Ogród opryskiwacz z rękami

mieszkańcy letnie, ogrodnicy, rolnicy wieśniacy - wszystkie one mają pracę na lądzie i dbanie o to w tym sezonie, winogrona nie zostały dotknięte pleśnią, pomidory zaraza, ziemniaki są spożywane stonka ziemniaczana i owoce jagodowe nie jadł za oba policzki mszyce. A nawet ozdobne kwietniki nie są zabezpieczone przed atakiem szkodników. Dlatego w arsenale każdy szanujący się ogrodnik ogród opryskiwacza powinno być. Dzięki niemu można nie tylko rozpylania pestycydów lub produktów biologicznych, szkodliwych populacji szkodników, ale również rozwiązania ochrony domowej roboty, wszystkie rodzaje dolistnego dokarmiania, nawozów i biostimulants, Wybierz dobre niezawodne opryskiwacza - nie takie proste zadanie, o wysokiej jakości typu produktu może rzeczywiście mają wiele wad, które „wychodzą” przy pierwszym użyciu. I różnorodność opryskiwaczy i ich zasady działania, funkcje tylko komplikuje zadanie. Ten artykuł będzie mówić o tym, jak wybrać odpowiedni opryskiwacz ogród i jak to zrobić samemu.

 1. Jakie są opryskiwacze ogrodowe
  • Opryskiwacze ręczne
  • Pump-action ogród opryskiwacz
  • Ogród instrukcja opryskiwacz plecakowy
  • Ogród bateria Opryskiwacz plecak
  • Motoopryskivatel ogród benzyna
  • Opryskiwacz zawieszany Garden
 2. Ogród opryskiwacz z rękami
  • Opryskiwacz domowy ogród Cordless
  • Opryskiwacz elektryczny domowy ogród
 3. Jak wybrać opryskiwacz ogrodowy

Jakie są opryskiwacze ogrodowe

Najwygodniejszym sposobem na podzielenie opryskiwaczy ogrodowych na zasadzie pracy, zwłaszcza z powodu ich wielkości, wygody i funkcjonalności jest również bardzo zależy na nim. Nowoczesne producenci opryskiwaczy ogrodowych produkować różne produkty z praktycznie wszystkich kategoriach, które są wymienione poniżej. Każdy z nich ma własną linię, która ma indywidualne cechy.

Opryskiwacze ręczne

Ręczny opryskiwacz ogrodowy to plastikowy pojemnik z pokrywką, w której pompa pump-action jest zamontowana. Za pomocą pompy w zbiorniku tworzy wymagane ciśnienie przez wypompowanie ręcznie, to roztwór może być rozpylany za pomocą przycisku lub dźwigni znajduje się w uchwycie. opryskiwacze ręczne są od 0,5 L do 2L. Objętość ta jest wystarczająca do przetwarzania sadzonki roślin w szklarni lub klombu. Obudowa samego opryskiwacza odbywa się w rękach, albo nawet jedną ręką. Ogród opryskiwacz na cenie zależy od producenta.

Ręczny opryskiwacz ogrodowy Gardena

Gardena Wytwarza opryskiwaczy ręcznych w takiej objętości 0,5 litra, 1 litr, 1,5 litra. Wszystkie modele są wyposażone w zawór bezpieczeństwa do odpowietrzania filtru, a płyn skalę sterujący końcówki wtryskiwacza doskonale regulują przepływ wody, - może być wykonany w postaci strumienia i drobno rozproszonego aerozolu. Produkty niemieckiej firmy Gardena jest jednym z najdroższych. Na przykład, instrukcja opryskiwacz 1,5 litra wart 30 $ Dla porównania, podobna moc opryskiwacz Sadko To kosztuje tylko 5 $, podczas gdy jest on także wyposażony w dyszę z mosiądzu, o wiele bardziej wytrzymałe niż plastik.

Pump-action ogród opryskiwacz

Opryskiwacz stoczni działanie pompy jest zbiornik 3 do 12 l, który można nosić na ramieniu za pomocą specjalnego pasa. Opryskiwacz pokrywy, takich jak pompy, a jednocześnie, za pomocą którego zbiornik jest pod ciśnieniem, do 3 - 4 bar. Z korpusem długości węża do rozpylania 1 - 1,5 m, która jest przymocowana do rękojeści i 1 - 3 m na końcu dyszy. Uchwyt ma dźwignię albo przycisk, który po naciśnięciu rozpoczyna natrysk cieczy. znajduje się przycisk, przesłona do ciągłego przetwarzania mocowania położeniu otwartym dyszy. To znacznie ułatwia pracę, ponieważ nie ma potrzeby, aby stale nacisnąć przycisk. Gdy ciśnienie w zbiorniku spadnie, to znowu musi zwiększyć przez pompę, a następnie przejdź do natrysku. W tej chwili, takich jak opryskiwacze Pompa ogrodowa są najbardziej popularne, ponieważ mogą one obsługiwać ziemię aż do 30 akrów.

Opryskiwacze ogrodowe Marolex

Opryskiwacze ogrodowe Marolex uważany za najbardziej niezawodne i skuteczne rozwiązanie. Wyprodukowany w Polsce opryskiwaczy metalowym pręcie teleskopowe 80 cm, rozciąga (1,35 M), do leczenia wysokich drzew można zakupić dodatkowy po 3 m. Wszystkie części są wykonane z materiałów o wysokiej wytrzymałości, odpornego na stres preparatów chemicznych i mechanicznych. Połączyć wszystkie węzły i szczegóły przemyślane bardzo dobrze produkty są używane przez wiele lat bez awarii. Charakterystyczną cechą ogrodzie opryskiwacza Maroleks zwiększa się ciśnienie w komorze - 4 MPa do 3 MPa .. konkurentów. To pozwala na korzystanie z urządzenia dłużej. Obecnie nie są dostępne w handlu rozpylacze o pojemności 5 litrów, 7 L 9 L 12 l. Ceny nie są bardzo różne, więc są uważane za najbardziej popularne jednostki 12 litrów kosztuje 30 - 35 USD, mogą zawsze wlać mniej niż maksymalna objętość. Jedyną wadą konwencjonalnych Maroleksa można nazwać że oczkach filtru nie jest zbyt drobnych oczkach.

Opryskiwacze ogrodowe Solo

Dla porównania, opryskiwacz ogrodowy solo Produkcja w Niemczech jest droższe, model 11 litrów - 55 USD Jednakże, gdy uchwyt opryskiwacza neteleskopicheskaya o długości tylko 50 cm. Ciśnienie w zbiorniku 3 atmosfer. Zestaw ten zawiera wiele różnych dysz, szeroki leja wlewowego. Istotną zaletą opryskiwaczy Solo jest gwarancją producenta na okres 5 lat, ale w przypadku braku usługi w regionie, to jest po prostu bez sensu.

Ogród instrukcja opryskiwacz plecakowy

Opryskiwacz plecakowy różni się nieco od pompy. Ciśnienie nie jest w komorze z roztworem, a w komorze pompy, służy jako pewnego rodzaju ochrony operatora, ponieważ nawet wtedy, gdy aparat jest nadawana przez nadciśnienie, roztwór nie będzie rozlewać. opryskiwaczy plecakowych są pasy, z którymi mogą być noszone za plecami, a dodatkowy pasek mocujący z żołądka nie daje plecak przechylony i przesunięte. Ręczny rozpylacz nazywane, ponieważ ma boczny uchwyt, w którym komora znajduje się pod ciśnieniem. W rezultacie, praca urządzenia z plecaka jest: jednostka sama za jednej strony stale pod ciśnieniem (potrząśnięć pióro w górę / w dół), a drugi pręt jest utrzymywany aerozolu. System jest dość uciążliwe, choć i tam nie pozwala zatrzymać się na swap, jak to ma miejsce w przypadku opryskiwacza działania pompy.

Opryskiwacze plecakowe są 12 l, 15 l, 18 l i 20 l. Są one wykorzystywane do dużych zakładów do 50 akrów. Niektóre modele pozwalają na righties gałka zmiany i lewaków. Słabym punktem tych opryskiwaczy jest miejsce na zamontowanie uchwytu do ciała. Należy zauważyć, że pomiędzy uchwytem a korpus jest dodatkowa części materiał amortyzujący / tworzywa sztucznego, poza pierwszy dzień ciało pęka.

Grinda drobno rozpylona 15 l

Ironicznie najtańszym przedstawicielem tej kategorii nie jest chińska opryskiwacz ogrodowy Grinda, w którym wiele krytyki, a polski analog Sadko. dla porównania Grinda Drobny spryskiwacz 15 L ma dość skomplikowaną konstrukcję i mechanizm pompowania nasadkę uchwytu, ale pióra, do którego jednostka była wygodna do przenoszenia się z miejsca na miejsce, - bardzo małe i niewygodne. W pozostałej - dyszę drążka teleskopowego metalu z regulowanym strumieniem, szeroką szyjką, a cena 50 USD

Opryskiwacze ogrodowe Sadko SPR-12

W tym samym czasie, Sadko SPR-12 12-L jest wyposażony w zestaw naprawczy, 4 dysze na dyszy i mosiądzu, jak również wygodny uchwyt do noszenia i koszty rozpylania tylko 27 - 30 $

Opryskiwacz ogrodowy Gardena Comfort Plecak opryskiwaczy

Ale najdroższe możemy bezpiecznie założyć, opryskiwacz ogrodowy Gardena Comfort Plecak opryskiwaczy 12 litrów, który nie różni się od Sadko, ale kosztuje prawie 100 $ Opryskiwacz obudowa wykonana jest z tworzywa sztucznego o dużej wytrzymałości, ciemny turkus, która sprawia, że ​​trudno zobaczyć, jak dużo cieczy w baku. Z drugiej strony niemiecka jakość daje nadzieję, że jednostka będzie trwać bardzo długo.

Ogród bateria Opryskiwacz plecak

Jeśli i zapłacić 100 - 120 USD ogrodowe opryskiwacza, to tylko na baterii. To jest inny rodzaj opryskiwaczy plecakowych, ciśnienie w nim jest zmuszony nie ręcznie, ale z pomocą baterii elektrycznej. To znacznie ułatwia pracę, druga ręka pozostaje wolna, wiem tylko drążek prowadzący, gdzie jest to konieczne. Akumulator jest ładowany ze zwykłego zasilania 220 V, chwyta go w ciągu 3 godzin. Zazwyczaj takie rozpylacze są wytwarzane na objętość zbiornika 15 l, 16 l, 17 l, 20 l, ale tam są również na małe 5 L.

Opryskiwacze ogrodowe Sadko SPR-20E

ogród opryskiwacz Sadko SPR-20E - jeden z najlepszych i najbardziej popularnych zespołów w tej kategorii. W wysięgnika teleskopowego można ustawić między 1 i 3 natryskowych dysz z miedzi, co znacznie przyspiesza przetwarzanie. Pochodzi z innego plastikowego pręta i zestaw dysz. Pokrycie rozpylacza ma wygodny uchwyt, który może być używany do odkręcić pokrywę i przenieść samo urządzenie, natomiast druga - jest wątpliwa, ponieważ cały ciężar zbiornika jest bardzo duże, z tworzywa sztucznego do mocowania uchwytu nie jest niezawodne. Opryskiwacz wygodne do noszenia na tyle miękkie ramiączka, zintegrowany manometr obudowa i kontrolować moc pompy. Działa całkowicie bezgłośna w porównaniu z silnikami benzynowymi.

Motoopryskivatel ogród benzyna

Na dużych obszarach jest bardziej wygodny w użyciu opryskiwacza ogród, praca na paliwo ciekłe, takie jak benzyna. zbiornik do rozpylania cieczy w tych modeli jest od 12 do 20 litrów. opryskiwacze benzyny to człowiek-pack, mogą być noszone za plecami, a na kółkach, mogą one być zwinięte w ogrodzie w ogrodzie lub w kuchni, jak wózek. Rolnicy z wielkim gospodarki pomogą opryskiwacz o długiej żywotności baterii, ponieważ możliwe jest swobodne przemieszczanie i zatrzymuje się tylko do uzupełnienia roztworu i paliwo. Producenci twierdzą, że przy użyciu standardowego Motoopryskivatel możliwy w ciągu jednego dnia roboczego przetwarzać do 5 hektarów ogrodów.

Motoopryskivatel ogród benzyna

Boom i opryskiwacz opryskiwacze benzynowych w ogrodzie są bardzo różni się od modeli działania pompy, to bardziej przypomina węża pożarniczego do maszyny. Z silnym strumieniem powietrza strumień wody przekształca się drobnych substancji, które mogą być rozpylane lub NARROWCASTING szerokiego strumienia. jet osiągnie zakres 15 m (8 - 15).

Opryskiwacze ogrodowe Sadko GMD-7717

.Yap-tytułowej block__text, .yap-tytułowy {
font-size: 17px ważne ;!
}
# Yap-Ya_sync_2 pionowej .yap-tytułowej block__text {
font-size: 17px ważne ;!
}

Najtańsza jednostka tej kategorii opryskiwacz ogrodowy Polska Sadko GMD-4212. Silnik benzynowy 2 horsepowers działa na benzynę A92, spraye do 8 m, zestaw zawiera dyszę i pozwala rozpylacz obrotowy rozpylania cieczy w postaci „mgły” lub aerozol. Pojemność zbiornika 14 litrów roztworu, koszty rozpylania tylko 200 USD W tym producenta i mają droższe modelu, na przykład, Sadko GMD-7717. Jest on wyposażony w mocniejszym silnika (5 HP), która rozpyla płyn o 15 m w płaszczyźnie poziomej i 12 m wysokości. Jej koszt to około 325 USD

Spokojny ogród opryskiwacz SR 450

Bardziej kosztowna opcja opryskiwacz ogrodowy Uspokajające SR 450 Brazylijska produkcja ze zbiornika 14 l, a silnik 3,5 KM Model ten posiada doskonały system rozruchu silnika, minimalizuje wstrząsy i system antywibracyjny, pracownik ulga mięśnie pleców. Koszt takiego opryskiwacza 700 USD Mniej więcej w tej samej kategorii cenowej są opryskiwacze benzyny ogrodowe SOLO (Germany) 12 i 20 KM silników 2.9 i 4.1 KM To kosztuje od 700 do 900 USD

Dla wygody, lepiej wybrać model, w którym przycisk start silnika i regulacja prędkości znajdujący się na rękojeści. To znacznie ułatwia pracę i pozwala szybko reagować na różne sytuacje.

Opryskiwacz zawieszany Garden

Opryskiwacz zawieszany Garden

Zawieszane opryskiwacze są używane tylko w parze z ciągnikiem lub innego ciężkiego sprzętu, więc doskonale nadaje się do przetwarzania ogromnej rolnych. Urządzenie montuje się na ciągnik T-25, T-40, UMZ, MTZ. Sam opryskiwacz ma objętość zbiornika 200, 400, 600, 800, 1000 lub 2000 l, pompa tłokowo-membranowy i wentylator. Przy takim wentylatora przepływu tworzy zawirowania, że ​​ciecz rozpyla się równomiernie, również się do tyłu rośliny arkusza. Koszt montażu opryskiwacze zaczyna się od 1600 USD

Ogród opryskiwacz z rękami

opryskiwacze ogrodnicze nie mogą być przypisane do długotrwałego jednostek. Oczywiście, są chwile, że tradycyjna Opryskiwacz pump-action jest 10 - 15 lat bez żadnych skarg. Ale często zdarza się na odwrót - awaria pompy, przerwy pokrycia, złamany uchwyt. Wszyscy ci, pęknięcia jest bardzo nieprzyjemny, jakby dyszę i filtr może być zmieniony, naprawa pompy jest zbyt kosztowne lub wręcz niemożliwe ze względu na brak części. Dlatego wielu są niechętne do zakupu drogich opryskiwacze, ale wolą, aby ich własne.

Opryskiwacz domowy ogród Cordless

Opryskiwacz domowy ogród Cordless

Chociaż opryskiwacza baterii i nie jest to superexpensive modele nadal na jego zakup może być zapisany w dokonaniu jego własna z materiałów złomu. W starych lub nowe podejście jako rezerwuar Opryskiwacz pump-action, na przykład pompa Quasar ogród opryskiwacz działa. Najważniejsze jest to, że zbiornik jest szczelny, pasek uchwytu i robotnicy, a na razie było odpowietrznik uwolnienie nadmiaru ciśnienia. Następny będzie trzeba kompresor samochodowy 12 i akumulator.

Zbiornik opryskiwacza otworu i włożyć sutki samochodowe, który łączy kompresor. W celu uszczelnienia otworu, na podkładki może zdmuchnąć szczeliwo lub umieścić uszczelkę gumową. Podłączenia sprężarki do zasobnika 12, albo w obu akumulatorów 6 V. Wszystkie dodatkowe Soup (sprężarka i akumulator) może primotat do obudowy rozpylacza taśmy lub taśmy.

Ze względu na stałe wysokie ciśnienie w zbiorniku cieczy natryskowej uzyskuje cząstek i jakości. ręczna pompa nie potrzebuje niczego, a nadciśnienie jest odprowadzane przez zawór. Plus domowe opryskiwacz bateria jest uniwersalność wyposażenia dodatkowego, w przypadku awarii można kupić nowy w żadnym sklepie, a każdy model, zamiast szukać nowej baterii do konkretnego modelu opryskiwacza.

Opryskiwacz elektryczny domowy ogród

Opisane poniżej prowizorycznych technik wytwarzania opryskiwacza odpowiednie do leczenia ogrodów w niewielkiej odległości od źródła zasilania. Przesuń opryskiwacza w terenie może być na strony koszyka lub taczki, odwracanie duży kołowrotek z rozszerzeniem.

musimy pojemność, odpowiadał dużą plastikową beczkę, a nawet puszki mleka i pompa wibracyjna, z rozpylaczem mgławicowym pompa, wąż elastyczny, Adaptery i Przełącznik przyciskowy.

Opryskiwacz elektryczny z rękami

Na wózek i ustawić kotwienia pojemności, możemy pominąć pompa zatapialna wibruje go. Jeżeli otwór dla wlotu wody na dolnej części pompy jest następnie pominięto pompy prawie do dna. A jeśli na górze, a następnie przymocować go do węża i sprowadzić ją do węża dolnego. Wydalniczy wąż pompy i wyjście kablowe przez pokrywę. Należy zauważyć, że w pokrywie jest to konieczne, aby zapewnić otwór wlotu powietrza nie powodujący podciśnienie, kiedy wypompowywanie płynu wewnątrz pojemnika.

Wąż zasilający jest połączony z przewodem prowadzący do pręta, związek jest pod ciśnieniem. pompa zasilająca Kabel elektryczny dysocjują na dwie na zewnątrz zbiornika, jeden przewód prowadzenie przełącznika.

Belka musi koniecznie mieć przycisk lub spowodować, aby włączyć zasilanie cieczy. Pod tym przyciskiem lub wyzwalacza, trzeba zainstalować przełącznik przycisk, który będzie zawierał pompę. Tak więc, kiedy nacisnąć przycisk, włączyć pompę i rozpocząć wstrzykiwanie płynu, zwolnij przycisk - i pompa jest wyłączona. Więcej szczegółów Wszystkie szczegóły można zobaczyć na zdjęciu.

Jak wybrać opryskiwacz ogrodowy

opryskiwacz ogrodowy jest dostosowana do pewnego rodzaju i ilości pracy, więc głównym kryterium wyboru będzie objętość zbiornika, zasada działania, funkcjonalności i jakości wykonania.

Opryskiwacz objętość. Pojemność zbiornika jest konieczna dla cieczy tak, że maksymalna powierzchnia przetwarzać w jednym czasie. Ogrodowe góry powierzchni 15 ar wystarczająco 9 - 12 l. Opryskiwacz mniejsza objętość nadaje się do przetworzenia, klomby łóżka lub kilka małych drzew w ogrodzie. Na przykład, do leczenia niewielkich drzew potrzebne do 2 litrów roztworu i jeden duży 8 - 10 litrów. Zbiornik do opryskiwania o objętości 12 - 20 litrów można stosować w małych gospodarstwach i ogrodach. Ważne jest również, kto zajmie się opryskiwanie jeśli kruchej kobiety, a następnie kupić opryskiwacz ponad 8 litrów jest niewłaściwe.

ogród opryskiwacza Kwazar

W większości przypadków, w którym każda linia produktów zawiera układ różnych objętościach 0,5 L, 1 L, 2 L 3 L 5 L 8 L, L 9 L 12. Na przykład, opryskiwacz ogrodowy Kwazar produkcja polsko-ukraińskiej mogą zdecydować się na każdy gust i potrzeby.

pompa. Wszystkie działania pompy pompa opryskiwacza zasada działania jest taka sama. Powietrze jest pompowana przesuwając dźwignię w górę iw dół. Bardziej niezawodne i trwałe pompa jest w metalowej obudowie, choć dużo zależy od jakości materiału. Ktoś pompy z tworzyw sztucznych są wykorzystywane przez 20 lat, ktoś przedarł się przez tydzień.

Dysza metalu ogrodowe rozpylacza

Dysza - opryskiwacz. Dysza jest również bardzo ważnym elementem rozpylacza. Wszystkie obecne modele są wyposażone w sprayu, który może być kontrolowany, osiągając różne rodzaje dysz. Wielu producentów oferuje dodatkowe wskazówki zawarte. Większość opryskiwacze ogrodowe, dysze z tworzywa sztucznego. I choć jakość plastiku, wiele zależy, to lepiej zwrócić uwagę na modele z metalową dyszą mosiężną, takie jak rozpylacz ogrodowy Gardena. Jego koszt jest znacznie wyższy niż u konkurencji, to dlatego, że urządzenie jest wyposażone w dyszę wykonaną z mosiądzu.

Rod ogrodowe opryskiwacza Pręt do opryskiwaczy ogrodowych Pręt do opryskiwaczy ogrodowych

Rod - wąż. Standardowe zawierający solidną plastikową laskę - nie jest najlepszym rozwiązaniem. Po pierwsze, są one zbyt krótki 50 - 80 cm Po drugie, nie bardzo wiarygodne.. Bardziej trwałe i dobrym rozwiązaniem jest metalowy pręt teleskopowy. Optymalna długość łodygi. 1 - 1,5 m dla leczenia wysokich drzew można nabyć dodatkowo dodawać 3 m.

Ważne! Należy pamiętać, że nie wszyscy producenci oferują długie uchwyty i barów oraz produkty od innych modeli nie pasują w stawach.

odpowietrznik. W rozpylaczu może być zawór bezpieczeństwa, przez który nadciśnienie może być obniżone. Niektóre modele są wyposażone w specjalne etykiety, które stają się widoczne po osiągnięciu krytycznego ciśnienia.

Dodatkowe wskazówki dla wtryskiwaczy Opryskiwacze

wymiennych dysz Dysze i oferują niemal wszystkich producentów.

kontrola skala objętości płynu Pomaga to kontrolować przepływ cieczy i wlać dokładną ilość roztworu. Należy zauważyć, że ciecz była widoczna przez korpus rozpylacza. Na przykład, jednostki Gardena ciemny turkus nie pozwalają sprawdzić poziom płynu, to po prostu nie jest widoczny, choć skala jest stosowana. Lepiej wybrać model z przezroczystego lub półprzezroczystego tworzywa sztucznego.

Pasy mocujące i jednostki. Większość słabości opryskiwacze - elementy mocujące i pasy mocujące. Naprawa ich jest prawie niemożliwe. Dlatego należy zwrócić uwagę na jakość wykonania. Na przykład, paski punkty mocowania muszą być wystarczająco mocne, aby nie pękają i pożądane pierścień mocujący z metalu. Mocowania gwintowane części muszą być wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego lub metalu (bardzo rzadkie).

naprawialność. Najważniejszym czynnikiem wyboru - istnienie producenta usług w regionie oraz dostępność części zamiennych. Opryskiwacz może chwalić wszystko i nie trzeba go w ciągu kilku miesięcy, a naprawa nie będzie działać - przepraszam. Należy zwrócić uwagę na zakres części zamiennych do określonego modelu opryskiwacza, w przypadku awarii można je łatwo wymienić. Szczegóły, które nie mogą być zastąpione, muszą być mocne i niezawodne konstruktywne przemyślane.

Opryskiwacz sadowniczy - ważnym narzędziem, ale zrobić to od początku do końca, takich jak niektóre wykonane ze starych gaśnicy, nie jest wskazane. Rozpylacz najtańsze działanie pompy (7 - 9 litrów) kosztuje 15 - 18 USD Dla ułatwienia można go poprawić, markizy baterię i kompresor.


Like this post? Please share to your friends: