Barvicí a sušící komora s rukama

Chcete-li zajistit vysokou kvalitu malířské práce, při dodržení všech bezpečnostních opatření požadovaných vhodného vybavení a pomůcky. Veškeré vybavení, včetně prostoru pro přípravné práce a stříkací kabiny, ventilátory a kompresory, všechny nástroje a drtičky je třeba volit velmi pečlivě. Pokud jde o malování a sušáren, mohou vyrobit vlastníma rukama s nejpřísnější dodržování doporučení uvedených níže a instrukce.

obsah:

 1. Účelem lakovací a sušicí komora
 2. Konstrukce lakovací a sušicí komora
  • Způsoby instalace
  • nucené větrání
  • topný systém
  • osvětlení
  • ventilace,
 3. Typy malířské a sušáren
 4. Princip provozu lakovací a sušicí komory
  • malování režim
  • vytvrzovací systém
  • režim sušení
  • odkalování
 5. Malířská tvorba a sušící komora
 6. bezpečnostní otázky

Účelem lakovací a sušicí komora

Hlavním účelem lakovací a sušicí komora se chová jako laku nebo barvy na povrchu a zajišťuje hladký, vysoce kvalitní nátěr, bez pádu na pracovní povrch nečistot a prachu. Podobná zařízení používaná pro celý výrobek a jednotlivé složky režimů, které jsou vhodné pro určitý typ nátěrové hmoty. Malířské a sušáren malby s výjimkou výkonu lze také provést procesní rychlému vysychání lakovaného povrchu.

Malování komora zajišťuje provádění lakýrnické práce v souladu s regulovanými předpisů požární bezpečnosti a sanitární hygieny a běží jako uzavřené místnosti s jiným procesním zařízením. V závislosti na účelu malířské a sušárnách jsou používány pro potřeby autoservisu, nátěrových oblasti specializovaných průmyslových odvětví a soukromých budov.

Konstrukce lakovací a sušicí komora

Lakovací a sušicí komory se skládá z těchto konstrukčních sestav: uzavřenou komoru pro potahování a procesem sušení větrací systém s vzduchových filtrů různých úrovní čištění, vytápění s tepelným zdrojem, osvětlovacího systému a ventilačním systémem s výfukovým vzduchových filtrů.

Možná budete muset kaprolon tyče preobresti které si můžete ve specializovaných prodejnách. Byl použit pro výrobu konstrukčních dílů a valivých.

Způsoby instalace

Barvicí a sušící montážní SB komora 7427 se může provést dvěma způsoby. V prvním případě, nastavit obraz a vysoušeči komory dříve vytvořena na podkladové základně betonu, kterým se lehký základový pás, jehož horní základna je v úrovni podlahy místnosti. Tato technika fotoaparátu je zcela spolehlivé, ale velmi drahé.

Při druhém způsobu malby a sušicí komory je namontován na vyvýšeném kovovou konstrukcí. Ve tvaru konstrukce z profilovaného kovu. Nevýhoda tohoto způsobu spočívá v rozdílu výšky podlahy lakovací a sušicí komory a vedení, které vyžaduje instalaci přechodné žebříky nebo mosty.

Malířské a sušáren vybavit dveře s dobrou integritou. Pro barvení stěny komory obecně používají, jsou odolné proti vysoké teplotě bílých laků pro řízení kvality lakovaných povrchů. Nejoblíbenější pro tento účel jsou práškové povlaky, které jsou trvanlivé a odolné vůči vnějším vlivům. V mezi-prostoru stěny komory má nehořlavého izolaci, aby se zabránilo ztrátám tepla v procesu barvení a sušení.

nucené větrání

různé nitě a tvářecí mrtvé zóny může dojít při práci v lakovací a sušicí komory. Proto je zařízení lakovací a sušicí komory by měl být proveden tak, že stropní a podlahové vzduchové filtry byly umístěny na celou šířku místnosti. Do mrtvé zóny nezobrazí uvnitř lakovací a sušicí komora, její vybaveno ventilačním systémem výfukového uzavíracími a regulačními ventily, který je umístěn v podzemí.

Navržený oběh a speciální armatury může chránit před turbulentní víry v malířských a sušící komory a pro udržování tlaku na požadovanou úroveň. To je důležité proto, že míra znečištění podlahových filtrů, zvýšení tlaku v komoře, což vede k výskytu nátěrového mlhy. Na druhé straně nedostatečným tlakem vyvolává požití prachu, což má negativní vliv na kvalitu nátěru nebo laku.

Pro účinné odstranění rozpouštědla a aerosolů je třeba rychlost pohybu proudů vzduchu asi 20 centimetrů za sekundu. Přijata, aby rychlost proudění vzduchu při teplotě 25 centimetrů za sekundu. Jednoduchý výpočet ukazuje, že k dosažení této rychlosti v komorové oblasti, která se rovná 28 metrů čtverečních, fotoaparát vyžaduje kapacitu přibližně 25000 metrů krychlových vzduchu za hodinu.

topný systém

Režim teplota sušení vysoušeči komora vytváří pomocí výměníku tepla, která je pro účely zabezpečení v případě přehřátí je vybaven bezpečnostním termostatem. Pro elektrická zařízení, jako je fotoaparát, vždy vyžadovat zavádění ochranného uzemnění.

Ujistěte se, že dávat pozor na plnění tepla. Například pro ohřev 18000 metrů krychlových za hodinu vzduchu do rozprašovacího sušení teplota komory SAIMA 40 stupňů musí být vynaloženy 240.192 kilowattů. Všimněte si, že při nižších barviva produktivity je v zimě zima.

Tento materiál slouží jako výměník tepla teplotně stabilizované nerezové oceli. Typ a tvar výměníku tepla se volí v závislosti na plánovaném výkonu hořáku, který je řízen automatizační jednotka zachovat přísné teploty vzduchu v komoře.

Existují tři hlavní typy kotlů: Diesel, elektrické a plynové topení. Elektrický zdroj tepla se používá velmi zřídka v souvislosti s výrazným nárůstem doby trvání vytápění a chlazení malby a sušící komory. To je vzhledem k vysoké úrovni setrvačnosti topných prvků, které jsou již dlouho zahřívá a ochladí se. Kromě toho, tento typ zdroje tepla se vyznačuje vysokou spotřebou energie - 88 až 196 kW.

Tepelné generátory s plynovými hořáky pracují dobře, ale vyžadují zdlouhavé, nákladné vyjednávání a vypracování distribuční sítě plynu. Funguje to nejlepší zdroj diesel tepla. Kromě toho, že nevyžaduje nákladné a časově náročné koordinaci s orgány požárního dozoru a SES.

osvětlení

Standardní nátěrový a sušicí komora má stropní části komory 8 - 10 lampy, které jsou uspořádány v úhlu 45 stupňů. Pro vysoce kvalitní muset být integrovány v bočních stěnách barevné žárovky. Pokud výkres malování a sušicí komora jsou uvedeny pouze velká osvětlovací zařízení, mohou nastat problémy s malování svislé plochy vícevrstvých povlaků.

To znamená, že svítidla v obraze a vysoušeči komory jsou umístěny na stropě, a dále na stěnách. Toto krytí je zcela funkční, neboť umožňuje, aby se dosáhlo nejlepšího výsledku při posuzování rovinnost a vysokou kvalitu lakovaného povrchu. Standardní rozlišení svítivost malování komory 1000-2000 luxů. Také, kamera musí být vybaven osvětlením zadní stěny, protože přední potah je intenzivnější. Rozhodl zvolit model s nejmenší blikající efekt.

ventilace,

Specifika lakovací a sušicí komora vyžaduje instalaci vzduchového filtru s možnostmi operačního montáž a demontáž filtračních prvků. Distribuovat filtru po celé ploše stropu a podlahy komory. Struktura vybaveny filtry způsobem, který má být vymazán se čistí a čerstvý vzduch. Sanitární normy definované agregátní úroveň čištění vzduchového filtru na úrovni, která není nižší než 99%.

Taková vysoká hodnota může být získána pouze při použití filtrace vícestupňové. Vzduch se čistí v prvním stupni hrubých částic, a následně - z jemné frakce a těkavých látek. Foukané malování a vysoušeči komora nova Verta vzduch k odstranění hořlavých látek, které tvoří hořlavé směsi s kyslíkem.

Dolní filtr pokusit se nainstalovat přímo na výfukové potrubí, nebo příliš rychlý kontaminace filtračních prvků vyžadují častou výměnu. Kromě toho je instalace na kanálu bude omezeno filtrační povrch, a to vyvolává zúžení proudu vzduchu, zvýšit jeho rychlost a nežádoucímu tlaku vzniknout uvnitř lakovací a sušicí komory.

Pokud je to možné, můžete nastavit filtr ucpání monitorovacích čidel do automatického systému. ovládací tlačítko tak jednoduché, jak je to možné v indexu, a režim automaticky nastavuje vestavěný časovač signál. Klávesnice je vhodné, aby bylo možné přepínat mezi manuálním a automatickým režimem.

Typy malířské a sušáren

Lakovací a sušicí komory se liší od každého jiného způsobu vytápění a větrání. Větrání může být různými způsoby. Air vystaveni dvěma ventilátory vyrobených spirálovité turbínou. Šroub ventilátor vybavený turbínových lopatek, které jsou přišroubovány jako vzduchový lodi nebo letadla vrtule. Poskytují vysokou produktivitu a jsou považovány za velmi úsporný.

Radiální ventilátory jsou konstrukce turbíny, který je kolo s lopatkami, které se otáčejí v pouzdře ve tvaru šneka. Proniká vzduch v zařízení turbíny, a je vyřazen odstředivou silou ve směru otáčení hlemýždě. Vytvořte radiální ventilátor statický tlak. Vzduch do turbíny může být vhodný pro ventilační potrubí.

Přívod vzduchu k cíli z turbíny může také probíhat přes ventilační potrubí. Sací ventilátor nasává vzduch z prostoru, který je kontaminován parami rozpouštědla a prachu z inkoustu. Druhý foukání odsáván vzduch z vnějšku a čerpadla do komory. V závislosti na vlastnostech ventilačního systému existují následující typy lakovací a sušicí komory: Komora se zvýšeným tlakem, s proudem procházejícím vzduchu a vakua.

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px důležité ;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikální .yap-titul-block__text {
font-size: 17px důležité ;!
}

Komora se zvýšeným tlakem jsou nejčastější. Foukání ventilátoru je produktivnější než ventilátoru sání. Tento přebytek vzduchu se vytvoří tlak, který je o něco vyšší, než je atmosférický tlak. Prach venku, tak chybí komoru, protože vzduch je posunut prostřednictvím nekonsolidovaných spoji směrem ven. V takové může být komora zadat během provozu. Fotoaparát nevyžaduje důkladné utěsnění komory. Nicméně, v této komoře dělá objevit prach - suchých nečistot na autě. Kromě toho špatně tažené mlhy barvy.

Schéma lakovací a sušicí komory s průchodem proudu vzduchu mají dva ventilátory o stejné výkonnosti. Tlak uvnitř i vně stejné komoře. Jednotka je utěsněna, jinak prach může propadnout trhliny.

Barvicí a sušící komora s vakuovým sání ventilátoru mají vyšší výkon než přetlaku v jeho konstrukci. Můžete použít pouze jeden odsávací ventilátor, který současně vytváří sání vzduchu pro aktualizaci. Některé modely se vyznačují těmito kamer umístěných přívod a odvod vzduchu, že vozidlo při malování a sušení v proudu vzduchu se nachází, je-li v pohybu, na rozdíl od konvenčního uspořádání, je-li sací provádí na úrovni podlahy. Tyto kamery jsou nejlepší podmínky pro extrakci postup mlhy z barvy.

Princip provozu lakovací a sušicí komory

Barvicí a sušící komoru, které jsou určeny pro malování procesu a následné sušení dílů, navzdory tomu, který je schopen pracovat ve čtyřech režimech: režim barev, expozice, sušení a proplachovacích. Níže uvádíme jejich seznam a stručně reagovat.

malování režim

Zařízení ohřívá komory nebo natřený povrch na teplotě, při které je výrobek z lakovací pistole. Tato teplota zajišťuje příznivější podmínky pro odpařování ředidel. V průběhu se teplota barvení se považuje za optimální 20 stupňů nad nulou, je teplota při sušení je v 60 + - 70 stupňů Celsia.

Vzduch je ohříván elektrickým cívky nebo plynovým hořákem, ale to se děje nejčastěji spalováním nafty. teplovzdušné generátory umístěny odděleně od fotoaparátu. Vzduch převzaty z atmosféry a do sítka z prachu. Ventilátor přiváděného vzduchu prochází přes výměník tepla pro topení. Ohřátý vzduch prochází přes větrací kanály v půdním prostoru, a potom následuje přes jemný filtr, umístěné ve stropě v komoře.

Tyto jemné filtry uspořádány kolem stropu prostoru, což eliminuje možnost turbulentního proudění vzduchu. Proud vzduchu proudí rovnoměrně shora dolů, sokl produkt, který je malované. Nátěrové částice mohou být odloženo podlahových filtrů, které jsou uspořádány pod tyčí. Vzduch se ohřívá jen tehdy, když ventilační systém. Když se plánované nebo náhlé výkon topného systému okamžitě ukončeno.

vytvrzovací systém

Přechod z barevného režimu na sušení nestane okamžitě. Kamera přejde do speciálního vytrvalostním fáze vyčistit vnitřní vzduch rozpouštědla trvání zbytků 15 minut. Během této doby je fotoaparát odstraněn ze zbytků rozpouštědel a prachu. Po vypršení nastaveného času, v zásobovací jednotce nabízí vzduchovou klapku a lakovací a sušicí kabina do dalšího režimu sušení. Všechny tyto operace provádí automaticky.

režim sušení

Výfukový ventilátor v režimu sušení se automaticky vypne a fotoaparát působí ve fázi recirkulační, s plotem s náhledem asi 10 až 15% čerstvého vzduchu, aby se zabránilo přesycení rozpouštědla recirkulace vzduchu, které mohou vyvolat matovací lak a vzniku výbušných směsí. Sušení režim principu recirkulace je velmi ekonomický, a to navzdory cen lakovací a sušicí komorou: nízká spotřeba energie a spotřeba paliva je pouze 40% ve srovnání s barevném režimu.

Vzduch prochází recyklaci tkaninových filtrů, které jsou zodpovědné za předčištění, podlahové a stropní filtry. Vzduch očistí od prachu a v komoře ve fázi sušení. Použití výkonných ventilátorů umožňuje rychlost proudění vzduchu k udržení prakticky stejné úrovně jako v detailech barevném režimu.

Komponenty agregovat velikost bloku kompatibilní s fotoaparátem. Hořák poskytuje požadované provozní režimy ve všech končinách ročních teplot. Olejový hořák poskytuje normální provozní režim malování a sušicí komoře při teplotě vnější 10 až 40 stupňů pod nulou.

Režim Sušení made se provádí při teplotě a 60 ° C. Když je teplota vyšší než 80 stupňů dochází k vypalování barvy. Topení nad 60 stupňů špatně udržován příslušenství, z plastických hmot, které se používají k dokončení tělo, avtorezina, části strojů, panely, elektronická zařízení a přístroje. Palivo je často zemní plyn nebo nafta. První z nich je používán méně často, protože to je nebezpečné a nákladné vytvořit svůj vlastní individuální čerpací stanici.

odkalování

Po režimu sušení, což obvykle trvá 30 minut, se hořák vypnut, Vzduchová klapka se uzavře, a výfukového proudu je zapnutý. režim proplachování se provádí přiváděním v komoře pro sušení rozprašováním venkovního vzduchu. Po uplynutí 5 minut dokončí ochlazování, a fanoušci jsou automaticky zakázána.

Malířská tvorba a sušící komora

Bylo již popsáno, že obraz a vysoušeči komora může být namontován na betonový základ, přičemž jeho podlaha je v jedné rovině s okolní místnosti, nebo na mole - prefabrikované kovovou základnou z ocelových profilů, které jsou vzájemně propojeny do jedné jednotky.

Barvicí a sušící komora obvykle se skládá ze 4 částí: přímo z objektu, ventilační systém v komoře, osvětlení a vyhřívání komory. Co se týče prostoru, každý sám by měl rozhodnout, jakou velikost zvolit, nebo vybudovat prostor, než k dekoraci stěn a sůl husa. Nicméně, měli byste si uvědomit následující věci.

Obraz a sušicí komora s rukama nad hlavou by měla být provedena nebo koncipován druhého příkopu patro za účelem odstranění vzduchu. Stěny by měly být snadno čistitelné a umýt, a jsou vyrobeny z materiálů, které nevyvolávají prach - nepůsobí zdroj prachu. Stropní filtry by neměly zabírat celý strop, který má být skloněná tvar na roh mezi stropem a stěnami netvoří vzduchové víry.

Jednoduché natírání zhotovení roztoku a vysoušeči komora sama o sobě je jeho konstrukce v jiných oblastech, například v hlavním studiu, vytvářet dvě rovnoběžné rýhy pro vypouštění vzduchu, jejich připojení k jedné místo výstupu vnějšího a překrývající se kovové mřížky, výroba stěn sádrokartonu na kovovém rámu, a za použití minerální vlny pro izolaci.

Pro vytvoření vzduch v prostoru sprejové sušárny by měl vzít v úvahu, že je stropní část pro přívod čistého vzduchu komoru. Musíte si koupit díly, jako jsou vzduchové kanály, a hlemýždě, a také vyrábět nádoby pro sání vzduchu a upevňovacích stropní filtry.

Šnek - zařízení, které slouží k vypouštění vzduchu, vzduchové kanály jsou trubky z pocínovaného plechu, a kapacita - je, jednoduše řečeno, vana, která je vyrobena z plechu, přítomnost vstupu do přívodu vzduchu. Šnek je zodpovědný pro vstřikování vzduchu, který prochází kanál, do nádoby, kde se pod tlakem, a je dodáván přes filtrační oblast v lakovací kabině.

Vyhřívané malování a vysoušeči komora případ je složitější. Patentovaný komora výměníku tepla začleněna do přívodního kanálu, hoří plamen působí v solária. To znamená, že tepelný výměník se zahřívá vzduch, který prochází přes teplosměnnou trubku se zahřeje a spadá teplo do komory.

Znečištěné a ohřátý vzduch je vyloučen a druhá nemůže být použita, aby se ušetřily náklady. Nicméně, můžete uspořádat cirkulaci vzduchu trochu jinak - převzatý z předehřáté vzduchové komory, aby ji znovu ohřívat. A zvýšení teploty v sušící komoře bude probíhat rychleji a při nižších nákladech. Můžete vložit přívodní kanál elektrická topná tělesa, nebo provést přidání plynového hořáku.

bezpečnostní otázky

Požárů při práci s lakovanými a barevné statistici materiálů považovaných za dostatečně rozšířený. Aby se zabránilo požárních situací, se doporučuje věnovat pozornost následujícímu:

 • Strop a stěny by měly být vyrobeny z nehořlavých panelů s plnivem;
 • Kamera musí být vybavena hasicím systémem nebo stanovit možnost jeho instalace;
 • Ovládací panel musí být výstup na řídicí ventil, který je zodpovědný za vypnutí stlačeného vzduchu;
 • zařízení kamera by měla být provedena exploze-důkaz;
 • Elektrické zařízení musí být pro uzemněním;
 • Výměník tepla by měl mít bezpečnostní termostat proti přehřátí;
 • Vrata musí být vybaven zařízením panickou blokovací a být otevřeny jednoduchým lisováním.

Nejtěžší technické pozice je poskytnout krabici s horním stropem filtračních a topných systémů vzduchové. Barvicí a sušící komoru v nezávislém výkonu umožňuje uspořádat proces lakování dílů a výrobků v krátké době a v souladu se všemi výše uvedenými požadavky.


Like this post? Please share to your friends: