Projekt jest indywidualny dom. Jak opracować projekt w domu

Projekt jest przygotowywany przed rozpoczęciem budowy. Bez względu na to, czy jest to duży domek kraj lub skromny wielkości dworek, wszystkie plany i marzenia są realizowane na papierze. Poprzez rozwój projektu domu kraj dość dokładnie obliczony całkowity koszt materiałów i robocizny, który dokończy budowę z harmonogramem i cieszyć się życiem w nowym domu.

zawartość:

 1. Etapy rozwoju prywatnej projektu domu
 2. Projekty rozwojowe budynków i domów jednorodzinnych
  • Tworzenie projektu koncepcyjnego
  • Opracowanie projektu konstrukcji kamienicy
 3. Na co zwrócić uwagę przy opracowywaniu projektu indywidualnego w domu
 4. Charakterystyka rozwoju projektu domu drewnianego
 5. Program opracować projekt domu

Do tej pory wiele firm świadczących usługi dla obliczania poszczególnych projektów lub sprzedaje gotowe. Ale ceny są bardzo wysokie, a większość samozastroyschikov starają się zaoszczędzić pieniądze, nie dają mu dużą wagę. Rzeczywiście, można opracować projekt w domu i na własną rękę, ale konieczne jest, aby wiedzieć, co dokładnie należy zwracać uwagę.

Etapy rozwoju prywatnej projektu domu

Przed rozpoczęciem pracy nad projektem bezpośrednio w domu, trzeba określić cel domu.

 • Będzie to domek letni, lub wbudowany solidny dom do użytku całorocznego.
 • Liczba osób. Oblicza liczbę pokoi dla członków rodziny, a także wziąć pod uwagę i tych, którzy będą wizyty w domu na krótkie wizyty.

 • Decydować o obecności innych budynków na miejscu. Tam będzie oddzielny garaż oraz liczba maszyn jest zaprojektowany, lokalizacja łaźni, studzienek, szamb i innych przedmiotów, które mają wpływ na wielkość domu oraz jego optymalne usytuowanie na działce.

 • W miejscu domu wpłynie i styl życia jego właściciela. Chcąc stworzyć intymną częścią wypoczynkową, zamknięte od wścibskich oczu, dom na początku strony, blokując im dziedziniec. Albo odwrotnie, przesunąć go w głębi, otwarcie się na wyświetlaczu piękne fasady i dobrze utrzymane krajobrazu.
 • Obecność stoku w miejscu badań geodezyjnych i również tworzyć własne ustawienia.

Wszystko to jest brane pod uwagę, a na podstawie uzyskanych danych jest opracowanie ogólnego planu miejscu. Z okazać się również zaoszczędzić czas i pieniądze. Skupiając się na znacznikach, natychmiast przygotował parkingu zainstalowano szambo, dobrze jest wiercone, i tak dalej. D.

Projekty rozwojowe budynków i domów jednorodzinnych

Teraz etap domem rozwoju projektu zaczyna. Wiadomo już za jego przybliżoną wielkość i usytuowanie na działce.

Tworzenie projektu koncepcyjnego

Wstępny projekt dla mocy, aby ich własny, i zgodnie z profesjonalnego architekta sprawia mu plan zarys, przestrzenny i stylistycznych rozwiązań.

Rysunki te zawierają plan rozwoju, dach i podłogi w domu. Wyświetla również wygląd elewacji, podłużnym i przekroju budynku. Należy również zauważyć, z jakich materiałów dom jest zbudowany, cechy konstrukcyjne wszystkich elementów. I na podstawie szczegółowego projektu koncepcyjnego tworzy prace, które poprowadzi budowniczych.

Opracowanie projektu konstrukcji kamienicy

Faza projektowania architektoniczno

Projekt architektoniczny jest jednym z najprzyjemniejszych momentów w planowaniu domu. Jest on sporządzony lokalizację wszystkich pomieszczeń i ich wielkości, przemyślane dodatkową przestrzeń, a także znaki miejsce, gdzie będzie znajdować się okna i drzwi.

Na tym etapie, to bierze pod uwagę materiał, z którego zbudowany jest dom. Na to zależy od grubości ścian, wielkości okien i drzwi, połaci dachowej. Efektem jest zestaw rysunków z wyjaśnieniach. Można zrobić wszystko ręcznie na papierze lub za pomocą specjalnie zaprojektowanego oprogramowania komputerowego. Aby uzyskać więcej informacji o nich zostaną omówione poniżej.

Konstruktywny faza projektowa

Na tym etapie obliczono wszystkie elementy domu. Jaki rodzaj fundamentu w użyciu i jak to zakopać. Co „ciasto” ściany, płyty podłogowe są wybrane wyliczonego położenia krokwi i obecność komina. W efekcie stworzyliśmy zestaw plany do budowy ścian, z planem systemu dachowego, schody podłogowych, nadproży, belek i tak dalej. D. Wszystkie materiały muszą być dokładnie obliczone tak, że można kupić wszystkie niezbędne ilości naraz.

projekty inżynieryjne

To ważny odcinek, który nie zawsze jest możliwe, aby spotkać się na planie, ale nie udało się zbudować dom pod klucz jakość bez niego. Obejmuje obliczania i projektowania kanalizacyjnych i wodociągowych, systemów wentylacyjnych, grzewczych i obwodów wyposażenia elektrycznego.

Projekt powinien zawierać etapowe pracę na układanie komunikacji niezbędnej do życia. Projekt roboczy wszystkie informacje określone szczegółowo o budowaniu potencjału projekt instalacji elektrycznej i systemu uziemienia dla ochrony odgromowej. Osobny dział jest wpisany na instalację systemu bezpieczeństwa w domu.

Projekt dom projekt

Jest to ostatni etap projektu. Jest określona kolorystyka fasad, dachów, ścian i dekoracji wnętrz. Wskazane jest, aby myśleć na etapie projektowania i stylistycznej projektowaniu pomieszczeń, rozmieszczenia mebli.

Tworzenie projektu własnymi rękami za prywatny deweloper jest bardziej racjonalne w przypadku, gdy wszystkie budowy pracować będzie przeprowadzać na własną rękę. Dostać się w ręce projektu z architektem, laik jest trudny do zrozumienia i zrozumieć dokładnie wszystko, co było na nim.

Na co zwrócić uwagę przy opracowywaniu projektu indywidualnego w domu

Podejście do projektu powinny być zrozumiałe, biorąc pod uwagę wszystkie możliwości projektowe i konstrukcyjne budynku. Aby zbudować swój wymarzony dom, nawet na etapie nabywania gruntów, konieczne jest, aby dbać o możliwości rozmieszczenia wody, prądu i kanalizacji. Ale bez względu na to, jak starannie zaprojektowany projekt w domu, laik nadal nie bierze pod uwagę wszystkie niuanse. A w trakcie budowy będzie nieuchronnie czasy, kiedy trzeba będzie zmienić bieg lub podejrzewa się poszczególne składniki.

Nowoczesne materiały i dostępność informacji łatwiej pracować dla prywatnych deweloperów. Zatem, sieć rozplanowany dużą liczbę wolnych projektów modelowych. Ale powinniśmy zrozumieć, że jakość pracy nie ma wolnej woli każdy może korzystać. Wszystkie te projekty wymagają znacznej modyfikacji lub są niekompletne.

Drugą opcją jest kupić gotową fabrykę domokomplekta. Jest to ciasto z dwiema płytami OSB oraz pomiędzy warstwą pianki. Wybierając konkretny projekt domu ramki w fabryce, jest produkowany z wszystkich otworów okiennych i drzwiowych, a za dodatkowe pieniądze, a przegrody wewnętrzne.

Klient może tylko budować ją na załączonej instrukcji na podobieństwo projektanta. Ale w każdym przypadku, punktem wyjścia dla rozwoju każdego projektu jest budżet budowy.

Charakterystyka rozwoju projektu domu drewnianego

.Yap-tytułowej block__text, .yap-tytułowy {
font-size: 17px ważne ;!
}
# Yap-Ya_sync_2 pionowej .yap-tytułowej block__text {
font-size: 17px ważne ;!
}

Tworząc projekt mielone lub bar w kształcie domu, będzie musiał wziąć pod uwagę wiele niuansów, które wpływają na ostateczny wynik:

 • tarcicy lub drewna do domu zazwyczaj mają długość 6 m. Podczas budowy przestronnym domu jest często niewystarczające i istnieje potrzeba łączenia belek razem. Sprawiają, że niemożliwe, aby otworzyć ścianę, tak obliczone dane wyciąć stawy, które są dodatkowo izolowane;
 • w celu zapewnienia właściwego skurczu i sztywność całego domu, złącza są rozmieszczone w sposób naprzemienny w każdej kolejnych kłód koronowych. Jednocześnie muszą one rozłożone na kilku przyległych sever;
 • sposób zbudować dom z bali obejmuje tylko parzystą liczbę kątów;
 • projekt uwzględnia prawidłowy rozkład obciążeń na wszystkich elementach nośnych;
 • w przeliczeniu na wyjściową długość materiału do 6 m, projekt powinien być tworzony przy minimalnej ilości odpadów;
 • zrębowe ściany drugiej podłodze powinny być umieszczone wyłącznie na ścianach nośnych, w pozostałych przypadkach są one zastępowane lżejszych biegunów z pręta lub brzegowych płyt;
 • na drugim piętrze poddasza, schody nie powinna przylegać do ściany, na której nachylenie dachu.

Program opracować projekt domu

Nowoczesne oprogramowanie znacznie upraszcza projektowanie niezależny dom. Przyczyniają się one do tworzenia modeli 3D, które można oglądać ze wszystkich stron zbliżających lub odległościowe. Większość z nich przystosowane są dla zwykłych użytkowników, a koszt za darmo. Rozważmy niektóre z najbardziej popularnych programów.

Być może najbardziej popularny program jest Google SketchUp. Jest bardzo łatwy w użyciu, ale jest wielofunkcyjny.

Można go używać do tworzenia 3D projekt domu, projektowanie wnętrz i krajobrazu. Zawiera dużo tekstur i jest bardzo wygodne do projektowania konstrukcji, które wymagają obliczeń z dokładnością do milimetra. Ponadto, jest to absolutnie za darmo.

Nie mniej popularne i Arcone. Ale do pracy z nim wyjdzie dopiero po opracowaniu materiałów szkoleniowych. To pozwala na tworzenie modeli 3D budynków i wnętrz. To pokazuje, oświetlenie w pomieszczeniu, co odpowiada położeniu okna.

Jest to szczególnie ważne dla rozwoju projektu jest to, że za pomocą programu do tworzenia odcinków poziomych i pionowych budynku. Wersja licencjonowana jest dostępny tylko za opłatą.

Innym zażądał program - to ArchiCAD. Jest on używany nie tylko amatorów, ale także specjalistów. Jest to zestaw narzędzi do projektowania budynków i konstrukcji. To pozwala nie tylko tworzyć piękne modele, ale także do całej konstrukcji i dokumentacji technicznej. Wersja licencjonowana również nie jest wolne.

Podsumowując, chciałbym powiedzieć, że rozwój projektów budowy budynków gospodarczych pracochłonne i dość trudne. Słabe części mogą być tworzone przez siebie, ale nie spiesz się i uważnie przemyślenia i spojrzenie na różnego rodzaju opcji. Ale część robocza jest najlepiej pozostawić profesjonalistom. Nie rób bez pomocy architekta projektu i przygotowania do zarządu powiatu o pozwolenie na budowę.


Like this post? Please share to your friends: