Przetwarzanie ogród przed szkodnikami: Charakterystyka leczenia sprężyny

Wiosna budzi ciepło całe życie ze stanu hibernacji, w tym owady ukryte w zimie pod opadłych liści w glebie lub pod korą drzew. W tej chwili, to jest czas dla ogrodników ciężkiej pracy. Przed instalacja wreszcie obudzić, trzeba oczyścić ogród ze szczątków roślin, zdjąć pokrywę w odpowiednim czasie, aby wprowadzić niezbędne szczepienia, zdrowie i przycinanie formacyjne i szczepienie. Ale najważniejszą rzeczą jest, aby zachować zdrowie i urodę upraw ogrodniczych i oczekują bogate zbiory jagód i owoców, jest to niezbędne do ochrony drzew, krzewów i sadzenie truskawek przez szkodliwe owady. Artykuł skupia się na przetwarzanie ogrodzie wiosną.

zawartość:

 1. Chemiczna obróbka Spring Garden
 2. Leczenie przeciwko szkodnikom ogród na wiosnę czynników biologicznych
  • Przepisy wywary i napary do leczenia ogrodzie wiosną
 3. Cechy leczenie sprężyny plantacje jagodowe
  • Szkodników drzew owocowych na wiosnę
  • Przetwórstwo krzewów
  • Przetwarzanie malina
  • Łóżka przetwórstwo truskawek
  • Ochrona roślin ozdobnych wiosna
  • Wiosna dezynfekcji szklarni

Chemiczna obróbka Spring Garden

Niestety, musimy przyznać, że skuteczność stosowania obróbki chemicznej w ogrodzie znacznie wyższy niż w przypadku ręcznego za pomocą środków ludowej lub pracochłonnych gąsienice zbierania i chrząszcze.

 • Dobrym skutkiem do niszczenia szkodników daje dwa pojedynczą sprężynę rozpylania ogrodniczych nasadzenia. Pierwszy zabieg ogród jest przeprowadzane przed kwitnieniem. Aby to zrobić, można użyć malation lub keltan. Po 10 dniach, jak tylko drzewa i krzewy ottsvetut, przetwarzanie jest powtarzany. Jest również możliwa obróbka ogrodu i innych substancji toksycznych, na przykład, „Marszałek”, „nero” „Decis”.

 • W zmianach drzew i krzewów grzybiczych chorób, a także w profilaktyce tych chorób zaleca sprężyna traktować zawierającego miedź roztworem preparatu garden - mieszanina Bordeaux „Homa” lub „Oksihoma”. Leki zawierające miedź, nie stosować częściej niż raz w roku, albo na wiosnę lub jesienią po usunięciu uprawy.
 • Zalety stosowania chemikaliów (pestycydów) przetwarzanie Garden jest ich szybkie działanie i czas trwania oszczędności efekt. Ponadto, trzy tygodnie całkowity rozkład związków chemicznych występuje w dniu przetwarzania. W związku z tym niebezpieczeństwo wypadku dla przyszłych zbiorów wykluczone.
 • Jednak w tej kwestii plantatorzy powinni zachować szczególną ostrożność i precyzję wykonać zgodnie z instrukcjami producenta na korzystania z jakichkolwiek środków chemicznych. Po tym wszystkim, z nadmiernym entuzjazmem dla chemii w ogrodzie, można szkodliwe dla zdrowia i samych roślin.
 • W celu uniknięcia przykrych konsekwencji z ewentualnym kontakcie z roztworami chemicznymi, z natryskiem ogrodzie, należy użyć respiratora lub gazy, rękawice i okulary ochronne. Spełnienie warunków leczenia, dawkowania i środków bezpieczeństwa zalecanych przez producenta gwarantują, że rośliny ogrodowe po przeróbce zachowują swoją witalność i zdrowie ludzi i zwierząt nie będzie nic grozić.

Leczenie przeciwko szkodnikom ogród na wiosnę czynników biologicznych

 • Rosnąca popularność wśród ogrodników pozyskać środki do niszczenia szkodników z wykorzystaniem organizmów biologicznych: bakterii, wirusów, grzybów i mikroorganizmów glebowych - biologicznych. Mimo, że skuteczność tych środków jest nieco niższy niż w przypadku pestycydów. Jednak leki te są bardziej przyjazne dla środowiska.
 • przetwarzanie sprężyna ogrodniczych nasadzenia przeprowadzono biologiczne „fitoverm”, „Aktofitom” lub „bariera”. Opryskiwanie wykonano dwukrotnie: po raz pierwszy, na długo przed kwitnieniem, drugi raz - gdy spuchnięte pąki kwiatowe.

Tabela przepływu phytoverm

 • Dawno, dawno - dawno, gdy substancje chemiczne, które zabijają szkodniki, nie było śladu ludzi stosowane wywarów i naparów z roślin, które mają skutek odstraszający na szkodliwe owady. Jest również środkiem biologicznej ochrony upraw.

Przepisy wywary i napary do leczenia ogrodzie wiosną

Ogrodnicy, którzy nie chcą zajmować się chemią, wolą chronić rośliny ogrodowe i nalewki wywar przygotowany przez popularnych receptur:

 • W pół-l słoik umieszczano czosnek, mielona w procesorze lub za pomocą młynka. Zwieńczona słoik z wodą i nalegać w ciemnym miejscu. Tydzień później, zawiera filtr do innej szklanego pojemnika i szczelnie zamknięta. Do traktowania roślin w wiadrze wody, dodano 50 g infuzji.

 • Grzbiety berry natryskową można zastosować Napar z korzeni i ziół mlecze, korzyści z wiosną jest zawsze pełne. Wiadro wody ogrzanej do temperatury około 50 °, umieszczone około 300 g pokruszonego mniszka i twierdzą około 3 godzin. Aby wzmocnić efekt, nie można dodać kilka gałązek glistnika. Wiadro trzeba coś na pokrycie tak, że stygnie trochę dłużej. Wlew do opryskiwania przesączono.
 • gotować wlew tytoń Będzie trzeba 250 g pyłu tytoniowego, który jest dodawany do wiadra z wodą. Mieszaninę podkreślając około 2 godzin, a następnie przesączono. Dla lepszej przyczepności do powierzchni liści dodaje się do infuzji 40g ciemnego mydła.
 • Wywary z ziemniaka i pomidora szczytach Pomoc mszyce walka, przędziorki, gąsienice, codling plodozherkoy i innych szkodników drzew i krzewów, natryskiwanie prowadzi się po okresie kwitnienia. Aby przygotować narzędzie potrzeba około 1 kg wysuszone ziemniaków lub pomidorów. Oszczędny ogrodnicy na wiosnę zbioru natryskiwanie górne jesienią. Włożyła w wiadrze wody, 3,5 - 4 godziny nalegać, a następnie doprowadzić do wrzenia na małym ogniu przez pół godziny wrzenia. Następnie brzeczkę sączy się przez gazę.
 • Napar z proszku gorczycy wykorzystywane do rozpylania po kwitnieniu roślin owocowych przed gąsienicami, pilarzowatych, Ćma, Codling plodozherki. Pół filiżanki proszek musztardy 2 dni moczone w wiadrze wody. Następnie napar jest filtrowany. Do rozpylania płyn musi być rozcieńczony 2 razy wodą.
 • suchy bylica wywar służy do odstraszania mszyce, ćmy, agrestu ćma, gąsienice i inne owady przyssawką. Suche bylica można kupić w aptece lub przygotowane w upadku. W pół wiadro wody ogrzewa się do wrzenia przez 15 minut, 1 kg suchej trawy, po czym ochłodzono i dodano podawać obornik (1 kg nawozu dziennie wprowadzanymi 3-4 litrów wody). Mieszaninę przesącza się i doprowadza się do objętości 10 litrów.

Cechy leczenie sprężyny plantacje jagodowe

Szkodników drzew owocowych na wiosnę

 • Środki ochrony gruszki, jabłka i inne drzewa owocowe odbywa się w etapach. Pierwszy etap w marcu pni tworzą koronę i oczyszczać z porostów i starych guzków korowych. Jeśli znajdzie się pod zgnilizny kory, to miejsce ma być leczony jest czyszczony za pomocą ostrego noża do zdrowego drewna i pomazał witriolu i boisko ogród. Podobnie otrzymuje wykrywanie larw owadów hibernacji w szczelinach pod kory.
 • Jednocześnie czystym i poluzować pnie drzew, drzewa są spryskiwane chemikaliami, pni wapiennych, aby uniknąć oparzeń słonecznych. Jako środek ochronny, można użyć „Oleokupritom” oznacza zabicie zimujących owadów (mszyce, Sucker, kleszcze, roztocza, czerwce).

 • W kwietniu, kiedy pąki zaczynają obrzęk pnie wiązanej zatrzymując stref połowu mól i kwiat jabłoni weevil, a drzewa są natryskiwane na przykład „Benzofosfatom”, który to środek owadobójczy kontakt. Czas działania wynosi około miesiąca. Lek ten nie jest prawie szkodliwe dla owadów zapylających.
 • Podczas kwitnienia jakiegokolwiek leczenia farmakologicznego jest zatrzymany. Więc jak może cierpieć owadów zapylających. W tym czasie powinny być agrotechnicznych środki: pielenia i pielenie w pobliżu koła baryłkę.
 • W przypadku drzew ottsvetut trzeci natryskiwanie prowadzi się przed szkodliwymi owadami, stosując środki chemiczne lub biologiczne.

Przetwórstwo krzewów

 • Porzeczki i agrest krzewów w ogrodzie zaczynają budzić się wcześnie drzew owocowych. Dlatego wskazane jest, aby pierwszy proces jest krzewy. Przed użyciem środków chemicznych, najpierw dokonać cięcia sanitarne i kształtowanie. Jednocześnie ujawniają oddziałach zainfekowany przeziernikowate - czyli gałąź z czarnym sercu, a także suche gałązki, uderzył bud ćmę. Pacjenci wyciąć gałęzie na parterze i jest wymagany do spalania.

.Yap-tytułowej block__text, .yap-tytułowy {
font-size: 17px ważne ;!
}
# Yap-Ya_sync_2 pionowej .yap-tytułowej block__text {
font-size: 17px ważne ;!
}

 • Konieczne jest również, aby usunąć opuchnięte nerki, który znajduje się wielkopąkowiec porzeczkowy. Dobry efekt zwalczania szkodliwych owadów na daje gorący prysznic z konewką (do + 70 ° C). Procedura ta powinna być poddana krzakach aż obrzęk pąków i liści.
 • Gdy śnieg topnieje, pnie drzew gleba pożądane ukryć pokrycia dachowego lub czarną folię, wstępnie wybić ostatni rok liści i ziemi proryhlit pod krzewami. Odbywa się to w celu zamknięcia szkodników i ich larwy pojawiają się górnych warstw gleby. Wszystkie stare liście oparzenie. Pod koniec kwitnienia czyste schronienie.
 • Przed kwitnące kwiaty tuleje opryskano środkami chemicznymi lub biologicznymi zabicie roztoczy mole pączek, mszyce i inne szkodniki owadzie.

 • Jeśli krzewy są obserwowane wzrosty Warty, to świadczy o klęsce akacji Coccidae. Larwy tego szkodnika wyłaniają się z jaj złożonych przez samice w ramach przygotowań, żywią się sokami roślin. W ciężkich przypadkach może umrzeć buszu. Te krzewy wczesną wiosną wskazane jest, aby traktować nitrofen.
 • Krzewy wpływ pylicę - choroby grzybicze, które jest przedwczesne defoliacji liści brązowawego, co znacznie osłabia roślin wczesną wiosną traktuje leków zawierających miedź.
 • W momencie wystąpienia pąki krzewów leczonych „Aktelikom”, „Aktar” lub „fitoverm”. Wydarzenie będzie znacznie zmniejszyć liczbę porzeczki muszek Gall, bud mite, sawfly i innych szkodników.
 • Na koniec kwitnienia krzewy jagodowe traktowanych 0,5% roztworem mocznika w celu zapobiegania chorób grzybiczych. I mszyce, roztocza, kiełek komar i inne szkodniki walczą z użyciem produktów biologicznych i wlew tytoniu.

Przetwarzanie malina

Najczęstszym szkodników maliny malina chrząszcz jest zimowania w glebie i wyłażą na zewnątrz do połowy maja. Jeśli nie posiadają leczenie wiosennej maliny, następnie mnożona beetle larwy make Worms jagodowych. Znacznie zmniejsza wydajność maliny i malin może pająk.

 • W celu kontroli szkodników na wiosnę powinna być starannie usunąć wszystkie suche liście pod krzakami malin i proryhlit gleby. Należy również wyciąć połamane i słabe pędy, skrócona top 10 - 15 cm.

 • Z chwilą, gdy zaczynają pęcznieć pędy nerki, krzewy potraktowano malation roztworu przygotowanego zgodnie z instrukcją. Można użyć „Aktelikom” lub inny produkt biologiczny. Malina również chrząszcze ręcznie zbierane i wylać je na łóżku z filmu. Tuleje wpływ i plamienia pylicę, mieszanina Bordeaux rozpylony.
 • Kiedy pojawiają się pąki, można posypać wlew malinowy piżmy. W celu wytworzenia 500 g ładunek suchych roślin i wylano pół wiadro wody. 2 dni po zakończeniu infuzji w stanie wrzenia przez pół godziny, a następnie przesączono. Następnie rozcieńcza się taką samą ilością zimnej wody i rozpyla się obficie lądowania, nie zapominając traktować glebę.

Łóżka przetwórstwo truskawek

 • Ridge z truskawkami musi być oczyszczone z zeszłorocznych liści i chwastów, to dobrze proryhlit. Aby zapobiec botrytis sadzenia powinno być dobrze wentylowane, więc na wiosnę muszą pojedynkować usuwając złe overwintered słabych krzewów. Jeśli nie przeprowadzenia tych środków technicznych, to ze względu na szarą pleśń może stracić nawet do 30% upraw, zwłaszcza w mokrym lecie.

 • Doświadczeni hodowcy truskawka zalecane rozprzestrzeniać wodę ogrzewano do temperatury około 65 ° C przez dodanie kilku kryształów nadmanganianu potasu. Roztwór powinien być bladoróżowego. Woda powinna wlać kubek do wylotu środkowej. Ta obróbka znacząco zmniejsza liczbę przędziorków i ryjkowce. Z rot, plamistość liści, mączniak może zajmować opryskiwanie krzewów mieszaniny Bordeaux.
 • W kwietniu, wraz z pojawieniem się młodych liści, truskawki traktowane „Aktofitom” lub „fitoverm” zabić przędziorków. A kiedy oni zaczynają tworzyć pąki kwiatowe walczą z ryjkowców, rolki liściowych i pilarzowatych wykorzystujących „Antitlina” wywar tytoniu lub napar z mniszka.

Ochrona roślin ozdobnych wiosna

 • Wieloletnie krzewy ozdobne, które zdobią ogród, również potrzebują ochrony przed szkodnikami i chorobami, a także innych upraw ogrodniczych. Dlatego lista prac wiosennych w ogrodzie w stosunku do roślin ozdobnych jest to konieczne, aby umożliwić usunięcie schronisku zimowym, oczyszczone ze starej gleby liści, przycinanie sanitarnego i formacyjnej, leczenie z użyciem środków chemicznych lub biologicznych.
 • Chociaż nie rozpuszczają roślin nerkowych Podlegające parch przesiąkanie, czarna zgnilizna i nowotworowych leczonych mieszanina Bordeaux, chorus lub inny preparat zawierający miedź. Przeciwko szkodnikom zimujących krzewy można rozpylać z lekiem №30, fundazol lub karbofosom.
 • Aby zapisać go od zgnilizny korzeni i innych chorób cebulki kwiatów, są moczone w roztworze lub fundazol fitosporin.

Wiosna dezynfekcji szklarni

 • Szklarnie są również muszą być zdezynfekowane, wstępnego oczyszczenia ich z zeszłorocznych resztek pożniwnych: łodyga zepsute owoce i chwastów. Materiał użyty do pończoch w ostatnim sezonie, to lepiej, aby spalić jak w kawałku sznurka i liny, patogeny mogą zimować na słupach i szyn.
 • Następnym krokiem jest mycie wewnętrznej powierzchni szklarni wodą z mydłem, za pomocą pędzla i następnie płukane wodą z węża. Drewnianym stelażu, belki i półki powinny być traktowane z roztworem wybielacza.

 • Kilka dni przed przesadzania konieczności przeprowadzenia warcaby siarki fumigacji cieplarnianych. Ten odkażanie przeprowadza się za zamkniętymi drzwiami i rygli. Warcaby są umieszczone na metalowym stojaku i podpalono. Kwota warcaby siarki oblicza się zgodnie z zaleceniami producenta, w zależności od zakresu szklarni. 4 dni po szklarni fumigacji siarki dobrze wentylowane.
 • W efekcie leczenie cieplarnianych sprężyna znacznie zmniejsza ryzyko chorób i szkodników grzybów uszkodzenia roślin uprawnych.

Like this post? Please share to your friends: