Nábytek z umělého ratanu vlastních rukou

Nábytek umělý ratan má mnoho výhod, mezi nimiž je třeba zmínit snadnost jeho hmotnosti, eleganci a praktičnost. Kromě toho existuje mnoho variant nábytku v různých konstrukčních forem. O tom, jak jejich vlastní nábytek z umělého ratanu zvážit další.

Obsah:

 1. Klady a zápory zahradní nábytek z ratanu
 2. Nábytek z umělého ratanu a fotografických funkcí
 3. Technologie výroby zahradního nábytku z umělého ratanu
 4. Proutěný nábytek z umělého ratanu - charakteristika
 5. Nábytek z umělého ratanu vlastních rukou

Klady a zápory zahradní nábytek z ratanu

Ratan materiály jsou široce používány v nábytkářském průmyslu. Nicméně, přírodní ratan roste v tropických zemích a její transport výrazně zvyšuje náklady hotových výrobků.

Je to proto, že tento byl vynalezen umělý ratan, který je nejen levnější než přírodní, ale také trvanlivý a odolný vůči atmosférickým vlivům.

Nábytek z ratanu zahrady je velmi populární nejen na veřejných místech, jako jsou kavárny, bary, restaurace, ale také v domácí použití. Ratanové křeslo vypadá skvěle v zahradě venku, a krb v domě. Mezi hlavní přednosti tohoto nábytku je třeba poznamenat, že:

 • Nízká hmotnost - čímž ratanu se snadno přepravovat a odstěhoval se z místa na místo;
 • umělý ratanový nábytek je odolný vůči změnám teploty, vlhkosti, slunečního záření a jinými vlivy na životní prostředí;
 • K dispozici je bohatá paleta barev a odstínů tohoto materiálu, takže tento nábytek se vejde do téměř jakýkoliv typ interiéru i exteriéru;
 • umělý ratan snadno se čistí, nehromadí nečistoty a prach, to poměrně snadno omyvatelný;
 • Také se liší nesmazatelnou texturu, která dělá nábytek elegance a atraktivní vzhled;
 • nábytkový design může být zcela odlišná, to vše závisí na individuálních vlastnostech místě instalace nábytku;
 • Nejdůležitější věc - tento nábytek je šetrný k životnímu prostředí a neuvolňuje toxické látky do atmosféry, může využívat děti i dospělé.

Nábytek z umělého ratanu nevyžaduje další údržbu, čistit je potřeba pouze vlhký hadřík.

Porovnáme-li nábytek z umělého ratanu a běžné, první volbou je odolnější, je odolný vůči všem povětrnostním vlivům. Obvyklý ratan nestabilní vůči vlhkosti a rychle se opotřebovávají. V umělého ratanu měkká a jemná, že se nebojí vlhkosti a slunečního záření, není deformovaný a nepraská.

Nábytek z umělého ratanu a fotografických funkcí

Umělý ratan ze syntetických vláken, které mohou být předmětem zvláštního zacházení. Existuje několik verzí z umělého ratanu:

 • ve tvaru srpku měsíce;
 • rákos tyč;
 • tesmovy provedení;
 • band.

Výsledkem opletení nábytek umělý ratan, závisí na typu použitého materiálu v procesu. Kromě toho, ratan liší šířka, tloušťka, délka nebo barvy. Také, umělý ratan má jinou strukturu: hladké, žebrované.

S použitím umělého materiálu při výrobě nábytku, je možné výrazně snížit fyzickou námahu na přípravu materiálu pro použití. Nabízíme srovnání výrobní technologie nábytku z přírodních i umělých materiálů.

Chcete-li vytvořit vlastní nábytek z přírodního ratanu, je nutné provést takové postupy:

1. Rattan purifikován z kůry, a materiál se rozdělí v poměru k její tloušťce.

2. Aby bylo zajištěno, že suroviny získané dodatečnou flexibilitu, že se smísí s horkou párou.

3. Chcete-li narovnat stonků pomocí speciálního nástroje.

4. Další ořezávání se mění a seřazeny podle délky.

Poté, cíl je rozdělen do prvky ve formě tyčí. Výrobní proces využívá nejen přírodní ratan, ale také předem sundat jeho kůru. Z tyče vyrobené vzory, tkaní a design pro rohy, ale kůry - materiálem pro výrobu rámcových oblastí nábytku. Kromě toho, pomocí kůry plést sedací soupravy, koberce, židle masivní.

Další opatření na výrobu nábytku z ratanu spojené s realizací těchto akcí:

 • struktura jádrové části kování - předem pasterizované stonky ohyb pod požadovaným úhlem a jsou upevněny na speciální zařízení, po uplynutí 24 hodin, položka je odstraněna a je vybavena otvory pro další podrobnosti;
 • Jednotlivé části se spojí v jeden celek, se používá pro tento tkaní s použitím dříve vyrobené tyče;
 • na materiál dlouho udrží svou barvu a strukturu, jakož i s cílem zajistit, že není Hází vlhkost, je pokryta pomocí barev a laků.

Vzhledem k tomu, ratanový nábytek je vyroben nikoli v továrně a ručně, každý kus je jiný a jedinečný jednotlivé parametry a vzory. Navíc, mezi výhody použití takového nábytku je třeba poznamenat, že:

 • full ekologické bezpečnosti;
 • vysoké pevnostní charakteristiky;
 • odolnost proti vlhkosti;
 • nedostatek spojů mezi připojených prvků;
 • snadnost výroby;
 • snadnost přesunu z místa na místo;
 • dlouhá životnost.

Nicméně, výroba nábytku z přírodního ratanu se liší od těchto vad:

 • Je křehká náhlým změnám teploty;
 • vyžaduje pravidelnou údržbu, jinak hrozí nebezpečí jeho deformace;
 • je nízká úroveň požární bezpečnosti, nesmí být instalován v blízkosti krbu nebo jiných tepelných spotřebičů;
 • Je charakterizován vysokou cenou, která zahrnuje dopravu materiálu a jeho další zpracování.

Technologie výroby zahradního nábytku z umělého ratanu

Umělý ratan se nazývá tehnorotangom. Postup léčby je mnohem jednodušší než u přirozené. Zpočátku by měla vytvořit rámec pro jehož výrobě se používá jako pravidelné dřeva a kovu nebo plastu. Které mají být vyrobeny z umělého ratanového nábytku pro zahradu, postupujte takto:

1. Připravte si konstrukci rámu nebo koupit ready-made.

2. Nastavte vodítka k základně. Jejich fixace se provádí sešívačku, šroubů nebo šroubů.

3. tyče, které vyčnívají nad povrch kostry se stříhat nůžkami.

4. Dále je tkaní předem stanovený rámec. Jeho typ a konečný výsledek závisí na položce vybrané suroviny. Lze propojit ratan různé barvy nebo textury.

5. Surplus, které jdou nad rámec povrchu je odříznut po dokončení tkaní. Další je kamufláž končí na hotový kus nábytku.

Ve srovnání s přirozeným ratanu, umělá varianta je výhodná v takové:

 • odolnost vůči vlhkosti a teplotní rozdíly;
 • lehkost v hmotnosti;
 • odolnost vůči deformaci, vysokou mechanickou pevností a odolností vůči vysokým zatížením;
 • nonsusceptibility chemickému působení prací prostředky;
 • doba provozu a není potřeba další péči a zbarvení.

Nicméně, umělý materiál je relativně tuhý, takže musí být dřevěný, plastový nebo ocelový rám. Pokud je tkaní poškozen na jedné části, k možnému riziku rozpad celého kusu nábytku.

Nábytek z umělého ratanu nainstalovány v interiéru i exteriéru. Je dokonale ladí s kovovými a skleněnými výrobky. Na sedací soupravy z umělého ratanu nastavit textilních nebo kožených polštářů. Židle nebo křesla perfektně hodí dřevěný stůl.

Proutěný nábytek z umělého ratanu - charakteristika

Prostudování nábytek, vyrobený v technologii tkaní, je třeba poznamenat, že je tuhý a polotuhé. Kromě toho, v závislosti na typu rámu, jako je nábytek:

 • cukrové třtiny - základ, který používá hůl, z něhož je objekt konstruována a doplňky;
 • produkty, v nichž žádný rám, vyznačující se tím, pro tkaní takového nábytku se používá s impozantní ratanu hustou a vysokou pevností;
 • rám konstrukce nebo sazba typu - nejsilnější, mezi kovovými trubkami, dřeva nebo z plastu síťoviny se provádí s použitím ratan, tento nábytek v průběhu času, neztrácí tvar a má vysokou tuhost.

Kromě toho existují různé spleti, probíhá, z něhož lze různé předměty textury. Jednoduchá vazba je průsečík tyče. Možné provedení prolamované tkanina nebo kombinace několika možností. Někteří umělci vytvoří kompletní obraz pomocí ratan tkaní.

Zvláštní pozornost by měla být věnována spojovacím kusu nábytkových dílců dohromady. Pro dlouhodobé užívání nábytku v domě by měla být kvalitativně propojení jeho uzlových fragmenty. Nábytek by měl mít potřebnou tuhost po montáži, by neměla být vratký míst. Uvolnitelné spojení nábytku - tou nejlepší volbou. Tak bude moci sestavit nebo rozebírat v libovolném okamžiku.

Pro použití sloučenin podle integrální metody vyžadují přítomnost hřebíků, kladiva, lepidla a šrouby. Proto je možnost získat více robustní a spolehlivé spojení.

Nábytek z umělého ratanu vlastních rukou

Proutěný ratanový nábytek může jít od hobby do výrobního procesu, který bude generovat nějaký příjem. Hlavní podmínkou - dostat radost z tkaní tříd. Nábytek z umělého ratanu - bude velká výzdoba pro každou zemi domu.

Nicméně, kvalita produktu závisí na odborně způsobilou osobou provádějící operaci. Proto se ve výrobním procesu musí být zapojeny výhradně odborníkům.

K výrobě nábytku se stala firma, je třeba najmout jako mistři tkaní a nábytkové designéry skic. Za účelem získání kvalitativně z umělého ratanu nábytku potřebu provedení těchto kroků:

 • Konstrukční náčrtky sad ratan;
 • Konstrukce bází kovu, vyrobeného podle předchozího projektu;
 • proutěný nábytek;
 • provádět úpravy hotových výrobků podle projektu;
 • ošetření předmětu nábytku za použití libovolného ochranný lak nebo složení.

V případě, že výroba proutěný ratanový nábytek začne vyvíjet, to je také možné uspořádat svůj výrobní závod na výrobu surovin pro tkaní. Tak bude moci rozšířit výrobu a zároveň snižují celkové náklady na hotový výrobek.

Je také nutné stanovit dodání proces druhotné suroviny, který se chová jako dřeva, kovu nebo plastu stavební yl. Pro výrobu ratanového nábytku za použití extrudéru, který dělá plastovou pásku. Také tyto mechanismy muset koupit jako nástroj k deformaci přístroje trubek kompresoru provádí barvivy svářečka.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat svým reklamním průmyslu. Díky ní budou moci najít maloobchodní i velkoobchodní distributory produktů. Mají výhled do zahrady nebo interiérový nábytek ratan největší síť obchodů s nábytkem, soukromým klientům. Kvalita vyráběného ratanového nábytku budou přímo závislé na počtu zákazníků, kteří nakupují nábytek, jakož i ziskovosti organizovaného podniku. Z tohoto důvodu by se měla zaměřit především na vysokou kvalitu materiálu, správné a originální druhu tkaní a dostat potěšení z vašich oblíbených věcí.


Like this post? Please share to your friends: