Dwuteowniki z rękami

W ostatnich latach w branży budowlanej budowy stały się dość popularne, wybudowany metodą technologii. Ten typ konstrukcji jest uważany za stosunkowo niedrogie i można skrócić czas budowy przy użyciu oddzielnych elementów rama wykonana w fabryce i dostarczane na plac budowy jest już w postaci gotowej.

Będąc narzędziem niezbędnym do budowy budynków i budowli dla różnych celów, dwuteownik lub dwuteownik dostaje swoją nazwę ze względu na jego charakterystyczny profil w formie 2-connected „T”. Zatem profil w kształcie litery T jest znany marek, i że belka jest brane pod uwagę.

zawartość

 1. Drewno I belki: właściwości i cechy konstrukcyjne
 2. Klasyfikacja drewnianych belek dwuteowych
 3. Kilka wskazówek przy tworzeniu podłóg z wykorzystaniem belek dwuteowych
 4. Belki dwuteowe metalowa: cechy zasięgu i
 5. Klasyfikacja metalowych belek dwuteowych
 6. Technologia wytwarzania dwuteownik

Drewno I belki: właściwości i cechy konstrukcyjne

Rama drewniana technika obejmuje stosowanie I belkami pokrywa się z płyty laminowanej lepszą charakterystykę na obciążenia łożysk. Ze względu na stosunkowo niskim sekcji wysokościowej, można bardziej ekonomiczne wykorzystanie zasobów drzewnych. Zastosowanie belki dwuteowe, na przykład, do wytwarzania nakładania pozwala zwiększyć obciążenie konstrukcji i znacznie skrócić czas budowy. Jeśli masz na pokrycie rozpiętości większej niż 5 m, najlepszym rozwiązaniem byłoby stosowanie takich belek dwuteowych.

Co to jest I-beam w przekroju? Przede wszystkim, jest to puste płyty OSB lub sklejki, działając jako usztywnień, klejone między prętami, gdzie wstępnie zmielonych rowek. Wysokość belki zależy od maksymalnego obciążenia i może wynosić od 140 mm do 470 mm.

Atrakcyjniejszy I-belki wykonane z drewna?

Oprócz wysokiej wytrzymałości na działające Belki dwuteowe doskonale zachowują swoją pierwotną geometrię i nie zginać, gdy zmiana wilgotności powietrza, a ich specjalna struktura umożliwia montaż nawet w warunkach ujemnych temperatur.

Skalibrowane suche materiały stosowane jako podstawa do produkcji belek. Należy zauważyć, że prawidłowe przechowywanie eliminuje wystąpienie obrabianych „Helikopter” i „szabli” tak powszechne w produkcji płyt lub desek z drewna.

Jakie są korzyści z belek drewna?

Przede wszystkim, brak pęknięć i nici, które mogą być spowodowane przez skurcz drewna ze względu na wysoką zawartość wody. W przyszłości będzie to prowadzić do powstania nierównych podłóg i irytujących pisków. Belki dwuteowe mają wysoką obciążalność i może być instalowany na dużej powierzchni bez ewentualnych wad: pęknięć skurczu gięcia. Konstrukcja belki pozwala łatwo przenikać przez otwory dla elektrycznej, gazu, wody, ścieków i wentylacji.

W porównaniu z motywami tradycyjnej tarcicy, belki mają następujące zalety:

 1. Całkowity brak zagięć i dokładnych wymiarów belki dwuteowej;
 2. Siła - możliwość stosowania dużych rozpiętości belki w drzwiach;
 3. cichy - prawidłowy montaż gwarantuje całkowity brak skrzypienie podłogi;
 4. uniwersalności - belki mogą być stosowane w podłogowych, ścian i sufitu;
 5. stabilność i odporność na ścieranie - nie narażone na silne i odkształcenia;
 6. Niski koszt I-belki i gospodarki - zapewniając znaczną oszczędność zasobów materialnych;
 7. Łatwość wytwarzania drewnianych belek dwuteowych za pomocą konwencjonalnych narzędzi stolarskich;
 8. dostępność gwarancji dla życia;
 9. bezpieczeństwo środowiska.

Klasyfikacja drewnianych belek dwuteowych

Specjaliści rozróżniają dwa typy I-belki.

1. Belki deskowania.

Akt jako elementu deskowania stropu i przeznaczone są do optymalnego rozkładu obciążenia betonu i zbrojenia na stelażu. W tym przypadku, nałożony na pokładzie laminowanej sklejki. Belka szalowania mogą być wykonane ze sklejki, LVL i miękkiego poddanego obróbce ze specjalną strukturą wodoodporną, która chroni belki od niepożądanych skutków dla środowiska.

2. legary.

Korzystanie I-belki, będzie w stanie ułatwić technologię produkcji „czarnej” piętrze, jak proces szycie belki czaszkowych w tyle staje się zbędne, a poprawne formy znacznie ułatwia pracę na podłogi do dalszej aranżacji podłóg wykończeniowych.

Obecnie na rynku materiałów budowlanych jest dvutavrovye drewniane belki do 15 m, przy czym niektóre firm oferuje możliwość wytworzenia żądanej długości belki na zamówienie, co przyspieszenie zespołu nakładania na miejscu budowy. Wybór odpowiedniego światła wysokości, będzie można położyć niezbędną grubość izolacji.

Tak więc, podsumowując, należy zauważyć, że drewniane belki dwuteowe, których cena jest bardzo konkurencyjna, są uważane za nowoczesny i najbardziej skuteczny materiał budowlany, jako cech technicznych i operacyjnych w wielu aspektach lepszy od zachodzenia naturalnego tablicy i wykorzystując cechy strukturalne mogą być traktowane na równi z betonu i płyt betonowych.

Kilka wskazówek przy tworzeniu podłóg z wykorzystaniem belek dwuteowych

W celu uzyskania wysokiej jakości podłogę powinna stosować większą wysokość belki drewniane mniejszym ugięciu i większą sztywność podłogi. Korzystanie stałego bloku w suficie i suficie zgłoszenia, z pominięciem elementów modulowaniu, można zredukować do minimum poziom wibracji podłogi i zwiększyć ogólną wydajność.

Od jakości podłogi przy użyciu wiązki zależy od następujących czynników:

 1. Duża wysokość wiązki pozwala na bardzo dużą sztywność i mniejsze odchylenie podłogi;
 2. obecność podłoża, która jest przymocowana do belek lub gwoździami, dostarczy Ci z wyższym piętrze sztywności i zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia nieprzyjemnego skrzypienia;
 3. większa wysokość belki dwuteowej, bardziej optymalny i w opłacalny opcji samym czasie byłoby układ podłogi.

Wykonując wszystkie procedury: prawdziwa obliczaniu obciążenia, prawidłowej instalacji, wybór i wspierania racjonalnego wykorzystania elementów złącznych, w tym klejenie, masz gwarancję, aby otrzymać podłogi wysokiej jakości.

Należy zauważyć, że do produkcji I belki z rąk, trzeba użyć typowych narzędzi stolarskich. Stosunkowo lekka konstrukcja dwuteownik i swoistość zapewniają wygodny i ekonomiczny montaż komunikacji i nie ma wpływu na nośność gotowego struktury. Ponieważ produkcja wiązek odbywa się w fabryce z nowoczesnego sprzętu, jakość gotowych wyrobów jest kontrolowana przez specjalistów i spełnia wszystkie normy i wymagania techniczne.

YouTube video

Wideo pokazuje wyraźnie, że I-beam - idealny do tworzenia niezawodne i trwałe podłogi.

Belki dwuteowe metalowa: cechy zasięgu i

Dwuteownik jest rodzajem kształtowników w postaci drewna poziomej lub nachylonej wykonany ze stali węglowej lub niskostopowej, wysokiej jakości.

.Yap-tytułowej block__text, .yap-tytułowy {
font-size: 17px ważne ;!
}
# Yap-Ya_sync_2 pionowej .yap-tytułowej block__text {
font-size: 17px ważne ;!
}

Wymiary I belki są określane na podstawie liczby wskazujące odległość między krawędziami zewnętrznymi, które mogą być ustawione pod kątem (y) lub równoległych (P). Wartości podano w cm.

Zakres metalu I belki jest bardzo obszerna: budowa budynków mieszkalnych (do zbrojenia szybów windy), budynków i budowli przemysłowych, budowa mostów, wieże, tunele, kopalnie - czyli w tych miejscach, gdzie jest to konieczne, aby wytrzymać duże obciążenia. Powszechne zastosowanie belki dwuteowej zmniejszenie ciężaru konstrukcji nośnych, a tym samym zmniejszenie całkowitego kosztu konstrukcji obiektu. W dziedzinie inżynierii mechanicznej belki są wykorzystywane do rozwoju i tworzenia złożonych i ciężkiego sprzętu i maszyn.

Z punktu widzenia cech konstrukcyjnych, belki powodzeniem dystrybuuje obciążeń pionowych i poziomych, pracując na zakręcie, proces ten został z powodzeniem wdrożony, ze względu na sztywność profilu belki. Jako materiał do wytwarzania metalowej belki są różne rodzaje stali i różnymi stopami metali, w szczególności stali nierdzewnej, które są dość popularne w konstrukcji budynków, w warunkach sprzyjających korozji.

Klasyfikacja metalowych belek dwuteowych

Zakres belek dwuteowych, przedstawione na rynku z metalu, jest ogromna: w uzupełnieniu do różnorodnych rozmiarów wiązki różne symbole i typów. Rozpoznawać belki powinny stosować następujące określenia: K1, K2, K3, K4, K5, B1, B2, B3, SH1, SH2, NH3, NH4.

Litera „K” oznaczony belki wieży, która może wytrzymać ogromne obciążenia. Jeśli belka jest przeznaczona dla mniejszych obciążeń, lepiej jest użyć szeroko struktur, które są oznaczone literą „W”. Aby utworzyć nośne konstrukcje takie belki odgrywać rolę szyn nośnych. Wszystkie te produkty określone powyżej wyróżniają się obecnością równoległych półek. TECHNOLOGIA I-belki jest ściśle regulowane przez GOST.

Belki z nachylonymi półkami są podzielone na tradycyjnych (B), a specjalne (M, C), który może być używany do tworzenia zawieszonych sposoby i wzmocnienie wałów. Belki oznaczone „B” są ściśle zgodnie z GOST 19425-74.

Waga wiązki znajduje się w specjalnej tabeli. Dla wygody kupującego wskazuje ciężar belek 1 metr.

Trwałość profil metalowy zależy od długości wiązki, tworzy się profilu poprzecznego, bazę surowcową oraz sposobu wytwarzania tego rodzaju walcówki.

Materiał konstrukcji spawanych belek stopowych i niskostopowe blachy stalowej. Dla i belki mogą być zgrzewane na gorąco lub sposobem wytwarzania. Jakościowego belek spawania dla spawania warstwą topnika jest stosowany, to pozwala na tworzenie nieregularnej konstrukcji metalowych wysokość i długość.

Technologia wytwarzania dwuteownik

Strukturalnie, że belka składa się z dwóch pasków, i ścianki, które łączą się ze sobą za pomocą narożników i złączy doczołowych. Spawanie złączy doczołowych jest skomplikowane i wymagające zadanie, które jest wykonywane najpierw, gdy nie ma mocowania do blach do spawania.

Wtedy konstrukcja zespołu według wybranego sposobu spawania szwy talii. W większości przypadków odbywa się w jednej lub dwóch maszyn, gdy ściana pionowa jest w stanie poziomym. Łącząc wszystkie elementy konstrukcyjne są mocowane do elementów usztywniających belek.

Stworzenie sposobu spawania wiązką jest ręczne szwy pas może być używany. Metoda ta dramatycznie zmienia kolejność Design Build. Na przykład, po zainstalowaniu ściany pionowej na dolną taśmę muszą być przymocowane elementy usztywniające, a następnie ustawienie ciężaru górnej belki i kołnierze zaciskowe.

Znacznie uprościć dwuteownik uchwyty montażowe - pozycjonery, które pozwoli Ci zaoszczędzić od konieczności korzystania uchwyty garnka, jak w tym przypadku, elementy są montowane za pomocą szybkiego działania urządzenia blokującego. Ten sposób montażu sprawia, że ​​możliwe jest zorganizowanie pełnej skali i masowe wzorów produkcyjnych.

Najbardziej żądać wiązkę spawaną ponieważ ma niezaprzeczalne zalety.

Tak więc, w porównaniu z wałkiem do belki jego parametry wytrzymałości jest znacznie wyższy, a masy poniżej 30%, - uzyskuje się to poprzez optymalne sekcji obliczeniowej, co zresztą ma wpływ na cenę dwuteownika, - wykonanie go oczywiście bardziej kosztowne.


Like this post? Please share to your friends: