Naprawa kolumn gazowych własnymi rękami

Jednym rozwiązaniem do zasilania zapytania z podgrzewaną wodą - chwilowego instalacji ogrzewacza wody. W tym przypadku, staje się przedmiotem uwagi jest gejzer. Po tym wszystkim, grzejniki wodne gazu w porównaniu z elektryczne są bardziej ekonomiczne, ze względu na niskie taryf dla energii, jak również w stosunku do podgrzewacza wody - bardziej wygodne, ponieważ pozwala na użyciu gorącej wody w dowolnej ilości i w każdym momencie dnia. W tym przypadku czas główny zidentyfikować wystąpił błąd i naprawić podgrzewacz wody z rąk.

zawartość:

  1. urządzenie gejzer
  2. Typowe usterki gejzer
    • Wymiennik ciepła zatkane skali
    • Grzejnik gazowy lutowania radiator
    • podgrzewacz gazu nie zapala
    • Kolumna nie właściwie podgrzewa wodę

urządzenie gejzer

Zwyczajne podgrzewacz wody gazowy jest skrzynka żelaza, który przypomina kredens kuchenny. Do niego dwie rury podsumował - gaz i wodę. Struktura wewnętrzna zawiera wymiennik ciepła, główny i palnik pilotowy. Gdy kurek jest otwarty, niezależnie od sposobu zapłonu palnika zawór gazu jest otwarty, pozwalając nośnik energii w palniku pilotowym, które ma podstawowe światła.

Jeżeli gaz spalinowy jest uwalniany ciepła, która jest wystarczająca do szybkiego podgrzewania wody, która przechodzi przez wymiennik ciepła, - umieszczone powyżej palników rury spiralnej. Podgrzana woda jest kierowana za pomocą przewodu wody, gazu, który wychodzi z kolumny do kranu (kranu w łazienka, bateria kuchenna), która została otwarta. Produkty odlotowych gazów spalinowych, który z kolei usunięto wychodzi z górnej części kolumny gazu.

Kolumna według sposobu zapłonu pilotażowego elektroniczny Circuit i pezorozzhigom. Już nieaktualne ręczny zapłon polega na wykorzystaniu wyników: otworzyć zawór gazu, który jest odpowiedni do kolumny rur, trzymać zapaloną mecz z zapalnikiem, który od razu przychodzi na. Główne światła po włączeniu palnika pokrętło.

Nowoczesne gazowe podgrzewacze wody mają bardziej wygodny, praktyczny i bezpieczny system elektroniczny zapłon pracę „na pełny automatyczny”. Po otwarciu ciśnienia wody z kranu aktywnego systemu, w którym ładunek iskra daje dwie baterie penlight zawór gazu otwiera się równocześnie. Sparks wystarczy zapalić palnik, wtedy wszystko będzie występować wzdłuż układu znanego: zapala drugiego palnika podgrzewa wodę i przejść przez wymiennik ciepła do kranu. Palnik wyłączony po zamknięciu zaworu.

System pezorozzhigom specyficzny, który jest oparty na efekcie piezoelektrycznym kiedy działanie mechaniczne przekształca się wyładowanie elektryczne, w tym przypadku - iskry. Po raz pierwszy w tym nowej kolumny na przednim panelu, po naciśnięciu przycisku, aktywowanie element piezoelektryczny. Z powstałego iskry zapalić zapalnik, potem głównego palnika. Główny palnik gaśnie po zamknięciu kurka i blask - świeci, ale nie jest wystarczająco ciepło, aby zagotować wodę pozostałą w wymienniku ciepła. Następnym razem po prostu trzeba otworzyć zawór wody, bez naciskania lub pieczenie niczego i iść ciepłej wody.

Typowe usterki gejzer

podgrzewacz wody gazowy nie jest dość proste urządzenie, które jest uzależnione od pewnych zasad postępowania i opieki będzie służyć swojemu właścicielowi przez długi czas. Ale prędzej czy później cały sprzęt zepsuje, a kolumna gazu nie jest wyjątkiem. Szczególnie wpływa na jakość procesu wody i gazu, które są dostarczane przez zakłady użyteczności publicznej w naszych domach i mieszkaniach, a teraz, po pewnym czasie staje się konieczne, aby naprawić kuchnię z kuchenką gazową. Dlatego warto zastanowić się typowe przyczyny, z powodu których maszyna nie działa jak potrzeba.

Wymiennik ciepła zatkane skali

Najczęstszym usterka w kolumnie gazowy zatkania wymiennika ciepła skali (chłodnicy). Rurki zarośnięte Scum, twarda woda błędów. Osadzanie skali występuje wtedy, gdy temperatura wody jest wyższa niż 80 stopni i 82 stopni, gdy proces zaczyna występować intensywnie.

W celu zapobiegania powstawaniu kamienia nie należy używać zbyt dużej ilości ciepłej wody. Kąpielowy temperatura wody wystarczająco blisko do 42 stopni, w celu usunięcia tłuszczu, mycie naczyń - około 45 stopni, a środki do usuwania tłuszczu z nich i jest w stanie poradzić sobie z zimną wodą, a pralka do maszyny - nie więcej niż 60 stopni.

Wiele opuszczają kolumnę gaz do pracy na światła pilotującego, ponieważ jest to wygodne, i nie ma potrzeby, aby mieszać się i dostosowywać kolumna za każdym razem. Jednak brak czasu i godziny, temperatura wymiennika ciepła wzrasta do 90 stopni - stąd szumowin. Więc nie bądź leniwy, aby wyłączyć i włączyć kolumnę jako potrzebne, a nie nad automatycznym grzejnika, jeśli obserwuje się słabe ciśnienie, to lepiej, aby umieścić w tym przypadku, powiększające pompę.

Cóż, jeśli był problem, to jest konieczne do naprawy chińskich kolumnę gazu przez przemywanie wymiennika ciepła. Aby to zrobić, musisz zrozumieć, że kolumna wymiennika ciepła jest naprawdę tłoczno, zwracając uwagę na następujące objawy: niskie ciśnienie w kranie z podgrzewaną wodą, gdy ciśnienie w kranie z zimną wodą jest dobry; kolumna wraz z nim nie obraca; lub natychmiast po włączeniu zasilania jest wyłączony. Oczywiście, może to jest uszkodzony zawór na wlocie do kolumny gazu, ale jeśli jest w porządku, należy przejść do demontażu kolumny.

Umyć kolumnę, potrzebne będą: śrubokręt krzyżakowy i płaski, zestaw kluczy otwartych, kompletne uszczelki azbest tkaniny i gumowego węża. Ponadto, należy wcześniej kupić w odkamieniacz sklepu komputerowego, który jest sprzedawany w plastikowej butelce i suchego proszku. Można również użyć octu istotę, ponieważ jest to najbardziej dostępne.

Aby rozpocząć, należy usunąć kolumnę sprzętowe, a następnie - obudowę. Następnie konieczne jest zablokowanie przepływu wody na wlocie i blisko jednego z kolumny żurawia ogrzewanej wody. Następnie usunięcie wymiennika ciepła z rury zasilającej i przenieść go na bok. Po zdjąć nakrętkę z wymiennika ciepła, wymiennik ciepła zacznie opuszczać wodę. To musi być opróżniony o litr.

Następnie umieścić na przewodzie wlotowym wymiennika ciepła, podnieść wyższy kolumnę włożyć i węża na lejku cienkim strumieniem wlać do przygotowanego roztworu. Wlać powoli, lub zaczyna pracować, a odkamieniacz będzie odepchnąć. Rozwiązaniem w wymienniku ciepła musi zatrzymać się na kilka godzin. Substancję można podgrzać na płonącego światła pilotażowego szybsza reakcja miała miejsce, i zajęło mniej czasu.

Dotknij zastępczej basenu lub tworzywa sztucznego wiadro i stopniowo otworzyć dopływ wody do kolumny gazu. Zobaczyć, co wyjdzie z węża. Jeśli jest dużo błota, a po umyciu głowy będzie dobry, to wszystko okazało się, jeśli nie, procedura zostanie powtórzona. Jednak podczas korzystania odkamieniania nie jest wymagane.

Grzejnik gazowy lutowania radiator

Po wykryciu wycieku gazu kolumny jest naturalnie chęć do pierwszego wymiennika ciepła staje się zastąpienie starego na nowe. Ale koszt chłodnicy jest 1/3 ceny nowej kolumnie, więc wskazane jest, aby próbować samodzielnie naprawiać urządzenia, uszczelnioną lutu z lutownicą. Wody przepływającej przez wymiennik ciepła, rury, której temperatura nie może być wyższa niż 100 °, a temperatura topnienia lutu osiągnie 200 ° C, Dlatego też, stop lutowniczy ulega stopieniu.

W większości przypadków występują przetoki na rury, która rozciąga się wzdłuż zewnętrznej stronie grzejnika, gdyż jest on często niskiej jakości metalu. Na powierzchni rury, która rozciąga się wewnątrz wymiennika ciepła typowo przetoki nie są widoczne. Jeśli byliśmy w stanie dostać się do miejsca wycieku, przed rozpoczęciem lutowania spuścić wodę z wymiennika ciepła, jak to będzie odprowadzać ciepło, więc nie będzie w stanie ogrzać lutowania miejsce do żądanej temperatury.

Po otwarciu kranu ciepłej wody w umywalce lub czyszczenie i usunąć nakrętkę z rurą kolumny, która dostarcza zimną wodę. Jak gejzer znajduje się na poziomie powyżej kranu wody, odcedzić większość wody, ale nie wszystkie. W celu usunięcia pozostałości praktyce próżni oczyszczania lub sprężarkę. Dopiero wtedy można zacząć naprawiać podgrzewacz wody chłodnicy.

Lutowania się nie powodować trudności. Papierem ściernym taśmy tlenki od strony przetoki ściereczka do czyszczenia części tkaniny po czym zwilża się rozpuszczalnikiem do usuwania tłuszczu i pyłu. Może być dowolny lutu, przykładowo PIC 61 przez lutowanie pojemność nie mniej niż 100 W, w temperaturze około 180 ° C.

Jak stosuje się strumień kalafonii. Jeśli nie jest to możliwe, aby wziąć aspirynę. Tabletki kruszą oraz posypać małe okruchy miejsce konserwantów lub sodu tabletki ogrzewaną powierzchnię. Jeśli podczas lutowania nie cynowania przepływu, a podkładka otrzymuje się, po czym ogrzano miejsce lutowania, nie jest wystarczające. W tym przypadku należy rozgrzać inną konstrukcję lutowania żelaza, żelaza lub suszarką.

Gdy lutowie jest równomiernie powlekanych cienką warstwą powierzchni urządzenia, rosnące do grubości 1-2 mm i przetoki na wymienniku ciepła nie pojawiają się inne. Dokładnie kontrolować rury chłodnicy wzdłuż całej długości. Jeśli pojawi się zielony punkt, więc bardziej prawdopodobne w tym momencie nie ma otworkowej z widokiem na wodę, i to musi być cyny lutu. W przeciwnym razie, po kilku miesiącach będzie ponownie mamy do czynienia z naprawą łazience gejzer, ponieważ nie będzie przeciekać.

.Yap-tytułowej block__text, .yap-tytułowy {
font-size: 17px ważne ;!
}
# Yap-Ya_sync_2 pionowej .yap-tytułowej block__text {
font-size: 17px ważne ;!
}

Jeśli część przecieku wody jest umieszczony na ściance wymiennika ciepła, która przylega do podstawy kolumny, naprawę na miejscu grzejnika jest niemożliwe, a to jest niezbędne do usuwania ciepła z kolumny gazu. Aby usunąć urządzenie do lutowania, jest konieczny demontaż najbardziej kolumny i odłącza się przewód gazowy, ale jest to bardzo niebezpieczne.

podgrzewacz gazu nie zapala

Najczęstszym powodem, że kolumna nie świeci - po prostu brak wentylacji w trakcji pit. Równie dobrze może się zdarzyć, że komin jest zatkany sadzą zgromadzonego w jego lub przedmiot spadł. W takiej sytuacji zazwyczaj wywołane system ochrony, który znajduje się wewnątrz kolumny, a instrument automatycznie nakłada się gaz. Sprawdzić ciąg w kominie. Do tego trzymać zapaloną zapałkę, a jeśli płomienie odejdzie - to nie ciągnąć.

Innym powodem, że kolumna nie zapala, jest banalny rozładowania baterii, ale to odnosi się tylko do urządzeń z zapłonem samoczynnym (z baterii lub generatorów). Wbrew twierdzeniom producentów, że czas pracy baterii wynosi jeden rok, będzie musiał częściej je zmieniać.

podgrzewacz wody gazowy może być oświetlane z powodu złego ciśnienia wody. I to właśnie kontrola -nuzhno otworzyć zimnej. Jeśli tam jest trochę ciśnienie - prawdopodobne jest, że przyczyna nie leży w kolumnie, ale w oddzielnej części lub całego rurociągu. Jeśli widzisz, że ciśnienie zimnej wody większa niż w gorącej beczki, to jest konieczne do naprawy urządzenia piecykiem gazowym wodę, ponieważ przyczyna leży dokładnie w węźle słupa wody (lub zdeformowanych filtrów membranowych są zatkane).

Osadnik może zablokować zespół wlotowy wody po dopływ wody i zmianę jego kanału. Do czyszczenia wystarczy odkręcić od wody dostarczyć nakrętkę, wyjąć i oczyścić siatkę.

Aby sprawdzić stan membrany w celu usunięcia wody węzeł dwóch nakrętek ponadto poluzować trzy śruby mocujące zespół do wody w stożek gazu. Odłączony od każdego innego węzła połowie, widać taką membranę. Jeżeli guma jest odkształconą powierzchnię, a nie płaskie, odchyleń, należy wymienić. W tym samym czasie wody można czyścić montaż szczelinowego oraz filtr siatkowy z błota. Można umieścić membranę silikonową, która może służyć przez wiele lat.

Często zdarza się, że gejzer gaśnie zaraz po zapaleniu. Przyczyną usterki leży w termopary, ale raczej jest słaby kontakt z zaworu elektromagnetycznego i termopary. Jeśli termopara nienaruszone, należy wykonać konserwację automatyczną kolumnie gazowej, lub raczej jego kontakty czyszczących i skrzynkę elektryczną. W takiej sytuacji należy regulacji przepływu gorącej i zimnej wody. Pamiętaj, że nie można w każdym przypadku należy rozcieńczyć zimną wodą, gorącą, bo to spowoduje natychmiastowe wygaśnięcie płomienia.

Bawełna microexplosions dołączonych procedurę przełączania może występować: z powodu słabej ciąg w kanale wentylacyjnym lub dobrze ze względu na wyładowania baterii, które są odpowiedzialne za zapłonu kolumnie z powodu zatykania dysz lub innego kolumny składników, z nadmiernym poziomem gazu. Gdy palnik gazowy z zapalnikiem powinna zapalić się terminowo. Ale jeżeli płomień pilot spali z jakiegoś powodu nie jest poprawna, to gaz będzie gromadził, co spowoduje bawełny - małych wybuchów mieszanki gazowo-powietrznej.

W tej sytuacji, musimy patrzeć na to co chwila płomienia pilotowego. Lampka powinna mieć kolor niebieski, spalić stabilnie, płomień powinien dotykać palnika głównego. Gdy lampka widać żółto-czerwonych nie jest zrównoważony, mały płomień, konieczne jest, aby oczyścić rurkę wtryskiwacza i zapalnika, który przynosi gaz.

Kolumna nie właściwie podgrzewa wodę

Powody, że gejzer po złym podgrzewa wodę, nie będzie kilka. Przede wszystkim, kolumna może mieć małą pojemność. Dlatego przed zakupem urządzenia jest zawsze dokładnie zapoznać paszport urządzenia. Ponadto woda może być ogrzewana złe, ze względu na bardzo prostej funkcji zatkania zbiorczej, która wystaje zmodyfikowanej koloru płomienia i wygląd sadzy w procesie w kolumnie.

Jeśli kolumna nie podgrzewać wodę, aby wyregulować dopływ gazu do palnika. W nowoczesnym kolumnowej gazowej obecnej zawór, który pozwala na regulację przepływu wody, to znaczy objętości wody, która przechodzi przez kolumnę na minutę. Dlatego też, jeśli woda jest podgrzewana lekko, wskazane jest, aby zmniejszyć przepustowość, a woda będzie miał czasu, aby się rozgrzać.

Ponadto, kolumna może być podawany również gorącą wodę. Ale w tym przypadku nie wymaga naprawy i konserwacji słupów gazowych, jak ta sytuacja nie jest to usterka kolumny. W ciepłej porze roku, gdy w wodzie woda jest wystarczająco ciepło i ciśnienie jej małych problemów, które na pierwszy rzut oka wydają się być związane z awarią kolumny. Czy zauważyliście, że po zainstalowaniu w kolumnie do minimalnej dostaw gazu do ogrzewania wody uchwyty woda jest nadal bardzo gorąco.

Zaledwie niektóre modele kolumny gazu na tej operacji nie jest obliczana. Instrukcje użytkowania urządzenia jest zazwyczaj oznaczona minimalne ciśnienie wody, kiedy kocioł gazowy będzie działać prawidłowo. Aby rozwiązać ten problem jest bardzo proste, wystarczy zwężenie dopływ gazu, odcinając w ten sposób trochę kurek na co gaz jest dostarczany, a które znajduje się przed wejściem do kolumny gazu na rurze gazowej.

Czasami związki kolumnę gazu może dojść do przecieku. Lewa trąbki niezbędne do podawania wody do kolumny, to jest zawsze w zawór zasilający nakładają się obecnie słupa wody. Rura ta jest połączona z dyszą regulatora woda-gaz. Sterownik C Woda wchodzi do wymiennika ciepła, po prawej stronie. Na środkowym rury Kolumnę przeniesiono do wody i gorącej wody do wymiennika ciepła jest podłączony do lewej przez rurę.

W prawej kolumnie w rurze jest wymagana do dostarczania gazu i podłączony do sterownika za pośrednictwem rury miedzianej. Ustanawia ona również obowiązkową zaworu gazowego nakładania. Przyłącza wody w kolumnie prowadzi w nakrętek z uszczelek wykonanych z gumy uszczelniającej. W czasie, uszczelek gumowych różnicy temperatur tracą elastyczność, stają się sztywne, a woda wypływa.

W celu naprawy starego podgrzewacza wymienić uszczelkę gumową kolumny gazu. Aby to zrobić, należy odkręcić nakrętkę na klucz 24 cap, wyjąć wkładkę, która jest już zużyte i zainstalować nowy. Czasami trochę podkładka, nakrętka ty obrócił całą drogę, a woda nadal sączące. Następnie zaleca się dodatkowo umieścić kolejną podkładkę.

I wreszcie, należy zapoznać się z kolejnym problemem z podgrzewaczem wody: gdy kolumny nie zapach gazu. Jeśli jednak istnieje pewien zapach, należy pamiętać, że w tym przypadku jest zabronione przeprowadzić niezależne naprawy podgrzewacz wody! Natychmiast wyłączyć zawór gazu, wywietrzyć pomieszczenie i wezwać serwis gazu!


Like this post? Please share to your friends: