Kombinace sádrokartonových stropů

Kombinovaný strop představoval tandem strečové tkaniny a listů sádrokartonové desky i nadále získat popularitu. Takové návrhy jsou plná neomezených možností designu a různé neobvyklé složení opravdu obdivuji.

 1. Kombinace sádrokartonových podhledů - win-win interiérového designu
 2. Sádrokarton podhled níže: Vzhled
 3. Možnosti designu v kombinaci strop
 4. Kombinovaný strop: sádrokartonové desky a napětí. Výběr palety barev.
 5. Stretch stropy s prvky sádrokartonu: mount technologie
  • semifinále
  • konstrukční výkresy
  • nainstalovat vodní kámen
  • sádrokartonové obklady
  • Montáž napínacích tkanin
 6. Stropy ze sádrokartonu: fotka v interiéru

Kombinace sádrokartonových podhledů - win-win interiérového designu

Kombinované stropní konstrukce vždy vypadat svěží, moderní a exkluzivní. Takové krytí je ziskový klade důraz na individualitu místnosti a dává původní interiér. Hlavním „vrcholem“ stropu - mnohostranná kombinace matných a lesklým povrchem sádrokartonu na plátně. Kombinace textur umožňuje používat zajímavé světelné scénáře.

Sádrokartonové podhledy s „tahem“ vložky jsou velmi populární i dnes. Taková metoda bere jako základ pro mnohé návrháře, který se snaží vytvořit neobvyklých optických efektů. Professional pomocí sádrokartonu a „francouzský“ stropu snadno proměnit obyčejnou ložnici do půvabné, rafinované budoáru. Dvouúrovňové Stretch stropy ze sádrokartonu vypadají velmi luxusní a průvod v hale nebo v obývacím pokoji.

Instalace stropních konstrukcí jsou nejlepší ponechat na zkušené řemeslníky pomoci s výběrem optimální varianty kombinace materiálů, které produkují přesný výpočet, navrhne a provádět správnou montáž. Dlouholeté zkušenosti, znalosti a honované dovednosti budou realizovat nápady a vytvořit silnou, krásnou strop.

Sádrokarton podhled níže: Vzhled

Mezi nesporné výhody kombinovaných stropy jsou:

 1. Zónování prostor. Správně kombinovat různé textury, tvary a barvy budou vizuálně vymezit prostor. Důležitou etapou územního - světelného designu. Bodová svítidla a LED pás může prostor v oblasti částí a pracovní prostor rozdělit.
 2. Vysoký technický výkon stretch strop sádrokarton. Konstrukce tohoto typu se vyznačuje odolností vůči UV záření, mechanickému poškození a odolnost proti otěru. Strop je snadno se udržuje.
 3. Schopnost montáž různých osvětlovacích produktů.
 4. Snadnost nasazení komunikací - ve výklenku sádrokartonu se bude vztahovat na zapojení nebo kabelový internet.
 5. Dlouhá životnost bez opravy.
 6. Poskytnutí další tepelnou a zvukovou izolaci.
 7. Vysoké dekorační vlastnosti spojené stropy zůstávají na rozdíl od konkurence. Používání neobvyklých tvarů, barevných kombinací a jedinečný design - vynikající příležitost upozornit na osobnost a styl místnosti. Kombinace suché a strečové látky poskytuje nekonečné možnosti provedení.
 8. Instalace je možná v oblastech libovolné velikosti. Je však důležité, aby přetížení detaily pokojů. Pile designové prvky často vypadají chuti. Skládaný konstrukce je žádoucí používat v menších místnostech.

V rámci projektu se můžete setkat s určitými problémy:

1. nedostal uloženy V objektu. S žádnou zkušenost montážní práce, by neměla být považována za takové triky. Nedodržení technologický materiál může „příběh“, nebo to bude praskat v průběhu času.

2. Vyžaduje dobře navržený projekt. Jedná se o případ, kdy slovní popis „modré náměstí v centru města“ nebude fungovat. Takže si více času a peněz na projekt a rozvoj podrobného vizualizaci výkresu.

3. Stretch strop nelze instalovat v nevytápěných místnostech.

Možnosti designu v kombinaci strop

Kombinace zavěšených konstrukcí ze sádrokartonu a napínacích plachet na stropě se nejčastěji provádí v následujících variantách.

 1. Krabička je vyrobena ze sádrokartonu, které se po místnosti. Upevnění napínací tkanina se děje uvnitř boxu. Velikost GCR bidlenu se liší v závislosti na rozměrech místnosti. Chcete-li zvýšit design a zvýšit krásu stretch strop, boční stěny sádrokartonové desky z tenkých plechů. Zajímavý vizuální efekt je dosaženo tím, že umístí uvnitř krabice „skrytý“ osvětlení.
 2. Základ v podobě kruhu / ovál s instalací stretch stropu ve středu. Taková kompozice je používán návrháři vytvořit hvězdné oblohy nebo simulaci obloze za slunečného dne. Tato varianta má tu nevýhodu - rohy jsou uzavřené sádrokartonové desky, takže v místnosti se zdá menší.
 3. „Tablet“ - ve středu stropu je vybavena pouzdrem ze sádrokartonu ve formě tablet. Obvykle je zde nastaven lustr. Zbylý prostor ve stropě se vztahuje na plátně. Podobná forma „kruh v kruhu“ pro vytvoření trojrozměrného expresivní stropní konstrukci.
 4. Různé ohyby a neobvyklé tvary sádry báze. Montáž napínacích čepel do složitých tvarů, je poměrně obtížné a nemůžeme obejít bez přesných měření. K výpočtu nepravidelné tvary se používají sofistikované technologie.

Kombinovaný strop: sádrokartonové desky a napětí. Výběr palety barev.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat výběru barev a porovnávání různých barev. Zde jsou některé pokyny, které vám pomohou učinit správné rozhodnutí:

 1. Monochromatický kombinace vhodné vytvořit klidné prostředí, nic nemění. Pro tyto účely se používají pastelových odstínů. Vizuální efekt dosaženo různých formách, několika úrovních úpravy a skryté osvětlení. Černé a bílé a světlé barvy jsou ideální pro zdobení malé místnosti.
 2. Kombinace kontrastních barev je relevantní pro místnosti nebo obývacím pokoji dítěte. Aby to přehánět, budete muset pečlivě míchat barvy a řídit se pokyny projektanta.
 3. Každá barva způsobuje určité asociace a inspiruje určitou náladu. V každém pokoji vyžaduje individuální přístup:
  • V kuchyni by mělo být pohodlné a musí komunikovat. Velmi užitečné je použití lesklého povrchu stropu - taková faktura opticky rozšiřuje prostor místnosti.
  • Chodba dělá první dojem na majitele domu. Tato oblast je doporučeno, aby se světlo. Shade stropní konstrukce, je vhodné vybrat 3-4 odstíny světlejší, než je barvení nábytku a tapet.
  • Mateřské psychologové doporučují používat béžové, světle modré, oranžové a zelené barvy. Obrazy kreslených postaviček jsou vhodné pro malé děti. Žáci tento předmět nebude zajímavé - děti rychle vyrostou a měnit jejich zájmy. Proto výběru tisk třeba mít na paměti, že za pár let bude muset znovu strop.
  • Ložnice - prostor určený pro odpočinkovou dovolenou není žádoucí, aby ponuré a tmavé. Tam bude vhodné uspořádání ztlumen blue „hvězdné nebe“, klidná odstíny lila, béžové nebo broskev. Bílý rámeček kolem místnosti bude velkolepý rám na plátně.
  • Obývací pokoj. Barva stropu závisí na stylu místnosti. Obývací pokoj hi-tech oblek „studené“ barvy, aby místnost, ve stylu Provence a země - světle žlutá, světle fialové nebo olivový, klasický interiér - bílá, béžová nebo šedá ušlechtilý. Pokud rozměry obývacího pokoje umožňují, perfektním řešením je instalace stropu víceúrovňovou s kombinací kontrastních barev.
  • Koupelna. Chcete-li ztlumit stávkující kontrasty šedé oceli a keramické sanitární výrobky pro výzdobu stropu je nejlepší zvolit tlumené záři béžové nebo šedé.

Vhodně zvolené barvy pomohou vytvořit příznivé prostředí a harmonickou atmosféru.

Stretch stropy s prvky sádrokartonu: mount technologie

V případě, že otázka volby „sádrokarton nebo stropy?“ Nebyla vyřešena ve prospěch jedné z možností, které můžete zkombinovat obě struktury dohromady. Nejjednodušší způsob, jak - Uspořádání krabic GCR po místnosti.

semifinále

Před započetím práce, budete muset vyklidit prostor nábytku, obrazů a záclony byly odstraněny. Je nutné odstranit světla ze stropu, a konce vodičů, které je třeba izolovat. Podlaha v místnosti je vhodné položit noviny nebo polyethylenu.

Připravit půdu pro instalaci kombinovaného stropu je stejná jako pro montáž sádrokartonových nebo úsek strop:

 1. Vyjměte starou barvu, vápno a sádru. Odstranit tapetu.
 2. Nesrovnalosti a viditelné na krytí mezery výplň na bázi cementu.
 3. Základním nátěrem povrch - to zvýší parní a izolačních vlastností stropu a snížit výskyt prachu v místnosti.

Přípravné činnosti lze připsat na nákup potřebných materiálů:

 1. Chcete-li nainstalovat sádrokartonových konstrukcí potřebovat: Průvodce (start) - profil UD, nesoucí (strop) profilu - CD, konektor one-úrovni, zkosené hmoždinky a šrouby.
 2. Listy tloušťce suché 9 mm. Obývací pokoj suit GCR normální, a vše, co pro strop v místnosti s vysokou vlhkostí, je nutné zvolit voděodolné sádrokartonové desky (sádrokarton). Takový materiál obsahuje fungicidní přísady a silikonové korálky.
 3. Pro instalaci „francouzské stropu“ by měla být připravena: bageta (s výhodou vybrat z hliníku, jak se ohýbá), šrouby a spetsialnue čepel pro ocasní řezání závitů.
 4. Horkovzdušná pistole protáhnout vinylové plátna. Pro jednorázové použití je výhodnější pronajmout a nikoli kupovat.
 5. Panel - tkanina nebo fólie. První varianta se nebojí změny teploty, a druhá - zcela odolné proti vlhkosti a uvedla na trh širokou škálu textur a barev.

konstrukční výkresy

Proveďte instalační práce by měl být podle diagramu. Orientační výkres se provádí v následujícím pořadí:

 1. Změřte výšku všech koutů, délka stěn a umístění středu stropu.
 2. Označte úroveň výšky výkresu prvního kanálu a vzdálenost mezi základnou napětí čepele a stropem.
 3. Nakreslit obrys hranic oběma úrovněmi.
 4. Platí pro uchycení obvodové linie podpory a vodicí profil s roztečí 40 cm v průměru a 60 cm podél.
 5. Značka na výkresu způsob, kterým komunikace a místa závěsnou konzolu.

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px důležité ;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikální .yap-titul-block__text {
font-size: 17px důležité ;!
}

Památek převést výkres ke stropu. Jak již bylo uvedeno místa bude snazší vytvořit strukturu, která se zobrazí na kvalitu a rychlost provozu. Chcete-li přenést značky mohou být použity otbivochnogo laku šňůrou, ruleta, vody nebo laserové úrovni. Pokud jsou sádrokartonové hranice znamenala tvoří kruh, budou se pohybovat pomocí šroubu šroubuje do centra s připojeným řetězce a tužkou. Chcete-li zobrazit křivky nezbytné vytvořit vzor silného kartonu. Výsledný vzorec je připevněn ke stropu a řez kolem obrysu.

nainstalovat vodní kámen

Před instalací vodicí profil, zkontrolujte, zda má otvory pro spojovací prostředky. Optimum krok -. ,3-,4m Pokud tyto otvory nejsou k dispozici, by měly být self-drill drill.

Postupné sestavení rámu:

 1. Podle vložkou linky připojen UD (výchozí) profil na čepy-nehty 6/40 mm. První a poslední hřebíky jsou umístěny ve vzdálenosti 10 cm od okraje, další - každý 40 cm.
 2. Výchozí profil set CD (hlavní), průvodce, upevňuje šrouby na kov. Pokud je to žádoucí ohýbání, řezy jsou vyrobeny z opačné strany vodícího profilu a je ohnuta v požadovaném směru. Počet řezů závisí na úhlu - než je strmější, tím více by měly být.
 3. Horizontální provedení řízeném vypnutí konstrukci nylon kabel.
 4. Aby struktura větší pevnost a tuhost mezi vodícími profily musí být nastaven příčných profilů v určité vzdálenosti od sebe 40 cm. Metalloprofil zdobené nůžkami a zajištěny na kovové výrobky s příčné průvodci sloučeninami CD.
 5. Na křižovatce napínací tkaniny na sádrokarton nainstalovány další hypoteční profil.

Po montáži na latě je nutné umístit komunikaci. Všechny přívodní vodiče jsou umístěny ve vlnité trubky a je upevněn k ploše základny. V místech, kde je instalace osvětlení závěrů.

Důležité! Všechny elektrické práce se provádí po výpadku napájení v místnosti.

sádrokartonové obklady

sádrokartonové listy ještě před instalací by měl být nějaký čas, aby se přizpůsobily teplotě a vlhkosti vzduchu v místnosti. Materiál by měl být rozšířen na podlahu a nechat „lehnout“ pár dní.

Sádrokartonové desky obložení rám se provádí v následujícím pořadí:

 1. První filtr je upevněn pomocí šroubů do rohu místnosti. V případě, že sada listů je větší než plocha rámu, je nutné převést design obrys na sádrokartonové desky a snížit požadovanou položku. Při připojování šrouby s hlavou muset opatrně ponořit do materiálu.
 2. Pro zbytek profilu pro uchycení druhé desky. Mezi stěnou a FCL by měla být malá mezera. - asi 0,5 cm šrouby jsou zašroubovány do každých 30 cm.
 3. Opláštění celou oblast popsané metody.
 4. „Šití“ sádrokartonové vertikální části boxu. Pro montáž na zakřivené úseky listů GCR muset ohýbat, takže mělké rány na zadní straně. Alternativně list může být mírně navlhčit a „projít“ po ní ostnatý válec. Před instalací zakřivený prvek, je nutné, aby se vysuší, zapadne.
 5. Klouby sádrokartonové desky ke stěně a mezi žebry okleit stuha serpyanku.
 6. Místo montáže a vůle proshpaklevat pomocí malé špachtle.
 7. Označte umístění svítidel a vyříznout vrt s korunou.
 8. Vertikální a horizontální část suché pasty přes skleněné vlákno a proces dokončovací vrstvou tmelu. Přípustná tloušťka vrstvy tmel - maximálně 1,5 cm.
 9. Vysuší tmel stěrkou jemnozrnný smirkový papír.
 10. Odstranění prachu z povrchu.
 11. Pro další ochranu a zlepšení adheze povlaku žádoucí základním nátěrem.
 12. Spustit dokončení sádrokartonové boxy. Tradičně, design je natřen akrylovou kompozici.

Montáž napínacích tkanin

Důležité! Do této fázi začíná teprve po úplném vyschnutí lakovaných kusů sádrokartonové desky.

Při instalaci ohřívače PVC tkaniny je nutné. Při výběru napětí fólie je lepší dát přednost materiálů s upevněním typu harpuny - je považován za nejspolehlivější. Další výhoda - možnost opětovné instalace.

Fóliový pás je upevněn v tomto pořadí:

 1. Svislá část krabice dát známku - k umístění na úrovni lopatek.
 2. Podle označenou čáru připojit bagetu. Krok upevnění - 7 cm v uspořádání zakřivený tvar, je nutné, aby řezy v profilu, vyleštěte souboru / brusným papírem a ohnout do polohy ..
 3. Vytápět místnost horkovzdušnou pistoli na 40 ° C a rozšíření materiálu. Při práci s vysokým leskem plátna je žádoucí pracovat v rukavicích - to zabrání vzhled značek. Ohřívač zásobník v blízkosti plátně nemůže být, nebo může být vytvořen tmavé skvrny.
 4. Pokud je teplota v místnosti okolí + 60 ° C harpuny základnou úhel oblečené výtisků. Pak protější roh pevný nůž a dvě boční.
 5. Po připevnění úhlů lze utáhnout harpuny tiskne na krabici obvodu.

Rada. Se objevil na plátně záhyby si uhladil, znovu teplárna ventilátor topení.

Postup pro upevnění listové tkáně je poněkud odlišné od předchozí instalace technologie:

 1. Podél obvodu krabice je pevná profil používá pro fixaci tkání Clip.
 2. Textilní pás je upevněn ve středu každé straně.
 3. Utáhněte hadříkem od středu k okrajům a zabezpečených tisků.
 4. Zajistěte materiál v rozích.
 5. Řez výsledného zbytku látku (je-li k dispozici).
 6. Dále jen „scvrklé“ místa zahřát stavební vlasů a hladká. Přípustná vzdálenost mezi sušičkou a strop - 20 cm.

Stropy ze sádrokartonu: fotka v interiéru


Like this post? Please share to your friends: