Obliczenie Powierzchnia Metody, wzory, przykłady

Procedura przeprowadzania napraw w pomieszczeniu wymaga obowiązkowego obliczyć powierzchnię ścian, sufitu i podłogi. Od chwili zakupu materiałów budowlanych, wartości te pomagają uniknąć błędów w ich liczbie. W sprawie metod i przykładów obliczania powierzchni podłogi będą rozmawiać dalej.

Spis treści

 1. Powody, dla obliczania powierzchni pokoju
 2. Powierzchnia pokoju: przeprowadzenie obliczenia powierzchni
 3. Określenie powierzchni prostokątnej a sufitem pomieszczenia
 4. Jaka jest powierzchnia pomieszczenia, w których znajdują się nisze i występy
 5. Jak określić obszar pokoju z nierównych ścianach
 6. Jak obliczyć powierzchnię pokoju, który ma sufit wielopoziomowy
 7. Oznaczanie powierzchni pomieszczenia
 8. Oznaczanie minimalnej powierzchni pomieszczenia
 9. Optymalna powierzchnia pomieszczenia

Powody, dla obliczania powierzchni pokoju

Istnieje wiele powodów, dla których jest określona przez obszar ściany, podłogi lub sufitu w pomieszczeniu. W niektórych przypadkach potrzebne są dane o łącznej powierzchni pomieszczenia. Aby dowiedzieć się najczęstsze przyczyny określenia obszaru pokoju lub niektórych jej części:

 • Jeśli masz zamiar pracować na montaż sufitów podwieszanych, konieczne jest określenie łącznej powierzchni sufitu, aby określić ilość materiałów stosowanych w pracach;

 • Podczas instalowania sufitów podwieszanych, a także należy obliczyć całkowitą powierzchnię sufitową wstępnie zaplanować materiał oznacza materiał;
 • malowanie lub wykończenie sufitu powinna być również świadomi swojej wielkości, prawie wszystkie produkty malarskie i starterów są w tempie zużycia technicznego dane na metr kwadratowy;
 • Dekoracja ścian gipsowo wymaga obliczenia całkowitej powierzchni ścian, nabyć żądaną ilość materiału;
 • przy zatrudnianiu wypełniacze, na przykład, do płytki podłogowej, każdy metr kwadratowy ma pewną wartość, która jest uważana za na koniec pracy;
 • sprzedaż domu lub w jego konstrukcji, taki parametr jak w salonie, kuchni i innych pomieszczeń jest również bardzo ważne.

Powierzchnia pokoju: przeprowadzenie obliczenia powierzchni

Aby określić powierzchnię podłogi, istnieją różne powody: remont i zakup materiałów do wystroju, przeprowadzanie kalkulacji izolacja powierzchni użytkowej itp

Najprostszym sposobem ustalenia Powierzchnia kwadratowym lub prostokątnym kształcie. W tym przypadku trzeba będzie długość i szerokość piętrze, które są mnożone przez siebie. Ta opcja nie wymaga wydanie lokalu z szaf i innych mebli. Wystarczy zmierzyć odległość. Jednakże, w obecności ognia w pomieszczeniu, jego powierzchnia powinna zostać odjęta od całkowitej wynik.

W zasadzie wszystkie elementy, które są na ustawicznie podłodze i nie są w stanie się poruszać, na przykład, wbudowane szafy, są wyliczone z całkowitej powierzchni użytkowej.

Wydaje się bardziej skomplikowane obliczenia powierzchni podłogi pomieszczenia, które ma kształt nieregularny. Standardowe pokoje są oczywiście przybrać formę prostokąta lub kwadratu, chociaż są tam pokoje z różnego rodzaju nisze, wnęki, łuki, gzymsy, itp Taka przestrzeń wariant liczenia podłoga jest bardziej złożona, ponieważ wymaga obliczania kwadratowe kształty, które tworzą oddzielny pokój.

Aby obliczyć całkowitą powierzchnię przestrzeni powinna być podzielona na kilka regularnych figur, jak prostokąty, trapezy, kwadraty itp Na przykład, jeśli pomieszczenie ma kształt litery Z, wystarczy podzielić na dwie części prostokąta, w celu obliczenia powierzchni każdego z nich i podsumowanie uzyskanych wyników.

Jeżeli pomieszczenie ma kształt litery Z, ale działa pod kątem prostym, ale dwa prostokąty nadal obecny w nim trójkątną przestrzeń, której powierzchnia jest również obliczona. Aby obliczyć pole trójkąta wystarczy pomnożyć jedną nogę na drugą.

W obecności półkolistych fragmentów w postaci cylindrycznych cząstek lub segmentowe, obliczenia są skomplikowane. W celu obliczenia powierzchni podłogi w tym pomieszczeniu wymagana jest również podzielić przestrzeń na kilka części, których powierzchnia jest obliczana oddzielnie.

Istnieją warianty lokali, które mają różne poziomy seksu, czyli wzgórze lub pochylni. Tak więc, pokój jest podzielony na kilka stref. Na przykład, w kuchni i restauracji przeznaczono część pracy. To samo dzieje się z sufitu, na przykład, wielopoziomowe. W celu obliczenia powierzchni podłogi z progami lub występami, należy ponownie podzielić przestrzeń na kawałki w kształcie prostokątów lub kwadratów, a same występy mierzone linijką i obliczenie ich powierzchni. Tak sposób, aby uzyskać kalkulację całkowitej powierzchni.

Zauważ, że w tym przypadku korzystne jest użycie taśmy mierniczej, który jest instalowany w pobliżu bazy. Potrzebny będzie również ołówek i notes do zapisu wszystkich wartości. W rezultacie, zakup farb i określania ilości materiału wykończeniowego na podłodze jest wykonywany szybko.

Nie wykonywać pomiarów w ścianie, ponieważ może to być krzywą i powodować niedokładności w określaniu powierzchnię. Szczególnie pracochłonne czynności na różnych definicji powierzchni, której występy są w postaci półkola lub fali. Sytuacja ta obejmuje pomiar każdy z łuków, promieni ustalenia strefy rozdrabniania i przez kilka geometrycznych kształtach. Przez określenia powierzchni każdego z nich jest obliczana ogólnym wzorze asymetryczne segmentu.

Określenie powierzchni prostokątnej a sufitem pomieszczenia

Prostokątny pokój jest najbardziej typowym i często jeden. Aby obliczyć długość pokoju jest wystarczająco dużo miejsca, pomnożonej przez jego szerokości. Na przykład, jeżeli długość pokoju 3,40 m, a jej szerokość wynosi 5,20 m, a dla określenia obszaru sufitu wystarczająco 3,40h5,20 ostatecznie uzyskać 17, 68 metrów kwadratowych powierzchni. Aby obliczyć obwód sufitu stosując inną formułę, która obejmuje sumę dwukrotnej jego długości i szerokości. Oznacza to, że w celu osiągnięcia poziomu sufitu obwodowej 2h3,40 + 2h5,20 = 17,2 m.

Dlatego w procesie zakupu materiału profile muszą 17,2 metrowy. Jednak zaleca się, nawet przy dokładnej kalkulacji, aby kupić materiał z marginesem 10-15 proc celu skompensowania różnych rodzajów uszkodzeń mechanicznych stawów.

Jaka jest powierzchnia pomieszczenia, w których znajdują się nisze i występy

Aby określić powierzchnię lokalu musi ciężko pracować i wykonywać te czynności:

1. Sprawdź, projekt pokoju ze wszystkimi cechami konstrukcyjnymi.

2. Zmierz i oznaczyć wartość wysokości i długości wszystkich prostych ściankach.

3. Przy użyciu linijki i gon podzielić przestrzeń na kilka stref, w formie regularnych kształtach.

4. Każda figura Party, zmierzyć i oznaczyć ten projekt.

5. Określono wartości każdego z nich i podsumowano wyniki otrzymane ze wzoru do obliczania kwadratowy kształt.

Jak określić obszar pokoju z nierównych ścianach

Jeśli jest miejsce, w którym ściany mają postać wielościanów lub pośrednie nieproporcjonalnych figur, obliczenia znacznie trudniejsze do przeprowadzenia. Zmierz obwód pomieszczenia w taki dość prosty. należy użyć taśmy mierniczej i przekazać je po całym pokoju, pomiaru każdej z działek oddzielnie.

powierzchnia pomieszczenia jest określana za pomocą szkiców i projektowania pomieszczenia. Po szkic gotowy dzielą przestrzeń w taki sposób, aby uzyskać maksymalną ilość proporcjonalną do figur, w postaci kwadratu, trójkąta lub prostokąta.

Aby określić powierzchnię segmentu, który ma kształt prostokąta z tych samych żeber, jest wystarczające, aby mierzyć wielkości nóg, które są mnożone i podzielone na pół. To znaczy, w celu określenia obszaru segmentu trójkątnym nogi 0,5 i 0,9 m, obliczenia te powinny być przeprowadzane:

0,5h0,9 / 2 = 0,225 metrów kwadratowych.

Jak obliczyć powierzchnię pokoju, który ma sufit wielopoziomowy

Sufit, które są trudniejsze do obliczenia półki, ale całkiem realne. Istnieje wielopoziomowe sufity, które są w kształcie prostych obliczeń przeprowadzonych łatwo, ale są takie konstrukcje, które wymagają szczególnej opieki, ponieważ są one wykonane z łukowych fragmentów lub fal obliczyć, że szczególny wysiłek jest wymagane do wykonania.

Liczyć każdej sekcji są zbyt długie i kosztowne, zwłaszcza, że ​​w końcu okaże się nie zawsze poprawny wynik. Po tym wszystkim, łuk zbudowany na suficie może być dowolna.

Najprostszym sposobem, aby określić obszar pokoju na powierzchni podłogi. Aby to zrobić, należy wykonać następujące czynności:

1. Działanie wszystkich prostych odcinków ścian.

Korzystnie prowadzi się pomiary bliżej sufitu, a długość ściany górnej i dolnej części pomieszczenia może być różna.

2. Określić powierzchnię z wyżej wymienionych metod.

3. W każdej z pionowych sekcji, mierzą wysokość i długość i rozmnażania tych postaci.

4. Dodaj wartość całkowitej powierzchni podłogi.

Oznaczanie powierzchni pomieszczenia

Aby odpowiedzieć na pytanie, jak znaleźć obszar pomieszczenia w metrach kwadratowych, proponujemy zapoznanie się z instrukcjami, które pomogą w realizacji tego zadania:

1. Zadbaj o oczyszczenia przestrzeni w pobliżu ścian.

Ściany powinny być swobodnie dostępne. W ten sposób zwiększa się poprawność i dokładność pomiaru. Jeśli to możliwe należy opuszczenia lokalu w całości, jak w prowadzeniu niektórych obliczeń wymaganych do pomiaru i centralnych części.

2. Określić pomieszczeniach zamkniętych, o regularnym kształcie.

Jeśli pomieszczenie jest prostokątem, a następnie dzieląc go nie potrzebuje. W przeciwnym przypadku, pomieszczenie jest podzielony na kształty jak kwadraty, półkola, trapezy, trójkąty i prostokąty.

3. Zrób szkic pokoju, więc łatwiej pracować.

Pomiar powierzchni pomieszczenia potrzebne do prowadzenia projektu, na której zaznaczono wszystkie pomiary. Wskazówka: Jeśli nie ma papieru oraz potrzebę pilnego działania, należy użyć taśmy klejącej, która jest dołączona do każdej ścianie.

4. Długość i szerokość, strefa.

Każda ściana ma być mierzone przez długość i szerokość korzystnie dwa razy. Aby nie pomiaru całą ścianę jako całość musi być podzielony na kilka fragmentów, a w końcu, wyniki są podsumowane.

W celu sprawdzenia dokładności obliczeń, jeśli jest wolny czas pomiary przeprowadza się dwa razy.

5. Wyznaczyć obszar każdej z działek:

 • prostokątny obszar osiągnąć poziomu pomnożenie długości przez szerokość;
 • Powierzchnia placu, jest to jeden z jego boków w kwadracie;
 • Powierzchnia trójkąt - boczny rzut pionowy oraz mnoży razem i otrzymaną wartość dzieli się na dwie części;
 • obszar PI okręgu pomnożonej przez promień do kwadratu.

6. kwadraty uprzednio określone obszary są sumowane.

.Yap-tytułowej block__text, .yap-tytułowy {
font-size: 17px ważne ;!
}
# Yap-Ya_sync_2 pionowej .yap-tytułowej block__text {
font-size: 17px ważne ;!
}

Oznaczanie minimalnej powierzchni pomieszczenia

1. Ziemia w postaci prostokąta.

Przy długości taśmy jest mierzony i na szerokości części, są mnożone przez siebie. Te często zaokrąglana do centymetra.

2. Trójkąt.

Powierzchnia tej części jest określona mnożąc jeden bok trójkąta na swojej wysokości, to znaczy w linii, obniżone w wierzchołkach trójkąta, który dzieli się na dwie równe części. Uzyskana wartość jest podwojona.

3. Koło lub półkola.

Ustalenie promienia. Wartość ta przekłada się na placu, pomnożona przez pi. W obecności półokręgu wartość dzieli się przez dwa.

Ponadto, Internet, istnieje specjalny kalkulator online, aby wykonać wszystkie obliczenia szybko i dokładnie. Aby pracować z nich jest wystarczające, aby wybrać kształt obszaru pokoju, aby zmierzyć się z taśmy, a następnie wprowadź dane. Sam program przeprowadzi wszystkie niezbędne obliczenia i określenia obszaru.

Optymalna powierzchnia pomieszczenia

Każdy pokój ma swój rozmiar, a podczas planowania domu, czynnik ten jest brany pod uwagę zgodnie z ich przeznaczeniem. Minimalna wartość obszarze normalnym salonie ośmiu metrów kwadratowych.

Obszar pokój rodzinny lub pokój dzienny powinien wynosić od 13 do 23 metrów kwadratowych. W sypialni powinien być umieszczony w rogu domu, i być przez pokój.

Minimalna wysokość pomieszczeń mieszkalnych. - 240 cm Nie zaleca się wyposażyć pomieszczenie o wysokości 300 cm, ponieważ są one całkowicie niepraktyczne dla nich ogrzać dużą ilość inwestycji materialnych wymaganych w zimie.

Każdy pokój należy odróżnić obecność światła słonecznego. Co najmniej 30% wszystkich ścian powinna spaść na oknie. Należy pamiętać, że lepiej jest zainstalować okna od strony południowej, jak w zimie, po stronie północnej, będą one wywołać duże straty ciepła.

Jeśli salon z domu lub mieszkania wynosi od 15 do 55 metrów kwadratowych, minimalna powierzchnia kuchni powinna wynosić 6 metrów kwadratowych. Planując kuchnię w budynku o powierzchni ponad 55 metrów kwadratowych, kuchnia musi zajmować co najmniej jedną piątą całego domu.

Jeśli kuchnia zajmuje więcej niż 10 metrów kwadratowych, wariant jego wykorzystania jako jadalnia lub pokój do przyjmowania gości. Minimalna szerokość korytarza wynosi 140 cm, muszą być obecne w nim naturalne światło.

Do pokoju dziecka na tyle w obszarze 10-15 metrów kwadratowych. Najmniejszy musi mieć łazienkę i toaletę. Osiągnąć poziom ich powierzchni 4-8 metrów kwadratowych.


Like this post? Please share to your friends: