Zpracování Garden před škůdci: Nabízí ošetření pružiny

Jarní teplo probudí všechen život z režimu spánku, včetně hmyzu schované v zimě pod spadané listí v půdě nebo pod kůrou stromů. V této době, je čas pro zahrádkáře tvrdou práci. Předtím, než rostlina konečně probudí, je třeba vyčistit zahradu z rostlinných zbytků, odstraňte kryt včas provést nezbytné očkování, zdravotní a formativní prořezávání a roubování. Ale nejdůležitější je chránit zdraví a krásu zahradnických plodin a očekávají bohatou úrodu plodů a ovoce, je třeba chránit stromy, keře a jahodový výsadbu podle škodlivého hmyzu. Článek se zaměřuje na zpracování jarní zahrada.

obsah:

 1. Chemické ošetření Spring Garden
 2. Garden Ošetření proti škůdcům na jaře biologických činitelů
  • Recepty odvary a nálevy pro léčbu zahradě na jaře
 3. Nabízí jarní ošetření ovocných bobulovin
  • Škůdce ovocných stromů na jaře
  • Zpracování keřů
  • Zpracování malina
  • Zpracování jahod lůžek
  • Ochrana jaře okrasných rostlin
  • Jarní dezinfekce skleníků

Chemické ošetření Spring Garden

Bohužel jsme zjistili, že efektivita využití chemického zpracování pro zahradu mnohem vyšší než při použití lidových prostředků, ani pracné sbírání housenek a brouků ručně.

 • Dobrý účinek na likvidaci hmyzích škůdců poskytuje dvě jediné pružiny stříkání zahradnické výsadby. První zahrada Ošetření se provádí před květem. Chcete-li to provést, můžete použít malathion nebo Keltan. Po 10 dnech, jakmile stromy a keře ottsvetut zpracování se opakuje. Je také možné zpracovávat zahradu a další jedovaté látky, například „maršál“, „Nero“, „Decis“.

 • U lézí stromy a keře houbových chorob, a také pro prevenci takových onemocnění doporučujeme pružina zacházet obsahujícího měď roztok přípravku zahrada - Bordeaux směs „Homa“ nebo „Oksihoma“. Léky obsahující měď, nepoužívají častěji než jednou za rok, a to buď na jaře nebo na podzim po odstranění plodiny.
 • Výhody použití chemických látek (pesticidů) zpracování Garden je jejich rychlá akce a doba trvání ukládání účinek. Kromě toho tři týdny úplnému rozkladu chemických látek dochází při zpracování den. Z tohoto důvodu nebezpečí akce pro budoucí sklizně vyloučena.
 • Nicméně, v tomto čísle pěstitelé by měli být mimořádně opatrní a přesnost plnit pokyny výrobce na použití jakýchkoliv chemických látek. Koneckonců, s nadměrným nadšením pro chemii v zahradě, můžete poškodit vaše zdraví a samotné rostliny.
 • Aby se zabránilo nepříjemné důsledky z možného kontaktu s chemickými roztoky, se zahradním sprejem, je nutné použít respirátor nebo gáza, rukavice a brýle. Dodržování podmínek léčby, dávkování a bezpečnostní opatření doporučená výrobcem zaručí, že zahradní rostliny po zpracování zachovávají svou vitalitu a zdraví lidí a zvířat nebude nic, co by ohrozilo.

Garden Ošetření proti škůdcům na jaře biologických činitelů

 • Rostoucí popularita mezi zahradníky získávat finanční prostředky na likvidaci hmyzích škůdců za použití biologických organismů: bakterií, virů, hub a půdních mikroorganismů - biologických. Ačkoli účinnost těchto fondů je o něco nižší než u přípravků na ochranu rostlin. Ale tyto léky jsou šetrnější k životnímu prostředí.
 • zpracování Jarní zahradnické výsadba provádí biologická „fitoverm“, „Aktofitom“ nebo „bariéra“. Postřik proveden dvakrát: poprvé, dlouho předtím, než květu, podruhé - Při oteklé poupata.

Průtok Tabulka phytoverm

 • Dlouho - dlouhá doba, kdy se chemikálie, které zabíjejí škůdce, nebylo ani stopy po lidech používají odvary a odvary z rostlin, které mají odrazující účinek na škodlivého hmyzu. Je také prostředkem k ochraně biologické plodin.

Recepty odvary a nálevy pro léčbu zahradě na jaře

Zahrádkáři, kteří nechtějí se zabývat chemií, raději chránit vaše zahradní rostliny tinkturu a odvar připravený populárních receptů:

 • Za půl litru se sklenice umístí česnek, předemele na procesoru nebo pomocí mlýnku. Přikrýval džbán s vodou a trvají na tom, na tmavém místě. O týden později se obsah filtru do jiné skleněné nádoby a těsně uzavřené. Pro ošetření rostlin v kbelíku s vodou se přidá 50 g infuze.

 • Spray bobule hřebeny mohou být použity Infuze z kořenů a bylin pampelišky, výhoda jara je vždy plná. Lopata vody zahřeje na asi 50 stupňů, které asi 300 g drcených pampelišky a trvat asi 3 hodiny. Pro zvýšení efektu, tam si můžete přidat několik větvičky vlaštovičník. Bucket potřebují něco na krytí, takže se ochlazuje o něco déle. Spray infuze se filtruje.
 • vařit infuze tabák To bude potřebovat 250 gramů tabákového prachu, která se přidává do kbelíku s vodou. Směs trval asi 2 hodin, a poté se filtruje. Pro lepší přilnavost k povrchu listů se přidá k infuzi 40 g tmavého mýdla.
 • Odvary z brambor a rajčat vrcholy pomáhají v boji proti mšice, svilušky, housenky, Codling plodozherkoy a další škůdci stromů a keřů, Postřik se provádí po období květu. Pro přípravu nástroj bude potřebovat asi 1 kg sušených brambor vrcholy nebo rajčata. Šetrné zahradníci pro jarní sklizeň stříkání vrcholy na podzim. Vložila do kbelíku s vodou, 3,5 - 4 hodin trvat, a pak přivedeme k varu na mírném ohni po dobu půl hodiny vařit. Potom se vývar se přefiltruje přes tenká.
 • Infuze hořčice se používá k rozprašování po odkvětu ovocných rostlin proti housenkám, pilatky, můry, Codling plodozherki. Polovina šálku hořčice prášek 2 dny namočí do kbelíku s vodou. Potom se infuze se odfiltruje. Pro rozprašování kapaliny se ředí 2 krát vodou.
 • suché pelyněk odvar se používá pro odpuzujících mšice, moli, angrešt můra, housenky a jiným hmyzem přísavkou. Suché pelyněk lze zakoupit v lékárně nebo připravené na podzim. V poloviny kbelík vody se vaří po dobu 15 minut, 1 kg suché trávy, pak se ochladí a přidá se infuzi kuřecí hnůj (1 kg hnoje za den luhovali 3-4 litrů vody). Směs se zfiltruje a doplní na objem 10 litrů.

Nabízí jarní ošetření ovocných bobulovin

Škůdce ovocných stromů na jaře

 • Opatření na ochranu hruška, jablko a další ovocné stromy se provádí v několika fázích. V první fázi v březnu koruna formě kmeny a purifikován z lišejníku a starých kortikální uzliny. Je-li nalezen pod kůrou hnilobě, pak místo, které mají být ošetřeny se očistí ostrým nožem na zdravé dřevo a vymazala Skalice a zahradní hřiště. Stejně tak dostává detekce larvy hmyzu zimujících v trhlinách pod kůrou.
 • Zároveň čisté a uvolnit kmeny stromů, stromy jsou nastříkány chemikálie, vápno kufry, aby se zabránilo spálení. Jako ochranný prostředek, můžete použít „Oleokupritom“ znamená zabít přezimující hmyz (mšice, Sucker, klíšťata, roztoči, červci).

 • V dubnu, když pupeny začít otok, kmeny svázané chytat zóny pro lov můra a jablko květ krytonosce a stromy se postřikují, například „Benzofosfatom“, což je kontaktní insekticid. Účinek trvá asi měsíc. Tato droga je téměř neškodí opylující hmyz.
 • Během rozkvětu jakékoliv léčby drogové závislosti je zastavena. Jak tedy může trpět opylující hmyz. V tomto okamžiku by měl být agrotechnických opatření: okopávání a pletí v blízkosti barel kruhy.
 • Když stromy ottsvetut, třetí nástřiku proti škodlivým hmyzem, za použití biologických nebo chemických látek.

Zpracování keřů

 • Rybízu a angreštu v zahradě začínají vstávat časně ovocných stromů. Z tohoto důvodu je vhodné, aby první proces keře. Před použitím chemikálií, nejprve sanitární prořezávání a tvarování. Zároveň ukazují větve infikovaného Sesiidae - tj větev s černým srdcem, stejně jako suché větvičky, udeřil bud můra. Pacienti stříhat větve na úrovni terénu a je nutné spálit.

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px důležité ;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikální .yap-titul-block__text {
font-size: 17px důležité ;!
}

 • Je také nutné odstranit oteklé ledviny, která se nachází CECIDOPHYOPSIS Ribis. Dobrý efekt pro potírání škodlivých hmyz dává horkou sprchu z konev (do + 70 ° C). Tento postup by měl být podroben křoví, dokud otok pupeny a listy.
 • Jakmile sníh roztaje, ornice kmeny stromů žádoucí zakrýt střešní krytiny nebo černé fólie, pre-zúčtování poslední rok listí a pozemní proryhlit pod keři. Toto je děláno s cílem uzavřít škůdců a jejich larvy vynoří z horních vrstev půdy. Všechny staré listí hořet. Na konci kvetení čisté přístřeší.
 • Před kvetoucí květiny keře byly postříkány chemickým nebo biologickým způsobem zabít roztoče, pupen můry, mšice a jiné škůdce hmyzu.

 • Pokud jsou pozorovány keře Warty výrůstky, to svědčí o porážce akácie Coccidae. Larvy tohoto škůdce vyplývají z vajíček samic pod nahromadění, se živí rostlinnými šťávami. V závažných případech může zemřít Bush. Tyto keře v brzy na jaře je vhodné k léčbě nitrofenu.
 • Keře ovlivněn antrakózy - houbové onemocnění, při kterém je předčasné defoliace listů hnědé, což výrazně oslabuje rostlin na jaře je léčena léky, obsahujících měď.
 • V době vzniku pupenů keřů ošetřených „Aktelikom“, „Aktar“ nebo „fitoverm“. Tato akce se bude výrazně snížit počet rybízu žlučových komárů, bud roztoče, pilatka a jiných škůdců.
 • Na konci kvetoucích keřů jahodových ošetřených 0,5% roztoku močoviny, aby se zabránilo houbových chorob. A mšice, roztoče, výhonek Midge a další škůdci se potýkají s pomocí biologických produktů a infuze tabáku.

Zpracování malina

Mezi nejčastější škůdce maliny malina brouk je přezimování v půdě a vylézt ven až do poloviny května. Pokud nechcete držet léčbu jarní malin, pak násobí larvy make bobulovin Worms. Výrazně snižuje výtěžek malinové a maliny může sviluška snovací.

 • Za účelem kontroly škůdců na jaře by měla být pečlivě odstranit všechny suché listí pod malinové keře a proryhlit půdy. Měli byste také snížit rozbité a slabé výhonky, zkrácené top 10 - 15 cm.

 • Jakmile výhonky začínají bobtnat ledvinu, keře ošetří malathionem roztoku připraveného podle návodu. Můžete použít „Aktelikom“ nebo jiný biologický produkt. Také malina brouky shromážděné a ručně je máchal na lůžku z filmu. Keře ovlivněny a špinění antrakózy, Bordeaux směs rozprášena.
 • Když se objeví poupata, můžete posypat malinovou infuzi tansy. K přípravě 500 g náboj suchých rostlin a nalil půl vědro vody. 2 dny později infuze se vaří po dobu půl hodiny a poté se filtruje. Pak se zředí stejným množstvím studené vody a hojně stříkaného přistání, aniž by se zapomnělo na léčbu půdu.

Zpracování jahod lůžek

 • Hřeben s jahodami je třeba vyčistit od loňské listí a plevele, pak dobrou proryhlit. Aby se zabránilo botrytis výsadba by měla být dobře větrané, aby na jaře potřebují řídnout odstraněním špatné overwintered slabé keřů. Pokud nechcete provádět tyto technických opatření, je vzhledem k plísni šedé může ztratit až 30% úrody, a to zejména ve vlhkém létě.

 • Zkušení pěstitelé jahod doporučujeme přístřešek vody zahřáté na 65 ° C, přidáním několika krystalů manganistanu draselného. Roztok by měl být světle růžové. Voda by měla nalít hrnek do outletového centra. Tato úprava výrazně snižuje počet roztočům a weevils. S hnilobou, skvrnitost listů, padlí si poradí postřik keře Bordeaux směs.
 • V dubnu, kdy se objevil mladých listů, jahody ošetřené „Aktofitom“ nebo „fitoverm“ zabít spider roztočů. A když se začnou tvořit poupata se potýkají s brouky, listové válečky a pilatky použitím „Antitlina“ tabákový odvar nebo infuze pampelišky.

Ochrana jaře okrasných rostlin

 • Vytrvalé okrasné keře, které zdobí zahradu, také potřebují ochranu proti chorobám a škůdcům, jakož i jinými zahradnickými plodinami. Z tohoto důvodu, seznam pružiny práci na zahradě s ohledem na okrasných rostlin je nutné k tomu, aby odstranění zimního útulku, vyčistit půdu od starých listů, sanitární a formativní prořezávání, zpracováním s chemickým nebo biologickým způsobem.
 • I když to není rozpustit ledvinové zasažených rostlin strupovitost, nečistotě, černou hnilobu nebo s rakovinou léčení Bordeaux směs, sbor nebo jiný přípravek obsahující měď. Proti přezimující škůdci Keře mohou být ošetřeny lékem №30, fundazol nebo karbofosom.
 • Aby ji zachránil před hniloby kořenů a jiných onemocnění žárovky květiny, které jsou namočené v roztoku nebo fundazol fitosporin.

Jarní dezinfekce skleníků

 • Skleníky jsou také musí být dezinfikovány, pre-zúčtování je z rostlinných zbytků loňských: nať zkažené ovoce a plevele. Podvazek materiál použitý v minulé sezoně, je lepší vypálit jako v kusu provázku a lana, patogeny mohou přezimovat na sázkách a kolejnic.
 • Dalším krokem je pro mytí vnitřního povrchu skleníků mýdlové vody štětcem a opláchne čistou vodou z hadice. Dřevěné nosič, nosníky a police by měly být léčeny s roztokem bělidla.

 • Několik dní před přesazení nutnost provádět vykuřování skleníkových síry dámu. Tato dekontaminace probíhá za zavřenými dveřmi a příčníků. Checkers jsou uspořádány na kovovém stojanu a zapálili. Množství síry dáma vypočítá podle pokynů výrobce v závislosti na rozsahu skleníku. 4 dny po síry fumigační skleníku dobře větrané.
 • Výsledkem je, že se pružina skleníkových dezinfekce významně snižuje riziko houbových chorob a škůdců poškození plodin.

Like this post? Please share to your friends: