Výběrem interiér ve vrcholném stylu

Móda pro interiér ve stylu vintage k nám přišlo z Francie, kde se ukázal jako jakési retro slohu v 90. letech. Styl není příliš rafinované, jako palác nebo moderní, ale je to velmi útulné, klidné a přátelské. Tento interiér přijímá originální a krásné srdce věci zdědil od předchozí generace. Kde najdete dobré využití pro staré cetky a ručně dělané dědictví, všechno, co se stalo s jeho vlastních rukou před mnoha lety. Zvláštní přídavek - Umělý nábytek stárnutí a stylizované světlomety dát domu speciální „ostřílený čase“ kouzlo.

Obsah:

 1. Charakteristické rysy vinobraní interiéru
 2. Návrhářům se doporučuje výběr vinobraní interiéru?
 3. Charakteristické rysy stylu vintage
 4. Doporučení styl vnitřní použití

Charakteristické rysy vinobraní interiéru

Slova převzatého z oblasti archivního vína, kde to znamená dobrou expozice, tedy „čas-testovány“. Více nedávno, v bytového zařízení designu, tam je tendence hobby starožitnosti, a to se odráží v různých stylech:

 • grunge;
 • retro;
 • Ošumělý-elegantní;
 • Boho;
 • Victorian a kol.

Většina interiéru ve stylu vintage, nebo retro ošumělý zahrnuje není přesný odraz ducha některých letech, je to spíše jen scenérie nebo imitace. Tato nová přehodnocení a respekt za to, co již bylo testováno podle času, dát některé věci nový život. A ne nutně honit vzácné starožitnosti a předměty z každodenního života před sto lety na takové interiéru.

Klasické - přes které pokojně koexistují a moderní věci „v rámci klasiky“, a domácí předměty, které 30-50 let, která je ve vlastnictví rodičů nebo uvedené v dědictví vnoučata. Vintage ložnice, kuchyně nebo obývacího pokoje nebude dělat drahé, kdybychom tento přístup kreativně.

Poznámka: Starožitnosti jsou považovány za umělecká díla před sto lety a drahé vybavení domácnosti, které již několik desetiletí. Starými domácnosti jsou od 50 let a více. Pro retro-fit vnitřních věcí starších než 25 let, které byly populární v minulé generace.

Neexistuje žádná ostrá hranice mezi retro a ročníku, s výjimkou zřetelným patřící do určitého věku, například 30 nebo 60. letech dvacátého století. Ale veškerý nábytek a doplňky mohou být zlatým hřebem každého interiéru „starožitnosti“. Vintage - harmonie starého a nového, takže není třeba nový nábytek dát starý vzhled, pokud je vyroben v klasické tradice. Ale to musí být poražen pouze jednou a dokončení starožitnosti vhodná textilie, který byl v módě před několika desítkami let. Například, vintage styl v interiéru - Foto:

Nemusíte být odborníkem v módě každého desetiletí, jak to vyžaduje Boho stylu, retro nebo Shabby-chic. Vintage nábytek by měl být charakteristický patina starověku, ale každý objekt - jeho historii. Tato stoly a židle, kde každý škrábanec nebo závada navrhuje přesunout nebo v případě předchozí generace. Někdy na hrudi, skříň, pohovka nebo křeslo lze vidět několik vrstev nátěrů nebo zjevné známky obnovy, což potvrzuje jejich původ.

Tip: Nechoďte do extrémů a naplnění místnosti staré odpadky bez rozdílu. Klasické zařízení minimalistický nábytek v plánu, ale to vyžaduje spoustu textilu a specifického příslušenství, které doplňují design. Tato vlastnost položky výzdoby, změnit několik majitelů, kteří mají individuální vzhled.

Dobrý ročník interiér je soběstačná, nepotřebuje nákladnou rekonstrukcí a oprav každých 5-10 let, a proto se do něčeho podobného na klasickém prostředí. V případě potřeby efektní akcenty stylu vypůjčené z dvacátého století, věci, které přišly z Sots umění a pop artu, nebo narozené perestrojka éry.

Retro interiér je často podobný ročník, nebo naopak, ale v případě, že první z nich je striktně v rámci časového rámce, interiérový design ve stylu vintage je zdarma a jednoduché, a proto je k dispozici pro seberealizaci. Nicméně, měli byste se seznámit s nejlepšími příklady stylu, který využívá úspěšný návrh nalézá ve svém okolí. Tady to má ukázat jemnou chuť a smysl pro styl do interiéru ukázalo zajímavé a nenapodobitelná.

Návrhářům se doporučuje výběr vinobraní interiéru?

Obvykle bývají ročníku interiérové ​​provádí lidí, unavený sledování módních trendů se svými charakteristickými vlastnostmi. Nemyslete si, že opuštěný dům - to je interiér ve stylu vintage. Za těchto okolností by měl být pocit určité kouzlo, symetrii věcí, kde každý objekt v místě, celkové harmonii. Rozlišujícím znakem je originalita starožitný nábytek ve stylu, nebo jiné předměty, malý oběh, nebo originalitu, například s stigma mistra.

Často po obdržení dědictví lidé žijící v rušné metropole, dychtivý dostat zpět k základům, na „připojit“ na drahé věci, a zároveň používat roztomilé doplňky vyrobené vlastníma rukama. V současné době se tento styl je poptávka ve městech, protože mnozí z nás nemají dost teplo a klid - mezi bující urbanizací a přežití nejschopnějších v bezohledném „betonová džungle“.

Dnes mnoho si uvědomit, že bylo typické pro určitou dobu, např., Leštěné bočnicemi pohovky nebo skleněné dveře kuchyňské linky s kovovým osnovy. To znamená, že nedělají, a to lze vysledovat určitou šik, který byl tkvící v módních předmětů. Oceněny a věci ručně vyrobené, které dříve nic nestojí. Ale to by mělo být předměty, které dávají radost a pocit stability, vzácné v moderním světě.

Přestože vinobraní interiéru - velmi široké a poněkud svévolné konceptu, jeho charakteristickým znakem je poctou zesnulému dvacátého století a jeho nejlepších tradic. V obývacím pokoji, který je určen v tomto stylu, to je hezké relaxovat a užívat si rodinného štěstí, ctí tradice a nostalgii pro šťastné dětství, vyžívá v příjemné vzpomínky. To je volená pecivál, nostalgický pro minulé věku.

Charakteristické rysy stylu vintage

Jak si představujete vinobraní interiér? S největší pravděpodobností se představa kreslí obraz rodiny idyla připomínající záběry zaznamenává život Evropy před několika desítkami let. Tato sofa z hodiny s kukačkou, nebo boj, kde dívka s knihou mé babičky, která v houpacím křesle pletení ponožku, dřímal v práci. Hosteska v této době vaří voňavou malinový džem na plotýnku u okna s bavlněným závěsem v ryushah. To je asi tak vše, co by měl vypadat ve vintage domu, museli nostalgie a vzpomínek. A celý domácí prostředí - a to nejen staré dekor, a reálné předměty pro domácnost, časem prověřené.

Promyšlený interiér ve stylu vintage - přirozeností ve všem od stropu k podlaze. Neexistuje žádné místo:

 • Moderní vinylové tapety;
 • novotářský laminát;
 • plastové okenní rámy;
 • sádrokartonové desky a další atributy „renovace“.

Tou nejlepší volbou pro podlahy v obývacím pokoji - parkety:

 • lak - pro bydlení;
 • matt - ložnice a dětský pokoj.

Možnosti moderní podlahy nebo matný laminát, který simuluje jednoduchou dřevěnou podlahu. Easy-to-povrchovou úpravou - motto vintage stylu kuchyňského interiéru. Návrháři doporučujeme použít:

 • podlahy bez použití moderních technologií, přírodního dřeva nebo dlaždic;
 • matné světlo stropy „pro bílení“;
 • dlaždice s rustikální design a styling designu;
 • omyvatelné tapety se vzorem pro fyzickou tématu.

Vzorovaný povrch - charakteristickým rysem stylu vintage. Můžete si zvolit hlavní a low-key vzor nebo pokutu a veselá. Vintage styl v interiéru ložnice zahrnuje hladké papírové tapety s květinovým vzorem nebo pěkným vzorem. Dnes vydala stylizované „vintage“ tapetu, opakování typické vzory nebo pruhy, které byly v módě před 20-30 lety.

Ve stropě, na obvodu místnosti, to může být jednoduchý štuk, ale ne pěna vlys. I v případě, že je touha ji použít, pak jen široký, přetíratelný. Přijatelné a štukové výstup ve spodní části stropních svítidel. Vintage dokončovací stropy jsou přijatelné, i malé praskliny a odlupování nátěru nebo vápno, který dává vnitřní kouzlo „staré“. Totéž platí i pro podlahy a stěny, a to není nutné za účelem odstranění malého bobtnání laku na rámech nebo dveřního rámu.

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px důležité ;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikální .yap-titul-block__text {
font-size: 17px důležité ;!
}

Poznámka: Ročník interiéru není nutné vytvářet starožitné sbírky, vystavil ve vitríně na displeji. To je to pravé pro každodenní použití, které ještě mají své historické, umělecké nebo ozdobné hodnotu.

Jakoukoli rodinné dědictví nebo moderní věci, ruční práce, prováděné v duchu tradičních řemesel. Například růže vyšívané polštáře na polštářích nebo krajky ubrus stylu „z kufru mé babičky.“ Můžete nastavit libovolný hrudníku nebo komodu po restaurování, který doplní další vhodné designovým nábytkem.

Moderní technologie a návrháři pravidelně vydala kolekci nábytku, připomínající ručně vyráběné nebo „vintage“. Charakteristickým rysem - tvar a konfigurace modelu se podobá produktu z minulé éry, a je také používán k umělému „opravit“ povrch. Dnes chemické komponenty, aby bylo možno provést olupování a popraskání laku, jak se to stalo při pokusu barvení laku povrch, může dát formu oxidu kovu nebo rzi, měděný povlak nebo kryt zelenavě make tmavý povlak na bronzu. Pseudo-vinobraní nábytek často na speciální objednávku v truhlářských dílnách, opakování starých vzorů.

Tip: Zkušený mistr truhlář ví, jak se dívat na sovětské retro nábytku, vinobraní francouzsky nebo anglicky Shabby-šik. Je-li k provedení autorova interiérů zásadně důležité, měly by být tyto informace projednány při objednání nebo nákupu katalog nábytku. V podstatě většina pseudo-vintage kolekce je vhodná pro všechny typy stylizaci „starožitnosti“.

Na výběr barev není jasná omezení, ale jasné povrchová úprava není používán. Přijatelné „vyhořel“ nebo vybledlé odstíny přírodního původu, lehké stěny jakýchkoliv přirozená barva rozmazané odstínech:

 • bílá;
 • mléko;
 • světle zelená;
 • broskev;
 • béžová;
 • světle hnědé;
 • písek;
 • světle růžové;
 • lila;
 • bledě modré.

Relativně vzory na textiliích, pak je zcela přijatelný „diverzita“ oživující světle pozadí nebo klidné přírodní dřevo. Vintage styl zlaté pravidlo - pokud hodně drobných předmětů, které sdílejí společnou barvu, a pruhované interiér by měl být málo světlých akcenty.

Ve zvláštních cti - doplňky a textilie, které vytvářejí zvláštní ročník barvy, například, třásně na polštářích a ubrusy, prošívané přehozy a deky. Hlavními favority - textil různých textur, úspěch zde mohou být kombinovány s sametu a kartoun, krajky a hedvábí, vyšívání a steh kříže, pletení a háčkování handmade paprsků.

Místo cti - rodinné portréty nebo fotografie jako součást ručně vyráběné, řezbářství, rytí plechů maloval řemeslné nebo jiné ručně vyráběné keramiky. Ale nejvíce ceněný ročník bez padělky:

 • starožitné hodiny, telefony a fotoaparáty;
 • porcelánové figurky a vázy s růžemi;
 • závitové závěsy ze starých korálků nebo svorkami řezáním karty;
 • starožitné nádobí a samovary na plechu;
 • vyřezávané dřevěné věšáky;
 • retro lustry s křišťálovými kapky;
 • dárek ruční suvenýry;
 • kolekce předválečných a poválečných knih, fotografií a pohlednic;
 • suché kytice a různé řemesla na černém sametu pod sklem v rámech.

Doporučení styl vnitřní použití

1. Klasická kuchyňská linka - že styl je velmi vhodné, ale je obtížné správné kombinace moderních spotřebičů pro domácnost a „babička“ kuchyňských potřeb. Panuje názor, technik se schovat do skříně za dveřmi, a staré vybavení domácnosti mít své čestné místo v rohu, na policích nebo horních skříněk. Například, dát keramické misky nebo desku malované na dobře viditelném místě.

Vinobraní kuchyně relevantní světlé veselé barvy doplňků, spousta velkolepých nádobí „nafouknuté“ tvaru, varné konvice a samovarů. Užitečné a „veselá“ záclony s volánky a ozdůbky nebo pečeně obrazovek na oknech se vzory, háčkování, stejně jako jemné ubrusy a ubrousky.

2. Interiér ročník ložnic - v první řadě, postel, „starožitnosti“, nejlépe z tepaného železa svítidel na čelo postele. No podívejte se vyšívané povlaky na polštáře, deky a háčkované. Můžete použít starý toaletní stolek místo toaletního stolku, pověsit baldachýn nad postelí. Místo toho, moderní noční dát starou židli s vysokým opěradlem, kde si můžete hodit plášť nebo oblečení před spaním.

Odborníci doporučují do ložnice, aby starou šatní skříň, věšák na stativu, na stěně nebo na zadní straně dveří - počet háčků na kabelky a klobouky. Kovový lustr s jednoduchými matné odstíny nebo stínu doplní vinobraní ložnice vymoženost.

3. dětské pokoje nebo apartmány pro dospívající dívky mohou být vydány v rámci téže sklizně, který doplňuje kolekci starožitných panenek na polici nebo porcelánové figurky. K dispozici bude velmi organický sbírka vzhled hraček vyrobených vlastníma rukama 2-3 generací mistrů.

Na zdech - portréty rodiny v rámci vedle dětských kreseb. Bude velkou dekoraci tapety na dětskou problematiku, self-sešívané vrstev záclon s volánky a také vlastních rukou gauč.

4. Za obývacím pokojem ve vrcholném stylu se nebere zvolit světlé barvy, to je lepší dát přednost tlumených odstínech ve výzdobě stěn. V souvislosti s hladkými stěnami vypadá nejlépe čalouněný nábytek s potištěnou látkou, a je-li tapety se vzorem, doporučuje se sofa a židle, aby pláň s plyšové čalounění nebo rohože, aby se zabránilo kráterů. Vhodné vitríny nebo starý příborník, jak tomu bylo v módě v těchto dnech, ale moderní plazmový televizor a další zařízení je lepší, aby inzerovat.

Můžete použít krb nebo místo pro ohřívače, který simuluje blikání plamene, ale bez „hrubý kámen“ a dalších moderních materiálů. Tapety věnovat zvláštní pozornost, protože jsou zodpovědné za vintage atmosféru v obývacím pokoji. Z tohoto důvodu, oni jsou vybrány tak, jak to bylo v módě před 30-40 lety. Pak tapety vytapetovaný stěny, takže žádný prostor pro dekorativní panely a další výbava.


Like this post? Please share to your friends: