Cyfrowa antena z rąk

Głównym jakości wyświetlania każdej anteny - jego interakcji z sygnałem eterycznych. Zasada ta praca u podstaw zarówno zakupione i domowych anten. Proszę znaleźć porady na temat jak zrobić antenę do telewizji cyfrowej z rękami.

Spis treści

  1. Oferuje nowoczesne antenowy
  2. Prosta antena cyfrowa z rękami: wymagania urządzeń
  3. Antena do telewizji cyfrowej z rękami: charakterystyczna odbiór
  4. Antena do telewizji cyfrowej własnymi rękami: technologia produkcji
  5. Olejki cyfrowe ramiona anteny puszek po piwie
  6. Antena UHF telewizji cyfrowej własnymi rękami

Oferuje nowoczesne antenowy

Jeśli porównamy obecną transmisję telewizyjną z eteru, co było kilka lat temu, możemy znaleźć kilka różnic. Przede wszystkim zakres UHF jest wykorzystywany do transmisji telewizji. W ten sposób można znacznie zaoszczędzić środki i odbierania sygnału antenowego. Ponadto, w tym przypadku, konieczność okresowej konserwacji anten eliminuje również.

Ponadto, czujniki telewizyjne stały się o wiele bardziej niż wcześniej, więc większość kanałów telewizyjnych dostępnych w prawie części Kamienie milowe kraju. Aby zapewnić nadawanie w obszarach zamieszkałych i niską moc stosowanego typu czujnika.

W dużych miastach, fale radiowe rozchodzą się inaczej. Ze względu na dużą liczbę wysokich budynków są dostarczane za pośrednictwem sygnału jest słaba. Ponadto istnieje duża liczba kanałów telewizyjnych, dla których odbiór nie wystarcza standardowy dźwięk antena TV.

Wraz z rozwojem cyfrowych kanałów odbiorczych transmisja staje się jeszcze łatwiejsze. Te typy anten są odporne na zakłócenia lub kabla zakłóceniami fazowe, jasności obrazu.

Prosta antena cyfrowa z rękami: wymagania urządzeń

Ponieważ środowisko nadawczej zmieniła i zasady działania nowoczesnych dań zmieniło:

1. Jednym z głównych parametrów anteny telewizyjnej, współczynnik kierunkowości i współczynnik ochrony nie jest szczególnie ważna. różne elektroniczne środki są wykorzystywane do walki z wszelkiego rodzaju hałasu.

2. czynnikiem odpowiedzialnym za wzmocnienie sygnału anteny poprawia, oczyszcza ją z zewnętrznych dźwięków i różnego rodzaju zakłóceń.

3. Kolejną ważną cechą nowoczesnego anteny telewizyjnej - zakres. Zapisywania parametrów elektrycznych odbywa się automatycznie, bez dalszej interwencji człowieka.

4. Narzędzia zasięgu anteny TV wartość powinna również współpracować z przewodem, który łączy się z anteny.

5. W celu uniknięcia zniekształcenia fazy muszą zapewniać godne charakterystykę anteny w stosunku częstotliwości amplitudy.

Charakterystyczne punkty w ostatnich trzech właściwości ze względu na odbiór sygnału telewizyjnego poprzez antenę. Funkcjonują na jednej częstotliwości anteny, w stanie zaakceptować kilka kanału falowego. Jednakże, w celu dostosowania ich do podajnika, trzeba mieć CSS sygnałów silnie absorbujące.

W związku z tym, istnieją pewne wersje anten cyfrowych dostępnych dla produkcji w gospodarstwie domowym. Zapraszamy do zapoznania się one:

Opcja 1. Antena fal, takie urządzenia różnią chastotonezavisimostyu, że są tanie, bardzo popularne wśród konsumentów. Dla wytwarzania takiej anteny niż jednej godziny jest wystarczający. To danie jest idealny do miejskich mieszkań, a tutaj w wiosce, która jest nieco oddalone od ośrodków telewizyjnych, taka antena nie będzie działać, jak również.

2. logopedycznej pasma wykonania anteny - takie anteny wybiera pewne sygnały. Wyróżnia się prostą konstrukcję, odpowiednie dla różnych zakresów pracy, nie zmienia parametrów podajnika. Jest średnie parametry techniczne, idealne do kamienic, willi, apartamentów.

3. antena w kształcie litery Z, która jest również nazywana zygzak. Do produkcji tego projektu zajmuje dużo czasu i wysiłku fizycznego. Charakteryzuje szerokie charakterystyki odbioru. Korzystanie z takiej anteny nie poszerzyć zakres odbierania kanałów telewizyjnych.

Aby osiągnąć dokładne dopasowanie między kabel antenowy powinien być kierowany przez wartości zerowej potencjału.

Antena do telewizji cyfrowej z rękami: charakterystyczna odbiór

Vibratonnye antena zdolny jednym analogowym Cantal znaleźć kilka cyfrowy. Takie urządzenia odbioru kanałów fali. Są one rzadko stosowane i są istotne dla zdalnych lokalizacji z wież telewizyjnych.

Rozdzielonej produkcji anten satelitarnych - proces sensu. Ponieważ w tym procesie muszą nabywać i zakupić głowicę tunera i lusterka nominacja musi być bardzo dokładna, jest praktycznie niemożliwe do osiągnięcia w domu. Niezależnie można skonfigurować tylko tej anteny, ale nie swoją produkcję.

W celu wytworzenia wyżej przykłady antena musi być bardzo dobrze zorientowani w matematyce wyższej i procesów elektrodynamiczne. Wśród głównych cech pojęć użytych podczas produkcji anten telewizyjnych, uwaga:

1. KU - anteny, która jest określona przez stosunek odbieranego sygnału antenowego głównego płata.

2. CPV - zależność pomiędzy korpusem i wokół kąta od płatów anteny w obecności płatków o różnych wielkościach, różnią się wielkością.

3. DRC - stosunek odbieranego sygnału na płacie głównym, a całkowita moc anteny.

Zauważ, że jeśli antena jest zasięg, moc jest brane pod uwagę w odniesieniu do sygnału użytecznego.

Należy pamiętać, że pierwsze dwa terminy niekoniecznie są współzależne. Istnieją pewne opcje dla anten o dużej kierunkowości, ale jedno- lub mniejszym zyskiem. Jednak znaczny wzrost anteny połączone z zygzakowatą niskim poziomie orientację.

Antena do telewizji cyfrowej własnymi rękami: technologia produkcji

Każdy z elementów antenowych, przez który przepływa prąd, zaopatrujących sygnału użytecznego, powinien być podłączony do drugiego za pomocą lutowania lub spawania. Wszelkie prefabrykowany węzeł docelowy znajduje się na zewnątrz, musi być dobrze zabezpieczone, ponieważ zniszczenia kontakcie elektronicznej na zewnątrz, jest szybszy niż w pomieszczeniu.

Szczególną uwagę należy zwrócić na potencjał zerowy. To właśnie w tych obszarach są węzły napięcie, prąd elektryczny, z dużą mocą. Do produkcji siedzeń z potencjałem zerowym wykorzystuje wygięty kawałek metalu.

W celu wytworzenia taśmy lub kabel koncentryczny centralny przewodów wykonanych z miedzi lub ze stopu o niedrogimi właściwościach antykorozyjnych. Dla kabli lutowania stosowane czterdzieści V urządzenia lutowniczego z legkoplavnymi lutowniczych i strumienia masy.

Odkryty Cyfrowa antena jest wykonany własnymi rękami tak, że wszystkie połączenia są odporne na wilgoć, skrajne temperatury i inne oddziaływania na środowisko.

wymagać dwóch trójkątnym kształcie płytki dwie listwy wykonane z drewna, drut emaliowany produkcji vsevolnovoj anteny. Zatem wielkość drut o średnicy praktycznie znaczenie, a odstęp pomiędzy ich końcami znajduje się około 2-3 cm. Odstęp pomiędzy płytami, które mają końce drutu wynosi 1 cm. Wymienić dwie płyty metalowe mogą być jednostronnie w kształcie kwadratu z włókna szklanego folii powlekanej. Jednocześnie, trójkąty miedzi powinny być wyryte na nim.

szerokość anteny powinna być taka sama jak wysokość. Ujawnione tkaniny pod odpowiednim kątem. Aby położyć kabel do tej anteny, trzeba wykonać pewien wzór. Do punktu, co wskazuje na potencjał zerowy nie jest przylutowana oplot kabla. Ona po prostu przywiązany do niego.

ANT który prowadzi się w oknie 150 cm, jest w stanie przyjąć większą DMC metra i kanałów dowolnym kierunku. Zaletą tego jest to, że antena ma szeroki przedział kanału odbioru. Dlatego te anteny są popularne w dużych miastach, gdzie istnieje wiele stacji telewizyjnych. Jednak taka antena ma pewne wady - KU to pojedyncza antena, a DRC - zero. Dlatego też, jeśli istnieje duże zakłócenia, antena będzie nieistotny.

Wariant produkcji innych rodzajów cyfrowej anteny ANT z ich rąk, takich jak spirali logarytmicznej dwóch cewek. To wykonanie anteny jest bardziej zwarta i jest łatwiejszy w produkcji.

.Yap-tytułowej block__text, .yap-tytułowy {
font-size: 17px ważne ;!
}
# Yap-Ya_sync_2 pionowej .yap-tytułowej block__text {
font-size: 17px ważne ;!
}

Olejki cyfrowe ramiona anteny puszek po piwie

Do produkcji cyfrowego kabla antenowego z rąk wymaga puszki po piwie. Ten przykład wykonania anteny w odpowiednim podejściem do jego produkcji, ma dobre właściwości eksploatacyjne. Ponadto, to danie jest bardzo proste do wykonania.

Zasada działania takiego anteny w zależności od wzrostu średnicy łopatki w konwencjonalnym wibratora liniowego. W takim przypadku nie jest ekspansją zespołu operacyjnego, podczas gdy inne właściwości nie ulegają zmianie.

puszki piwa w stosunku do ich wielkości są wykorzystywane jako ramię na wytrząsarce. Jednocześnie, ekspansja ramionach nieograniczona. Ten prosty przykład wykonania wibrator służy jako sala z rękami antenowych do odbioru cyfrowego przekazu telewizyjnego bezpośrednio za pomocą kabli połączeniowych.

Jeśli stop w przykładzie wykonania zespołu fazy piwo diopolya tarcia, umieszczone w pionie, przy czym etap będzie półfali, będzie to możliwe do poprawienia KU anteny wartości. Również w tym urządzeniu musi być zainstalowany na wzmacniacza antenowego, w którym wykonywane jest dopasowanie i ustawienie urządzenia.

Aby uzyskać taką antenę do niego dodana CPAs ustawić z powrotem na swoim ekranie i siatki, w odstępie połowy kratą. W celu zamontowania anteny muszą mieć piwo dielektrycznej masztu, przy czym maszt jest podłączony do ekranu i połączenia mechaniczne.

Jednocześnie, na rozwijających kratowe są około trzech lub czterech rzędach. Dwa ogrodzenia nie są w stanie osiągnąć wysoki zysk.

Antena UHF telewizji cyfrowej własnymi rękami

Antena logarytmiczno-okresowa tego typu nazywa się zespół antenowy, który jest połączony z liniowych połówek diopole, odstęp między nimi, zmienia się w odniesieniu do parametrów geometrycznych progresji. Nie są skonfigurowane i wolna linia. Oferta, aby pozostać na dłużej i gładkiej wersji anteny.

Obecność każdej określonym zakresie niezbędnym do produkcji ALP. Im wyższy wskaźnik postępu, antena wysokiej zysk jest inna. Ten przykład wykonania anteny dla parametrów operacyjnych i technicznych jest idealne do wytwarzania w domu.

Główną zasadą jego normalnego funkcjonowania - posiadający odpowiednie obliczenia. Wraz ze wzrostem wskaźników progresji zwiększył zysk i zmniejszony kąt orientacji spread. Antena ta nie wymaga obecności dodatkowego ekranu. Ponieważ nie miał zależeć jego ogólną charakterystykę.

W procesie obliczania cyfrowe anteny PR korzystać z tych zaleceń:

  • Druga długość musi mieć wibrator zasilania częstotliwość;
  • dalsze obliczenia najdłuższy diopolya;
  • Następnie dodaje się innego z góry określonego zakresu częstotliwości.

Jeżeli najkrótsza diopole pozostawia linię, jest cięte, jak jest to wymagane w anteny, tylko do obliczeń. Całkowita długość anteny wynosi około 40 cm.

Średnica linii na anteny wynosi około 7-16 mm. W tym miejscu odstęp między osiami wynosi 40 mm. do przewodu telefonicznego nie jest przyłączony metody zewnętrzne, jak będzie to mieć negatywny wpływ na właściwości techniczne anteny.

antena zewnętrzna jest przymocowana do masztu za pomocą środka ciężkości. W przeciwnym razie, antena będzie stale potrząsnąć z wiatrem. Jednakże, metal maszt jest połączony z przewodem nie jest proste, ponieważ w tym miejscu należy zapewnić masztu dielektrycznego, którego długość wynosi około 150 cm. Gdy materiał dielektryczny może być z drewna, drewno budowlane, uprzednio malowane lub lakier.

Cyfrowa antena z rąk Video:


Like this post? Please share to your friends: