Hip dach: Instrukcja instalacji

Budowa dachem z jednej strony ma wyraźne zalety w zmniejszaniu ilości materiałów i dobrych wyników, ale w tym samym czasie, instalacja dachem - dość skomplikowany proces, aby obsłużyć, że sam jest prawie niemożliwe. Na specyfikę produkcji czterospadowy dach będzie mówić dalej.

Spis treści

 1. Cechy i korzyści z dachem
 2. Zalecenia dotyczące konstrukcji dachu namiotu domu
 3. Tworzenie projektu dach czterospadowy
 4. Cechy i konstrukcja dachu hip
 5. Hip zdjęcia dachu i etap przygotowawczy prac
 6. Hip dach z rękami: funkcje instalacyjne
 7. zysk procedura czterospadowy dach i technologia jego wykonania

Cechy i korzyści z dachem

Dla własnej produkcji dachem powinien mieć przynajmniej podstawowe umiejętności jej obliczania.

Wśród głównych składników dachem wybrać:

 • krokwi przeznaczenia rogu;
 • krótkie krokwie;
 • typ grzbiet drewna;
 • Krokwie centralnych;
 • krokwi typ pośredni.

Wśród głównych zalet tego rodzaju dachu wspominając swoją doskonałą oporu aerodynamicznego, dzięki czemu można go łatwo wytrzymać nawet najsilniejsze wiatry. Dlatego też, jeśli region zakłada huragan, to najlepszym rozwiązaniem byłoby ułożenie dachem.

Główną wadą - ciężkość osad i budowy ogólnej konstrukcji. Ponadto, na poddaszu różni małą powierzchnię i małą objętość efektywną. Klasyczny zrozumienie dachem jest spowodowane jego podobieństwo do piramidy, która składa się z czterech pochylni i podstawy. Wariant mając rampy w domu lub poza nim dzieje.

Jeśli weźmiemy pod uwagę schemat rozmieszczenia połaci dachu, jest naznaczona prostotą i obliczyć je za pomocą różnych sposobów. W celu prawidłowego zaprojektowania dachem, często wykorzystuje tabelę Pitagorasa, przy pomocy obliczeń trapezy i trójkątne wzory wykonywane są z maksymalną dokładnością.

Aby obliczyć płaszczki i hipped strony również nie trzeba dużo czasu, ale w celu ustalenia precyzyjnie wielkość krokwi nakosnogo lub zwykłego użytkowania, powinny być dużo pracy.

Zwięzły opis konstrukcji polega na przeprowadzeniu obliczeń, zespół ramy, mocujące dachu.

Zalecenia dotyczące konstrukcji dachu namiotu domu

1. System grzbiet muszą być wykonane z tego samego drewna.

2. Ze względu na pośrednie płyty przeznaczenia zamontowany dużym nachyleniu, musi być wystarczająco silny, optymalny rozmiar materiału jest 5x15 cm.

3. Dla utrwalenia krótkich elementów nie wymagają pokładzie grzbiet, są ustalone w częściach narożnych.

4. ustalenie krokwiami centralną, pośrednią postać na pokładzie kalenicy.

Do pracy nad projektem były o wiele łatwiej być dokładnie zbadać cechy konstrukcyjne dachu, a główny cel każdego z jej elementów:

 • do osi nośnika, która jest główną częścią struktury wystaje ślizgacza;
 • w postaci składników energetycznych nakosnikov zalecanych układzie, z których jedna część jest przymocowana do grzbietu, a drugi poza dachem;
 • ustalające centralnej krokwi zachodzi na część końcową grzbietu i wyjścia poza ściany;
 • Typy pośrednie krokwie przyczółek na grzbiecie i zboczach.

Do pomiaru i projektowania przeszedł jak najdokładniej, wskazane jest, aby nie poziomu i pręta pomiarowego. odpowiednie taśmy sklejki lub wąski pasek do ich wytworzenia.

Należy zauważyć, że materiał jest najlepiej wybrać z drewna iglastego, ponieważ jest to drewno bardziej odporne na bodźce zewnętrzne. Ponadto drzewo powinny podlegać wysokiej jakości oczyszczania i suszenia. Grubość belki kalenicy krokwi wszystkie muszą być równe. Wszystkie pomiary przeprowadza się w stosunku do dolnej części krokwi żeber.

Po zakończeniu prac na łatach dachowych odbywa wielkość i ukształtowanie, które zależy od dalszego typu powłoki, a ponadto przeprowadza się taką pracę jako:

 • instalowania paroizolacji - służy do mocowania do pistoletu na zszywki folii oraz zwiększenie zaczepia się na powierzchni taśmy szew jest położony, mające właściwości uszczelniających;
 • warstwa izolacji jest umieszczona na krokwiach, od dołu, należy zwrócić uwagę, że odstęp pomiędzy warstwą uszczelniającą a izolacji musi wynosić co najmniej 20 mm, a więc jest możliwe umieszczenie przestrzeni wentylacyjnej;
 • Dalsze prace nad pakowania hydroizolacji;
 • Sterowanie okładzina jest miejsce, w którym jest zamocowana pokrywa zewnętrzna.

Tworzenie projektu dach czterospadowy

Najważniejszą cechą dachu namiot typu - przestrzeganie ścisłej symetrii. Dlatego bardzo rygorystyczne obliczenia powinny być prowadzone pod jej opieką. Cała trudność polega na projektowaniu systemu krokwi.

Budowa dachem jest możliwe tylko wtedy, gdy zostanie on usytuowany na budynku, tworzących kształt kwadratu lub wielokąta foremnego. W pierwszym przypadku, dach składa się z czterech struktur równobocznego trójkąta. Do obliczenia takiego dachu wystarczająco wykonywać obliczenia w celu określenia obszaru stoku i pomnożenie wartości przez cztery. Aby określić powierzchnię podstawy, podzielonej przez dwa mnoży się przez wysokość trójkątnej konstrukcji. Następnie otrzymaną wartość dodawana jest do obszaru części osłonowej mają kształt trapezowy o równych bokach.

Kolejny etap polega na obliczaniu powierzchni dachu w stosunku do ścianki zewnętrznej ściany. Należy pamiętać, że dach namiotu jest nachylona rozliczania trzydziestu lub czterdziestu stopni, wartość ta jest brana pod uwagę przy obliczaniu strefę Ridge.

Wysokość grzbietu jest obliczana przez pomnożenie połowie długości głównej części dachu oraz tangens sinusa kąta nachylenia dachu. Aby ustalić dwie ostatnie wartości, korzystać z internetu. Gdy wysokość grzbietu jest określona przez wysokość znaleziono trójkątnej części dachu, przy czym jej ścianki i ocenione.

Do obliczania parametrów okap powinien przejść z cech strukturalnych, minimalna wartość zwisu trzydzieści cm.

Jeśli ta procedura jest zbyt skomplikowane dla Ciebie, to najlepiej skontaktować się z ekspertami, ponieważ nie jest obliczenia znacznie wpływa na jakość i wydajność dachu.

Cechy i konstrukcja dachu hip

Istnieją dwa warianty rozmieszczenia systemów dachowych mają dachem czterospadowym:

 • zawiesiny;
 • naslonny.

Pierwsza opcja to korzystne w przypadku dachów o dużej rozpiętości, bez możliwości uzyskania kopii zapasowych. Tak więc, krokwie opierają się wyłącznie na ścianach, tworząc poziomą ciśnienie rozrywające. Aby je zmniejszyć należy zainstalować drewniane lub stalowe obłoczki. Na górze krokwi muszą być ze sobą połączone, a poniżej są oparte na ścianie. Tego typu system jest bardzo złożony i jest rzadko używany.

Druga opcja jest bardziej proste i popularne, ale to trzeba mieć wewnętrzną aranżację ściany nośnej, która trafi do obciążenia. W tym dachem istnieje kilka punktów wsparcia w postaci krokwi i kalenicy, a ciśnienie na ścianach jest prawie nie czułem.

Między częściami podtrzymującymi jest zakres 400-500 cm. Jeśli ten stosunek zwiększa się, to zaleca się układ mechanizmy wspornikowe w postaci podpór. Ten typ systemu kratownicy wymaga mniejszego zużycia materiałów, charakteryzuje się lekki i prostej konstrukcji.

System krokwi do produkcji dachem składa się z:

 • ukośne belki, które mają Usytuowanie narożne;
 • mauerlatov - belki przeznaczonych do wspierania spodu układu krokwi;
 • stropilnh feet - części, które są montowane na krokwiach nakosnye;
 • szelki - wsparcie dla poprzedniej części;
 • pręty, belki, podkłady kolejowe, dostarczające dodatkową sztywność całej konstrukcji.

Hip zdjęcia dachu i etap przygotowawczy prac

dachem w domu powinien być wyposażony aż do momentu, gdy pojawi się sufit w nim. Faza przygotowawcza aranżacji dachem obejmuje drewno układania na obwodzie budowy domu. Jako stosowane stalowe belki lub belek drewnianych, które przyczyniają się do równomiernego rozłożenia ciężaru konstrukcji.

Aby je naprawić za pomocą specjalnego rodzaju zatrzaski. A następnie wykonać następujące czynności:

 • Swipe oznaczenia osi na obwodzie całej owijania;
 • oblicz połowę grubości połączenia belki kalenicy, a oznaczenia powierzchni, na której zostanie ustalony pierwszy element krokwi;
 • Zestaw do pomiaru kolei na jednym końcu do zaznaczonej linii, oraz oznaczyć miejsce, w którym jest umieszczona krokwi;
 • W celu obliczenia okapu krokwiami jednego kawałka drewna się na dachu, a drugi na zewnętrznym rogu ściany;
 • aby dokładnie określić położenie każdej części dachu powinna stopniowo przesuwać szynę na powierzchni ściany, oraz oznaczyć lokalizację instalacji każdego z elementów;
 • Powtórz wszystkie powyższe transakcje z innymi trójkątów.

.Yap-tytułowej block__text, .yap-tytułowy {
font-size: 17px ważne ;!
}
# Yap-Ya_sync_2 pionowej .yap-tytułowej block__text {
font-size: 17px ważne ;!
}

Hip dach z rękami: funkcje instalacyjne

Aby zbudować własny czterospadowy dach będzie musiał:

 • Piły;
 • szlifierka lub układanki;
 • ax;
 • elektrorubanka;
 • młotek z gwoździami;
 • Kołki ze śrubami;
 • płyty i deski, korzystnie z drewna;
 • zszywki metalu, do wytwarzania metalowych prętów, które są wykorzystywane, o grubości co najmniej 0,8 cm;
 • Zadaszenie materiał wykończeniowy.

Na początku prac instalacyjnych montowane są podstawowe kluczowe elementy dachu. wymaga to dostępności postaci kłód, belek, desek, na pewnym odcinku. Procedurę montażu wykonuje się zgodnie z wstępnie przygotowanego wzoru.

Grubość materiału wpływa przede wszystkim długość krokwi, etap układania elementów, kąt nachylenia dachu i całkowitego obciążenia. Wstępnego montażu wszystkich elementów odbywa się na miejscu.

Jeśli planujesz na wyposażenie dachem czterospadowym w domu z drewna, jest ustawiony na górnej koronie drewna.

Trzeba zacząć pracę z układem głównej części dachu. Na powierzchni ścian jest wykonany mauerlatov i układania podkładów. Należy zauważyć, że przed rozpoczęciem procesu, należy zachować ostrożność wstępnej izolacji i instalować je na ścianie materiału o zwiększonej odporności na wilgoć, takiego jak folia z polietylenu.

Dalsze podnoszenie składa się z dwóch dachowych na przeciwległych rogach od siebie. Ich połączenie jest wykonane w strefie kalenicy. Aby uniknąć osłabienia mauerlat nie dokonywania skrótów na ich powierzchni, a cięcia, płyta jest korzystnie wcześniej przecina wiązkę.

Następnie podnieś dwie krokwie na innych kątach, a także je naprawić w strefie kalenicy. Dostosować nacinania, system blokady z ciasta francuskiego. Budowa czterospadowy dach z rękami oznacza brak bieg, więc podłączenie przekątnej dachowych wykonanych bezpośrednio na grzbiecie.

Aby zapewnić dodatkową sztywność, zaleca się zainstalowanie zębatki, która będzie podtrzymać konia.

Końcowy etap polega montaż rozpórki, szelki i narozhnikov. Aby zapewnić dodatkową sztywność nóg układu z krokwi należy umieścić pod ich szczegółów powierzchniowych w shtrengeley formularza.

Podstawowym warunkiem prawidłowego wykonania wszystkich prac jest krokwie instalacja nakosnyh pod odpowiednim kątem.

W celu ochrony ścian budynku od wilgoci zaleca svesnye ścianki bocznej zainstalowany pomiędzy krokwiami w odstępie 450 mm. kratownice instalacyjne podtynkowe, potrzebują one dodatkowego rozszerzenia poprzez segmentach desek.

Krokwie, koniecznie mocowane na ścianach. Jeśli w budynku jest wykonany z kamienia lub materiału cegły, wystarczy użyć specjalnego pięciu milimetrów, przewód, który jest w postaci kołnierzy mocowane do części dachowej oraz drugą ścianę, z kołkiem.

Aby rozwiązać krokwie na ścianach drewnianych, wystarczającego używania metalowych zszywek. Kolejny etap - instalacja toczenie, zapewniając wysokiej jakości szyby, pary i prac uszczelniających.

Należy pamiętać, że tylko wtedy, gdy prawidłowo rozliczyć i wszystkie aspekty technologiczne aranżacji dachu, będzie ona służyć swojemu właścicielowi przez długi czas i dokładnie, i zapewniają niezawodną ochronę budynku przed negatywnym wpływem środowiska.

zysk procedura czterospadowy dach i technologia jego wykonania

Aby poprawić sztywność i niezawodność całej konstrukcji dachem czterospadowym, jego system dach wymaga dalszego wzmocnienia tego procesu technologii i będziemy rozmawiać dalej:

1. shtrengeley Instalacja zapewni niezawodność sekcjach narożnych zysku. Element ten ma postać pręta, który jest zamontowany w pobliżu mauerlat i promuje kąt formacji. Zalecamy, oprócz shtrengelu osadzić element w postaci gospodarstwie.

2. Aby połączyć płytę oraz elementy belki są stosowane w postaci podpór. To oni są odpowiedzialni za dystrybucję jednolite w całej obciążenia.

3. Jeżeli długość jest zbyt duże przekątne wiązary polecane zamiast konwencjonalnej belki, belki podwójny zestaw znaków.

4, sekcja 4x4 cm do budowy skrzyni, za pomocą desek lub prętów.

5. Przed użyciem jakichkolwiek materiałów drewnopochodnych zaleca się, aby przetwarzać je za pomocą specjalnych pociągów i vlagootalkivayuschego antiseptichskogo przeznaczenia.

6. Nie wolno używać materiałów o wysokiej wilgotności tak suche, jak będą one prowadzić do deformacji dachu.

7. Montaż listew wykonanych prostopadle do krokwi stóp.


Like this post? Please share to your friends: