spłuczka WC naprawa z rękami

Nieodłączne atrybuty komfortowego pobytu są zwyczajowo dla dobra cywilizacji, takie jak ergonomiczne meble, stabilnych dostaw wody, dobrze zaplanowanej oświetlenie i kanalizacja pracujących bez przerwy. Poprawne działanie wszystkich urządzeń wymienionych powyżej jest brane za pewnik, a porażka jest prawie zawsze zaskakuje, przynosząc wiele kłopotów. Najczęściej przedmiotem zainteresowania stają domów hydraulika, i aby zapewnić jej sprawne funkcjonowanie, trzeba zadbać o jego prawidłowego montażu, co oznacza silne połączenia rur i węży, uszkodzenie elementów złącznych i uszczelek. Jeśli węzeł sanitarny jest używany przez dłuższy okres czasu, koniecznym warunkiem jego sprawnego funkcjonowania rutynowe kontrole, aby umożliwić szybkie wykrycie zbrojenia zużycie z powodu nieodpowiedniej jakości wody. Terminowe konserwacja urządzeń sanitarnych zapobiegnie zalewaniu ich domów i domy sąsiadów. W przypadku stłuczenia urządzeń sanitarnych, najlepszym sposobem jest wezwać hydraulika, który szybko i skutecznie wyeliminować pęknięcia. Jeśli nie jesteś w stanie połączyć się z panem, można przeprowadzić niezależną cysternę naprawa toaletowy, którego technologia nie jest skomplikowana.

Zasada Podstawy urządzenia toaletowego

Aby zrozumieć niepowodzenia i znaleźć najlepszy sposób, aby rozwiązać ten problem, konieczne jest zbadanie teoretyczną podstawę urządzeń urządzeń sanitarnych i zrozumieć, jak odprowadzanie wody w muszli klozetowej. Niezależnie od cech konstrukcyjnych toalety, każdy model charakteryzuje się obecnością dwóch części - naczyniu do podłogi albo zamontować na ścianie, a zbiornik wody znajduje się na górze. Jest to pojemność i cysterny. Podczas operacji opróżniania wody w oparciu o zasadę „zamkiem hydraulicznym”, co oznacza, spłukiwania strumień wody pod ciężkości poprzez naciśnięcie przycisku (dźwigni) ułatwia otwarcie korka.

Różnice spłuczki ustępowe do toalety: cysterny klasyfikacyjne

Współczesny rynek hydraulika oferuje konsumentom szeroki wybór różnych urządzeń dozujących należących do różnych typów i rodzajów. Istnieje wiele odmian spłuczki ustępowe, które mogą być klasyfikowane zgodnie z wielu cech prezentowanego poniżej.

Zbiornik położenie w stosunku do muszli klozetowej

Tradycyjny sposób zainstalować toalety, nie tracąc jego znaczenie dzisiaj, polega na tworzeniu ciągłej budowie, łącząc zbiornik i wc w jednym urządzeniu. Zaletą tej metody instalacji nie ma potrzeby, aby zamontować rurę odprowadzającą łączącą muszlę klozetową oraz cysterny.

Pomimo zalet i niezawodności tradycyjnej metody instalacji, zyskują popularność ukrytą strukturę i zawieszonych toalety. Pierwszą opcją jest idealnym rozwiązaniem dla mieszkań odnowiony. Polega ona na instalację zbiornika toaletowego do ściany tak, że staje się całkowicie niewidzialny. Uruchamianie systemu odbywa się przez naciśnięcie specjalnego przycisku na panelu.

Zawieszone budowy - kolejny nowy-fangled sposobem zainstalowania toalety, co oznacza zawieszenie zbiornika toaletowego na pewnej wysokości od muszli klozetowej. Szczególną cechą tej konstrukcji jest silne ciśnienie wody, zapewniając skuteczną drenażu. Jednakże, ma też wady, z których jeden - nadmiernego hałasu, który jest wytwarzany w procesie opróżniania wody. Pomimo istnienia wad, ogólnie rzecz biorąc, takie struktury są uważane za jeden z najbardziej praktyczne i wygodne, a ich wygląd będzie doskonałym uzupełnieniem wnętrza, wykonany w stylu retro.

Główne rodzaje wyzwalaczy

Najczęstsze typy wyzwalaczy są Przycisk macierzystych i urządzenia spustowego, sprawdzony jako jeden z najbardziej niezawodnych i solidnych systemów. Mechanizmy przyciskowe płukania są najistotniejsze dla spłuczki ustępowe zamknięte. Ich głównym elementem - przycisk znajduje się po stronie odpływu miski lub w centrum. Odróżnić jedno i dwutrybowego mechanizmu przyciskowego. Ten ostatni oznacza się obecność dwa przyciski: jeden z nich całkowicie opróżnić i drugą połowę. Taka zasada urządzenia będą oszczędzać wodę w razie potrzeby. Podobny sposób działania urządzenia odpływowego, i może być realizowane za pomocą pojedynczego przycisku, jeśli ilość fuzji wody jest określona przez stopień naciskając przycisk.

Zyskuje popularność i dreny, które oparte są służą dźwignie lub łańcuchów. Producent preferuje umieszczone takich mechanizmów w boku konstrukcji spustowego. Aby odprowadzić wodę wystarczy pociągnąć za dźwignię albo łańcuch. Ten typ systemu drenażowego będzie najbardziej istotne dla podwieszanych muszli klozetowych. Ze względu na te cechy, naprawa spłuczki WC zawieszenie będzie nieco inna. Niezależnie od rodzaju instalacji spłuczki, odróżnić spustu ręcznego, z udziałem ręcznie ustawić ilość wody odsączone i automatyczne.

Cechy systemu dopływu wody

Istnieje kilka typów zaworów, regulujące przepływ wody:

 • Boczny dopływ wody, przeznaczony lokalizacja zbrojenia od góry, jest typowe dla urządzeń sanitarnych rosyjskich producentów. Pomimo faktu, że węzeł sanitarny, wyposażone w tym mechanizmie, charakteryzującej się niskimi cenami, to nie jest duże zapotrzebowanie ze względu na dość głośny zbiór wody. W modelach różnych wyższą wartość, znamienny przez zastosowanie specjalnej rury, co zmniejsza hałas, który przyczynia się do wody bezpośrednio do spodzie.
 • Dolna wodociągowa jest charakterystyczna dla modeli obu producentów krajowych i zagranicznych, w odniesieniu do wystarczająco wysokiej kategorii cenowej. Cechy dolnym mechanizmem wodociągowej zmniejszyć hałas z wody do najniższych.

Urządzenie cysterny: podstawowe elementy

Aby prawidłowo określić przyczyny usterek i ich usuwanie, w odpowiednim czasie, nawet jeśli jest to konieczne w ogóle być świadomi wewnętrznej struktury zbiornika toalety. Pomimo różnic wzmacniające konstrukcje cysterny, charakteryzuje się jednym systemem urządzenia. Wewnętrzna urządzenie zbiornik płuczący implikuje obecność następujących elementów:

 • Blokowanie i zawory spustowe reguluje odprowadzania wody ze zbiornika do miski ustępowej i zapobiega jego wycieku potrzeby. W trakcie napełniania zbiornika, woda zawarta w nich przyczynia zaciśnięte powierzchni zaworu umywalki w toalecie, ponieważ zdarza się, że przecieki wody. Tak więc, gdy woda przechodzi przez zbiornik spustowy, to ze względu na uszkodzenie zaworów;
 • Zawór wlotowy, który jest połączony z urządzeniem dostarczającym wodę do regulacji poziomu wody w zbiorniku. Po osiągnięciu określonego poziomu dostarczania wody do wewnątrz ograniczników zbiornika. Wskaźnik poziomu wody pływak jest połączony z zaworem napełniającym za pomocą mosiężnego pręta. Jeżeli pierwsze modele urządzeń dozujących przyjąć położenie poprzecznego zaworu wlotowego i poziomie pływaka obecne modele urządzeń sanitarnych, zachowując tradycyjną zasadę działania, zapewniają lokalizację zaworem wlotowym w dolnej części misy spustowego, podczas gdy pływak jest znamienny przez pionowe umieszczenie;

Ważne! Problemy wynikające z konieczności naprawienia spłuczki toaleta, najczęściej związane z wadliwego działania tego mechanizmu jest w większości przypadków obniżonych, aby dostosować go.

 • Mechanizm przelewowy i wodę, których budowa jest z tworzywa sztucznego, wyposażone montażu pokrętła sterujące. Jej zadaniem jest zapobieganie przedostawaniu się wody ze zbiornika do miejsca w przypadku awarii zaworu pływakowego. System przelewowa połączona do zlewu, wchodzi w efekcie po naciśnięciu przycisku start. Nadmiar wody jest odprowadzany na zewnątrz poprzez podłączenie urządzenia przelewowe mechanizm spustowy, który ułatwia wyprowadzenie nadmiaru wody do kanalizacji. Ważnym elementem systemu jest połączony zawór pływakowy z pływakiem regulacji poziomu wody w zbiorniku. Usterki związane z funkcjonowaniem ołowiu pływak żurawia przecieki wody ze zbiornika.

Ważne! Każdy z tych elementów może przyjść w ruinę, co prowadzi do konieczności jego naprawy. W związku z tym, nie ma potrzeby, aby wziąć pod uwagę problemy związane z uszkodzeniem powłoki zbiornika, ponieważ w praktyce wyeliminowanie pęknięć i wiórków obudowa jest prawie niemożliwe. To ze względu na nieskuteczność nawet najbardziej nowoczesnych klejów, które stają się najczęstszym powodem wymianie zbiornika toalety.

Najczęstszym cysterny wina: sposoby ich eliminacji

przecieki wody do pomieszczenia: przyczyny i metody eliminuje pękanie

Jeśli zauważysz pojawienie się wody w pokoju, najprawdopodobniej przyczyną tego błędu są do montażu. W tym przypadku, niedoświadczeni właściciele domów mogą wpaść w panikę i myśleć o wymianie instalacji wodociągowej, będzie szukał odpowiedzi na pytanie: „Jak postawić toaletę i uniknąć awarii w pracy?”. Ale nie spiesz się, problem ten jest łatwo usuwalny. Rozważmy najczęstsze przyczyny tego błędu:

 • Zużycie pierścienia uszczelniającego zamontowany pomiędzy zbiornikiem i miski ustępowej;
 • Naruszenie integralności uszczelnienia śrub mocujących.

Wszystkie te wady nie wymagają skomplikowanych diagnostyki i mogą być wykryte nawet na oględziny. Jeśli znajdziesz te błędy, spróbuj dokręcić łączniki, nie stosując w tym przypadku zbyt dużej siły, które mogą spowodować uszkodzenie zbiornika lub nawet naruszenie jego integralności.

Jeśli dokonałeś te manipulacje, a więc były one nieskuteczne, eksperci zalecają, aby wyjąć zbiornik spustowy i wymienić uszczelkę gumową na kanale spustowym. Są też zaleca się wymianę uszczelki i podkładki na śrubach mocujących.

Ważne! Aby zwiększyć gęstość stawów, czyniąc je bardziej niezawodny, eksperci zalecają je zrobić dodatkowe uszczelnienie silikonem.

Co jeśli woda nie spływa do zbiornika?

Ten podział nie jest też niczym niezwykłym, gdyż jest najczęstszą przyczyną jest zatykanie najwęższej części zaworu. Rozwiązanie tego problemu nie powoduje problemów - wystarczy, aby uwolnić wodę ze zbiornika i do tyłu zaworu z dźwignią i pływaka. Po tym, można zauważyć dość wąski otwór do przyjmowania wody do zbiornika. Aby wyeliminować jego zatykanie make clean go za pomocą igły lub cienkiego drutu. Następnie nieco odkręcić zawór na rurze wlotowej oraz aby pozostałości prania wynikające blokady. Upewniając się, że woda przepływa swobodnie przez otwór w zbiorniku, dokręcić zawór i zainstalować zawór z ramieniem i pływak do pierwotnego położenia.

.Yap-tytułowej block__text, .yap-tytułowy {
font-size: 17px ważne ;!
}
# Yap-Ya_sync_2 pionowej .yap-tytułowej block__text {
font-size: 17px ważne ;!
}

Stały przepływ wody ze zbiornika do miski ustępowej: przyczyny i usuwanie awarii

Przyczyny błędu mogą być:

 • Nieprawidłowe ustawienie ramienia pływaka;

Jak mogę to naprawić? Jeśli wystąpi ten problem, wystarczy dać uzbroić optymalną pozycję dla niego.

uszkodzenia pływaka, prowadzi do tego, że zaczyna przeciekać do środka. Nieuchronnie prowadzi to do jego dolnej dążenie do pojemności zbiornika, to znaczy woda uwięziona wewnątrz pływaka zapobiega jego powrotu do swojego pierwotnego położenia, w którym odcinającego wodą. Jeżeli nie, to nadmiar wody przez system przelewu, odprowadza się do miski klozetowej.

Jak mogę to naprawić? Jedynym możliwym skuteczne naprawy, w tym przypadku, jest zastąpienie części.

Do tej wody pokrywają płodów pionowy demontaż urządzenia i umieścić na jego miejscu nowy, wcześniej zakupione podobny przedmiot.

Ważne! Aby jak najefektywniej naprawy armatury WC spłuczka, w procesie wyboru eksperci zalecają zwrócić uwagę na wymiary i cech strukturalnych szczegółów, ponieważ niektóre z nich nie zawsze są wymienne.

Ważne! W większości przypadków, do produkcji nowoczesnego tworzywa unosi użycie lub stali nierdzewnej. Pływaki są wykonane z tych materiałów są zasadniczo niezależne wyciek.

Zużycia elementów uszczelniających zaworów spustowych. Aby ustalić, czy przyczyną usterki naprawdę polega na zużycie elementów uszczelniających, jest dość prosta. Wystarczy delikatnie wyciągnąć zawór ręczny: jeśli woda zaczęła płynąć, to nie są złe, problem leży w naprawdę zużycia zaworu zwrotnego, uszczelek gumowych lub uszczelniacza. Wyeliminowanie tego uszkodzenia można osiągnąć poprzez zastąpienie materiałów eksploatacyjnych.

Amortyzacja pływaka może również powodować trwałe nieszczelności. W tym przypadku, pływak jest utworzony otwór, przez który następuje odpływ wody.

Ważne! Jeśli w czasie problemu nie masz pod ręką niezbędne szczegóły, przesuń się „tymczasowy” napraw. W tym celu, otwór utworzony w obrocie, klejona lub przypięty ogrzewano sztucznych hors float, torbę z tworzywa sztucznego, tworząc w ten sposób jej szczelność. Ważne jest, aby nie zapomnij zapiąć je wokół dźwigni pływaka.

Naprawa WC spłuczka z przyciskiem: procedura

Jak zrobić usuwanie pokrywy za pomocą jednego przycisku?

 • Poluzować pierścień blokady wokół przycisku. Ważne jest, aby unikać silnego nacisku na to, jak do produkcji pierścieni jest stosowany głównie z tworzyw sztucznych;
 • Dokonaj zdejmowania pokrywy i przystąpić do naprawy.

Jak wspomniano powyżej, powodem stała woda wycieka ze zbiornika do miski ustępowej może być kilka powodów:

 • Nieprawidłowe położenie pływaka - w tym przypadku po prostu usunąć sedes i właściwego pływaka.
 • Nosić na zaworze pływakowym dmuchawy, tak, że nie zapewnia szczelność.

W tym przypadku konieczne jest, aby jego wymiany. W celu rozwiązania tego, pływak w górnej pozycji, a po odkręceniu nakrętki łączącej zbiornika i rurę spustową wykonać tylko mechanizmu odbierającego;

 • Usuń starą gruszkę, zastępując go z tego samego modelu o podobnych cechach.
 • Jeśli nie było pogorszenie śruby mocujące żarówkę, trzeba je wymienić.
 • W tym usunąć wodę ze zbiornika, usunięcie jego pozostałości;
 • Odkręcić nakrętkę usytuowaną pomiędzy elastyczną rurę i zawór pływakowy, oraz śrub. Przy odrobinie wysiłku, przechylić zbiornik z powrotem na półkę, uwalniając tuleję gumową umieszczoną między zbiornikiem a miski ustępowej;
 • Odkręcić uszkodzoną śrubę i podwaja go i usunąć je. Ważne jest, aby zastąpić obie śruby, nawet jeśli integralność sekundę nie został jeszcze złamany. Aby wymienić śruby odebrać podobnych rozmiarach, wykonane z mosiądzu lub stali nierdzewnej;
 • Usuń wyrobów ceramicznych pod siodłem gruszek i uczynić go dokładnie wyczyścić, wykonując podobne czynności z półką i zbiornikiem. Promazhte szczeliwa silikonowego gruszki, która później będzie rozwiązać problem zużycia i zapobiegania potrzebę jej wymiany;
 • Zamontować zbiornik pociągnąć projektowania nowych śrub, unikając zakłóceń. Aby uniknąć uszkodzenia delikatnych wyrobów ceramicznych nie stosować nadmiernej siły w procesie budowy zespołu;
 • Otwarte wody i napełnić zbiornik, ostrożnie upewniając się, że w przypadku wystąpienia nieszczelności.

Awaria dźwigni migawki: Jak wyeliminować?

Jak ustalić, że w przypadku mówimy o tym błędzie? To bardzo proste: po naciśnięciu spustu migawki do wody, ale zlew nie jest uruchomiona, rozdział ten będzie przydatna.

Przyczyną tego błędu polega na naruszeniu pchnięcia, a jedynym sposobem na to, by je wymienić.

Ważne! W tym przypadku, można również zrobić „tymczasowych napraw”, poprzez ideę grubego drutu i przekręcić go w kilku warstwach. Jednak improwizowany trakcja nie mają długą żywotność - z czasem zaczynają się wyginać drut, który również doprowadzić do jego uszkodzenia.

Przed rozpoczęciem naprawy starej cysterny toaletowy w tym przypadku poluzowania klucz do pokrywy zbiornika. Aby to zrobić, należy obrócić nakrętkę dekoracyjnego kilka zakrętów - w większości przypadków wystarczy podnieść pokrywę z dostępem do mechanizmu.

Noisy napełniania zbiornika wodą: jak wyeliminować?

Często, kapitanowie musieli zmierzyć się z tym problemem, a zwłaszcza właściciele ceramiki sanitarnej, która charakteryzuje się obecnością zbiorników z boku dostawy wody. Po pewnym okresie czasu, przez pojemność zbiornika zaczyna wypełniać się hałasu, co nie było „poranka” działanie.

Najczęściej przyczyną usterki zostaje odłączenie wody tłumik, który jest specjalną rurkę, przez którą dostawa wody na dnie zbiornika bez żadnych efektów dźwiękowych.

Aby wyeliminować tę wadę, zużycie zakleszczenia na specjalnie zaprojektowanym okucia.

Naprawa WC spłuczka z przyciskiem


Like this post? Please share to your friends: