Nastavení obrazovky pod vanou

Chcete-li zavřít nevzhledný vzhled vany pomocí speciálních obrazovek. Existuje několik typů obrazovek pro koupelny, které se liší v závislosti na vzhled a designových prvků. O metodách pro montáž na obrazovku pod vanou a jak dělat obrazovku pod vanou, zvážit další.

Obsah:

 1. Výhody a varianty obrazovky pod vanou
 2. Jak vyrobit vanové zástěny vlastníma rukama
 3. Jak nastavit obrazovku v lázni: technologie práce

Výhody a varianty obrazovky pod vanou

Konstrukční část, která je instalována v koupelně, který je schopen uzavřít svůj vzhled po stranách a až k okrajům se nazývá ochranná stěna. To znamená, že instalace tohoto prvku umožňuje zlepšenou reprezentativní vzhled koupelny, jak často, v koupelně je komunikace, která uzavírá celou obrazovku.

Pro výrobu stínění použitím různých materiálů jako plasty s různými přísadami, hliník nebo dokonce sklo. Kromě toho bude obrazovka zasouvací, posuvné, standard, atd.

V souvislosti s vlastností konstrukce, pod Vanová zástěna je dvojího druhu:

 • nehybně;
 • s možností pohybu v určité oblasti provozu.

První provedení se vyznačuje nízkými náklady, protože má omezený rozsah působení. Po instalaci obrazovky uzavře přístup do suterénu prostor.

Obrazovky mobilního typu jsou rozděleny do několika typů. V současné době dveří s jehož pomocí nemůže získat přístup k prostoru pod sociálním zařízením a některé mají vlastníci těchto obrazovek, dokonce vybavit ji police pro uložení drobných věcí, platí zejména v malých koupelnách mobilní obrazovky.

Obrazovky z pevného typu je méně časté, a to navzdory jejich levnou cenu. To je dáno především skutečností, že přístup do prostoru pod vanou je vždy potřeba. Vzhledem k tomu, že jsou základní komunikační spojovací lázeň splaškové a studené a horké vody. Pokud je nutné opravit nebo kontrola celého systému by měl provést úplnou demontáž obrazovky.

lázeň obrazovky za posuvný díl se skládá ze dvou částí, které jsou umístěny v rámu, obvykle vyrobeny z hliníku. Navíc, tato obrazovka zde nohy, na kterém je namontován a který je nastavitelná v závislosti na výšce a větší koupelny. S pohybem hliníkového profilu je vytvořen na povrchu panelů. Tak nevzniká problém s přístupem do komunikačního systému.

Kromě toho je instalace tohoto typu obrazovky umožňuje skrýt za panely se rozumí všechny druhy plavání nebo kosmetiky. Nastavením posuvné obrazovky pod vanou je možné zajistit atraktivní vzhled nějaké lázně. Také tyto obrazovky se vyskytují v různých barev, odstínů, textur a vzorů. Může být uložen na plastové tisknout jakýkoli se vám líbil snímek. Plastové obrazovky jsou schopny napodobit dřevo, kámen, sklo, kov a jakoukoli jinou fakturu.

Nejběžnější pro výrobu obrazovky působí s laminovaným plastového obalu. Liší se především vynikající výkon, odolnost proti vlhkosti a mechanickému poškození. Ve vztahu k délce standardní velikosti obrazovky pro nádrže 150 nebo 170 cm. Ve vztahu k výšce v velikostí obrazovky pod lázně jsou od 50 do 56 cm. Kromě toho, pro nastavení výšky obrazovky pod vanou, je upravena tak, aby speciální nohou.

V závislosti na návrhu obrazovek, které se dělí na:

 • Standardní možnost obrazovky - Plastové panely jsou uloženy v hliníkovém rámu, jejich velikost odpovídá dobře definované standardy popsané výše;
 • obecný obrazovka typu - je rovněž plastový panel namontován v rámu na bázi hliníku, ovšem tyto obrazovky mají schopnost přizpůsobit s ohledem na jejich délku, tak, a to i v přítomnosti kanalizačního potrubí, s instalací obrazovky neexistují žádné potíže;
 • obrazovek, na nichž žádný konec rámu - méně obvyklá varianta, nicméně vzhled obrazovky více reprezentativní, protože jeho nedostatku integrity a rámem;
 • Konec displej - je možné uzavřít pouze konec lázně.

Vanové zástěny foto:

Možné možnost nákupu nebo nezávislou produkční obrazovky, pokud máte určité dovednosti pro práci s plastem.

Ve vztahu k materiálu, z něhož vyrobené obrazovku pod lázní, které se dělí na:

 • plastové obrazovka v lázni;
 • metal displej;
 • Obrazovka na bázi hliníku;
 • sklo modelu;
 • Obrazovka v koupelně dlažba;
 • Obrazovky vyrobené z MDF.

Kromě toho je varianta kombinace dvou nebo více z výše uvedených provedení materiálů na jedné obrazovce. Takže, do koupelny, podepsaná ve stylu hi-tech, měli byste si vybrat obrazovku, která kombinuje kov a sklo.

Hlavním požadavkem na obrazovku výběru pro koupelny - vysoký stupeň stability vůči vlhkosti. Vzhledem k tomu, vany je místo s vysokou úrovní vlhkosti a stálé přítomnosti vody.

Objevovat výhody a nevýhody každé z obrazovek více:

1. obrazovek na bázi hliníku.

Tato volba obrazovek je zvláště populární mezi jeho výhody značce:

 • příznivá cena v poměru k velikosti obrazovky, vyrobený ze skla, plastu, hliníkových obrazovky zaujímají vysoké postavení na cenovým indexem;
 • vysoké pevnostní charakteristiky, protože hliník nepodléhá korozi, má dobré charakteristiky výkonu;
 • zmírnit tíhu obrazovky umožňuje zjednodušit proces instalace;
 • paleta barev, které jsou vybrány v souladu s vzhled místnosti.

Existuje několik variant z hliníku obrazovek, které jsou vyrobeny v souladu s různými parametry areálu. Hliníkové roh vanové zástěny, zaručuje její ochranu před několika stran. Obrazovky jsou vyrobeny z hliníkového rámu, ve které obě desky na bázi plastu nebo skla.

Tyto modely obrazovky vám umožní vybrat libovolnou barvu blind. Je zde možnost zařízení, ne jen dva, ale několik rolety. Varianta individuální výrobě obrazovky ve vztahu k parametrům vaší koupelny.

2. Vanové zástěny na bázi plastů.

Mezi pozitivní vlastností obrazovek plastů na bázi emitují:

 • odolnost proti vlhkosti;
 • praktičnost a snadná údržba;
 • pevnost a snadná instalace;
 • různé barvy, vzory, textury, atd, plastové obrazovky mají nejširší rozsah barev;
 • doba provozu ve stejnou dobu, plastová obrazovka téměř nemění svůj vzhled v průběhu 15-25 let;
 • různých tvarů, vzorů, barev, velikostí,
 • rozumná cena - plastový model uvedený je nejnižší náklady, ve srovnání se skleněnými nebo hliníkovými variant.

Nicméně, pokud budete porovnávat ceny plastových obrazovek a modelů z MDF, první poražené. Vzhledem k tomu, displej na základě MDF je levnější. PVC profil se používá pro výrobu kostry obrazovky a pro konstrukci panelů - použitý plast s buněčnou strukturou, který se používá k dekoraci filmu samokleyascheyasya schopné napodobovat i dlaždice.

3. Na obrazovce se pod vanou v podobě zrcadla.

Toto provedení displeje, kromě toho, že je poměrně drahé, a také různé montážní složitost. Kromě toho Obrazovka je vyrobena ze zrcadla, které potřebují stálou péči o ně pomocí speciálních čisticích prostředků. Nicméně, kupující těchto modelů obrazovkách jsou k dispozici. Vzhledem k tomu, s jejich pomocí je možné opticky rozšířit prostor místnosti a naplňte ji světlem.

4. Screen koupel z MDF.

Mezi výhody tohoto typu obrazovky, poznámka:

 • nejnižšími náklady;
 • byly použity na povrch desky laminovaná fólie, se liší v různých barev, odstínů a různých textur imitace;
 • poskytovat péči pro obrazovku, stačí setřít vlhkým hadrem;
 • možnost nákupu monolitická nebo kluznou strukturu;
 • možnost vybudování obrazovku s rukama nad hlavou.

Nicméně, takové obrazovky se vyznačují některými nevýhodami:

 • krátká životnost, což je méně než tři roky, aby se obrazovka z MDF vyžaduje pravidelnou výměnu;
 • možnost deformace tak, MDF nestabilní vůči vlhkosti a v přímém kontaktu s filmovým delaminaci dojde a deformaci desek;
 • neschopnost přizpůsobit obrazovku, vzhledem k tomu, že jsou vyrobeny přesně podle standardu.

Jak vyrobit vanové zástěny vlastníma rukama

Postup při vlastním výrobním obrazovky pod vanou je následující:

1. K výrobě jádrové části obrazovky, je třeba připravit stropního profilu. Pro upevnění je použit tyčinky ze dřeva. Vezměte prosím na vědomí, že jsou instalace ve svislé poloze lázně.

2. Je-li tyč pevně přitlačí k povrchu Podlahu tvoří upevnění profilu pomocí šroubů.

3. Práce na výrobu rámu je nyní hotova. Nyní musíme posílit na obrazovce zařízení. První spojovací plastových lišt uvnitř profilu.

4. Potom se panel přímo, který bude vykonávat funkci obrazovky. Jako materiál pro jeho výrobu je oprávněn využít plastů, sádry, skla, zrcadla, obložení atd.

5. V závislosti na velikosti obrazovky se musí řezat panely z výše uvedených materiálů a produkovat jejich instalaci.

Jak nastavit obrazovku v lázni: technologie práce

Chcete-li zjistit hlavní fáze instalace obrazovky pod vanou:

 • Úroveň označit pomocí instalačního umístění upevňovacích prvků pro upevnění na obrazovku;
 • rozhodnout o měření;
 • pomocí kovového profilu, stavět část kostry;
 • zamknout ji ve vztahu k dříve provedené rozložení;
 • zvolení požadovaného materiálu, v závislosti na velikosti obrazovky, odříznout dva, tři nebo čtyři panely;
 • nainstalovat, zkontrolujte rovinnost pomocí vodováhy.

Všimněte si, že instalace obrazovky pod lázní - velmi závažného procesu, a to zejména v případě, že vana je vyrobena z litiny. V žádném případě se nepokoušejte vrtat do něj pro upevnění upevňovacích prvků. Varianta vrtání akrylátové vany, ale ne železo.

Ve vztahu ke složitosti návrhu obrazovky se určuje na základě úrovně a času pro montážní práce. V případě, že návrh má posuvnou formu, pro jeho otevření, je nutné použít speciální úchyty s přísavkami.

Namontovat křídlové dveře, měli byste tak učinit:

 • První provedení předpokládá, že nezávislé výrobu dveří s vložkami nebo plastovým profilem, a jeho upevnění pomocí speciálních závěsů;
 • pokud máte v plánu dále čekají na obrazovce dlaždic, vzdálenost mezi koupelnou a podlahou by měla být taková, že jedna nebo dvě dlaždice jsou umístěny v ní zcela bez odřezků.

Chcete-li zobrazit získané dodatečnou pevnost a tuhost, je doporučeno používat montážní pěna foukání prostoru mezi ním a stěnou. Dodatečné vertikální stojany přispět ke zlepšení pevnosti konstrukce. Pro jejich výrobu, používat stejný profil, který byl vybaven kleci.

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px důležité ;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikální .yap-titul-block__text {
font-size: 17px důležité ;!
}

Pokyny k instalaci obrazovky do koupelny:

1. Poté, co na obrazovce nákupu, měli byste se stopy na povrchu podlahy, stěny a samotné koupelny. Značení musí zobrazovat obrazovky upevňovací místa na povrchu.

2. Po provedení měření je třeba provádět práce na stavbě rámové části. Používá dřevo nebo kov. Je výhodné použít druhou možnost, protože je zde nebezpečí deformace dřeva za stálého působení vlhkosti.

3. Jakmile rámových konstrukcí by měla instalace panelů, ke kterým se z nich by měla být poskytnuta zvláštní opatření ve formě úkrytů nebo spojovacích prvků.

4. prováděním dalších činností v každém případě individuálně, v závislosti na typu a velikosti obrazovky rysů lázně.

5. Po upevnění desek na povrchu, na obrazovce se kontroluje funkčnost, instalované plastové police, pokud je přítomen.

Obrazovka Video při koupeli:


Like this post? Please share to your friends: