śrubokręt akumulator naprawić swoje ręce

Koszt nowego śrubokręta o około 70% kosztów baterii do niego. Nic dziwnego, że w obliczu awarii akumulatora, zadajemy sobie pytanie - co dalej? Kupić nowy akumulator lub śrubokrętu, a może to jest możliwe wytworzenie śrubokręt akumulator naprawić swoje ręce i kontynuować pracę już znajome narzędzia?

Ten artykuł, który jest podzielony na trzy części, rozważymy: rodzaje akumulatorów, które są wykorzystywane w śrubokrętem (część 1), możliwe przyczyny awarii (część 2) i niedrogich sposobów naprawy (część 3).

śrubokręt Akumulator: projektowanie i typy

Należy zauważyć, że niezależnie od śrubokręta marki i kraju pochodzenia baterie mają identyczną strukturę. Zmontowane akumulator ma taką formę.

Jeśli przeanalizujemy, przekonamy się, że jest ono zbudowane z mniejszych elementów, które są montowane seryjnie. I wiemy z fizyki szkoła oczywiście, że elementy, które mają połączenie szeregowe, slazhivayut swoje potencjały.

Uwaga. Kwota każdej pozycji żywności i daje nam końcową opłatę od styków baterii.

Dobrane porcje lub „banki” zwykle mają standardową wielkość i moc, różnią się one tylko przez pojemność. Pojemność baterii jest mierzone w A / h i jest wskazany w elemencie (patrz poniżej).

Następujące typy elementów służących do aranżacji śrubokrętów akumulatorów:

 • niklowo - kadmowe (Ni - Cd) akumulatory o napięciu nominalnym na „Banki» 1,2V;
 • Niklowo-wodorkowe (NiMH), napięcie ogniwa - 1,2V;
 • Litowo-jonowych (Li-jonowy), o napięciu - 3,6V.

Rozważyć bardziej szczegółowo zalety i wady każdego typu.

Ni - Cd

plusy:

 • Najczęstszym typem ze względu na jego niski koszt;
 • Nie boi się niskich temperaturach, takich jak baterie Li-Ion;
 • Przechowywany w stanie rozładowanym, zachowuje swoje właściwości.

Wady:

 • Tylko w krajach „trzeciego świata”, dzięki produkcji toksyczności;
 • efekt pamięci;
 • samorozładowanie;
 • Mała pojemność;
 • Niewielka liczba cykli ładowania / rozładowania, tak długo nie „na żywo” podczas intensywnego użytkowania.

Ni - Mh

plusy:

 • Przyjazne dla środowiska produkcji, możliwe jest nabycie baterii marki wysokiej jakości;
 • Niski efekt pamięci;
 • Niskie samorozładowanie;
 • Duża pojemność w porównaniu z Ni - Cd;
 • Większa liczba cykli ładowania / rozładowania.

Wady:

 • cena;
 • Traci niektóre cechy podczas długotrwałego przechowywania w stanie rozładowanym;
 • długi „na żywo” w niskich temperaturach.

Litowo-jonowy

plusy:

 • Brak efektu pamięci;
 • Prawie bez samorozładowania;
 • Wysoka pojemność baterii;
 • Liczba cykli ładowania / rozładowania wiele razy więcej niż w poprzednich typów baterii;
 • Do ustawienia wymaganego napięcia niezbędnego minimum liczbę „puszek”, co znacznie zmniejsza ciężar i wielkość akumulatora.

Wady:

 • Wysoka cena jest prawie 3-krotnie w porównaniu z niklu - kadmu;
 • Trzy lata później, istnieje znaczna utrata zdolności, ponieważ Li rozkładowi.

Z elementami, których spotkaliśmy, przejść do innych elementów śrubokręt akumulator. Demontaż jednostki, na przykład, do naprawy baterii śrubokręt Hitachi (przedstawionej poniżej) jest bardzo prosty - odkręcić śruby na obwodzie i zerwać ciała.

Kadłub posiada cztery szpilki:

 • Dwa policja, „+” i „-” do ładowania / rozładowania;
 • Górna sterowania, jest włączona za pomocą czujnika temperatury (termistor). Termistor jest wymagana do ochrony akumulatora powoduje wyłączenie lub ogranicza prąd ładowania, gdy przekracza pewną czujnik temperatury (typowo w zakresie od 50 - 600C). Ogrzewanie występuje ze względu na wysoki prąd podczas przymusowych opłat, tak zwane „fast” ładowania;
 • Tzw styk „usługa”, która jest włączona przez oporu 9Kom. Jest on używany do wyrafinowanych stacji ładowania wyściełających ładunek wszystkich ogniw akumulatora. W życiu codziennym takich stacji do niczego, ze względu na ich wysoki koszt.

To właściwie cała konstrukcja akumulatora. Poniżej znajduje się wideo, w jaki sposób demontować urządzenia.

lokalizacja usterek

Z powołaniem elementów konstrukcyjnych akumulatora załatwione, teraz spojrzeć na sposób definiowania problemu, jest to część 2 naprawy śrubokręt akumulator. Natychmiast, możemy zauważyć, że wszystkie elementy naraz uszkodzone nie może, a ponieważ mamy łańcuch szeregowo, wyjście jednego elementu - cały łańcuch nie działa. Więc naszym zadaniem jest ustalenie, gdzie mamy w łańcuchu najsłabszego ogniwa.

Aby to zrobić musimy metr, a drugi sposób rozwiązywania problemów lampy 12V, jeśli bateria w tym samym 12 volt śrubokręta. Postępować w następujący sposób:

- Kładziemy baterię na opłaty, czekając na sygnał od pełnego naładowania.

- Przetwarza obudowę i mierzymy w każdym banku baterii. Dla Ni - Cd należy 1.2 - 1,4V w litu - 3,6 / 3,8V.

- Świętuj wszystkich „banków”, w którym napięcie jest mniejsze niż nominalne. Na przykład, większość elementów Ni - napięcie 1.3V Cd, i na jednym lub więcej - 1,2 / 1.1V.

- Umieszczenie baterii i działają do znacznej utraty mocy.

- Usuń, demontaż i mierzyć spadek napięcia na akumulatorze „Bank”. Na wybranych pozycji „osiadanie” napięcia będzie większa niż na innych. Na przykład, oni nie 1.2V oraz 1,0V lub nawet niższe.

Uwaga. Różnica między elementami baterii 0,5 - 0.7V niezbędna, co oznacza, że ​​element jest wyposażony w złym stanie.

W ten sposób udało nam się znaleźć kandydata do „reanimacji” lub „amputacja” i zastąpić nowymi elementami.

Jeśli śrubokręt zasilany jest napięciem 12V lub 13V, można wyszukać prostszej metody. „-” całkowicie „+” i naładowany akumulator jest zdemontowany i styki podłączenia lampy 12 wolt. Lampa będzie ładować i rozładowywać. Następne badanie przeprowadza się na ogniw, w których przede wszystkim spadek napięcia, a nie słabe ogniwo.

Istnieją inne sposoby, zamiast lampa może podnieść odporność, ale to konieczne podstawy elektrotechniki i wątpliwe jest, że byłoby to konieczne ze rezystor było pod ręką.

Inne błędy są bardzo rzadkie. Na przykład, utrata miejsc kontaktowych w baterii Lutownica lub kontaktów energetycznych, awarii termistora. Ten problem jest już nieodłącznym fałszowaniem. Ze względu na rzadkość występowania, aby koncentrować się nie będzie ograniczać się do ogniw akumulatora.

Z „problematycznych” elementy uporządkowane, to jest konieczne do naprawy. Jak naprawić baterię śrubokręt? Ogólnie dostępne do naprawy 2 sposoby, że tak powiem. Ta odbudowa i wymiana elementów, które stały się bezwartościowe.

Czy to możliwe, aby „ożywić” elementy iw jaki sposób?

Przejdź do części 3 śrubokręta naprawy baterii i od razu wskazać, że pojęcie „intensywnej opieki” dla litowo - jonowe akumulatory nie są stosowane. Efekt pamięci mają najprawdopodobniej była ekspansja litu, a to nie ma nic na ten temat. W tych baterii trzeba dowiedzieć się, co jest przyczyną problemu: obwód elementu lub sterowania. Istnieją dwie opcje:

 • zmienić obwód sterowania od innych, ale podobny do naszego, akumulator, jeśli pomaga - znaleźć zastępstwo i zmienić;
 • 4V zastosować do elementu prądem około 200mA, wymaga kontrolowanego ładowarkę. W przypadku zwiększenia napięcia do 3,6V komórek - wadliwy element problemu w innych elementów, zarówno w obwodach sterowania.

Remontem baterii śrubokręt jest dostępna głównie dla Ni - Cd, ale one są, co do zasady, a najczęściej w śrubokręty domowych.

Tak, jak ożywić śrubokręta baterii? Istnieją dwa rodzaje „intensywnej opieki” dla tych typów baterii:

 1. zagęszczanie lub metoda kompresji (to będzie działać w przypadkach, w których elektrolit jest nadal dostępna, ale objętość jest tracona);
 2. „Firmware” napięcia i prądu wielkiej nominalnej. Metoda ta pozwala na wyeliminowanie efektu pamięci, i choć nie całkowicie, ale w celu przywrócenia utraconej zdolności.

Metoda ta jest przedstawiona poniżej w filmie.

Uwaga. Co do zasady, w niklowo - kadmowe są główną przyczyną utraty zdolności - elektrolitowej odparowany, a jeśli jest krytycznie niski - nie „firmware” nie pomoże.

Metoda ta, jeśli wynik jest pozytywny, wyjście nie rozwiązuje problemu elementów budowlanych. Raczej byłoby odłożyć tylko wymianę zużytych i w przyszłości nadal będzie wymagać naprawy śrubokręt Makita akumulator lub każda inna.

Naprawa i wymiana elementów baterii śrubokręt

Bardziej skuteczny sposób, aby naprawić baterię dla śrubokręta - wymianę elementów, które zidentyfikowano jako uszkodzony.

Do naprawy potrzebujemy baterii - „dawca”, w którym niektóre elementy nienaruszone, jakieś nowe „Banki”. Kup im nie będzie łatwe, nawet w Internecie można łatwo znaleźć kilkanaście sklepów, które są gotowe do wysłania te przedmioty pocztą. Cena nie jest szczególnie ukąszenia, takie jak komórki niklowo-kadmowych o pojemności 2000 mA kosztów / h około 100 $.

.Yap-tytułowej block__text, .yap-tytułowy {
font-size: 17px ważne ;!
}
# Yap-Ya_sync_2 pionowej .yap-tytułowej block__text {
font-size: 17px ważne ;!
}

Uwaga. Kupując nowy element, upewnij się, że jego pojemność i wymiary pokrywają się z elementów rodzimych.

Tak potrzebujemy lutownicy, malokoroziyny topnika (korzystnie alkoholu na strumień kalafonii) i cyny. O zgrzewania punktowego nie powiedzieć, jak do naprawy jednej baterii ma prawie żadnej potrzeby, żeby nabywać lub zbierać ...

W najtrudniejszych do niczego nie zastąpi, zwłaszcza jeśli przynajmniej niektórzy - że mają doświadczenie w lutowaniu. Na zdjęciach wszystko jest pokazane w szczegółach, wyciąć uszkodzony element, nowy uszczelniony jego miejsce.

Konieczne jest, aby pamiętać, pewne niuanse:

 • lutowanie lutownica, lutować, spróbuj szybko, więc bateria nie będzie ogrzewana, ponieważ Ryzyko, żeby go zepsuć;
 • Jeśli możliwe połączenie jest realizowane za pomocą płyt rodzinnych lub zastosowania tej samej wielkości z miedzi, to jest ważne, ponieważ prąd ładowania na ogół w niewłaściwej sekcji przewodów łączących będą wygrzać odpowiednio będą uruchamiane ochrony termicznej;
 • w żadnym wypadku nie należy mieszać baterii Plus-Minus - serię, a następnie minus poprzedni bank jest na powiększonej o nowych banków, a mniej nowe - w kolejnym plusem.

Po zespawane ze sobą nowe elementy muszą być wyrównanie potencjałów na „banków” ponieważ są one różne. Wykonujemy cykli ładowania / rozładowania: opłata ustawić noc, dając dzień ostygnie i mierzymy napięcie na elementach. Jeżeli zrobiliśmy wszystko poprawnie, obraz będzie tak: wszystkie elementy tej samej figury multimetru, w 1.3V.

Następnie przystępujemy do rozładowania akumulatora, włóż baterię do wkrętaka i załadować go „w całości”. Głównym litości nad sobą śrubokręt, inaczej będziesz musiał go naprawić, jak również. Doprowadzić do pełnego naładowania. Procedurę tę powtarza się jeszcze dwa razy, to znaczy, pełni naładowane i rozładowane.

Należy zauważyć, że procedura kasowania „efekt pamięci” powinno być przeprowadzane co trzy miesiące. Jest to analogiczne powyższe ćwiczenie.

Nie jest to procedura bardzo trudne do rozszerzenia swojej pracy śrubokręt, przynajmniej tak długo, jak on sam nie musi się zmienić, aby nowa


Like this post? Please share to your friends: