Zainstalować uziemionego gniazdka

Gniazda z uziemieniem są niezastąpione w każdym domu, ponieważ za ich pomocą można zasilać dla praktycznie wszystkich urządzeń elektrycznych. Ten typ gniazda ma swoje własne cechy i techniki przyłączeniowej. Aby dowiedzieć się, jak zainstalować gniazdo z uziemieniem własnymi rękami, należy rozważyć dalsze.

Spis treści

 1. Wylot z ziemi - cechy funkcjonalne
 2. Wylot z obrazu ziemi i charakteryzacji
 3. Charakterystyka połączenia gniazda z ziemią w prywatnym domu lub mieszkania
 4. Jak podłączyć uziemionego gniazdka: Zalecenia
 5. Zainstalować uziemionego gniazdka: odmiany spustów
 6. Uziemienie układu wylotowego i techniki przyłączeniowej
 7. Jak zainstalować gniazdo z uziemieniem: jak wybrać lokalizację na wylocie
 8. Instrukcje dotyczące instalowania wylotowy wbudowany typ

Wylot z ziemi - cechy funkcjonalne

Instalacja gniazda z uziemieniem, zamiast zwykle zapewniono większe bezpieczeństwo człowieka, które używa.

Każde urządzenie elektryczne posiada obudowę, która izoluje z wejściem prądu elektrycznego do otoczenia zewnętrznego, a więc ryzyko porażenia elektrycznego ludzi, przy jego kontakcie z urządzeniem, jest znacznie zmniejszone.

Jeśli urządzenie ma żadnej wady lub uszkodzenia izolacji, to nie jest pojawienie się napięcia, co stwarza zagrożenie dla życia ludzkiego. W celu uniknięcia prądu elektrycznego do człowieka i nie jest uziemienia.

Każdy budynek jest charakteryzuje się układ uziemiający. Uziemienie odbywa się dla wszystkich systemów rurowych i rozdzielnic dystrybucyjnych. budynek mieszkalny lub pełen energii elektrycznej za pomocą kabla trzy-core, który zawiera fazy, uziemienie przewodów. Najczęściej przewód fazowy jest pomalowany w kolorze białym lub brązowym, zero - w kolorze niebieskim lub czarnym i żółto-zielonej ziemi.

Aby określić przewód uziemiający wystarczy spojrzeć, gdzie jest stała i dokąd idzie. To musi być podłączone do obwodu uziemienia.

Główną cechą wyróżniającą jest gniazdko z uziemieniem konstruktywny struktury. Na wylocie ze stykiem uziemienia ma dodatkowy stanowiących metalową płytkę. Aby zainstalować gniazdka z uziemieniem wymaga nowoczesne okablowanie, jako przestarzałe jego wykonania, jest jedna dwuprzewodowe zasilanie budynku, brakuje kabla uziemienia, więc gniazdo połączenie nie jest możliwe.

Wylot uziemiający mają wewnętrzne położenie fazy i przewody obojętne zagłębiona w otworze. Uziemieniem ma postać specjalnego styku sprężynowego. Jest przez terminal do masy wtyk dowolnego urządzenia jest zamocowane do gniazda ściennego.

Jest jeszcze inna opcja gniazda z uziemieniem, co oznacza kluczową klip, w którym związek staje się szybsze i bardziej niezawodne.

Nowoczesne urządzenia elektryczne w instrukcji mają jasną zasadę, która mówi, że muszą być podłączone tylko przez gniazda z uziemieniem, w tym przypadku, gwarancja na ich naprawy będą wykonywane.

Wylot z obrazu ziemi i charakteryzacji

W celu prawidłowego połączenia gniazda z uziemieniem, należy najpierw zbadać ich właściwości strukturalne. Różnią się wyglądem od zwykłych punktach obecność płytki metalowej. W stosunku do gniazda zewnętrznego poglądów ziemi są:

 • Umieszczenie śródlądowej;
 • z siedzenia na zewnątrz.

Pierwsza opcja jest stosowany w budynkach o współczesnej obecności ukrytych przewodów elektrycznych. Istnieje wiele placówek tego rodzaju, które różnią się w wyglądzie, specyfikacji, wymiarów i koloru.

Rozeta uziemiający jest umieszczony tak, że kiedy występuje, urządzenie elektrycznego dotykania zacisk uziemienia, a potem - przewody fazowe i zerowe. Zapewnia to bezpieczną pracę urządzeń elektrycznych.

W odniesieniu do zasad bezpieczeństwa, każde z urządzeń elektrycznych znajdujących się w domu, powinny być uziemione. Części stalowe ziemia są przedmiotem różnych urządzeń, które są przedmiotem napięcia zasilania podczas zwarcia izolacji awarii, lub przy innych uszkodzeniach, więc każde urządzenie gospodarstwa domowego jest pojedynczy przewód uziemienia, który to rodzaj napięcia kranu.

W wielu mieszkaniach lub domach prywatnych uziemieniem ma kształt obrysu podstawy, który znajduje się na całej powierzchni pomieszczenia. Jako stosowanych przewodów magistrali, okrąglaków lub metalu. Konduktor układa kabel miedziany, działając jako przewodu uziemiającego.

Jednak jest to najłatwiejszy do przeprowadzenia instalacji gniazdka z ziemią, zamiast psuć wygląd szyny pokój stali lub drewna okrągłego.

Aby wykryć obecność ziemi w domu, wezwać elektryka, który to zrobi. Jeśli ziemia nie wystarcza do przeprowadzenia prac przy montażu trzeciego przewodu uziemienia. Jeżeli wytwarzany rozmieszczenia trzeciego przewodu, to najlepiej użyć kabla trzy-wire.

Jeżeli mieszkanie ma oddzielny przewód wylotowy, układanie drutu powinny być prowadzone do poszczególnych gniazd indywidualnie. Jako przewód uziemiający jest używany miedzi izolację kablową i obecności 25 mm kwadratowy przekrój poprzeczny.

Charakterystyka połączenia gniazda z ziemią w prywatnym domu lub mieszkania

Przed rozpoczęciem pracy przy montażu gniazd z uziemieniem, należy podjąć przygotowania przewodów należy podłączyć do niego. W nowych budynkach, muszą być obecne w gnieździe trzech przewodów, z których każdy posiada indywidualny cel i swój własny kolor.

Należy pamiętać, że wszystkie prace dotyczące instalacji jakichkolwiek gniazd są przechowywane w wyłączonym zasilaniu. Poniżej przedstawiono sposób wyznaczania każdego z przewodów - fazę, zero, podłoża.

Aby sprawdzić fazę i przewód neutralny jest konieczne stosowanie zero sondy ze wskaźnikiem na podstawie neon. Znakowanie przeprowadza się trzymając ustalania położenia oraz połączenia urządzenia uziemienie powłoki elektroschitovgo.

W trakcie instalacji działa prawy zacisk jest podłączony do przewodu fazowego i lewej - zerowy. Aby połączyć się z ziemi za pomocą dolnego i Central Terminal.

Jak podłączyć uziemionego gniazdka: Zalecenia

Wariant gniazd połączeniowych z uziemieniem przez zero w układzie z przewodem dwu-rdzeniowego. W tym przypadku, uziemienie pracy wynosi zero, przełączanie styku zapewniający ochronę przed przepięciem. Ten typ połączenia - jest nieważne, ponieważ narusza zasady montażu gniazd z uziemieniem.

Niektóre elementy otwierające są zamontowane za pomocą płaskich dwubiegunowych maszyn lub innych urządzeń program wsadowy tym dojazdy i zerowej fazy. W przypadku przewodów zerowych jak przełączanie ochrona jest zabronione.

Przewodu, charakteryzuje się obecnością urządzenia komunikacyjnego nie jest używany jako zabezpieczenie. To gniazdo z uziemieniem, stwarza zagrożenie dla zdrowia ludzi, którzy go używają.

Na przykład, w przypadku uszkodzeń z przewodem zerowym, urządzenie, które jest włączone do gniazdka napięcia spalania w nadmiarze. Ponadto odbiornik elektryczny, podczas usterki przewodu zerowego nie jest aktualny.

Przewody takie wylot nie posiada konkretnego koloru, a wraz ze zmianą fazy i przewodu neutralnego, napięcie przechodzi na urządzeniach elektrycznych.

Jeśli nie ma podstaw w pokoju z drutu trzy-core, trzeciego przewodu, zapewniając grunt jest izolowana i nie jest podłączony do gniazdka elektrycznego.

Zainstalować uziemionego gniazdka: odmiany spustów

W odniesieniu do liczby szczelin na uziemionym może być:

 • Wolny;
 • double.

Pierwszy przykład wykonania obejmuje obecność jednego gniazda do instalacji urządzenia. podwójne gniazdo z ziemią jest miejscem połączenia dwóch urządzeń tego typu gniazda, zazwyczaj zainstalowane w kuchni.

W odniesieniu do metody instalacji i wyglądzie, z gniazdami naziemnych są:

 • na wolnym powietrzu;
 • napowietrznych;
 • ukryty.

Rozeta instalacja zewnętrznego uziemienia w różnych miejscach bez ukrytego okablowania. Składa się z podstawy, mechanizmu i mieszkań. Wśród zalet tego typu rozety charakteryzują się prostotą instalacji. Gniazdo z uziemieniem rachunku ma więcej wad niż zalet. Przede wszystkim, to nie jest estetyczny wygląd z gniazdka, a ponadto, że rozciąga się poza murami, w obecności małych dzieci, istnieje ryzyko uszkodzenia. Gniazda te różnią się niestabilności wilgocią i pyłem.

.Yap-tytułowej block__text, .yap-tytułowy {
font-size: 17px ważne ;!
}
# Yap-Ya_sync_2 pionowej .yap-tytułowej block__text {
font-size: 17px ważne ;!
}

gniazdko z uziemieniem ma bardziej atrakcyjny wygląd, odporną na wstrząsy mechaniczne, ale jednocześnie wymaga dodatkowego wysiłku podczas instalacji.

Gniazdo z uziemieniem z drzwi stodoły mają okiennice pokrycie ochronne gniazd wejściowych. To zapewnia bezpieczeństwo elektryczne. Gniazda te nazywane są również gniazda z zabezpieczeniem. Otwarcie żaluzji odbywa się tylko wtedy, gdy obudowa jest połączona na wtyk w tym samym czasie dwóch części tonkoveduschih. Montaż takich placówek w pokojach odpowiednimi dzieci.

Wylot z ziemi i przykryć inną dodatkową ochronę w postaci pokrywy, które zostanie otwarte, gdy trzeba podać wszystkie urządzenia do gniazdka elektrycznego.

Uziemienie układu wylotowego i techniki przyłączeniowej

Montaż gniazda w budynku jest dość prosta procedura, ponieważ są wyposażone w okablowanie kabel trójprzewodowy. Jednak większość apartamentów miejskie charakteryzują się obecnością przewód dwużyłowy do dostarczania energii elektrycznej, w takich przypadkach, instalacja gniazdka z ziemi wymaga specjalnych umiejętności i wysiłku związanego z zapewnieniem urządzenie transmisyjne na powierzchni gruntu.

Istnieją dwa podstawowe programy do zainstalowania gniazdka z uziemieniem:

1. R. opony do tablicy elektrycznej jednostki, które znajduje się w centrali podłączyć styki wskazane jest użycie skręconych przewodów miedzianych.

2. Uziemienie zastąpiony zerowanie, który łączy przewód kontaktowego na zero. Metoda ta charakteryzuje się wysoką jakością prac wylotowych. Ponieważ podczas zamykania styku wyzwalane urządzenie prądu szczątkowego i maszynę.

Jak zainstalować gniazdo z uziemieniem: jak wybrać lokalizację na wylocie

Położenie fazy lub przewodu neutralnego arbitralnego, to znaczy, że są podłączone zarówno do prawej i lewej terminali. Element gniazda z uziemieniem ma kształt litery U i jest wykonany z blachy stalowej. Płyta ma otwór w którym jest umieszczona śruba i gwint do mocowania szpilki. Po podłączeniu grunt do pozostałych dwóch styków mocowane są przewody fazowe i zerowe. Dla ich stosowania specjalnych płytek mocujących i śrub.

Śrub mocujących drutu gwarantuje wysoką niezawodność ich mocowania w gnieździe, jednak wymagają one okresowej kontroli i zaostrzenie złącznych.

Nie ma innego sposobu, których stosowanie pozwala uzyskać dobry uchwyt, najwyższy obszar dotykowy między tonkoprovodyaschimi części ochronne i drut z minimum ciepła.

Wcześniej gołe przewody są wygięte w kształt pierścienia, którego średnica jest o około 0,5 cm, jest zainstalowane w górnej części śruby.

Przed przystąpieniem do instalacji gniazdka z ziemią powinien ustalić jego lokalizację. Najlepszym rozwiązaniem - 300 mm od podłogi. Chociaż w zasadzie jasne zasady dotyczące lokalizacji gniazda nie istnieje.

Jeżeli istnieje space podplintusnom do gniazda komunikacyjnego jest zamontowany bezpośrednio powyżej cokołu. Zauważ, że ten układ wylotowy jest nie do przyjęcia, ponieważ podczas czyszczenia podłogi, istnieje ryzyko wnikaniem wilgoci w gnieździe.

Najprostszym sposobem zainstalowania gniazda w miejscu, lokalizacji urządzenia, które będą z nim połączyć.

W pomieszczeniu o wielkości średniej wystarczy zainstalować trzy gniazda. Jeśli potrzebujesz więcej wylotów, najlepiej jest zainstalować je na etapie naprawy ponieważ instalacja gniazd - implikuje obecność brudu i kurzu.

Instrukcje dotyczące instalowania wylotowy wbudowany typ

Aby przeprowadzić prace będą musiały mieć broń i gipsu. Oni pomogą zabezpieczyć przewód do gniazda pod wylotem.

Procedura wykonać następujące czynności:

1. Za pomocą specjalnej dyszy, do wykonywania otworu stempel pod wylotem.

2. Instalacja rowki tnące użyć urządzenia shtroboreznoe.

3. Za pomocą poziomicy sprawdzić, herbu instalacji.

4. Zastosowanie roztworu gipsu rozety mocować w uprzednio ustalonej pozycji.

5. Kabel wskoczy do rozwiązania ścian i tynków.

Zauważ, że wszystkie prace prowadzone w zasilaczu jest wyłączony. W celu sprawdzenia braku napięcia za pomocą miernika lub wskaźnika.

Następny jest przycinanie końce drutu i zaludivanie z lutu. Podzielenie pasm drutu w odległości około 50 mm. Podłączyć przewody do styków. Kończy się instalacja gniazda mocującego pokrywę, która spoczywa na śrubach. Aby ukryć wszystkie przewody wykorzystywane podrozetnik.


Like this post? Please share to your friends: