Jak sadzić winogrona: krok po kroku

Planowanie winogrona sadzenia na miejscu, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę szereg cech tego procesu. Po tym wszystkim, w celu zebrania pierwszego zbioru w ciągu kilku lat, konieczne jest nie tylko wybrać odmianę, która jest idealnym miejscem dla terenu, ale również do zachowania należytej staranności, z uwzględnieniem wszystkich jego możliwości.

zawartość:

 1. Gdzie najlepiej jest sadzić winogrona?
 2. Najlepszy czas na sadzenie winogron
 3. Jak sadzić winogrona w domu
  • Przygotowanie do sadzenia sadzonki
  • Lądowanie winogron w czarnej ziemi i gliny
  • Sadzenia w glebie piaszczystej
  • Sadzenie sadzonek wegetatywnych
  • Sadzić winogrona na wiosnę
  • Jak sadzić winogrona jesienią
 4. Ogólne zasady sadzenia winogron
 5. Jak sadzić winogrona. typowe błędy

Gdzie najlepiej jest sadzić winogrona?

Wybór najbardziej odpowiednich miejsc dla winogrona sadzenia powinny koncentrować się nie tylko na estetyczny wygląd ogrodu, ale także na potrzeby instalacji do jej rozwoju najbardziej wygodne, a co najważniejsze - wydajność. Tak więc, zanim kupisz sadzonki dla przyszłości winnicy powinno się o tym kilka faktów.

 • Winogrona - roślina wieloletnia, więc trzeba bardzo odpowiedzialny, a co najważniejsze z góry, wybierz miejsce lądowania dla niego. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę właściwości biologiczne wybranych odmian, aby dodatkowo zwiększyć produktywność.
 • Kolejnym faktem wiedzieć o winogron - jest odrzucenie zacienionych miejscach. W związku z tym konieczne jest, aby wybrać południową lub zachodnią część boczną, a także uniknąć lądowania obok wysokich drzew.
 • Praktycznie wszystkie odmiany winorośli ciepłolubne i zmiany temperatury nie tolerują sezonie zimowym. Konieczne jest zatem tak dokładnie jak to możliwe, aby wybrać obszar do miejsca, w którym jest on chroniony przed silnymi wiatrami i niskimi temperaturami. Najbardziej odpowiednie w tym przypadku, dla zakładu będzie delegowania niektóre ściany głównego budynku lub budynków gospodarstwa domowego. Chodzi o to, że w ciągu dnia ściany w pewnym stopniu, ogrzane słońcem, umożliwiając im dać nadmiar ciepła winorośli w nocy. Ponadto, takie rozwiązanie znacznie przyspiesza czas jagód dojrzewania. Jeśli istnieje pytanie, co jest lepsze dla pnączy roślinnych, wybór należy zwrócić na regiony sadzonki.

 • Ze względu na potrzebę pewnego rodzaju gleby, pod tym względem zupełnie bezpretensjonalny winogron. Jednak istnieje pewien niuanse - dawać różne sadzonki, sadzone go płodnej ale kamienną typu gleby. Odwadnianie jakość gleby zapobiec takiemu stagnacji wilgoci, co sprzyja przesycenia soli w glebie i wapna. Wszystko to może mieć negatywny wpływ na winogron.

Najlepszy czas na sadzenie winogron

 • Jesień i wiosna równoznaczne nadaje się do sadzenia sadzonek winorośli młodych w ziemi. Od końca kwietnia do połowy maja produkowane sadzenia sadzonek jednorocznych Woody tułowia z już. Ale z końcem maja i cały czerwiec można sadzić zieleń wegetatywnego winorośli.

 • Co do sadzenia sadzonek jesienią, to jest zwykle wykonywane w okresie od października i przed pierwszym mrozem. Technika ta ma praktycznie żadnych różnic z wiosennego sezonu, z wyjątkiem starannej ochrony młodych winogron przed nagłymi zmianami temperatury. Zazwyczaj winogron powlekane torf, trociny lub igieł.

Jak sadzić winogrona w domu

Przygotowanie do sadzenia sadzonki

Oczywiście, do sadzenia sadzonki nadają się tylko zdrowe winogrona. Jak mogę to sprawdzić? Istnieje kilka czynników, które wskazują jakość.

 • Podstawowa część młodych siewek koniecznie musi być biała. Jego brązowy odcień wskazuje niezdolności ucieczki.
 • Roczna proces powinien być dojrzały z jasnozielonej cięcia.
 • Nadaje sadzonka wyróżnić gęste pąki, które nie mieszczą się przy dotknięciu lekko.

Zasady te nadają się do sadzenia winogron dziewicę, choć bardziej skromny.

Przed sadzić sadzonki winorośli, jest to niezbędne do przeprowadzenia przygotowań do lądowania:

 • dolna łodyga jest cięta w taki sposób, aby pozostawić pierwszy 1 cm do nerek, a około 2 cm powyżej górnego;

 • w ciągu następnych 24 godzin, sadzonki należy zanurzyć w roztworze wodnym z łyżką miodu zwiększenia dalszego wzrostu;
 • po procesie moczenia sadzonki są starannie osuszono i parafiny. wymaga to litrów, który miesza się z 15 g wosku i żywicy, 300 g parafiny i wody. Mieszanina musi być ogrzewana, ostrożnie mieszając. Sadzonki mogą parafina pojedynczo lub w kilku części, na które są one zanurzone w górnej części przygotowanej mieszaniny, a następnie do zbiornika wody zimnej. W trakcie zabiegu, jest poddawany obróbce, nie więcej niż 6 cm, winogron sadzonek;
 • Oprócz regularnego przycinania i przetwarzania, młode sadzonki winogron potrzebują i proces wstępnego utwardzania, przed faktycznym sadzenia w ziemi. W przeciwnym razie mogą one uzyskać znaczne szkody w bezpośrednim świetle słonecznym;
 • w ciągu jednego tygodnia od sadzonek wegetatywnych są trzymane pod okapem lub w gęstym cieniu drzew. Następnie około 10 dni w naturalnych promieni słonecznych. Co do sadzonek, które były hodowane w warunkach słabego światła, w naruszenie reżimu temperatury - w trakcie okresu aklimatyzacji, zostanie rozszerzona o 1,5 raza. Ich wygląd jest bardziej wydłużone pędy i liście są jasnozielone;
 • Młode sadzonki winogron, które nie zostały poddane właściwego procesu hartowania i uprawy na otwartej przestrzeni wczesną wiosną, reagują na takich warunkach, że na początku wystąpienia jesienią. Rezultatem jest zatrzymanie wzrostu, a wzrost drewna nabiera kształtu - w ten sposób przygotowuje się do rzekomego siewek zimy. To nie jest krytyczna dla zakładu. Ponieważ bliżej połowie czerwca, te sadzonki wznowić aktywnego wzrostu i rozwoju.

Lądowanie winogron w czarnej ziemi i gliny

Procedura lądowania winogron w czarnej ziemi i gliny.

 • Pod zdrewniałej sadzonek wytwarza się zagłębienia 80 cm głębokości i 80 szerokości.
 • Dno osłonięte warstwą pożywki, grubość - 25 cm, jego skład wchodzi 10 łyżki humus zmieszany z żyznej gleby.. Po dokładnym podbijania tej warstwy jest powleczone nawozy w stosunku 300 g nawozu potasowego, takie jak superfosfat nr 3 jesionu litr. Warstwa ta jest również mieszać z glebą i jest wyłożona grubość - 5 cm następuje pokryte tylko podłoża 10 cm .. Po zakończeniu wszystkich manipulacji powinien pozostać w zagłębienie 50 cm.

 • Następnym etapem będzie tworzyć niewielki pagórek w środku wgłębienia. W środku jest włożona i sadzonki korzenie są równomiernie rozłożone. Winogron wylano żyznej gleby (czarne gleby lub gliny) do poziomu wzmocnienia. Sadzonki kiełkujących sadzonek z obcięty pionowym ułożeniu, ale przypadki dłużej niż 25 cm powinny być sadzone w lekkim nachyleniu.
 • Po zainstalowaniu rozsady i wszystkie poprzednie warstwy starannie staranował glebę podlewane dwa - trzy wiadra z wodą. Po częściowym wysuszeniu, górna warstwa jest nieznacznie poluzowany na głębokość około 10 cm.
 • W przyszłości, winogrona podlewane dwa razy w odstępie dwóch tygodni. Potem znowu rozluźnić glebę i ściółkę.

Wskazówka: Jeśli chcesz roślin dzikich winogron (dziewczyny), wszystko jest o wiele łatwiejsze. Najlepsze jest to, że przeżyje upadek. Jest tyle do cięcia winorośli dowolną długość bez korzeni. Położyć go płasko na ziemi i prikopat podatny grunt tak, że wszystkie procesy (liść) pojawiła się na powierzchni. Następnie z każdej takiej liści zaczyna dorastać samodzielne winorośli. Na jesieni wystarczy deszcz, więc podlewanie jest konieczne, aby tylko w razie potrzeby.

Sadzenia w glebie piaszczystej

Jaka jest różnica sadzenia winorośli w glebie piaszczystej, jeśli porównamy ten proces, takich jak glina lub czarnej ziemi?

 • Chodzi o to, że w niskich temperaturach, piaszczysta gleba zamarza szybciej i mocniej, a latem, odpowiednio - zbyt ocieplenia. Poza tym tego rodzaju gruntu jest praktycznie zatrzymuje wilgoć i składniki odżywcze, w przeciwieństwie do żyznej ziemi.
 • Wszystkie te czynniki należy wziąć pod uwagę w procesie winogron lądowania. Zatem zagłębienie pod sadzonki muszą dotrzeć do głębokiego metrowy. I aby utrzymać wilgotność i zapobiega utracie składników odżywczych jest umieszczony na dnie wykopu szczególnie gęste warstwy. Jest on utworzony z gliniastej glebie na wysokość co najmniej 20 cm do góry i ponownie przez nią mieszanina składników pokarmowych (wysokość - 25 cm) ..
 • Najodpowiedniejszym głębokość sadzenia sadzonek w glebie piaszczystej. - 60 cm winogrona pielęgnacyjne będzie regularne podlewanie, które będą potrzebne do produkcji w odstępie siedmiu dni, 4 łazienki z wiadrami wody.

Sadzenie sadzonek wegetatywnych

 • Wgłębienie w podłożu wytworzono w taki sam sposób jak w sadzeniu sadzonek zdrewniałe. Różnica polega na głębokości wgłębień, powinna wynosić od 25 cm na gliny i czarnoziemu glebie i około 20 cm piasku. Wszystkie warstwy starannie ubity i pojone 2-4 wiadra wody w odstępach tygodniowych.
 • Gdy gleba kurczyć, trzeba wykonać otwór 55 cm na gliny lub czarnej ziemi i 65 cm na piaszczystej. Sadzonka ostatni proces obróbki cieplnej, ostrożnie ekstrahowano ze zbiornika materiału siewnego, a wraz z ziemi umieszcza się na głębokość sadzenia przygotowane. Odległość pośrednia jest wypełniona żyznej gleby odwadniany i zagęszczony jednym wiadrze wody.

.Yap-tytułowej block__text, .yap-tytułowy {
font-size: 17px ważne ;!
}
# Yap-Ya_sync_2 pionowej .yap-tytułowej block__text {
font-size: 17px ważne ;!
}

 • Po zakończeniu lądowania niedaleko wegetatywny kiełków zainstalowany drewna peg do dalszego wspierania sadzonki winorośli.

Ważne: nie przechodzą aklimatyzacji roślin zalecanych koniecznie niejasne za pomocą tarczy. W tym celu będą wystarczające, aby pomieścić 10 dni na południowej stronie lądowania - gałęzie drzew lub sklejki.

 • W pierwszym roku sadzonki należy pozostawić tylko jedną ucieczkę, delikatnie usunąć pozostałe winogrona i krawat na kołku.

Sadzić winogrona na wiosnę

 • Wiosna sadzenia winogron zapewnia, że ​​na początku zimno, otrzymuje niezbędną moc i wystarczająco dostać wystarczającej ilości składników odżywczych. Gwarantuje to, że młodego odporności siewek na niskie temperatury.
 • Korzystne dla rozwoju młodych siewek wstępne przygotowanie gleby. Tak więc, jeśli dziura pod winorośli przygotowania z góry - spada, to sprężyna będzie gotowy idealnym miejscem do sadzenia, bogaty nawozu naturalnego.
 • Wiele odmian winogron zdolnymi w drugim roku przynieść niewielkie plony. Ale to tylko w przypadku sadzenia wiosną. Owocowania jesienią sadzonki są zazwyczaj opóźnione o jeden rok.

 • Na kolejnych pozytywnych momentów można przypisać korzystne warunki temperaturowe w sezonie wiosennym. Po upadku pierwszych przymrozków może uszkodzić nie tylko młodych pędów, ale promorozit gleby.

Ale wśród tak wielu korzyści, istnieje wiele niuansów, które powinny być brane pod uwagę przy wyborze sezon wiosna do sadzenia winogron:

 • brak wilgoci. W tym okresie, dodatkowe podlewanie jest wymagane, który znajduje się w upadku naturalnie;
 • brak składników odżywczych w glebie. Jest to szczególnie prawdziwe w wczesną wiosną, kiedy muszą być odsunięte od dodatkowego pokładu mech, trociny i próchnicy;
 • jakości sadzonki winogron są oferowane do sprzedaży na jesieni, więc prawdopodobne jest nabycie wiosną zamrożone próbki.

Mimo to, wiosna jest uważany za pomyślny sezon sadzenia sadzonki winorośli. Jest tylko jedno pytanie: czy w każdej chwili możliwe jest przeprowadzenie lądowania w ziemi? Nie, naprawdę okres sadzenia powinny być wybierane, biorąc pod uwagę potrzeby sadzonek i temperatury.

 • Optymalna temperatura wynosi powyżej 15 ° C. Co więcej, a temperatura gleby są ważnymi wskaźnikami, ponieważ potrzebne do osiągnięcia co najmniej figura 10 ° C To właśnie w tym okresie jest najlepszy sezon wegetacyjny drzewko. Przez miesiącach czas ten zależy od regionu. Od niedawna freeze kończy się przed końcem marca, aw drugiej nocy występują różnice temperatur aż do połowy kwietnia.
 • Ponadto ważne jest, aby wziąć pod uwagę temperaturę i rodzaj sadzonek: wegetatywny lub sztywne. Pierwsza opcja jest przygotowane do sprzedaży w małych pojemnikach z glebą. Takie rośliny są charakteryzuje się młode pędy z liśćmi. Korzystny okres lądowanie: od połowy maja do końca czerwca. Ale sztywny sadzonka żywotność jest szczególnie dlatego, że został stracony strukturę i nerki korzeniowy. Dlatego też, nawet na wczesnym sadzenia, na przykład, w połowie kwietnia, był w stanie wytrzymać do zmieniających się warunków klimatycznych.

Jak sadzić winogrona jesienią

Sadzenia sadzonki winogron jesienią, również mają wiele funkcji. Następujące czynniki mogą być przypisane do świadczeń.

 • Poziom wilgotności w tym czasie, pozytywny wpływ na wzrost i formację młodych pędów winorośli. Dodatkowe podlewanie jest wymagane tylko w ciągu pierwszych kilku tygodni po posadzeniu.
 • Jesienne sadzonki mają tendencję do wcześniejszego rozwoju i zacząć owocowanie.
 • Ale do jego główną wadą jest fakt, że młode sadzonki nie tylko przenieść zimny i porywisty wiatr, nawet z właściwego schronienia.

 • Wybierając okres do sadzenia sadzonek winorośli w ziemi, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę nie tylko zalety i wady każdego z nich, ale przede wszystkim wybranych odmian.

Sadzić winogrona wideo

Ogólne zasady sadzenia winogron

 • Najbardziej istotna dla rozwoju winorośli jest dobrana gleby. Podatny grunt: humus i gleby lekkie - to jest dokładnie to, co jest wymagane sadzonki.
 • Ponadto konieczne jest, aby wziąć pod uwagę lokalizację poziomu wód gruntowych. Gdyby chwiać osiąga granice 1,5 metra głębokości, jest to obowiązkowe wyposażenie niezbędne do kanalizacji.
 • Innym ważnym punktem jest to dodatki mineralne nawożenie i podlewanie terminowe.
 • Sadzenie sadzonek winogron obejmuje układ, w którym otrzyma maksymalną ilość światła i nie naruszają wzajemnego wzrost korzeni.
 • Sadzonki winorośli sadzenia na działce wcięcia powinny być utrzymywane od 2 do 2,5 m.
 • Sadzonki w pobliżu budynków z wcięciem powinna wynosić co najmniej 0,5 m.
 • Odległość od gęstych i wysokich drzew i krzewów - 0,5-0,7 metrów.

Jak sadzić winogrona. typowe błędy

 • Sadzenie sadzonek ze słabym systemem korzeniowym - mogą albo nie osiąść w ogóle, lub opóźniony rozwój. Dodatkowo, takie pędy są mało prawdopodobne, aby dać dobre plony.
 • Nabycie nieznanych odmian sadzonek może skutkować koniecznością zakupu nowych i Stubbing. W sadzonki, nieprawidłowe strefie klimatycznej, owoce nie mają czasu, aby dojrzeć w sezonie, więc w przyszłości należy również wymienić.
 • Częstym błędem jest sadzenie drzew i winogrona w pobliżu północnej stronie budynków w okolicy. W tym przypadku, roślina spędza wszystkie siły wzrostu, żniwa będą małe i będzie zlokalizowany na górnych pędów.
 • Tworząc płytkie zagłębienie do sadzenia, trzeba wiedzieć, że to ograniczy sadzonkę w substancje odżywcze i wpływać na jego rozwój.
 • Nadmierne pogłębienie powolny wzrost ze względu na działanie niskich temperatur w głębszych warstwach gleby.
 • Ale płytkie penetracja wpłynie na konsumpcję rozsady wody i uniemożliwiają przetworzyć schronienie winorośli na zimę.
 • Pogrubienie sadzenia winogron zwiększy liczbę chorób grzybiczych, w sadzonek dodawania będzie walczyć o zużyciu wody i oświetlenia.
 • Sadzenie tylko odmian żeńskich bez potencjalnych odmian zapylających może prowadzić do kruszenia uprawy. Zalecane przez sześć „kobiecych” krzewów posadzonych jeden zapylane.

Lądowanie młodych sadzonek winogron - proces jest dość pracochłonne. Ważne jest nie tylko wybór pędów, które mogą wytrzymać warunki klimatyczne i właściwości gleby, ale także przygotowanie dobrej jakości do lądowania. Zgodność ze wszystkimi niuansami zapewnia dobry rozwój wydajności i owocowania przyszłości winnicy.


Like this post? Please share to your friends: