Vytápění soukromých domů s jejich vlastních rukou od A do Z

Pryč už jsou dny, kdy jediný způsob, jak k vytápění soukromý dům byl sporák. Je to z důvodu nedostatku plné vytápění a přípravu teplé vody, mnozí nechtějí žít mimo město, se stěhují do komfortních bytů. Ale výhody civilizace dosáhla a vesnická stavení. Moderní technologie a materiály umožňují vybavit vytápění soukromých domech vlastníma rukama, aby nadále snášet útrapy. Nyní budou pohodlí venkovského domu o nic horší než město. Existuje několik způsobů, jak topný systém v soukromém domě, které mají různé konstrukční prvky a energie. Na nich se budeme zabývat v tomto článku.

 1. Co by mohlo být soukromý dům topný systém
  • Ohřev vody soukromé domy
  • Parní na ohřívání soukromé domy
  • Topné soukromé domy
  • Elektrické topné soukromé domy
 2. Řidičské vlastní domácí topný systém s chladící kapalinou
  • Systém vytápění potrubí vody
  • Systém vytápění potrubí vody
  • Potrubí topné vody systému
 3. Instalace vlastní topného systému

Co by mohlo být soukromý dům topný systém

První topný systém se liší v typu chladiva, a který přímo ohřívá teplotě, přičemž se teplo. Rozlišit vodní systémy, pára, vzduch, elektrické a oheň. Nedávná realizován v krbů, kamen a ruské ropy. V oblastech, kde je ohřev realizovat takovým způsobem, se teplo nerovnoměrně podlahy v blízkosti studeného vzduchu v blízkosti zdroje tepla (pece), teplého a studeného vzduchu na vzdálenosti. V zásadě platí, malý domek může být docela teplo a kvalitní kamna, ale nebudeme zaměřovat na těchto systémech, a mluvit o těch, kteří jsou schopni poskytnout rovnoměrnější ohřev velkého domu.

Ohřev vody soukromé domy

ohřev vody je systém s uzavřenou smyčkou, který cirkuluje horká voda. Vzhledem k tomu, kotel topný prvek vyčnívá z ní doma rozbíhají trubkové radiátory v každém pokoji, jehož prostřednictvím horké vody a vydává teplo. S teplou vodou se opět vrací do kotle, kde se ohřívá, a celý cyklus se opakuje.

Topný plynový kotel

Tak, aby odpovídal systému kotlové vody z jakéhokoliv dostupného paliva. Nejběžnější jsou plynové kotle, jako jsou ekonomické. topidlem v soukromém domě s pomocí zemního plynu je možný pouze v případě, že dům je přiveden zemní plynovodu. Další nevýhodou je, že plynové kotle vyžadují pravidelnou údržbu a kontrolu zvláštních služeb. Nicméně, plynové topení je velký zájem.

kotel na tuhá paliva

Pokud negazifitsirovannyh oblasti, můžete použít kotel na tuhá paliva (uhlí, dřevo, palety). V tomto případě bude systém zcela autonomní a nezávislé na dodávce primární energie. Ale pro ukládání tuhých paliv budou muset být vybaveny pohodlným a suché skladování.

olejové kotle, například nafta, mohou být také použity k ohřevu vody. Tato metoda má několik nevýhod: velmi drahou naftu, topný dopadá nehospodárnému potřebu uložené v zemi nádrži, že navzdory všem opatřením, nebezpečí požáru pro palivo.

elektrokotel, připojena k centrálnímu zdroji napájení, bude také fungovat dobře. Ale pokud jste se již rozhodli používat elektřinu jako zdroj energie, bude účelné instalovat elektrické radiátory přímo přeměnit elektrickou energii na tepelnou energii bez zprostředkování vody.

Vše pro plně autonomní vytápění je možné využít alternativní zdroje energie, solární a větrné střídačů, mini-vodní elektrárny a další.

Výkon kotle se volí v závislosti na oblasti domu. Vzorové vlastnosti lze nalézt v tabulce.

Tabulka kapacity kotel

Topná voda může být systém oběhu jako vody a nemrznoucí. Také může být systém dodatečné prvky pro její úpravu. Expanzní nádoba slouží ke sběru přebytek kapaliny, termostaty potřebné pro řízení teploty před každým radiátorem cirkulační vodní čerpadlo pro nucené pohyb není vždy, stejně jako automatický odvzdušňovací ventil, uzavírací a bezpečnostní ventily.

Ohřev vody soukromé domy

Pokud vás zajímá, kolik vytápění rodinných domů, pak si můžete spočítat sami. Nejprve je potřeba určit typ zdroje energie. Domníváme se, že případ s plynovým kotlem. Takže musíme koupit kotel, potrubí, radiátory pro každou místnost, expanzní nádoby, ventily, armatury, všechny požadované doprovodné materiály. Ale před zakoupením to všechno by mělo schéma vytápění rodinných domů, které budou přesně na určeném místě kotle a radiátory, délka potrubí, a další. Práce na projektu „bude létat hodně peněz“, povolení, certifikace, plus a instalace. Výsledkem je, že stráví v soukromém vytápění domácností bude stát asi 9,000 - 11,000 USD

Náklady na vybavení pro topný systém bude do značné míry záviset na materiálech. Například, tam jsou radiátory litina, ocel, hliník, nerez. Nejlevnější litina, ale jsou také nejtěžší a krátkodobý. Nerez nejdražší, málokdo si může dovolit instalovat je po celém domě. Potrubí pro položení topného potrubí, příliš, jsou vyrobeny z různých materiálů: ocel (Z nerezové oceli, pozinkované oceli), měď, polymer (Kov a plast, polypropylen, polyethylen). Považovány za nejspolehlivější měděné trubky, protože vydržet vysoké teplotní výkyvy, a spojení je připájen stříbrný pájky. Plastové trubky, ale snadno se instaluje a nebojí koroze, ale mají významnou nevýhodu - mají strach ze změny teploty a v případě, že ohyb ztrácejí svou sílu. Ocelové trubky byly v poslední době používají jen zřídka, i když z nerezové oceli a pozinkované se nebojí koroze, odolné a pevně připojen.

Náklady na materiál a pracovní síly pro instalaci topení v soukromém domě účinku a typu ohřev vody, který může být jedno-trubice, dvojitá trubka a sběrač. To je to, co popisujeme níže.

ohřev vody systém má několik nevýhod: komplikované a časově náročné instalace, pravidelnou údržbu a kontrolu kotle, ale je to velmi populární mezi obyvateli zemí ve srovnání s jinými systémy.

Parní na ohřívání soukromé domy

Parní topný systém je realizován podle principu: kotel ohřívá vodu pod tlakem do varu stavu, což vede k páru přes linka jede radiátory, kde to dává své teplo, kondenzuje zpět do vody a vrátil zpět do kotle. Vzduch je vytlačen ze systému s horkou párou. V souladu se zásadou kondenzátu zpět do kotle jsou dva typy systémů: otevřené (otevřené) a uzavřené (uzavřené). V otevřených systémech je tank, který sbírá kondenzát a pak vstupuje do kotle. V uzavřeném systému kondenzátu automaticky vrátí do kotle široké trubky.

Důležité! Parní ohřev není použit v soukromých domech. „Steam“ mylně nazýván „vodní“ topení. Ve skutečnosti, kotel na vytápění párou je obrovský stroj, velikost místnosti, je velmi obtížné pracovat, stejně jako nebezpečné. Takový ohřev se používá pouze v podnicích, kde jsou výrobní potřeby požadované páry. I v tomto případě, teplo vyzařující prvky jsou pečlivě izolovány z člověka, protože při teplotě páry 115 ° C

Topné soukromé domy

Air topný systém může být vybaven v domě pouze ve fázi výstavby v konečném bytovém domě je nemožné.

Princip funkce systému je následující: zdroj tepla ohřívá vzduch, který pak stoupá přes vzduchové kanály v místnosti a pod stropem tak, aby se posunul studeného vzduchu, zachyceného v blízkosti okna nebo dveří. Studený vzduch je nucen do potrubí vedoucí ke zdroji tepla. To se děje oběhu, což může být gravitační nebo nuceně.

samotížný dochází v důsledku rozdílu teplot, kdy je množství teplého vzduchu je dostatečně velký, vytlačuje směrem studeného vzduchu potrubí. Nevýhoda tohoto způsobu spočívá v tom, že otevřená okna či dveře cirkulace narušena.

Pro nucenou cirkulací se používá ke zlepšení tlaku ventilátoru vzduchu.

Obrázek ukazuje vytápění soukromý dům s pomocí vzduchu.

Topné soukromé domy

Zdrojem tepla může spalovat zemní plyn, petrolej nebo nafta. Tak zemního plynu může být buď on-line, a balónek. Spaliny opouštějí komín.

Pro osvěžení vzduchu v systému je konvertován na přívod čerstvého vzduchu, který může být provedeno mimo prostor.

Tyto kanály mohou být vyrobeny z kovu, plastu nebo textilu, a také mají kruhový nebo obdélníkový tvar. Podle struktury kanálů jsou pevné a pružné. Sousedící s vnějšími stěnami nebo nevytápěných místností potrubí musí být vždy izolováno. Chcete-li správně vypočítat, jak musí být umístěn topný systém vzduch doma, co by mělo být velikost potrubí, jaká je topologie sítě, obraťte se na odborníka. Konstrukce takového systému pro dvoupodlažního domu může stát 11.000 USD

Elektrické topné soukromé domy

Topné domy s elektřinou může být dosaženo několika způsoby: pomocí ohřívače panelové, systémy „teplé podlahy“, dlouhovlnné infračervené ohřívače (Strop).

Elektrický kotel

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px důležité ;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikální .yap-titul-block__text {
font-size: 17px důležité ;!
}

Topné domy s elektřinou nelze nazvat hospodárné. Někdy dokonce vybaveny topným systémem teplovodním a připojit ji do běhů kotlů na elektřinu. Tato metoda má velkou nevýhodu: velké náklady na energie a tepelné ztráty. Proto je elektrokotel radí instalován jako náhradní, kromě plynu (za předpokladu, že plynové potrubí).

Ale pokud neexistuje žádný jiný dostupný zdroj energie, musíme použít to, co máme. Potom, úspornější a účelné využití není kotel a okamžitě Ohřívače.

Vytápění soukromých domů s pomocí tepelné izolace panelových

Chcete-li vypočítat počet potřebných zařízení, měli byste vědět, množství místa a stupeň tepelné izolace. Například pro 100 m2 vytápění domů, s výškou stropu 3 m, se získá objem 300 m3, je-li v místnosti slaboizolirovannoe, jeho požadavek na teplo je 40 W / m3. Celkem se násobí množství prostoru na potřebě získat 12.000 wattů. Takový požadavek může být splněn nastavení 4 konvektoru 2,5 kW každého konvektoru 1 a - 2 kW. Náklady na vybavení je asi 1300 - 1500 USD To je podstatně méně, než je zlepšení ohřevu vody s plynovým kotlem, ale je to mnohem méně nákladově efektivní zdroj energie při platbě.

systém

Nevýhodou použití topných panelů je nerovnoměrné vytápění místnosti: podlaha u studeného a teplého vzduchu se hromadí u stropu. Aby bylo možné rovnoměrně teplo v místnosti, můžete volitelně nastavit systém „teplé podlahy“.

Řidičské vlastní domácí topný systém s chladící kapalinou

ohřev vody systém může být jednookruhový nebo dvouokruhový. Single-používají pouze pro vytápění, duální topení a teplé užitkové vody pro domácnost. V praxi v soukromých domech často nastaveny dva single-okruh systém: jedno - zejména pro ohřev vody, druhý - pro vytápění. Je to pohodlnější tím, že druhý kotel nepracuje v non-topnou sezónu.

Podle principu pohybu vody v systému rozlišovat mezi jednopotrubní, dvoutrubkových a rozdělovači systém.

Systém vytápění potrubí vody

topný systém jednou trubkou

Potrubní systém voda postupně přechází z jednoho zářiče do druhého. Při každém dalším teplotě chladicí kapaliny chladiče je nižší a nižší. V druhém případě, že nemusí být dostatečná k vytápění místnosti. Tento systém je téměř nemožné upravit tak, aby blokovala přístup k jediné radiátor, zablokovat přístup vody ke všem ostatním. Také, pokud je chladič je mimo provoz, máte úplně vypnout systém, hrát mimo vodu, a teprve potom ji změnit na novou nebo opravit.

Systém vytápění potrubí vody

Topný systém dvoutrubkový

Potrubní systém je schopen vyšší kvality vytápění domů, protože každá soustava vhodná dvě trubky: jedna - s teplou vodou, a to prostřednictvím druhého - listy ostyvshaya vody. V horké vodě je trubka připojena ke všem radiátorů současně. Pokud ventily nastaveny přední část každého radiátoru, můžete zakázat některou z systému radiátorů. V poslední chladiče, která se vejde do potrubí s teplou vodou, teplota bude nižší než v prvním, ale ztráta bude zanedbatelný ve srovnání se systémem jednou trubkou.

Potrubí topné vody systému

Topný systém kolektor

Připojovací systém předpokládá, že jdou z potrubí kolektoru na každém radiátoru zvlášť: jedna - s horkou vodou, v souladu s další vodou ochladí se vrací. Tento systém umožňuje nastavení teploty v jakékoli místnosti a také snadno opravit nebo vyměnit jakoukoli část systému bez vypnutí topení. Rozdělovač System - nejvyspělejší. Jedinou nevýhodou: instalace dodatečného skříně kolektoru a velký proud potrubí.

Instalace vlastní topného systému

V první řadě byste se měli rozhodnout, jaký druh topného systému se nejlépe provádí v konkrétním domě. Optimální řešení by spočívalo v instalaci systému je nosič energie, pro který je přístupnější a nákladově efektivní, hospodárné vytápění soukromý domov pro mnoho lidí je velmi důležité. Například v případě, že dům dodáván s plynem, je možné instalovat ohřev vody systém se dvěma kotli: A - plyn (hlavní), druhá - elektrické (náhradní), nebo na tuhá paliva, takže v případě vyšší moci být kompletně non-volatile.

V dalším kroku by mělo být kontaktovat projektové kanceláře, které učiní příslušné výpočty, projektovou dokumentaci a výkresy vlastní vytápění domácností. Teprve pak může získat potřebné vybavení a materiály.

Kotelna v soukromém domě

První věc, kterou nainstalován topný kotel. V případě jakýchkoliv kotlů, kde spaliny jsou, s výjimkou elektrických, musí vybavit kotel. Jedná se o samostatný pokoj, nebo místnost v suterénu, který dělal dobré větrání. Kotel je instalován v určité vzdálenosti od stěn, což umožňuje snadné připojení k internetu. Podlaha a stěny kolem kotle je obložena žáruvzdorným materiálem. Z kotle do ulice výstupního komínu.

Rozdělovač skříň - Instalace

Dále instalace vytápění v soukromém domě je instalovat oběhové čerpadlo (v případě potřeby), rozvodného potrubí (pokud je ve výbavě systém), měřicí a kontrolní přístroje v blízkosti kotle.

Pokládání potrubí pro vytápění v soukromém domě

Teprve potom vést potrubí z kotle do instalačních míst radiátory linky. Držet trubku skrz zdi, bude muset provést otvory v nich, že po úseku potrubí, je nutné pokrýt cementové malty. Sloučenina potrubí zhotovena z materiálu na bázi jejich výroby.

Připojení radiátorů

Alespoň namontován radiátory. Ty jsou umístěny na konzolách je povinné v rámci okenního otvoru. Je-li velikost chladiče nestačí k uzavření otvoru, instalovat dva radiátor nebo stavět úsek, pokud je to možné. Vzdálenost od podlahy by měly být 10 - 12 cm, od stěny 2 - 5 cm a od parapetu k topnému tělesu. - 10 cm, na vstupu a výstupu z otopného tělesa nastavena stop a příslušenství a teplotní čidla, aby bylo možné regulovat teplotu a blokovat pohyb vody.

Po všech konstrukčních prvků z lisovací systém. První spuštění kotle je možné pouze v přítomnosti organizace plynu.

Na závěr je třeba poznamenat, že topný systém je lepší zvolit na základě dvou faktorů: dostupnost a zdroje energie s nízkými náklady a autonomie systému v případě zásahu vyšší moci. Instalace topného systému v soukromém domě - je to tak důležité a složité, že to není doporučeno provádět na vlastní pěst. Alespoň nejdůležitější - výpočtů programy a projekty musí splňovat profesionály. A s cílem ušetřit, můžete se pokusit provést instalaci prvků systému na vlastní pěst, ale pod přísným vedením mistra.


Like this post? Please share to your friends: