Výměna skla v dřevěných oken

Okna skelné - to je nejzranitelnější prvek okna. Moderní dřevěná eurookna jsou vybaveny složitých struktur, které nelze opravit vlastníma rukama. Jediná cesta ven je objednat a instalovat nová plastová okna. Také v případě potřeby zlepšit teplosohrannye a izolační vlastnosti, jsou nahrazeny. Podívejme se na vlastnosti skla a jak správně nainstalovat je v dřevěném rámu s rukama.

obsah:

 1. Volba double-prosklené okno
 2. skleněné druh pro izolačního skla
 3. Jaký je rozdíl mezi plastické a dřevěných rámech
 4. V některých případech je náhrada skla v dřevěných oken
 5. Oprava dřevěných oken s dvojitým zasklením
 6. Výměna skla s rukama
 7. Bezpečnost při výměně skla
 8. Výměna zasklení servisní středisko
 9. Náklady na dřevěných oken s dvojitým zasklením

Volba double-prosklené okno

Zasklení je výrobek, který sestává ze dvou, tří nebo více skelných tkanin, které jsou vzájemně propojeny podél obvodu kovového pláště. Hermetický prostor mezi tabulemi je vyplněn suchým vzduchem. Mezi nejoblíbenější druhy skla jsou jednokomorový a dvoukomorový.

Tloušťka dvojité skleněné tabule je přibližně 24 mm. Mají nízký součinitel odporu přestupu tepla. Dokonce i na - 8 ° C, v jejich kondenzátu je tvořen. Proto jednokomorový okna jsou doporučovány pro použití v relativně teplých oblastech. izolační vrstva také ponechává hodně být požadovaný. Jejich jedinou výhodou ve srovnání s triple dvojskla - relativně nízkou cenu. Hlavní aplikací jednokomorovými dvojitými okny - správních úřadů, balkonů, lodžií.

Považovány za více populární triple-okenní skla. Má vynikající tepelnou úsporu a zvukově izolační vlastnosti. Zpravidla dvojsklo používá speciální nízkým E povlak, který odráží infračervené záření, vrací teplo do místnosti. Dvojsklo - ideální pro prostor.

V severních městech naší země, kde platí velmi vysoké vlhkosti, se doporučuje používat tříkompartmentovému okna.

skleněné druh pro izolačního skla

Pro zvýšení pevnosti skleněných jednotek v jejich výrobě někdy používají tvrzeného skla. Takové sklo ve výrobním procesu se podrobí vysokotermicheskoy zpracování, čímž se mechanicky pevné a tepelně stabilní. V vzhledu, tvrzené sklo se liší od obvyklé, nicméně, poškození vnějšího krytu je to rychlé zkáze, takže nemůže být řez. Vzhledem k tomu, že z tvrzeného skla fragmenty nejsou ostré, nebezpečné hrany, může být instalovány tam, kde je potřeba zvýšení bezpečnosti.

Triplex nebo vrstveného skla se skládá z několika vrstev, mezi nimiž je vrstva polymerního filmu a tenká vrstva speciální pryskyřice. Hlavní výhodou vrstveného skla je jeho bezpečnost. Z odraz není sklo rozbije na malé kousky, které se většinou neuskuteční filmem a vrstvou pryskyřice. Další výhodou Triplex je považován za jeho vynikající zvukové izolační schopnost.

Další typ skla, které se používá při výrobě izolačních skel - úspora energie. Na normální sklo je speciální povlak jemný vrstva, přes kterou je tepelné stínění stupeň zvýšené několikanásobně. V závislosti na povlaku se použije, výrobků ze skla se dělí na tvrdou a měkkou vrstvou.

Sklo s měkkým potahem mají vysoký stupeň tepelné ochrany, ale současně mají nízkou odolnost proti vlhkosti. Také při montáži další zařízení měkký povlak musí být odstraněny.

Ačkoliv sklo zpevněné stupeň tepelné ochrany je o něco nižší, oni jsou více běžně používané při výrobě moderních oken. Jejich hlavní výhodou je vysoká odolnost proti vlhkosti a vynikající zvuková izolace.

V moderním průmyslu, při výrobě skla používaného jako protislunečních skel. Na jednom povrchu vrstvu oxidu kovu, skla povlakem, který má reflexní vlastnosti. Protisluneční sklo, nebo jak se nazývá, reflexní, chrání prostor před ultrafialovým zářením a poskytuje efekt zrcadlového povrchu skla.

Jaký je rozdíl mezi plastické a dřevěných rámech

Jakmile oken, doslova naplněn stavebním trhu. Jejich výrobci se zaměřili na jejich výhody přes dřevěné předchůdci. Na prvním místě říkali, že pro plastových rámů oken a téměř nepotřebují péči. Nepotřebují malovat, a to bude trvat mnohem déle. Určitý stupeň hluku a tepelnou izolaci je mnohem vyšší.

V poslední době však spotřebitelé věnovat velkou pozornost ekologických materiálů. Plast je výsledkem chemického průmyslu, stejně jako většina lidí věří, že všechny chemické látky škodlivé pro zdraví.

Výrobci stejné dřevěná okna s dvojitými skly v poslední době podařilo inovovat své výrobky, takže je téměř žádné nijak horší než jejich protějšky plastu. Moderní dřevěná okna s dvojitými skly jsou používány, což z nich dělá vypadají velmi reprezentativně. Ano, a jejich životnost není menší než u plastových oken.

V dřevěném rámu má významnou výhodu. Je to „dýchá“ a plastový téměř nedýchatelný, takže místnost s plastovými okny, budete muset neustále větrat. Vzhledem k tomu, dřevo je hygroskopický se může zdát, plísní a hub. Aby se tomu zabránilo, dřevěné rámy jsou ošetřeny speciálním ochranným roztokem.

Poměrně šetrné k životnímu prostředí, plastová okna skutečně za určitých podmínek, mohou vydávat toxické látky, ale ve velmi malém množství. Co se týče dřevěných oken, strom sám, samozřejmě, šetrné k životnímu prostředí materiál.

Ale nezapomeňte, o škodlivých barvy a laky, které se používají při jejich léčbě. Proto jediný významný rozdíl mezi plastových a dřevěných oken a rámů je jejich cena. A pokud se před několika lety, plastová okna náklady několikanásobně dražší než dřevo, ale nyní je cena moderních vysoce kvalitní dřevěná okna s dvojitými skly, jsou mnohem vyšší.

V některých případech je náhrada skla v dřevěných oken

Samozřejmě, že hlavním důvodem pro výměnu skla, je mechanicky poškozen, tj. to je rozděleno, nebo prasklé sklo. Ale mohou existovat i jiné důvody k výměně.

Pokud máte problém s konstantním vlhkosti na skle nebo v zimě okna mrazem pokryté vrstvou ledu k ochlazování místnosti, tj zlomený izolace nebo okna neplní svou funkci zvukové izolace, to je také důvod pro výměnu skla v dřevěné krabici.

Proto se začínají nahrazovat, aby se zjistilo, co je hlavním cílem, který sleduje.

Jak již bylo zmíněno, dvojitá okna se liší v tloušťce, jsou jednokomorový, dvoukomorový, atd. Je-li cílem je teplé místnosti, je třeba zvolit sklo s velkým počtem kamer a energeticky úsporné sklo (I-sklo). Pro co nejlepší zvukové izolace prostoru by měla být zvolena s skleněných obalů, které mají různou tloušťku. Pokud se jedná o dvojité skleněné tabule o tloušťce 5, 4 a 6 mm, může se zabránit vyskytující rezonance, a hluk zvenčí může proniknout do místnosti.

Oprava dřevěných oken s dvojitým zasklením

Okna skelné - to je nejdůležitější a zároveň nejkřehčí část okna. Ten může zlomit, nebo jen škrábnutí. Dále, zasklívání někdy přestane vykonávat funkci, z jakéhokoli důvodu. Chcete-li odstranit všechny tyto problémy budou muset nahradit poškozený zasklení.

Mnozí věří, že tato práce pod silou každého, by správné nástroje. Nicméně, moderní dřevěná okna mají poměrně složitou strukturu. A ve snaze vyrovnat se s výměnou skel, je třeba dobře připravit. Musíte studovat strukturu okna a koupit všechny potřebné nástroje.

Navíc k zasklení, a zahrnoval potřebné úpravě silikonové pistole difleks, nože pro odstraňování silikonu, rovnání desek, paličky. Samozřejmě, musíte mít kvalifikaci pro práci s těmito nástroji.

Než začnete, je nutné objednat nový zasklení. Je lepší koupit ve firmě, která se zabývá jejich výrobou. Velkou pozornost je třeba věnovat způsobu měření délky, šířky a tloušťky zasklení. Je-li nový balíček musí být objednány na stejnou tloušťku jako ten starý, můžete uložit své peníze. Skutečnost, že pro instalaci skla v určitých zasklívací lišty klip použit pro každou tloušťku a je-li tloušťka nezmění, oni nepotřebují měnit. Všechny velikosti jsou nejlépe odstranit staré balíčku. Při otevření okna má složitý tvar (oblouk, kosočtverec, trojúhelník, oválný a podobně) se provádí po odstranění velikosti šablony. Zbývá projít stopky, společnost pro výrobu dvojitými okny, a čekat na objednávku připravený. Si můžete vyzvednout svůj objednávka sami, nebo platit za dodávky do domácností. Nezapomeňte zkontrolovat kvalitu nové double-prosklené okno, mělo by to neměl být žádný - a to buď ve formě vzduchových bublin vady, škrábance, atd.

Výměna skla s rukama

Oprava dřevěných oken s dvojitým zasklením a velmi časově náročný proces, který vyžaduje určité dovednosti. Pokud se rozhodnete pro tuto práci sami, nebude bránit několik tipů.

Prvním krokem v nahrazení skla demontáž dřevěných zasklívací lišty. Používá se pro tuto práci by měly být speciální plastový nůž.

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px důležité ;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikální .yap-titul-block__text {
font-size: 17px důležité ;!
}

Je lepší začít s jedním z dlouhých zasklívací lišty. Čepel nebo špachtle jemně vloží mezi rámem a zasklívací lištou, pohybující hloubku ostří, je třeba zajistit, aby kulička začala oddělovat od rámu. Hákování to ve středu, opatrně jej po skle. Totéž se děje s ostatními, takže poslední horní patku.

Vzhledem k tomu, zasklení je přilepen k dřevěnému rámu tmelu je řezat speciálním nožem. Po tom, odstranit starý zasklení. Je třeba pokusit se vzpomenout na pozici podložek pod glazurou, takže při reinstalaci žádné problémy. V dalším kroku - důkladné čištění všech drážek starého tmelu. Nutně je třeba prozkoumat všechny povrch rámu za vady. Pokud je přítomen, pracuje se na jejich řešení. Všechny nesrovnalosti jsou odstraněny brusný papír, praskliny a škrábance shpaklyuyut, základním nátěrem a pak pokryty novým nátěrem. Poté, co všechny opravy na vodorovné ploše rámu polštářky jsou instalovány.

Je důležité udělat správnou věc, že ​​nejsou ucpané kanalizace a nepřekáží odstranění vlhkosti. Všimněte si, že množina není stejná pro různé typy oken (houpačka, neslyšící, skládací), obložení, as Jedna z funkcí těsnění je správné rozložení zátěže na smyčce.

Když nainstalujete dvojitým zasklením okno do vzdáleného okenní desky mohou být dodávány pouze z dolní části. V případě, že okno má otvírací křídlo, desky jsou instalovány ve dvou rozích odrazil do 10 cm v dolní straně závěsu, a horní - spodní diagonálně smyčky.

Dále provádí výměnu skla, a nastavit všechny zasklívací lišty na svá místa. Za prvé, je horní patka je pevný, pak na dno, a pak stranu. Po tom, všechny uzavřeny průhledné těsnících spojů.

Existují situace, kdy je náhradní skla je velmi složitá. Například, v případě, že konstrukce okna zahrnuje připájeny na těsnění. V takových případech, to je lepší, aby se na práci sami, a věřit jí do rukou profesionálů.

Bezpečnost při výměně skla

Při výměně poškozené zasklívací potřeba dodržovat určitá pravidla, aby nedocházelo ke zranění. Veškeré práce související se sklem, je potenciálně nebezpečná, protože hrany mohou být velmi ostré. Aby se zabránilo snížení, práce by měly nosit ochranné rukavice. Nejlepší variantou by bylo rukavice latexové nátěry.

Na rozbité nebo prasklé sklo nevypadne, musí být bezpečné s páskou nebo jinou lepicí páskou.

Výměna zasklení servisní středisko

Dovolují-li to finanční prostředky, samozřejmě, že je lepší svěřit výměnu skla specialisty. Zvlášť, když je potřeba vyměnit celý není pod sklem, ale jen jeho část, tj. rozbité sklo. Typicky, takové, aby okno opravy, kdy balení obsahuje celé složky, které nemají žádné analogy, například sklo nebo malované vitráže, nebo jiné jedinečné sklo.

Mnohé firmy nabízejí provést výměnu skel na místě. Mohlo by se zdát, že se nic špatného, ​​prosklené demontována, nahrazena novou skla a pokrytý tmelem. Je však třeba se zapomínat, že v lesklé sklo mezi deskami naplněných práškový oxid křemičitý (sušícího vzduchu). Během doby, kdy je sklo bez tlaku, doba silikagel shromažďovat vlhkost ze vzduchu. A nějaký čas po výměně skla, bude fungovat jako vlhkost uvnitř boxu. Nebo silikagelu bude proudit ven z okna ve formě žluté pryskyřice. Pokud potřebujete vyměnit pouze sklo, ne úplně ze skla, je nutné vybrat firmu, která nabídne vést zasklení opravu ve výrobním závodě. Akce specialisté v tomto případě by měl být následující:

 • demontáž okny s rozbitým sklem;
 • uzavřít otvor vytvořený několika vrstvami filmu konstrukce pro snížení tepelných ztrát;
 • továrně prosklené rozebírat, nahradit poškozené sklo;
 • vést zasklení zrekonstruován a nastavte ji na svém místě.

Náklady na služby servisních středisek pro výměnu zasklení závisí na různých faktorech, mezi nimiž je profil materiálu, ve kterém je nainstalován balíček. Také hrají důležitou roli umístění objektu, počet komor, tloušťka skla. Například nahradit jednokomorový sklo v plastové krabičce bude stát asi 4500 rublů na metr čtvereční. Zatímco cena je dvakrát vyšší než v dřevěném profilu.

Čas potřebný pro výměnu nebo opravu skla je v průměru tři dny. Pokud byl vydán naléhavý rozkaz, výměna se provádí v průběhu dne, ale bude muset zaplatit jeden a půl krát více.

Při výběru firmy nahradit dvojitými okny, že není nutné dodržet zásadu „levnější, tím lépe.“ Je třeba připomenout, že nahrazení skla - složitý proces, takže se můžete spolehnout pouze zkušené profesionály. Není nutné, aby ušetřit na služeb společnosti, vyberte jedinou osvědčenou firmu.

Náklady na dřevěných oken s dvojitým zasklením

Cena dřevěných oken s dvojitými okny je tvořena z několika složek. Toto dřevo druhu, množství skla v okně, funkčnost ventilů a náklady na hardware.

Nejdražší box z dubového dřeva. Jedná se o luxusní silný a odolný materiál. Oak okna snadno odolávat významné změny teplot a všechny negativní vlivy na životní prostředí. Za ta léta, nejenže nemají horší, a jsou ještě odolnější. Dub druh ideální pro oblasti s drsným podnebím. Dřevěná okna s dvojitými skly z tohoto materiálu mají velmi pozitivní zpětnou vazbu.

Níže jsou uvedeny sestupně na ceně okna modřín - estetické, odolné proti vlhkosti a požární odolností. Oni jsou snadno odlišit od světlého odstínu červené vlasy.

Nedávná v ceně, ale ne v kvalitě borovice pole. To je nejčastější a dobře známý v naší zemi, materiál pro dřevěná okna. To má za rozumnou cenu, ale zároveň přináší dobré vlastnosti pro změny teploty. Borovice dřevěná okna s dvojitými skly patří do třídy ekonomiky.

Jak bylo uvedeno výše, je cena stále závisí na funkci okna, a zejména okno slepý nebo s otočným ven dveřmi.

Dřevěná okna se sklem foto


Like this post? Please share to your friends: