Vany nasekaných kulatiny: krok za krokem průvodce

Použití nasekaných kulatiny v procesu výstavby lázní je odůvodněn tím, vysoké náklady. Vzhledem k tomu, jakosti těchto struktur podstatně vyšší aplikace zaoblené materiály. O tom, jak postavit saunu z log, zvážit další.

Obsah:

 1. Nasekané protokoly: vlastnosti a výhody
 2. Vany nasekaných kulatiny - charakteristika
 3. Výstavba lázně z protokolů: krok za krokem průvodce
 4. Výstavba technologické vany nasekaných kulatiny

Nasekané protokoly: vlastnosti a výhody

Nejoblíbenější materiál použitý při stavbě lázní, je strom. Bylo dřevěné domy jsou známé pro kvalitu, trvanlivost, a činnosti v takové lázni stane zdravé.

Využití dřeva umožňuje udržovat požadovanou vnitřní klima, stěny v takové lázni může za určitých podmínek, aby absorbovat vlhkost a ve správný čas, aby to.

Délka lázně a kvality postavené přímo závisí na druhu materiálů použitých při jeho konstrukci a na jejich kvalitě. Při přihlašování by měli dodržovat určitá pravidla, které jsou považovány za níže:

1. Harvest strom je lepší v období od prosince do března.

2. Jakmile je strom kácet, je nutné počkat alespoň měsíc před dalším zpracováním.

3. Před uložením do lesa všechny protokoly jsou očištěny od kůry, pouze konec porce jsou malé místa, na 15-20 cm, s kůrou, aby se zabránilo jejich praskání.

4. Udržujte dřevo stohy. Je důležité dodržet ventilační mezery mezi nimi, o velikosti 50 mm.

5. Všechny stohy skrýt břidlice, která je bude chránit před vlhkostí.

Budeme-li se držet všech podmínek těžby dřeva, bude tato lázeň sloužit svým majitelům po dobu nejméně 50 let.

Protokoly jsou kulaté materiály, které jsou vytvořeny po kácení stromů, které se očistí od větviček a stonků.

Mezi výhody nasekaných kulatiny vydávat:

 • méně vrzání a krakování;
 • nižší úroveň absorpce vlhkosti;
 • vysokou odolnost proti biologické účinky, jako jsou hmyz, houby nebo plísně;
 • Doba provozu, která nevyžaduje zvláštní péči;
 • lehkost a shromažďování;
 • přítomnost speciálních drážkování složek;
 • vrubok úhlové diverzity v tlapky ruské mísy exkluzivní triple vrubovacím;
 • celá řada stylů, které splňují koupele;
 • zdravé vnitřní klima;
 • široký rozsah průměrů dřeva.

Mezi nedostatky nasekaných kulatiny poznámka:

 • vyšší náklady na práci na přípravě materiálu;
 • rozdíl průměru na protilehlých koncích srubu;
 • Kvalita práce závisí na zkušenostech odborníků, kteří vykonávají jim při provádění instalace nekvalitní, výrazně ovlivnil vzhled budovy.

Vany nasekaných kulatiny - charakteristika

Vany nasekaných kulatiny zůstat populární více než tucet nebo i stovky let. To je vzhledem k dostupnosti materiálů použitých při jejich výstavbě a snadné zpracování.

Využití dřeva ve stavebnictví, má následující výhody:

 • zejména schopnost dřevěných stěn „dýchat“ - díky této lázni se snadno dýchat, a v místnosti je čerstvý vzduch a zdravé životní prostředí;
 • nízká úroveň tepelné vodivosti poskytuje vynikající retenci tepla v lázni, a to i v zimním období, což je pro výrobu léčbu lázeň velmi důležité;
 • Výroba stěnách vany ze dřeva umožňuje, aby se zabránilo přehřátí v létě, protože strom kontroluje úroveň teploty v místnosti;
 • Náklady - další výhoda as dřevěnou vanou nevyžaduje výstavbu nákladného založení, a strom je mnohem levnější než cihla nebo beton.

Standardní vzhled lázeň konstruovány z nasekaných kulatiny má jedno patro. Ačkoli varianta konstrukce lůžko nebo mansardovou lázni. Minimální počet pokojů v lázni - tři: místnost pro čištění, čerstvé místnost a salonek.

Ve stavebních koupele s použitím různých druhů stromů, ale spodní část lázni, která je v kontaktu s podkladem, obvykle vyrobené z modřínu, protože tento materiál má nejvyšší kvality charakteristiky. Kromě rozšířené používání jehličnatých stromů, borovice, smrk, který naplní místnost zvláštní chuť, zdraví vylepšující a čištění lidské tělo.

U pece je lepší dát přednost bříza. Při výstavbě lázní, hlavní věc - zvolit správný druh dřeva. Vzhledem k tomu, že je kvalita materiálu závisí na konečném výsledku.

Důležitým bodem je výstavba nosných konstrukcí budovy. Objevují se ve formě dřevěné stěny ve spodní části, které jsou v podélném směru stohování protokoly nebo korun.

Nasekané koupel z protokolů Foto:

Koruna je obdélníková struktura, která se skládá z desek položených v kolmém směru.

Konečná etapa prací - řezání vanu, nejprve produkoval práci pokácet strom v lese nebo na poli. Příští rám je přepravován na staveništích a utěsnit. Po uplynutí jednoho roku po instalaci a kompletní sušení se provádí v exteriéru i interiéru dokončení rámce.

Výstavba lázně z protokolů: krok za krokem průvodce

lázeň konstrukce postup s použitím sekaných kulatiny se skládá z několika fází, a to:

1. Vypracování lázní Projekty nasekané protokoly.

2. budovat a rám materiály použité ve stavebním procesu.

3. Příprava a konstrukce základu.

4. Konstrukce stěny vany.

5. Konstrukce střešního zařízení.

6. Instalace kamen.

7. Provádět vnitřní dokončovací práce.

8. Instalace komínu.

9. Práce na izolaci podlah a stropů.

10. Montáž polic v místnosti.

První etapa zahrnuje práci na konstrukci vany. Rozvojové projekty realizované ve vztahu ke všem požadavkům vlastníků. Varianta nezávislého vývoje projektu, nákup hotového projektu nebo vývoje jednotlivých expertů projektu, který vezme v úvahu všechny jednotlivé klimatické a geologické charakteristiky území a učiní nejlepší volba lázně projektu.

Lázeň se začínají stavět definici jeho velikosti, pokud vezmeme v úvahu standardní velikosti srubu, který se skládá ze tří pokojů, jeho rozloha je asi 60 metrů čtverečních.

Dalším důležitým faktorem je výška místnosti, ve které budou umístěny police, a aby bylo pohodlné pro umístění určitého počtu osob.

Všimněte si, že příliš velké velikosti lázně přispěje ke zlepšení tepelné ztráty a ohřívací lázeň bude muset strávit hodně paliva. Proto byste měli zvolit minimální rozměry místnosti, které by mělo být snadné najít lidi ve vaně.

Standardní pokoj se skládá z predbannoy místnosti, ve které přestrojení, a pára, která se promyje a sterilizoval. Varianta zařízení prostor pro rekreaci.

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px důležité ;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikální .yap-titul-block__text {
font-size: 17px důležité ;!
}

Efektivnější využití prostoru dveří parní lázně by měla jít na pódium.

Ke zlepšení pevnosti konstrukce, je nutné vyzvednout a řádně uspořádat základ. Hloubka svých oblíbených je dána hloubkou půdy zmrazení, ke které se přidá alespoň 100 mm.

Je důležité vzít v úvahu přesnost rozložení teploty v lázni. Teplota vzduchu v parní lázni 51 až 57 stupňů, v místnosti pro praní - 35-40 stupňů, a v šatně, minimálně 22 stupňů.

Dalším důležitým faktorem je správné umístění a montáž regálů. Neměly by být v blízkosti kamen, protože je zde nebezpečí popálení horkou párou příliš.

Proto výhodné uspořádat polic blízkosti pevné stěny. Police by měly být umístěny ve dvou nebo třech vrstvách, v závislosti na výšce stropu.

Nejčastěji se používá ve vaně ohřívače pece, které jsou v rohové části místnosti. Toto uspořádání zajišťuje optimální ohřev areálu okamžitě. Uvnitř nádrže pece je nainstalován, při kterém se voda ohřívá. Princip fungování takového pece zahrnuje aplikaci zvláštního druhu horniny, které se ohřívá topné páry, a získaného v kontaktu s vodou. Jako palivo pro pece používají krbová kamna, že utopí po dlouhou dobu.

Konstrukce střechy - Další důležitou otázkou, jak na střechu musí mít minimální tepelnou vodivost. Pokud vaně - samostatné budově nejpopulárnější variantou je výstavba střechy sedlovou střechou. Regenerační koupele v podobě rozšíření, racionálního využití libového typy střech.

Úhel sklonu sedlovou střechou, je od 18 do 44 stupňů, a pent - od dvaceti až třiceti stupňů. Dřevěné koupel vyžaduje těžkou střechu, jak by mělo být velmi teplý, aby se zabránilo tepelným ztrátám. Velmi populární jsou norská hliněná střecha, jejíž povrch je půda a rostliny jako trávník.

Pro stavbu lázní bude potřebovat nejméně dva měsíce. Ale všimněte si, že sauna slouží vysoce kvalitní, by mělo být ne dříve než rok po jeho výstavbu zahájit svou činnost. Vzhledem k tomu, že je po výskytu tohoto období první etapa lázně smrštění. Konečný smrštění dojde po čtyřech až pěti let, v závislosti na druhu stromu.

Hlavní etapa výstavby lázně se otepluje podlahu a strop. Izolovat strop ve vaně řezaných klád, musíte porazit linek po celém stropě, pak stanovit strop ze dřeva, pak se instalace utěsňování, aby se zabránilo tepelným ztrátám.

Kromě toho je třeba dbát o správném uspořádání podlah a jezu. Při stavbě podlaze v prostoru pro praní a parní lázní, se starat o zajištění normální tok odpadní vody a kanalizace. Proto je podlaha by měla mít šikmý povrch pro jeho výrobu se používají výhradně vlagoottalkivayuschey materiály, jako beton, jíl.

Sklon bude směřovat do boxů, které je vybaveno s odlučovačem vody přes spojovací odváděči vodní potrubí a odpadní jámy.

Další je dřevěné podlahové krytiny. Pro produkt postupu vyžaduje nastavení zpoždění, který je namontován na předem určenou povrchovou gidroizolyarovannuyu nosné pilíře. Mezi deskami, nuceně zadržován v mezeře alespoň 0,5 cm, protože dřevo bobtná za mokra a za sucha - pokles objemu. Kromě toho by měl postarat se o odstranění desky s podélnými zkosen, takže jejich horní část se stává o něco větší dno.

Pokud pevnou podlahu ve výstavbě, na jeho uspořádání vyžaduje jámu přímo v místnosti. K pokrytí založila speciální mřížku. Vent zásobník se používá na čištění zařízení. Pro jeho uspořádání je nutné instalovat kovové trubky nebo azbestocement, která minimální průměr je 10 cm. Horní část je nainstalována kapotu nebo příček.

Výstavba technologické vany nasekaných kulatiny

Po vybudování lázně je zapotřebí k výrobě stohování mezhventsovogo utěsnění mezi protokoly. To znamená, že výskyt trhlin se eliminuje tepelné ztráty, ke kterým dochází.

Jako těsnění se používá mech nebo koudel, ale tato metoda je méně populární s ohledem na složitost a vysoké náklady na pracovní materiálu. Moderní stavební zahrnuje použití lnovatina tohoto jiného instalačního pohodlí, jako je tomu ve formě role.

Postup při vkládání spoje zvané těsnění, k jeho provedení vyžadují stejnou mezhventsovogo těsnění nebo lněný provaz - zlepšuje vzhled budovy.

S konopatki výrazně lepší tepelnou izolaci budovy. Ale s provedením tohoto procesu by měla být opakována po uplynutí smrštění budovy, tedy po pěti letech jeho provozu.

Důležitou otázkou je problém dokovacích protokolů jako sekaná materiály různého průměru a propojení vyžaduje speciální dovednosti.

Standardní velikost dřevo je 600 cm. V případě, že je stěna budovy delší než jsou spojeny dohromady v místě Pererub. To znamená, že přiléhající části stát neviditelným. Při absenci svislé stěnové části v pažbě opatřené Pererub skrývání klouby.

Při absenci konstrukce Pererub, spoje jsou vytvořeny v přesazených řadách, pro spolehlivější upevnění kulatiny.

Výroba dřeva lázní má další nepříjemné následky, jako je praskání kulatiny. Vzhledem k tomu, dřevo je živý organismus, uvnitř kterého je vlhkost, je předem určená pro zpracování po zaschnutí a ztrácí pevnost. Jako vlhkost začne odpařovat z centrální části dřeva, to je, že jsou vzhledem k největší zatížení, což vede k praskání. Chcete-li se vyhnout tomuto procesu, je dělat řezal kmen cíl, který pomůže přivést vlhkost bez vlivu na dřevo potřeby.

Kromě toho existuje nebezpečí sineniya nebo ztmavení dřeva. Tento postup je v důsledku poklesu v kvalitě dřeva proti vlhkosti, slunce, teplotních změn a dalších faktorech. Zvláště citlivé přihlásí do hub a plísní, které jsou ve vzduchu a dostat se přes něj na povrch. Optimální podmínky pro rozmnožování houby je teplota vzduchu 22 a vlhkost nad 90%, takže lázeň se doporučuje vybavit dobré větrání, které zabrání tento proces.

Kromě toho je nutné provádět pravidelnou zpracování dřeva s použitím antiseptických činidel a povrchové úpravy, v případě, že modrá se již objevily na povrchu, že by měla být dobře brousit a použít bělicí účinek léku.

Před instalací desky by měla být znepokojeni jejich léčba s léky, které budou chránit dřevo před sluncem, vlhkostí a dalšími vnějšími vlivy. Neměli byste ušetřit peníze na nákup těchto materiálů, jako jsou schopni prodloužit životnost dřevěných lázní několikrát.

Sauna z videa protokolu:


Like this post? Please share to your friends: