Piwnica z rękami: krok po kroku

Piwnica - obowiązkowa rozszerzenie do domku lub prywatnym domu w pobliżu. W tym pomieszczeniu przez cały rok utrzymuje optymalną temperaturę dla ochrony warzyw, owoców, w puszkach i półfabrykatów. Budować piwnicę możliwe jest niezależnie. Aby to zrobić, należy ocenić stan gleby, określić najlepszy rodzaj konstrukcji, materiałów i wybierz, aby trzymać się wybranej technologii.

 1. układowi Wymagania piwnicznych
 2. Wybór optymalnej konstrukcji i materiału
 3. Jak zrobić piwnicę z rękami: oprawa projekt
  • Ocenę warunków terenowych i gruntowych
  • Materiały i narzędzia
  • przygotowywanie wykopów
  • układ Podłoże
  • Budowa i uszczelniania ścian
  • konstrukcja nakładających
  • Systemy wentylacyjne i zaopatrywanie w energię elektryczną
  • Wnętrze piwnicy
 4. piwnica parter z rękami: krok po kroku

układowi Wymagania piwnicznych

Optymalne miejsce dla ochrony plonów uprawianych i będzie piwnicy. W tym pomieszczeniu utrzymywano naturalne warunki i temperatury około + 4 ° C, potrzebna jest korzystny mikroklimat, aby zapisać prezentację, a smak właściwości owoców i warzyw.

Niektórzy mylą piwnicy i piwnicy. Jest to jednak zupełnie inna konstrukcja. W piwnicy znajduje się w piwnicy budynku. Piwnica rozliczania osobno - poza na działce. Projekt jest niepozorne, lub odwrotnie, wydaje uderzający element projektowania krajobrazu.

Praktyczne wykorzystanie przechowywania warzyw jest możliwe pod pewnymi warunkami:

 • Obecność niskiej temperaturze - piwnicy zbudowany pod ziemią lub łagodzenie w piwnicy, która styka się z zewnętrzną ścianą budynku;
 • ściemnianie - w piwnicy projektu wyłączone przez okno;
 • ciągłe napełnianie czyste i świeżego powietrza, oraz z powodu naturalnej wentylacji;
 • wilgotność - około 80-90%.

Wybór optymalnej konstrukcji i materiału

Niezależnie od głębokości następujących rodzajów piwnicach.

Struktura ziemia wznosi się nad powierzchnią, głębokość struktury - nie więcej niż jeden metr. W rzeczywistości jest to mały pojemnik na warzywa. szopy mogą być wznoszone w dowolnym miejscu, nawet w niewielkich zagłębieniach.

Konstrukcja „ogrodu warzywnego” a magazynowej - rozwiązanie dla podmokłych i obszarów nisko położonych. Charakterystyczną cechą piwnicy ziemi - nie pokrywają się. Zazwyczaj osadnika szczytowych płytek dachowych. Ponieważ od tego czasu a ostateczną ceną budowy przechowywania warzyw są zmniejszone. Dodatkową zaletą - łatwość budowy piwnicy z ich rąk.

Większy piwnica parter - wygląda jak mały dom budynku. Płyta wylewa się na górnej części ziemi, obejmujące podłogę o grubości warstwy. Niechroniony bok lewy koniec drzwi. Przez napełniania sadzone trawnika trawy, która zdobi terytorium i powstrzymując gleby z obsypaniya.

Poluzaglublenny piwnica - najbardziej poszukiwany rodzaj konstrukcji. Konstrukcja przypomina strukturę gruntu, ale część pokojowej (około 1,5 m), znajduje się pod ziemią. Drzwi wejściowe w pojemników znajdujących się pod powierzchnią ziemi, a więc jest to konieczne w celu zapewnienia odprowadzania stopionego systemu / wody deszczowej. Konstrukcja drzwi są całkowicie izolowane.

Wpuszczone piwnica jest dobrze nadaje się do obszarów kompaktowych. Jednak jego budowa jest możliwa tylko przy niskim lub gruntowych wody w regeneracji dokładnej izolacji i drenażu. Wejście może zostać pokryta izolacyjnym zdejmowaną pokrywę lub dodać specjalny pogrebitsey - mały dom z włazem w suficie. Pogrebitsa może być używany jako magazyn do domu i ogrodu warzywnego, narzędzi ogrodowych, różnego rodzaju przedmiotów gospodarstwa domowego lub warzyw.

Ściany piwniczne wzniesiony z różnych materiałów: kamienia, cegły, betonu, płyt azbestowo-cementowych. Konstrukcja nie jest pożądane, aby zbudować z metalu, ponieważ jest trudne do osiągnięcia odpowiedniej temperatury.

Podczas korzystania z gruntu jako materiał bazowy do ścian jest osłonięte wewnątrz drewna bin. Listwy drewniane powinny być dobrze wysuszone, szlifowane, potraktowano antyseptyczne i ponownie wysuszono.

Dokonywanie piwnicy własnymi rękami: wideo na wybór materiału

Jak zrobić piwnicę z rękami: oprawa projekt

Ocenę warunków terenowych i gruntowych

Najlepsza lokalizacja piwnice - podgorok wzgórze lub wzgórza. Wody podziemne w takich przypadkach są daleko od powierzchni ziemi. Po umieszczeniu na wzgórzu zmniejsza przedostawanie się wody deszczowej. Ponadto, można dostać się zaoszczędzić na materiałach uszczelniających.

Wiele osób woli budować piwnicę obok kamienicy, aby szybko dotrzeć i podjąć odpowiednie produkty w zimnych porach roku, deszcz, etc.

Przed rozpoczęciem budowy konieczne jest, aby wiedzieć, rodzaj gleby oraz możliwość budowania powierzchnia / poluzaglublennogo roślinnego sklepu. Aby to zrobić, mały test:

 1. Na miejscu budowy pojemników umieścić kawałek naturalnej wełny, a na górze - surowe jajko.
 2. Cover „budowie” banków i pozostawić na noc.
 3. Ocenić wynik eksperymentu:
  • Jeśli wełna ma rosy, woda gruntowa się w pobliżu;
  • jeśli jajko i płaszcz suche - występowanie głębokiej wodzie i można bezpiecznie dostać się do pracy.

Przed budować piwnicę z ich rąk, wskazane jest, aby ocenić rodzaj gleby:

 1. Torf - najlepszy typ na nasypie. Gleba minimalizuje zepsuciu, co jest szczególnie istotne dla składowania roślin korzeniowych.
 2. Piaski - puchnisty gleby, które nie nadaje się do konstrukcji o „wewnętrznym” piwnicy. Ta gleba zawiera gliniastą, piasku i gliny. Aby móc zbudować przechowywania warzyw, trzeba wymienić glebę i dodać piasku.
 3. Piaszczysta gleba jest dobrze przystosowane do wyposażenia podstawy. Ten naturalny materiał jest często dodawany w celu zmniejszenia puchnistosti i zmniejszyć zawartość wilgoci.

Materiały i narzędzia

Wszystko dla piwnic w kraju własnymi rękami będą potrzebne:

 • Wyroby z kamienia i żwiru;
 • rack piasek;
 • Roztwór gliny;
 • papy rolek;
 • cegły;
 • cement;
 • Płyta do wyposażenia nakładających się ramek;
 • konkretny gatunek 100 ™;
 • stopiony bitum;
 • kraty do zbrojenia.

Instrumentów powinny być przygotowane:

 • mikser;
 • ubijak ręka;
 • łopata;
 • Śruby, śrubokręt, gwoździe, młotki;
 • Zgrzewarka;
 • szlifierki;
 • startera;
 • szczotka;
 • piła.

przygotowywanie wykopów

Budowa wpuszczone przechowywania zaczyna się kopanie studni. Prace wykonywane są w następującej kolejności:

 1. Działka jest wolna od kamieni, patyków i roślinności.
 2. Zastosuj układ i kopać dziurę. Tradycyjne wymiary piwnicy: długość / szerokość - 2,5 m, głębokość - 2,3 m do kopania wykopu lepiej jest skorzystać z usług koparki ..
 3. Ściany wykopu wyrównać łopatę zgarniania nadmiaru ziemi i nadając jej gładką powierzchnię.
 4. Głębokość wykopu zależy od rodzaju piwnicy wyposażyć. Przy ustalaniu tej wartości należy uznać, że przestrzeń będzie częściowo zajmują włazu lub wejście, regały drabinie. W związku z tym konieczne jest, aby wyciągnąć pestkę z pewnym marginesem.
 5. Zagęszczony dno studzienki, wlać do dołu piasku i żwiru. Grubość poduszki piasku - 20 cm, żwir - 10 cm.

układ Podłoże

Jastrychu wykonać lepiej z gliny moździerzu. Jego wytwarzania nie jest konieczne połączenie iłu i piasku kwarcowego w stosunku 90% / 10%. Rozcieńczyć wodą, doprowadzenie do gęstej śmietanki. Roztwór przygotowany żwir wypełnić grubość 3-4 cm.

.Yap-tytułowej block__text, .yap-tytułowy {
font-size: 17px ważne ;!
}
# Yap-Ya_sync_2 pionowej .yap-tytułowej block__text {
font-size: 17px ważne ;!
}

W celu poprawy właściwości wytrzymałościowych podstawy i zapewniają lepszą izolację przed przenikaniem pojemnika wód zalecanego dalszego wzmacniania betonu. Procedura:

 1. Przygotowanie masy piasku zębatki i betonu, w stosunku 5: 1, odpowiednio.
 2. Po wysuszeniu bazie gliny wlać beton roztwór o grubości 5 cm.
 3. Wygładzić powierzchnię i pozostawić do wylania.

Budowa i uszczelniania ścian

Technologia budowy ścian murowanych jest następujący:

 1. Budowy fundamentów dla szerokości Cegła 1, wysokość - około 15 cm.
 2. Pozostawić do wyschnięcia fundamencie.
 3. Układanie odbywa się od kąta ścianie, która stanowi otwór drzwiowy.
 4. Cegły są rozmieszczone na wzór szachownicy.
 5. Układanie cegły na nim jest konieczne, by wykorzystać kielni klamki - to pomoże pozbyć się nadmiaru roztworu i poprawy przyczepności materiałów.
 6. Po montażu każdej serii należy sprawdzić równomierność poziomu budynku.
 7. Roztwór roboczy wytworzono z piasku i cementu w proporcji 4: 1, odpowiednio.
 8. Przeprowadza się równolegle w sprzęgło wypełnienia szczelin i odstępów między mur ziemnych roztworu glinki. Technologia ta zapewnia dodatkową sklep hydroizolacji roślinnego.
 9. Po montażu konstrukcji ściany po pozostawić na 1 tydzień przed zestaleniem roztworu.

cegły w potrzebie przeprowadzenia działaniem wody. W tym celu zwykle stosuje się gidrostekloizol, wałek lub bitumu uszczelniającą, szczelnego zamknięcia. Kolejność wykonywania robót izolacyjnych:

 1. Traktować wszystkie powierzchnie kompozycji odrzucający wodę.
 2. Na ścianie do mocowania blach dachowych - mocowania materiału odbywa się przez ogrzewaną bitumicznej masy uszczelniającej. W celu zapewnienia wysokiej jakości izolacji muszą 2-3 warstw.
 3. Ściany są z cementu, gipsu.

konstrukcja nakładających

Konstrukcja podłogi - odpowiedzialne działanie. konstrukcje referencyjne muszą wytrzymać duże obciążenia. Często pokrywają się z bryły z betonu i klatki zbrojeniowej. Istotne jest to, że powierzchnia dachu piwnicy większa od wielkości sali, jak ściany będzie działać jako podpór łożyskowych.

Występ algorytm:

 1. Ustaw kopie, które następnie będą budować drewniany szalunek.
 2. Deskowania, po czym wylano powinien być starannie uszczelnione, roztwór nie wypływa przez szczelinę.
 3. Po przygotowaniu deskowania do ramy betonowego wzmocnienia płyty. podziałka układ prętów - około 25 cm, wysokość ramy - do 30 cm.
 4. Kiedy duża powierzchnia piwnicy zaleca się podwójną płytę wzmacniającą.
 5. Siatka wzmacniająca powinna wystawać poza ściany piwnicy 5-10 cm od każdej strony.
 6. Otrzymany ramki równomiernie wypełnić zaprawy betonowej.

Po wylaniu płyty trzeba czekać 3-4 tygodnie. Nakładające się całkowicie twardnieje i podjąć ostateczną formę.

Systemy wentylacyjne i zaopatrywanie w energię elektryczną

Dobra cyrkulacja powietrza - ważnym warunkiem dla zapewnienia bezpieczeństwa produktów, które znajdują się w piwnicy. Brak odpowiedniej wentylacji doprowadzi do warzyw gniciem, a zbyt szybkiego przepływu strumienia powietrza - na wysuszone korzeni.

Pomieszczenie techniczne jest korzystne, aby zapewnić wentylację naturalną - jest mniej kosztowne, a jego właściwa organizacja dostarczy wystarczającej ilości powietrza. W celu realizacji konieczność wyposażenia przewód do dostarczania powietrza i spalin. Element wydechowy znajduje się u góry pod sufitem, otwór dostaw - na przeciwległej ścianie w odległości dwóch stóp od podłogi.

Procedura tworzenia naturalnej wentylacji w piwnicy z rękami:

 1. Wybrać kanał za 1 tys. m pojemniki kwadratowych - 26 pl. cm rurki.
 2. Montaż rur przeprowadza się w jednym rogu, a dolny koniec powinien być umieszczony w pobliżu sufitu. Kanał przez cały pokój, dachu, z widokiem na system dachowy na dwóch nogach.
 3. Aby rurociąg nie idą do kondensacji, konieczne jest, aby trzymać się z komina izolacji na kanapkę. Jedna rura jest zamocowany do drugiej, a przestrzeń między nimi wypełniona jest wełna mineralna.
 4. Otwarty koniec rurki powietrza znajduje się w odległości 50 cm od dolnej poziomie podłogi. Przewód wydechowy wnika do nakładania, w wyniku czego 80 cm od podstawy.
 5. Poza siatki pokrywy otworu rury.
 6. Na rurze pożądane jest wprowadzenie strumienia powietrza, zawór regulacyjny.

piwnica elektryfikacja odbywa się za pomocą kabla miedzianego z izolacją podwójną lub potrójną.

Wnętrze piwnicy

Po zakończeniu prac montażowych może rozpocząć piwnicę krajobrazu. Kilka opcji projektowe:

 • zrobić półki ścienne z pojemnych półek;
 • Okapy stelaży metalowych;
 • umieścić prefabrykowane regały.

Ważne! Wszystkie wzory drewna powinna być pokryta przeciw insektom i impregnacji ochronnej przeciw wilgoci.

piwnica parter z rękami: krok po kroku

W domku może być wyposażony w prosty piwnicy z rękami na wysokim poziomie wód gruntowych. Wewnątrz zbiorników na zdolność do utrzymywania temperatury 2-3 ° C Zbadajmy przykład konstrukcji typu magazyn warzyw przechowywania o wymiarach:

 • wysokość w środku konstrukcji - 2 m;
 • Szerokość - 3,3 m, długość - 3 m;
 • szerokość przejścia - 0.6 metrów.

Kolejność prac:

 1. Dzienniki spoczywa na ziemi, płaszcz z gorącej masy uszczelniającej bitumicznej.
 2. Płyta wykonana z płyt i elementów listwy - z wyrzeźbiona Croaker, ocieplanie, glinosolomy, złomu sosnowego z tartaku.
 3. daszków powinno opierać się na ziemi. Taka konfiguracja zapewnia czas zimnego Roku dodatkowej izolacji w postaci zaspach. Rezultatem jest struktura jak namiot.
 4. Z jednej strony zszywano przechowywania rzucić dwa rzędy desek, między którymi izolacja jest określone. Na drugim końcu znajduje się izolowanym drzwi.
 5. Na zewnętrznej części Lobazov całym obwodzie rowu odwadniającego dig zapobiega wód naturalnych.
 6. W pobliżu grzbietu, aby Hood - drewniane pudełko z dostosowaniem płytę.

Budowa piwnicy z własnych rąk: wideo


Like this post? Please share to your friends: