

Co może być prywatny system ogrzewania domu

Pierwszy system ogrzewania różnią się od rodzaju czynnika chłodzącego i który bezpośrednio ogrzewa pomieszczenia, daje się ciepła. Rozróżnić systemy wody, pary, powietrza, elektryczne i pożar. Najnowsze realizowane w kominkach, piecach i rosyjskiej ropy. W obszarach, w których ogrzewanie jest realizowane w taki sposób, ciepło jest rozprowadzany niestabilnie podłogi w pobliżu zimnej powietrza w pobliżu źródła ciepła (piec), gorącego i zimnego powietrza na odległość. W zasadzie, to mały dom może być dość ciepły i jakości drewnem, ale nie będziemy koncentrować się na tych systemach, i mówić o tych, którzy są w stanie zapewnić bardziej równomierne nagrzewanie wielkim domu.

ogrzewania wodnego domy prywatne

układ grzewczy wody w obiegu zamkniętym, co powoduje cyrkulację gorącej wody. Ponieważ element grzejny kotła wystaje z niej na siebie różnią grzejniki rur w każdym pomieszczeniu i przez które gorąca woda i wydziela ciepło. Mając na ciepłą wodę powrócił do kotła, w którym ogrzewa się, i cykl się powtarza.

Kocioł grzewczy gaz

Aby dopasować system wody w kotle na dowolnym dostępnym paliwem. Najbardziej powszechne są Kotły gazowe, są one ekonomiczne. Urządzenie grzewcze w prywatnym domu z pomocą gazu ziemnego jest możliwe tylko wtedy, gdy dom doprowadzono gazociąg. Inną wadą jest to, że kotły gazowe wymagają regularnej konserwacji i kontroli nad służbami specjalnymi. Jednak ogrzewanie gazowe jest duże zapotrzebowanie.

Kocioł na paliwo stałe

Jeśli negazifitsirovannyh obszarze, można użyć Kocioł na paliwo stałe (węgiel, drewno, palety). W tym przypadku system będzie całkowicie autonomiczny i niezależny od dostaw energii pierwotnej. Ale do przechowywania paliw stałych będą musiały być wyposażone w wygodne i suchego składowania.

Kotły olejowe, na przykład, olej napędowy, może być również stosowane do ogrzewania wody. Metoda ta ma kilka wad: bardzo drogiego oleju napędowego, ogrzewanie okazuje potrzebę nieekonomiczne zakopane w ziemi zbiornika, który mimo wszelkich środków ostrożności, zagrożenia pożarowego na paliwo.

bojler elektryczny, podłączony do centralnego zasilania, będzie to również wykonać dobrze. Ale jeśli już zdecydowała się na wykorzystanie energii elektrycznej jako źródła energii, będzie celowe zainstalowanie grzejników elektrycznych bezpośrednio przekształcają energię elektryczną w energię cieplną bez pośrednictwa wody.

Wszystko dla w pełni autonomiczne ogrzewanie jest możliwe wykorzystanie alternatywnych źródeł energii, falowniki słonecznej i wiatrowej, mini-elektrownie wodne i wiele innych.

Moc kotła dobiera się w zależności od powierzchni domu. Przykładowe cechy można znaleźć w tabeli.

Tabela zdolności kotła

Układ grzewczy wody może być w obiegu, jak i przeciw zamarzaniu wody. Ponadto, układ może być dodatkowe elementy do jej regulacji. Zbiornik wyrównawczy służy do zbierania nadmiaru płynu, termostaty niezbędne do kontrolowania temperatury przed każdym grzejnika pompy obiegowej wody do wymuszonego przepływu nie zawsze są stosowane, a także automatyczne zawory odpowietrzające, odcinające i bezpieczeństwa.

ogrzewania wodnego domy prywatne

Jeśli zastanawiasz się, ile ogrzewania domów prywatnych, a następnie można obliczyć samodzielnie. Najpierw musimy określić rodzaj źródła energii. Uważamy sprawę z kotłem gazowym. Więc musimy kupować kotła, rury, grzejniki dla każdego pomieszczenia, naczynie wzbiorcze, zawory, armatura, wszystkie wymagane materiały towarzyszące. Ale przed zakupem wszystko powinno uczynić system ogrzewania domów prywatnych, które będą dokładnie określonym miejscu kotła i grzejników, długość rury, i wiele innych. Prace projektowe „będzie latać dużo pieniędzy”, pozwoleń, zezwoleń, plus i instalacji. W rezultacie, spędzić w prywatnej ogrzewania domu będzie kosztować około 9.000 - 11.000 USD

Koszt sprzętu do systemu grzewczego będzie w dużej mierze zależeć od zastosowanych materiałów. Na przykład, istnieją grzejniki żeliwo, stal, aluminium, stal nierdzewna. Najtańszy żeliwa, są również najbardziej trudne i krótkotrwały. Stal najdroższe, niewielu może sobie pozwolić, aby zainstalować je w domu. Rury do układania rurociągu grzewczej również wykonane są z różnych materiałów: stal (Stal nierdzewna, stal ocynkowana) miedź, polimer (Metal i tworzywo sztuczne, polipropylen, polietylen). Uważane za najbardziej niezawodne rur miedzianych, ponieważ wytrzymuje wysokich wahań temperatury, a połączenia lutowane lutem srebrnym. rury z tworzyw sztucznych, choć łatwe w instalacji i nie boją się korozji, ale mają znaczący wadę - boją się zmian temperatury i tracą swoją siłę, jeżeli zakręt. Rury stalowe zostały niedawno używane rzadko, choć stali ocynkowanej i nie boją się korozji, trwałe i solidnie podłączone.

Koszty materiałów i robocizny do instalacji grzewczych w prywatnej efektu cieplarnianego i typu systemu ogrzewania wody, która może być pojedynczą rurę, podwójne rury i kolektora. To jest to, co opisujemy poniżej.

system ogrzewania wody ma kilka wad: skomplikowany i czasochłonny montaż, utrzymanie i kontrola systemu kotła, ale jest bardzo popularny wśród mieszkańców kraju w porównaniu z innymi systemami.

ogrzewanie parowe domy prywatne

System ogrzewania pary jest realizowane zgodnie z zasadą Kocioł podgrzewa wodę pod ciśnieniem, w stanie wrzenia, w wyniku pary poprzez przewód przechodzi grzejników, gdzie oddaje swoje ciepło, kondensuje się z powrotem do wody i powrócił do kotła. Powietrze jest wyciskany z systemu z gorącą parą. Zgodnie z zasadą kondensatu do kotła są dwa rodzaje systemów: Open (otwórz) i zamknięte (zamknięte). W systemach otwartych znajduje się zbiornik, który zbiera skropliny, a następnie wchodzi do kotła. W układzie zamkniętym skroplin automatycznie powraca do szerokiej rury kotła.

Ważne! ogrzewanie parowe nie są wykorzystywane w domach prywatnych. „Łaźnia” błędnie nazywane „woda” ogrzewanie. W rzeczywistości, kocioł do ogrzewania parowego jest ogromna maszyna, wielkość pokoju, to jest bardzo trudne w obsłudze, a także niebezpieczne. Takie ogrzewanie jest stosowane tylko w przedsiębiorstwach, w przypadku gdy względy produkcyjne wymaganych par. Nawet w tym przypadku, elementy emitujące ciepło starannie wyizolowane z ludzkiego, ponieważ temperatury pary 115 ° C,

ogrzewania powietrznego domy prywatne

system ogrzewania powietrza może być wyposażony w domu tylko na etapie budowy w gotowym budynku mieszkalnym jest niemożliwe.

Zasada działania systemu jest następująca: źródło ciepła ogrzewa powietrze, które następnie wznosi się przez kanały powietrza w pomieszczeniu i jest pod sufitem, tak aby wypierać zimne powietrze uwięzione w pobliżu okna lub drzwi. Zimne powietrze jest wtłaczane do kanałów prowadzących do źródła ciepła. Dzieje się krążenie, który może być grawitacyjnym lub wymuszonym.

cyrkulacji następuje w wyniku różnic temperatury, gdy ilość gorącego powietrza jest na tyle duży, że przemieszcza w kierunku kanałów zimnego powietrza. Wadą tej metody polega na tym, że otwarte okna lub drzwi obiegowa zostaje zakłócony.

Dla wymuszonego obiegu służy do poprawy ciśnienia powietrza wentylatora.

Na rysunku przedstawiono ogrzewania domu prywatnym przy pomocy powietrza.

ogrzewania powietrznego domy prywatne

Źródłem ciepła może spalać gaz ziemny, naftę lub olej napędowy. W ten sposób gaz ziemny może być na linii, a balon. Produkty spalania opuszczają komin.

Aby odświeżyć powietrze w systemie miesza się świeżego powietrza, które mogą być wykonane poza terenem.

Kanały mogą być wykonane z metalu, tworzywa sztucznego lub materiału włókienniczego, a także kształt okrągły lub prostokątny kształt. Zgodnie ze strukturą Rury są sztywne i elastyczne. Przylegający do ścian zewnętrznych lub nieogrzewanych pomieszczeniach kanałach zawsze musi być izolowany. Aby prawidłowo obliczyć, jak należy umieścić system ogrzewania powietrza w domu, jaka powinna być wielkość kanału, co jest topologia sieci, należy skonsultować się ze specjalistą. Budowa takiego systemu dla domu dwukondygnacyjnego może kosztować 11.000 USD

Ogrzewanie elektryczne domy prywatne

ogrzewania domów z energii elektrycznej można osiągnąć na kilka sposobów: za pomocą grzejniki płytowe, Systems „ciepła podłoga”, długości fali promienniki podczerwieni (Sufit).

Elektryczny kocioł

.Yap-tytułowej block__text, .yap-tytułowy {
font-size: 17px ważne ;!
}
# Yap-Ya_sync_2 pionowej .yap-tytułowej block__text {
font-size: 17px ważne ;!
}

ogrzewania domów z energii elektrycznej nie można nazwać ekonomicznym. Czasami nawet wyposażone w system ogrzewania gorącą wodą i podłączyć go do przebiegów kotłów na energię elektryczną. Metoda ta ma poważną wadę: duże koszty energii i straty ciepła. W związku z tym, zainstalowany jako zapas elektryczny doradza kotła, a ponadto na gaz (pod warunkiem, że w przewodzie gazowym).

Ale jeśli nie ma innego dostępnym źródłem energii, musimy wykorzystać to, co mamy. Następnie, bardziej ekonomiczne i korzystne użycie nie kotła i natychmiast grzejników.

Ogrzewania prywatnych domów za pomocą grzejników panelowych

Aby obliczyć liczbę wymaganych urządzeń, należy wiedzieć, ilość miejsca i stopnia izolacji termicznej. Na przykład, w przypadku 100 m2 ogrzewania mieszkań, o wysokości sufitu 3 m, objętość 300 m3, otrzymuje się, jeżeli slaboizolirovannoe pokojowej, jego zapotrzebowanie grzewcze 40 W / m3. Ogółem, należy pomnożyć ilość miejsca na konieczności uzyskania 12,000 watów. Takie wymaganie może być spełnione przez ustawienie 4 konwektora 2,5 kW każdy konwektor 1 i - 2 kW. Koszt urządzenia to około 1300 - 1500 USD Jest to znacznie mniej niż poprawy podgrzewania wody z kotła gazowego, ale jest znacznie mniej opłacalne źródło energii na płatności.

system

Wadą stosowania Grzejnik płytowy jest nierównomierne nagrzewanie pomieszczenia: podłogi w pobliżu zimnej i gorącej powietrze zbiera się blisko sufitu. W celu równomiernego ogrzania pomieszczenia, opcjonalnie można ustawić system „ciepłą podłogę”.

Prowadzenie prywatny system ogrzewania domu z cieczy chłodzącej

System ogrzewania wody może być Pojedynczy obwód lub dwuobwodowy. Pojedyncze wykorzystywane do ogrzewania tylko podwójne ogrzewania i gorącej wody do użytku domowego. W praktyce, w domach prywatnych często ustawić dwa układu single-TOR: jeden - szczególnie do ogrzewania wody, drugi - do ogrzewania. Wygodnie jest fakt, że drugi kocioł nie pracuje w sezonie bez ogrzewania.

Według zasady przepływu wody w instalacji odróżnić pojedynczej rury, dwie rury i układu dolotowego.

Wodny system rurowy grzewczej

System grzewczy jedna rura

Woda systemu rura przechodzi kolejno z jednego do drugiego grzejnika. W każdym kolejnym temperatury cieczy chłodzącej chłodnicy jest mniejsza i niższa. W tym drugim przypadku, że może nie być wystarczające do ogrzania pomieszczenia. System ten jest prawie niemożliwe, aby dostosować tak, aby zablokować dostęp do pojedynczego grzejnika, blokują dostęp wody do wszystkich innych. Ponadto, jeśli grzejnik jest w porządku, trzeba całkowicie wyłączyć system, play off wodę, a dopiero potem zmienić go na nowy lub naprawiony.

Wodny system rurowy grzewczej

System grzewczy dwururowy

System rurowy jest w stanie wyższej jakości ciepła domu, ponieważ każdy grzejnik odpowiednie dwa kanały: jeden - z gorącą wodą, przez drugi - pozostawia ostyvshaya wody. W tej gorącej wody z rury jest podłączony do wszystkich grzejników jednocześnie. Jeśli przed każdym kaloryferze zawory ustawione, można wyłączyć którykolwiek z systemu grzejników. W ostatnim grzejnika, który dopasowuje się do rury za pomocą gorącej wody, temperatura będzie mniejsza, niż w pierwszej, a strata będzie ograniczony w porównaniu z układem z jedną rury.

Kolektor system ogrzewania wody

System grzewczy kolektor

Układ kolektora zakłada przejść z rurą kolektora każdego grzejnika oddzielnie: jeden - w gorącej wodzie, zgodnie z innym wody ochłodzono jest zwracany. Ten system pozwala na regulację temperatury w każdym pomieszczeniu, a także łatwe do wymiany lub naprawy jakiejkolwiek części systemu bez wyłączania ogrzewania. Kolektor System - najbardziej zaawansowany. Jedyną wadą: montaż dodatkowej obudowie kolektora i duży rury przepływowej.

Montaż systemu ogrzewania domu prywatnym

Przede wszystkim należy zdecydować, jaki rodzaj systemu grzewczego jest najlepiej wykonać w danym domu. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie systemu, nośnik energii, za które jest bardziej dostępne i opłacalne, oszczędne ogrzewanie prywatny dom dla wielu jest bardzo ważne. Na przykład, jeżeli budynek wyposażony w gazie, możliwe jest zainstalowanie systemu ogrzewania wody w dwóch kotłów A - gaz (główny), drugi - elektryczne (części) lub stałe paliwo, tak że w przypadku działania siły wyższej całkowicie nielotne.

W następnym kroku należy skontaktować się z biurem projektu, który dokona odpowiednich obliczeń, dokumentację oraz rysunki prywatnej ogrzewania domu. Tylko wtedy można nabyć niezbędny sprzęt i materiały.

kotłownia w domu prywatnym

Pierwszą rzeczą zainstalowany kocioł grzewczy. W przypadku jakichkolwiek kotłów, w których produkty spalania są, z wyjątkiem elektrycznego, należy wyposażyć kocioł. Jest to osobny pokój lub pomieszczenie w piwnicy, który wydał dobrą wentylację. Kocioł jest zainstalowany w pewnej odległości od ściany, aby umożliwić łatwy dostęp. Podłogę i ściany wokół kotła wyłożone materiałem ogniotrwałym. Z kotła do komina wyjściowego ulica.

Kolektor Szafa - Instalacja

Dalsza instalacja ogrzewania w prywatnym domu jest zainstalowanie pompy obiegowej (jeśli jest wymagane), rozdzielacza (jeśli układ wyposażony), urządzeń pomiarowych i kontrolnych w pobliżu kotła.

Układanie rur do ogrzewania w prywatnym domu

Dopiero wtedy prowadzić rur od kotła do miejsc montażu linii grzejniki. Trzymać rurę przez ściany, będzie musiał wykonać otwory w nich, że po odcinku rury, konieczne jest pokrycie zaprawą cementową. Rura związek wytwarza się z materiału opartego na ich wytwarzania.

Łączenie grzejników

Przynajmniej zamontowane grzejniki. Są one umieszczone na wspornikach jest obowiązkowa pod otworem okiennym. Jeśli wielkość radiatora nie jest wystarczająca, aby zamknąć otwór, należy zainstalować dwa grzejnika lub zbudować sekcję, jeśli to możliwe. Odległość od podłoża powinna wynosić 10 - 12 cm od ściany 2 - 5 cm i z progiem do grzejnika. - 10 cm na wlocie i wylocie z grzejnika dla stop i sterowania wyposażenia i czujniki temperatury, aby móc regulować temperaturę, aby zablokować ruch wody.

Po wszystkich elementów konstrukcyjnych System zaciskania. Pierwsze uruchomienie kotła jest możliwe tylko w obecności organizacji gazowej.

Podsumowując, należy stwierdzić, że system grzewczy jest lepiej wybrać na podstawie dwóch czynników: dostępności i niski koszt źródła energii oraz autonomii systemu w przypadku wystąpienia siły wyższej. Instalacja systemu grzewczego w domu prywatnym - jest to tak ważne i skomplikowane, że nie zaleca się wykonywać na własną rękę. Przynajmniej najważniejsze - obliczenia, programy i projekty muszą spełniać specjalistów. Oraz w celu ratowania, można spróbować wykonać instalację elementów systemu na własną rękę, ale pod ścisłym nadzorem mistrza.


Like this post? Please share to your friends: