Jak zasadit hrozny: krok za krokem průvodce

Plánování výsadbu hrozny na místě, je třeba vzít v úvahu celou řadu rysů tohoto procesu. Koneckonců, s cílem získat první sklizně za několik let, je třeba nejen volit odrůda, která je ideální pro terénu, ale také náležitou péči, s přihlédnutím ke všem jeho funkce.

obsah:

 1. Kde je nejlepší zasadit hrozny?
 2. Nejlepší doba pro výsadbu hroznů
 3. Jak zasadit hrozny doma
  • Příprava sazenice určené k pěstování
  • Přistávací hroznů v černozem a jílu
  • Výsadba v písčité půdě
  • Výsadba vegetativních sazenic
  • Zasadit hrozny na jaře
  • Jak zasadit hrozny na podzim
 4. Obecná pravidla pro výsadbu hroznů
 5. Jak zasadit hrozny. běžné chyby

Kde je nejlepší zasadit hrozny?

Výběru nejvhodnějších míst k pěstování hroznů by se měla zaměřit nejen na estetický vzhled zahrady, ale také potřeby závodu pro jeho rozvoj nejpohodlnější, a co je nejdůležitější - produktivitu. Takže než si koupit sazenice pro budoucnost vinice by se měly učit o tom několik faktů.

 • Hrozny - vytrvalá rostlina, takže je třeba velmi zodpovědný, a co je nejdůležitější v předstihu, zvolte přistávací místo pro něj. Je důležité vzít v úvahu biologické charakteristiky vybraných odrůd, dále maximalizovat produktivitu.
 • Dalším faktem vědět hroznů - je odmítnutí stinných místech. Vzhledem k tomu, že je nutné zvolit na jih nebo na západním boční část, stejně jako se zabránilo přistání vedle vysokých stromů.
 • Prakticky všechny tepelně-milující odrůdy hroznů a změny teploty nemůže tolerovat zimní sezónu. Je proto nutné co nejpečlivěji vybírat z této oblasti na místo, kde je chráněna před silnými větry a nízkých teplotách. Nejvhodnější je v tomto případě, pro závod bude vysílání některé ze stěn hlavní budově nebo domácnosti budov. Jde o to, že v průběhu dne, kdy zeď v určité míře, vyhřívané sluncem, což jim umožňuje dát přebytečné teplo révy v noci. Kromě toho takové uspořádání značně urychluje načasování bobulí zrání. V případě, že je otázka, která je lepší rostliny vinné révy, musí být volba vzhledem jednotlivých regionech sazenice.

 • S ohledem na potřebu určitého typu půdy, v tomto ohledu poměrně nenáročné hroznů. Přesto existuje určitá nuance - výnos různé sazenice, zasadil do úrodné ale kamenité typ půdy. Odvodňovací kvalita půdy zabránit takovému stagnaci vlhkosti, který podporuje přesycení půd a vápenných solí. To vše může mít negativní vliv na hrozny.

Nejlepší doba pro výsadbu hroznů

 • Podzimní a jarní sezóna rovnalo vhodné pro pěstování mladých sazenic révy v zemi. Od konce dubna do poloviny května vyrobené výsadbu sazenic letniček, dřevité kufru s již. Ale s koncem května av průběhu června mohou být zasazeny zelené vegetativní víno.

 • Pokud jde o podzimní výsadbu, to se obvykle provádí mezi říjnem a před prvním mrazem. Technika nemá prakticky žádné rozdíly z jarní sezony, kromě pečlivé ochrany mladých hroznů z náhlé změny teploty. Obvykle se jedná o hroznový potažené rašelina, piliny nebo jehly.

Jak zasadit hrozny doma

Příprava sazenice určené k pěstování

Samozřejmě, že pro výsadbu sazenic, jsou vhodné pouze zdravé hrozny. Jak mohu zkontrolovat? Existuje několik faktorů, které ukazují kvalitu.

 • Bazální část mladých semenáčků nutně musí být bílé. Jeho hnědé zabarvení ukazuje nevhodnost útěku.
 • Roční proces by měl být zralý s zářivě zelené řezu.
 • Vhodné sazenice rozlišit husté palice, které nespadají off, když lehce dotkl.

Tato pravidla jsou vhodné pro výsadbu hrozny pannu, když více nenáročný.

Než začnete sázet Řízky vinné révy, je nutné provést jejich přípravy na přistání:

 • spodní stonek je vyříznuta tak, aby byl ponechán první 1 cm na ledviny a asi 2 cm nad horní;

 • během následujících 24 hodin, sazenice musí máčet ve vodném roztoku s lžící medu posílit další růst;
 • poté, co proces namáčení řízky se pečlivě suší a parafin. To bude vyžadovat litrů, který se smísí se 15 g vosku a pryskyřice, 300 g parafínu a vody. Směs musí být ohříván, opatrně za míchání. Řízky mohou parafín samostatně nebo v několika kusech, pro které se ponoří do horní části připravené směsi, a pak se do nádoby se studenou vodou. V průběhu řízení, se zpracuje ne více než 6 cm semenáčky révy;
 • navíc k pravidelné úpravě a zpracování, mladé sazenice vinné révy potřebují a pre-kalení proces, který před vlastním výsadbou v zemi. V opačném případě mohou získat značné škody na přímém slunci;
 • během jednoho týdne vegetativních sazenic se udržuje pod přístřeškem nebo v husté stínu stromů. Pak asi 10 dní mladší než opalování na slunci. Pokud jde o sazenice, které byly pěstovány ve špatných světelných podmínkách a v rozporu s teplotním režimu - pro jejich aklimatizační době bude rozšířen o 1,5 krát. Jejich vzhled má více prodloužené výhonky a listy jsou světle zelené;
 • Mladé sazenice hroznů, které nebyly podrobeny řádné vytvrzení a jsou zasazeny v otevřeném terénu na začátku jara, reagují na takových podmínek, časným počátkem podzimu. Výsledkem je zastavit růst a růst dřevo má tvar - tímto způsobem připravuje údajné sazenice zimu. To není důležité, aby rostliny. Vzhledem k tomu blíže k polovině června, tyto sazenice obnovení aktivní růst a vývoj.

Přistávací hroznů v černozem a jílu

Postup pro přistání hroznů v černé hlíny a hlíny.

 • Podle lignified sazenice připraveny vybrání 80 cm hluboké a 80 široký.
 • Spodní pokrývkou živin vrstvy, tloušťka - 25 cm, jeho složení obsahuje 10 lopaty humus ve směsi s úrodnou půdu.. Po pečlivém pěchováním této vrstvy je obalená hnojiva v poměru: 300 gramů chloridu draselného hnojiva, jako je například superfosfát číslo 3 litr dřevěného popela. Tato vrstva se také smísit s půdou, a je lemována v tloušťce - 10 cm 5 cm následující lemována pouze zem .. Po dokončení všech manipulací by měly zůstat v zahloubení 50 cm.

 • Dalším krokem bude vytvoření malého kopec ve středu vybrání. Ve středu se vkládá a semenáčky kořeny jsou rovnoměrně rozloženy. Hroznová nalije úrodnou půdu (černá zemina nebo jílu) na úroveň zesílení. Sazenice klíčit řízky z zkrácen vertikálně položen, ale případy delší než 25 cm, musí být zasazeny v mírném sklonu.
 • Po sazenic instalaci, a všechny předchozí vrstvy byly pečlivě narazil, půda napojena dvě - tři vědra s vodou. Po částečném zaschnutí vrchní vrstvy je mírně uvolněna do hloubky asi 10 cm.
 • V budoucnu hrozny napojena dvakrát v intervalu dvou týdnů. Pak zase uvolnil půdy a mulčování.

Tip: Chcete-li zasadit plané víno (dívky), je všechno mnohem jednodušší. Nejlepší ze všeho je, přežije pád. To je dost snížit vinné révy libovolné délky bez kořenů. Dát ho na zem a prikopat úrodnou půdu, aby všechny procesy (listová) se objevila na povrchu. Následně se z každého takového listu začíná vyrůstat vlastní víno. Na podzim je dostatek deště, takže zalévání je nutné provést pouze v případě potřeby.

Výsadba v písčité půdě

Jaký je rozdíl výsadby révy v písčité půdě, srovnáme-li tento proces, jako například hlíny nebo černé zemi?

 • Problém je v tom, že při nízkých teplotách, písčitá půda zamrzne rychlejší a silnější, a v létě, v uvedeném pořadí - příliš oteplování. Kromě tohoto druhu půdy je prakticky udržuje vlhkost a živiny, na rozdíl od úrodné půdy.
 • Všechny tyto faktory je třeba považovat za proces přistání hroznů. To znamená, že prohlubeň pod sazenice musí dosáhnout metr. A k udržení vlhkosti a aby se zabránilo ztrátě živin je umístěn na dně jámy, zejména husté vrstvy. Je tvořen z jílovité zeminy ve výšce nejméně 20 cm, její horní část a zpětně směs hnojiva živiny (výška - 25 cm) ..
 • Nejvhodnější hloubka výsadbu v písčité půdě. - 60 cm hrozny péče bude pravidelné zavlažování, který bude třeba vyrobit s intervalem sedmi dnů, 4 plné vědra s vodou.

Výsadba vegetativních sazenic

 • Vybrání v půdě, připraveného stejným způsobem jako v sazenice výsadbě lignifikovaná. Rozdíl spočívá v hloubce jam, by mělo být 25 cm na jílu a černozemního půdy a asi 20 cm písku. Všechny vrstvy pečlivě zhutní a napojena 2-4 vědra s vodou v týdenních intervalech.
 • Jakmile je půda bude zmenšovat, je třeba vytvořit otvor 55 cm na jílu nebo černé země a 65 cm na písečné. Sazenice, poslední procesu tepelné úpravy, pečlivě extrahuje ze zásobníku osiva, a spolu s pozemkem je umístěn na připravený hloubce výsadby. Rozteč je naplněn úrodnou půdu, napojena a zhutní s jedním kbelíku s vodou.

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px důležité ;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikální .yap-titul-block__text {
font-size: 17px důležité ;!
}

 • Po dokončení přistání blízko vegetativní zárodečné nainstalován dřeva kolíku dále podporovat sazenice vinné révy.

Důležité: neprojdou aklimatizaci rostlin doporučených nutně temný pomocí štítu. Za tímto účelem bude stačit k uložení až 10 dní na jižní straně přistání - větve stromů či překližky.

 • V první sazenice rok by mělo být ponecháno pouze jeden únik, opatrně odstraňte zbývající hrozny a kravatu na věšák.

Zasadit hrozny na jaře

 • Jarní výsadbu hrozny zajišťuje, že na začátku chladný, dostane potřebnou sílu a dostatek získat dostatek živin. Tím je zajištěno, že mladé sazenice odolností vůči nízkým teplotám.
 • Přínosem pro rozvoj mladých semenáčků přípravu předběžné půdy. Takže pokud jsou jámy pod révy připravit v předstihu - na podzim, pak se na jaře bude připraven ideálním výchozím bodem k výsadbě, bohaté přírodní hnojivo.
 • Mnoho odrůdy, které jsou schopné v druhém roce přinést menší úrodu. Ale je to jen v případě jarní výsadbu. Sazenice plodová podzim jsou obvykle odloženo o jeden rok.

 • Za další pozitivní momenty lze přičíst příznivých teplotních podmínek jarní sezóny. Po pádu do prvních mrazů může poškodit nejen mladé střílet, ale promorozit půdu.

Ale mezi tolika výhod, existuje celá řada nuancí, které by měly být brány v úvahu při výběru jarní období pro pěstování hroznů:

 • nedostatek vláhy. Během této doby je nutné dodatečné napájení, který je k dispozici na podzim přirozeně;
 • nedostatek živin v půdě. To platí zejména na začátku jara, kdy musí být vyvážen z doplňkového paluby mechu, pilin a humusu;
 • Sazenice kvality hroznů jsou nabízeny k prodeji je na podzim, takže je pravděpodobné, že akvizice na jaře zmrazené vzorky.

Přesto, jaro je považován za příznivé období pro výsadbu sazenic révy. Je tu jen jedna otázka: zda v daném okamžiku je možné provést přistání na zemi? Ne, vážně výsadbu období by měla být vybrána, vzhledem k potřebám sazenic a teploty.

 • Optimální teplota je vyšší než 15 ° C. Kromě toho, a teplota půdy jsou důležité ukazatele, protože je třeba, aby se dosáhlo alespoň číslo 10 ° C To bylo během tohoto období je nejlepší vegetační období stromek. Tím měsíců se tento časový interval závisí na oblasti. Vzhledem k nedávné zmrazení skončí před koncem března, a ve druhém noci teplotní rozdíly se vyskytují až do poloviny dubna.
 • Kromě toho je důležité vzít v úvahu teplotu a typ sazenic: vegetativní nebo tuhý. První možnost je nabízena k prodeji v malé nádoby s půdou. Takové rostliny se vyznačují tím, že mají mladé výhonky s lístky. Příznivý přistání doba: od poloviny května do konce června. Ale tuhý životaschopnost sazenice je zejména proto, že je proveden na kořenový systém a ledviny. Proto i v raném výsadbě, například v polovině dubna, byl schopen odolávat měnící se klimatické podmínky.

Jak zasadit hrozny na podzim

Sazenice výsadba vinné révy na podzim, mají také mnoho funkcí. Mezi tyto faktory lze připsat na dávky.

 • Hladina vlhkosti v tomto okamžiku, pozitivní dopad na růst a tvorbu mladých výhonků révy. Dodatečné zalévání je nutné pouze v prvních několika týdnů po výsadbě.
 • Sazenice podzim mají tendenci dřívějšího vývoje a začít rodit.
 • Ale na hlavní nevýhodou je skutečnost, že mladí sazenice nejsou jen přesunout studené a nárazový vítr, a to i při správném přístřeší.

 • Volbou doby pro výsadbu sazenic révy v zemi, je třeba vzít v úvahu nejen výhody a nevýhody každého z nich, ale především vybraných odrůd.

Zasadit hrozny videa

Obecná pravidla pro výsadbu hroznů

 • Nejdůležitější pro vývoj hroznů je dobře zvolený půdu. Živnou půdou: humus a lehkých půdách - to je přesně to, co je potřeba sazenice.
 • Kromě toho je třeba vzít v úvahu umístění hladinou podzemní vody. Kdyby viklat dosáhne hranice 1,5 metru hluboká, je povinné vybavit potřebnou kanalizace.
 • Dalším důležitým bodem je, že hnojení minerální přísady a včasné zalévání.
 • Výsadba sazenic révy zahrnuje uspořádání, ve kterém se jim dostává maximální množství světla a neporušují reciproční růst kořenů.
 • Sazenice vinné Výsadba na pozemku o odsazení by měla být udržována od 2 do 2,5 metrů.
 • S sazenice v blízkosti budov zářezu by měla být nejméně 0,5 metru.
 • Vzdálenost od husté a vysoké stromy a keře - 0,5-0,7 metrů.

Jak zasadit hrozny. běžné chyby

 • Výsadba sazenic se slabým kořenovým systémem - mohou buď není usadit vůbec, nebo opožděný vývoj. Navíc, tyto výhonky jsou nepravděpodobné, že dát dobrou úrodu.
 • Akvizice neznámých druhů semenáčků může mít za následek, že je třeba na nákup nových a stubbing. Semenáčků, nevhodné klimatické zóny, plody nemají čas dozrát v sezóně, tak v budoucnu také třeba vyměnit.
 • Častou chybou je výsadba stromů a vinné hrozny v blízkosti severní straně budovy v okolí. V tomto případě je rostlina stráví všechny síly růstu, bude úroda bude menší a bude umístěn na horních výhonků.
 • Tvořící mělké jámy pro výsadbu, musíte vědět, že to omezí sazenice v živin a vliv na jeho vývoj.
 • Nadměrné prohloubení pomalý růst kvůli účinkům nízkých teplot v hlubokých vrstvách půdy.
 • Ale mělký průnik bude mít vliv na spotřebu sazenice vody, a znemožňují zpracování révy přístřeší na zimu.
 • Zahušťování hroznové výsadby zvýší počet houbových chorob, sazenice toho bude bojovat za spotřebu vody a osvětlení.
 • Výsadba jediné ženské odrůdy, aniž by potenciální odrůd opylující může vést k drcení plodin. Doporučila šesti „ženských“ keřů vysazených jeden opylovány.

Přistávací mladých sazenic vinné révy - proces je poměrně pracný. Důležitý je nejen výběr výhonků, které snesou klimatické podmínky a půdní vlastnosti, ale také příprava kvalitního pro přistání. Soulad se všemi nuancemi zajišťuje dobrý vývoj výkonnosti a plodů budoucnosti vinice.


Like this post? Please share to your friends: