Dziedziniec prywatnym domu własnymi rękami

Prywatni gospodarze dwór wymaga znacznie więcej wysiłku niż w mieszkaniu w mieście. A duża część problemów jest skierowany do środowiska domowego. Pomimo faktu, że już zaczynają zapominać preferencje chatki gdy główny obszar wokół budynku mieszkalnego jest alokowana do sadzenia roślin jadalnych - Owoce i ogród warzywny i zamienić dom w rustykalnym zagrody z łóżka i rzuca do hodowli zwierząt gospodarskich; właściciele też nie chcę , nadal nie pozostawi pusty dziedziniec. Teraz w modzie stałego domu (lub przynajmniej ładny dwór), w otoczeniu pięknej przyrody, gdzie można odpocząć. I oglądanie utrzymanych podmiejskich obszarów na ekranach filmowych lub stron czasopism, wielu właścicieli myśleć, czy to możliwe, aby wyposażyć stoczni prywatnym domu własnymi rękami.

 1. Dziedziniec prywatnym domu w ogóle
 2. Dyspozycja podwórku prywatnego domu - niektóre małe rzeczy
 3. Dokonywanie stoczni prywatnym domu - Budowa kodów
 4. Krajobrazu stoczni prywatnym domu
 5. Jak zrobić stoczni prywatnym domu - różne style

Dziedziniec prywatnym domu w ogóle

Każdy z nas ma swoje własne upodobania i preferencje. I są one wyrażone nie częściej niż głośnych oświadczeń i otoczeniem. I każdy drobiazg, naprawdę podoba nasze serca, wyraźnie daje wyobrażenie o nas. Ci więc, zanim podejmie się krajobrazu stoczni prywatnego domu, spróbuj zobaczyć w Oczyma duszy ogólny obraz planowanych środków oraz rozważyć, czy będzie on pokrywać się z prezentacją swojej osobistej wygody i piękna. Po tym wszystkim, wiesz - jeśli w ciągu roku kilka pomysłów tak entuzjastycznie postrzegane dzisiaj, będzie można przeklinać obecność dziedzinie ogrodnictwa, wówczas zamiast relaksu będzie można dostać tylko ból głowy. Nawiasem mówiąc, często takie pomysły poprawy prywatny dom stoczni sfotografowane i umieszczone w Internecie, a widząc takie piękno, trudno oprzeć się pokusie, aby spróbować i zapisać na swoim miejscu.

Ale przejdźmy do bardziej konkretnych rzeczy. Więc, co dokładnie chcemy mieć na podwórku naszego domu? Opcje - wagi, ale niektóre wartości są obecne prawie zawsze. Dane te obejmują:

 • taras lub patio
 • garaż, przy okazji, obok zrobić i parking dla gości
 • banka - lepiej jest budować oddzielne od domu mieszkalnego
 • prysznic na zewnątrz (choć jest to bardziej rustykalny, ale jeśli prawo do wydawania, może nawet ozdobić nowoczesnym stylu willi)
 • kuchnia letnia, który został niedawno coraz bardziej wygląda jak kebab i jest to obszar, z kominkiem i grillem
 • stroenitsa gospodarczej, w prosty sposób - Hangary do przechowywania różnego rodzaju sprzętu, który nie ma miejsca w domu
 • Woliera dla psów
 • plac zabaw dla dzieci
 • Ścieżki internetowych łączących wszystkie budynki w jednym zespole
 • różnorodność roślinności: drzewa, krzewy, klomby, trawnik i inne krzewy kwiatowe
 • elementy dekoracyjne: rzeźby ogrodowe, latarnie, ogródki skalne, ogrody skalne i pozostałe ozdoby terenowe

Wydaje się, że lista małe, ale jeśli zaczniesz je realizować, a nawet z własnymi dodatkami takimi jak altany, fontanny, stawy lub innych sztuczek projektowania krajobrazu, wszystkie siedzenia może nie wystarczyć. Więc najpierw powinny być odtwarzane z planem podwórku prywatnego domu, staramy się zorganizować wszystko na papierze (pamiętając, wąwozy, oczywiście). I dopiero po tym jak twój projekt jest prywatny dom stoczni będzie najbardziej optymalny, można zacząć układ podwórza i budowania struktur ulubionych przydomowych. Krajobrazu i trzeba zrobić w ostateczności, gdy wszystkie obiekty są na miejscu z malowanymi komunikacji.

To jak to jest możliwe, aby wyposażyć stoczni prywatnym domu - photoselection:

Dyspozycja podwórku prywatnego domu - niektóre małe rzeczy

Wydawałoby się, planowania mają wszystko zostało powiedziane - wyobraź sobie, rysować na plan i zrobić. Ale jest to tylko szkic. Podobnie, urodzenie dziecka można powiedzieć - wyobrazić, przewozić i rodzić, nic skomplikowanego ... A jednak, nawet nienarodzone dziecko wymaga czujnej opieki i stałej kłopotów, aw rzeczywistości nie mamy do rozwijania własnej projekt nowej osoby, odpowiedzialność ta nabiera matka natura sama. Oraz z poprawą ich własnym podwórku będzie musiał pracować trochę demiurge - kraj w danym sektorze.

Oczywiście, najlepiej jest ogólny planowanie całego kompleksu, z budynku mieszkalnego i krzewów wykończeniowych za ogrodzeniem. Ale nawet jeśli sam dom ma dumnie zdobi przednią wykończenia, nie wszystko jest stracone. Biorąc pod uwagę, że w końcu chcemy uzyskać coś całość, całe wnętrze domu prywatnym podwórku powinny być zaprojektowane w tym samym stylu, ma ono zastosowanie do budynków i elementów dekoracyjnych.

Przede wszystkim, szacujemy naszą infield - jej wartość i krajobrazowych. Jeśli teren nie jest zbyt duży, nie zaśmiecać jej wiele budynki gospodarcze. Wybrać tylko najbardziej konieczne, lub po prostu połączyć kilka elementów ze sobą. Parking z kurnika może zastąpić pełnoprawnym garaż, stowarzyszenie patio z małym grillem również zaoszczędzić miejsce i do łaźni zaleca się dołączyć dodatkowy pokój, w którym będzie można umieścić zapasy domowe i drewna opałowego. Dla zdecydowanej klasztorze nie ma żadnych ograniczeń, innych niż estetyczne.

A teraz trochę o aranżacji podwórku prywatnego domu - zdjęcia z różnych opcji:

Dokonywanie stoczni prywatnym domu - Budowa kodów

Ale w każdym przypadku konieczne jest, aby przestrzegać zasad budowy, na przykład, odległość od budynków do dróg i innych elementów przybudówkami. budynków mieszkalnych powstaje co najmniej 3 metrów od zwykłych drogach i 6 metrów od autostrady. Mamy nadzieję, że witryna wypoczynkowy znajduje się w dość odległym miejscu, ponieważ bliskość głównej drogi negatywny wpływ na możliwości, aby cieszyć się świeżym powietrzem i dźwięki natury. Obudowa i budynki gospodarcze (szopy i garaż) muszą być oddzielone od siebie przez co najmniej 7 metrów, obudowa ze swoim psem, usunąć z domu przynajmniej metr przez 4, ale studnie, osobne toalety i doły kompostu (a nagle zdecydujesz budować je) nie muszą budować bliżej niż 15 metrów od domu. Ogrodzenie musi bronić od wszelkich budynków na metr i pół roku, a nawet więcej, aby móc spędzić potrzebnych różnego rodzaju prac remontowych i dość wysokich roślin (krzewów i drzew) - w zależności od ich wysokości - odległość od metra do trzech ,

W pełni zaplanowane rozmieszczenie na podwórku prywatnego domu ze wszystkimi budynkami pomocniczymi, przejdź do układu torowego. Powinny one być nie więcej 75 cm - jest ponownie budowanie wymagania kodu. Jeżeli pozwalają na wielkość obszaru, należy kołową ścieżką wzdłuż całego obszaru - uzyskać ładny utwór cyklu dla dzieci. I generalnie lepiej jest robić te trotuarchiki z zaokrąglonymi narożnikami i krzywe, ponieważ taki projekt domu prywatnym podwórku pozwala optycznie powiększyć obszar, a nawet do gładkich rzeczy w życiu rodzinnym. Chociaż różne style i szlak-track różnią się w swoich poglądach i materiał, ale później w tej sprawie.

Oto spojrzenie, wygląda na wewnętrzny dziedziniec domu prywatnym - wspaniałe zdjęcie pokazuje wszystkie szczegóły:

.Yap-tytułowej block__text, .yap-tytułowy {
font-size: 17px ważne ;!
}
# Yap-Ya_sync_2 pionowej .yap-tytułowej block__text {
font-size: 17px ważne ;!
}

Krajobrazu stoczni prywatnym domu

Z najbrudniejszych i finansovoemkim etapie poradził sobie - budowa zostanie zakończona, wszystkie potrzebne do wygodnego życia budynku są już na swoim miejscu, co określoną ścieżkę. A teraz nadszedł czas na uporządkowanie samą obszar, który ma stać się projektant krajobrazu.

Najwygodniejszym, oczywiście, pracy z gładkiej powierzchni - nie może być lot fantazji po prostu nie do zatrzymania, ponieważ w pustym arkuszu mogą przedstawiać niczego. Jeśli chcesz, roślina ogród, łamać klomby, trawniki zasey trawnik, zainstalowano fontannę lub altana porośnięta Loach - dla każdego smaku i koloru. Ale jeśli teren jest przypominający rosyjskich dróg, gdzie wąwóz na wąwozu i siedmiu zakrętach mili, to nie mógłby nadal muszą być w stanie włączyć wszystkie wady w indywidualnym i oryginalnym obliczu swoim terytorium. Ale - można wyrzucić żadnej wątpliwości - powtarzanie takiego projektu nie może nikt.

Ale w każdym przypadku, rejestracja przez sąd za pomocą projektowania krajobrazu wymaga specjalnej wiedzy. I nie są one tylko w zdolności do wykorzystania wszystkich ciekawych funkcji serwisu. Znacznie częściej konieczne jest, aby wiedzieć botanicznych - jakie rośliny najlepiej sadzić w danym obszarze. Dla oka i przyjemny, a szczególną opieką nie jest wymagane (jest to mało prawdopodobne, chcesz zatrudnić ogrodnika lub się stale obihazhivat zieleni) i czuje się świetnie w swoim klimacie.

Więc do samodzielnej pracy krajobrazu, konieczne jest, aby jasno określić wszystkie czynniki środowiskowe, które wpływają na roślinę:

 • ilość światła, wyjął swoje zielone zwierzęta (to jest jak z ogólnymi danymi o nasłonecznienie obszaru, a także szczegółowe dane swojej stronie - Niektóre kwiaty są sadzone pod drzewami, w cieniu, od strony północnej, a niektóre wymagają prawie zawsze oświetlona przez Słońce rozliczeniowy)
 • Temperatura otoczenia (tutaj dane potrzebne do średniej temperatury latem i zimą)
 • wilgotność - zarówno ziemia i powietrze (czyli nie tylko średnia ilość opadów, ale także bliskość wód gruntowych)
 • ulga terytorium
 • Skład chemiczny gleby (humus, glina, etc.), wodą (kwasowości lub zasadowości) i powietrzem

Znając wszystkie warunki, które już mogą łatwo znaleźć rodzaje roślin, które będą rosły normalnie na swoim miejscu bez dodatkowych inwestycji. Pełną listę z was będą mogli wybrać te, które lubisz i zmieści się w ogólnym projekcie domu prywatnym podwórku. Zdjęcia roślin w encyklopedii, lub po prostu w Internecie pomoże Ci dokonać właściwego wyboru, ale należy pamiętać, że w takich przypadkach, zdjęcia pokazują nie tylko, że najbardziej udane przypadki, więc nadal i specjalistów-fotografów próbuje znaleźć najkorzystniejszą kąt. Więc masz pomysł, ale w tym samym doskonały wynik w swoim własnym podwórku nadal liczyć nie warto.

Jak zrobić stoczni prywatnym domu - różne style

Czy już decyzję o wszystkie małe rzeczy, ale coś w głębi gryząc niepewność - i czy wszystko odbywa się prawidłowo. Czasami zdarza się. Niektórzy ludzie są zadowoleni z tylko ideał, który po prostu prosi magazyn o życiu ludzi sukcesu. Cóż, idealny - to coś, co powinno dążyć się do każdego z nas. Więc teraz analizujemy nieco dłuższy rozpoznawanych style stoczni prywatnym domu, który wiele na zdjęciu wyglądała wcześniej.

Tak więc, główny podział jest klasyczne style (regularny) lub poziomym (naturalny). I regularny styl to czyste linie i wyraźne geometryczne kształty jak rozstawie budynków i lądowań. Uważa się, że ten styl zmiękcza burzę emocji na powrót do natury obywateli, ponieważ jest bardziej typowe dla kształtu miasta. Ale raz ostrzegam, regularne styl wymaga stałej i niestrudzoną pracę na utrzymanie formy, lub w ciągu roku lub dwóch swój styl klasyczny będzie tylko ślad - wszystko zarośnięte byle jak. W tym samym stylu naturalnym jest znacznie łatwiejsze. Nie ma potrzeby, aby spędzać czas z powrotem, tak aby "do kierowania" Rośliny w ramce. Wręcz przeciwnie, w wyniku wszystkich działań powinny być widoczne naturalny krajobraz.

Jednak, jak można sobie wyobrazić, pojęcie naturalności przy wszystkich. Niektórzy ludzie uważają, że w strefie podmiejskiej musi mieć ogród drzew, komuś do gustu dużego parku kultury, a niektórzy wolą grządek i krzewów. W związku z tym, że krajobraz jest podzielony na kilka stylu (lub nawet wielu, wielu różnych kategoriach), zasadniczo różniących się narodów, skąd one pochodzą stylów danych. Jeśli pójdziesz na informacje o stylu dziedzińcu domu prywatnym, widać przede wszystkim takie nazwiska:

 • styl francuski (rodzaj regularny)
 • English (lub poziomy) styl, surowe, ale naturalne
 • słowiański styl - nieco chaotyczna, ale nie wymyślić dla drewnianym domu otoczonym najlepszy
 • Styl japoński (elegancja i zdolność do odpocząć nawet na maleńkim skrawku ogród kamienny)
 • styl europejski kraj - gdzie coś wspólnego ze słowiańskim, ale bardziej uporządkowany
 • Art Nouveau - ostatnie słowo projektowania krajobrazu i nowoczesnej architekturze, na poziomie doznań umożliwia łączenie wnętrza domu z otaczającą naturą

Oczywiście, nie jest to lista wyczerpująca - coś liczne ludy i style też. Można dodawać i chińskim i śródziemnomorskiej i Alpine, ale nie zostaną rozproszone. Dlaczego osoba mieszka daleko od morza, w stylu śródziemnomorskim? Dlatego wymienione tylko te style, które mogą być przydatne w naszych warunkach. Wybór - dla Ciebie.

I chcę ostrzec - z wyprzedzeniem, aby zdecydować się, proszę, jeśli chcesz w swojej prywatnej posiadłości żyć w spokoju i cieszyć się urokami otaczającego krajobrazu, albo trzeba stać zazdrość sąsiadów. Ponieważ w tym ostatnim przypadku, relaksujące wakacje nie można zmierzyć - to trzeba ciągle wrócić do swojego sądu najdoskonalszego rodzaju, które powinny przyćmić wszystko wokół. Ale nawet w tym przypadku, będzie w pełni w stanie zrobić wszystko własnymi rękami. Powodzenia!


Like this post? Please share to your friends: