Oprava sloupů plynových vlastníma rukama

Jedním z řešení pro zásobování otázce ohřáté vody - okamžité instalaci ohřívače vody. V tomto případě se stává předmětem pozornosti je gejzír. Koneckonců, plynové ohřívače vody ve srovnání s elektrickým, jsou výhodnější díky nízké tarify za energii, jakož i ve srovnání s ohřívači vody - mnohem pohodlnější, protože umožňují používat teplou vodu v jakémkoliv množství, a kdykoliv během dne. V tomto případě je hlavní čas identifikovat selhání došlo i na opravu ohřívač vody s rukama nad hlavou.

obsah:

  1. přístroj gejzír
  2. Typické chyby gejzír
    • Tepelný výměník ucpané se stupnicí
    • Pájecí plynový chladič ohřívač
    • plynový ohřívač vody nezapálí
    • Sloupec není správně ohřívá vodu

přístroj gejzír

Obyčejný plynový ohřívač vody je železná skříňka, která se podobá kuchyňskou skříňku. K němu dvě trubky shrnul - plyn a vodu. Vnitřní struktura zahrnuje tepelný výměník, hlavní a zapalovacího hořáku. Poté, co je kohout otevřen, nezávisle na způsobu zapalování hořáku, plynový ventil je otevřen, nechá nosič energie v zapalovací hořák, který je primární světlo.

Je-li topný plyn uvolní teplo, které je dostatečné pro rychlý ohřev vody, která prochází přes výměník tepla - umístěný nad hořáků spirálové trubky. Ohřátá voda se vede skrze vodní dýmky, plyn, který opouští kolonu k vodovodnímu kohoutku (kohoutek v koupelně, sprchový kout, kuchyň baterie), která byla otevřena. Produkty spalin spalovací zase odstraněna, která vede ven z horní části kolony plynu.

Sloupec metodou pilotního zapálení jsou elektronická ruční typ a pezorozzhigom. Již zastaralé manuální zapalování zahrnuje využití zápasů: Otevřete plynový ventil, který je vhodný do kolony trubky, držet zapálenou sirku do zapalovače, který okamžitě zapne. Hlavní světlomety hořák po otáčením knoflíku.

Moderní plynové ohřívače vody mají více pohodlné, praktické a bezpečné elektronický systém zapalování pracuje „na plně automatické.“ Po otevření systému aktivovaného tlaku vodovodní voda, ve kterém je náboj jiskra vzniku dvou baterku baterie, plynový ventil otevře současně. Jiskry dost k zapálení hořáku, pak vše bude probíhat podél známého systému: Rozsvítí druhý hořák, ohřívá vodu a jít přes výměník tepla do kohoutku. Hořák vypne po uzavření ventilu.

zvláštní systém pezorozzhigom, který je založen na piezoelektrický efekt, když je mechanické působení převést na elektrické výboje, v tomto případě - jiskra. Poprvé včetně nový sloupec na jeho předním panelu stisknete tlačítko, aktivuje piezoelektrický prvek. Z výsledné zážehových roznětka, pak hlavní hořák. Hlavní hořák zhasne při zavření kohoutku, a záře - světla, ale to není dost teplo vařit zbývající ve výměníku tepla voda. Až se příště stačí otevřít vodovodní kohoutek, aniž byste stiskli nebo pálení cokoliv a jít teplou vodou.

Typické chyby gejzír

plynový ohřívač vody není zcela jednoduché zařízení, které podléhá určitým pravidlům zacházení a péči bude sloužit svému majiteli po dlouhou dobu. Ale dříve nebo později veškeré zařízení porouchá, a kolona plyn není výjimkou. Zejména vliv na kvalitu procesní vody a plynu, které jsou dodávány prostřednictvím veřejných služeb v našich domech a bytech, a nyní, po určité době bude nutné opravit kuchyň s plynovým sporákem. Proto je třeba s ohledem na typické důvody, kvůli němuž je přístroj nefunguje, jak je požadováno.

Tepelný výměník ucpané se stupnicí

Nejběžnější poruchy je ve sloupci plyn je zanesen stupnice výměníkem tepla (chladiče). Zkumavky zarostlé pěnu, poruchové tvrdá voda. depozice Měřítko nastane, když teplota vody je větší než 80 stupňů a 82 stupňů, když proces začne nastat intenzivně.

Pro prevenci tvorby vodního kamene nepoužívejte příliš horkou vodu. Koupání teplota vody dostatečně blízko k 42 °, pro odstranění tuku při mytí nádobí - přibližně 45 stupňů, jako prostředek pro odstraňování tuků z nich a je schopen vyrovnat se studenou vodou, a pračka na stroji - ne více než 60 stupňů.

Mnozí opustí sloupec plynu k práci na pilotní světlo, protože je to pohodlné a není třeba míchat a přizpůsobit sloupec pokaždé. Nicméně, nedostatek času a hodiny, se teplota v tepelném výměníku se zvýšil na 90 stupňů - tedy do pěny. Takže nebuďte líní vypnout a zapnout sloupec podle potřeby, a ne před automatickým ohřívač, pokud jste pozoroval slabý tlak, je lepší dát v tomto případě zvětšovací čerpadlo.

No, pokud jste se s problémy, je nutné opravit sloupec čínské plynu omytím tepelný výměník. Chcete-li to provést, je nutné pochopit, že sloupec tepelný výměník je opravdu zabaleno, upozorňuje na následující příznaky: nízký tlak na kohoutu ohřáté vody, když je tlak v kohoutku se studenou vodou je dobrá; Sloupec spolu s ním neotáčí; nebo bezprostředně poté, co je vypnuto napájení. Samozřejmě, možná je to rozbité ventil na vstupu do kolony plynu, ale v případě, že je v pořádku, pokračujte k rozbití kolony.

K promytí sloupce, je nutné: Phillips a plochým šroubovákem, sadu bezvřetenových klíčů, kompletní azbest tkaniny těsnění a gumovou hadicí. Kromě toho je nutné předem koupit v železářství odstraňovače vodního kamene, který se prodává v plastové láhvi a suchého prášku. Můžete také použít ocet esence, protože je nejdostupnější.

Chcete-li začít, odstraňte sloupec hardwaru, a pak - skříň. Poté je nutné blokovat tok vody na vstupu a otevřený v blízkosti některého z jeřábu sloupce ohřáté vody. Dále odstraňte výměník tepla z přívodní trubice a přesunout ji stranou. Po odebrání matici z výměníku tepla, bude tepelný výměník začnou opustit vodu. To musí být vyprázdněna asi litr.

Dále, uvedené na přívodní hadici výměníku tepla, zvedněte ten vyšší sloupec, vložit a hadice v nálevce v tenkém proudu nalít ji do připraveného roztoku. Pomalu nalijte nebo začne pracovat, a descaler bude tlačit zpět. Řešení v tepelném výměníku musí zůstat na pár hodin. Látka může být zahřát na hořící zapalovací rychlejší reakce konalo a trvalo kratší dobu.

Klepněte náhradní mísu nebo plastové nádoby a postupně otevře přívod vody do kolony plynu. Podívejte se, co přijde z hadice. Pokud tam je hodně bláta, a po umytí hlavy bude dobrý, pak všechno dopadlo, pokud ne, postup bude znovu opakovat. Ale pokud používáte odvápnění není nutné.

Pájecí plynový chladič ohřívač

Po zjištění, že sloupec únik plynu je samozřejmě snaha prvním tepelným výměníkem stává nahrazení starého do nového. Ale náklady na radiátoru je 1/3 z ceny nového sloupu, takže je vhodné, aby se pokusila opravit přístroj sami, zapečetěnou pájky s páječkou. U vody protékající trubky výměníku tepla, jehož teplota nesmí být vyšší než 100 stupňů a teplota tání pájky dosáhne 200 ° C Z tohoto důvodu, pájka se taví.

Ve většině případů, píštěle dochází na trubku, která probíhá podél vnější strany radiátoru, protože je často vyrobeny z nekvalitního kovu. Na povrchu trubky, která probíhá uvnitř výměníku tepla, obvykle píštěle nezobrazí. Pokud jste byli schopni se dostat na místo úniku, než začnete pájení vypustit vodu z výměníku tepla, jak to bude odvádět teplo, takže nebudete moci ohřívat pájecí bod na požadovanou teplotu.

Otevřením kohoutek horké vody ve dřezu nebo čištění, a odstranit převlečnou matici z kolony trubky, která přivádí studená voda. Vzhledem k tomu, gejzír se nachází na úrovni nad vodovodnímu kohoutku, pak vypustit většina vody, ale ne všechny. Pro odstranění zbytků praxe očišťovacího vakua nebo kompresoru. Teprve potom mohou začít napravovat ohřívač chladič vody.

Pájení sám nezpůsobuje potíže. Jemným smirkovým papírem pás oxidy z místa píštěle, ubrousek čištění část tkaniny, která poté, co se smáčí v rozpouštědle pro odstranění mastnoty a prachu. Může to být jakýkoliv cín pájka, například PIC-61 pájením kapacita ne méně než 100 W, při teplotě asi 180 stupňů.

Jak se používá kalafunové tavidlo. Není-li možné vzít aspirin. Rozpadat tablet a pokropí malé drobky místo cínování nebo sodný tablety vyhřívaný povrch. Pokud se v průběhu cínování pájky neteče, a získá se vložka, pak se ohřeje místo pájení nestačí. V takovém případě byste měli zahřát další páječka, železa nebo fén konstrukci.

Když je pájka je rovnoměrně tence potažené povrch zařízení, pěstováním na tloušťku 1-2 mm, a píštěle na výměníku tepla neprojeví více. Pečlivě zkontrolujte hadici chladiče po celé délce. Pokud vidíte zelenou skvrnu, takže s větší pravděpodobností v tomto bodě je dírka, která má výhled na vodu, a to musí být, aby cínem. V opačném případě, po několika měsících budete muset opět vypořádat s opravou v koupelně gejzíru, protože tam bude unikat.

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px důležité ;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikální .yap-titul-block__text {
font-size: 17px důležité ;!
}

Je-li k úniku vody část umístěna na stěně výměníku tepla, který je přilehlý k základně sloupku, radiátor opravu na místě, je možné, a je nutné odvádět teplo ze sloupce plynu. Chcete-li odebrat zařízení pro pájení, je nutné demontovat většinu kolony a odpojí plynovou trubku, ale je to velmi nebezpečné.

plynový ohřívač vody nezapálí

Nejčastějším důvodem, že sloupec nesvítí - jen nedostatečné větrání v boxech trakci. Může se stát, že komín zanesený sazemi nahromaděné v jeho nebo objekt klesla. V této situaci obvykle spustí systém ochrany, který je umístěn uvnitř kolony a přístroj automaticky překrývá plyn. Zkontrolujte tah komína. Za tímto účelem držet zapálenou zápas, a v případě, že plameny půjde pryč - pak vytáhnout.

Dalším důvodem, že sloupec nezapálí, je banální vybití baterie, ale to platí pouze pro spotřebiče s automatickým zapalováním (s bateriemi nebo generátory). V rozporu s tvrzením výrobců, že životnost baterie je jeden rok, budou muset častěji měnit.

plynový ohřívač vody lze osvětlovat kvůli špatné tlakem vody. A je to jen kontrola -nuzhno otevření tekoucí studenou vodou. Pokud existuje jen malý tlak - je pravděpodobné, že důvodem nespočívá ve sloupci, ale v odděleném prostoru nebo kolem potrubí. Pokud se vidět, že tlak studené vody větší než v tekoucí horkou vodou, je nutné opravit ohřívač vody měřeného plynu, protože příčinou je přesně v uzlu vodního sloupce (nebo deformovaných membránové filtry jsou ucpané).

Síto může ucpat montáž přívod vody po vodu z a reverzní jeho zdroj. K čištění, jednoduše vyšroubovat z vody dodat uzavřenou matici, odstraňte mřížku a vyčistit.

Pro kontrolu stavu membrány k odstranění vody uzel dvě převlečné matice, dále uvolnit tři šrouby držící sestavu pro vodu v sestavě plynové kužele. Odpojen od každého jiného uzlu na polovinu, uvidíte takové membrány. V případě, že guma má deformovaný povrch, spíše než plochý, s výchylek, je třeba vyměnit. Současně vody lze čistit sestavu s dutinami a filtr z bahna. Můžete si dát silikonovou membránu, která může sloužit po mnoho let.

Často se stává, že gejzír zhasne okamžitě po zapnutí zapalování. Důvodem poruchy spočívá v termoelektrickým článkem, ale spíše je špatný kontakt termočlánku a elektromagnetický ventil. V případě, že termočlánek neporušený, dělat údržbu automatického sloupce plynu, nebo spíše jeho čištění kontaktů a spínací skříňku. V takové by měly situaci přizpůsobit průtok teplé a studené vody. Nezapomeňte, že můžete být v žádném případě ředit studenou vodou, horká, protože to vyvolá okamžitý zánik plamene.

Bavlny a microexplosions které doprovází spínací postup může dojít: z důvodu špatného návrhu ve ventilačním kanálu nebo také v důsledku vybití baterie, které jsou odpovědné za zapalování kolony vzhledem k ucpávání trysek nebo jiných sloupec složek, z nadměrného přítoku plyn. Když se hořák, plynu ze zapalovače vzplane včas. Ale v případě, že pilot plamen spálí nějakého důvodu není správné, pak je plyn bude hromadit, což bude mít za následek bavlny - malé výbuchy směs plynu se vzduchem.

V této situaci, musíme se podívat na to, co moment pilotního plamene. Světlo by měla mít modrou barvu, hořet stabilně, plamen by se měly dotýkat hlavní hořák. Když kontrolka vidíte žlutočervené není udržitelné, malý plamen, je nutné očistit vstřikovače a zapalovací trubice, která přivádí plyn.

Sloupec není správně ohřívá vodu

Důvody, že gejzír po špatné ohřívá vodu, bude existovat několik. Za prvé, kolona může mít malou kapacitu. Proto před nákupem zařízení je vždy pečlivě zkontrolovat pas jednotky. Také může být voda zahřátá špatné, protože velmi jednoduchý ucpání souhrnné prvek, který vyčnívá modifikované barvu a vzhled sazí plamene v procesu ve sloupci.

Pokud sloupec neohřívá vodu, upravit přívod plynu do hořáku. V moderní koloně plyn tohoto ventilu, který umožňuje regulaci průtoku vody, tj množství vody, které prochází kolonou za minutu. Proto, pokud je voda mírně zahřívá, je vhodné omezit šířku pásma, a voda bude mít čas k zahřátí.

Kromě toho, kolona může být přiváděna i teplou vodu. Ale v tomto případě nevyžaduje opravu a údržbu sloupcích plynu, protože tato situace se nejedná o závadu z kolony. V teplém ročním období, kdy ve vodě voda je dost teplo a tlak jejích drobných problémů, které se na první pohled zdají být spojeny s selhání kolony. Všimli jste si, že při instalaci v koloně na minimální zásobování teplem vodního plynu zpracovává voda je stále velmi horké.

Jen některé modely kolony plynu na tuto operaci se nepočítá. Pokyny k použití tohoto zařízení je obvykle uvedena minimální tlak vody, kdy bude plynový kotel fungovat normálně. Pro vyřešení problému je velmi jednoduché, jednoduše zúžení přívod plynu, tak odříznutí trochu kohoutek na to, co plyn je dodáván, a která se nachází před vstupem do kolony plynu na plynové potrubí.

Někdy sloučeniny kolony plynu může dojít k úniku. Levá trubka nezbytné pro přívod vody do kolony, je vždy v přesahu přívodní ventil pro přítomného vodního sloupce. Tato trubka je spojena s tryskou regulátor vodního plynu. C regulátor voda vstupuje do výměníku tepla na pravé straně. Na prostřední sloupec trubice se přenese do vody a teplé vody do výměníku tepla je připojen na levé straně přes potrubí.

V pravém sloupci v potrubí je nutné dodávat plyn a připojeny k regulátoru přes měděné trubky. To také stanoví povinný překrývání plynového ventilu. Připojení vody ve sloupci nesena převlečnými maticemi s těsnicími prvky, vyrobené z pryže. V průběhu doby, pryžové těsnění na rozdílu teplot ztrácejí svoji pružnost a ztuhnout, a voda teče.

Aby bylo možné opravit starý ohřívač vody, nahradit gumové těsnění ve sloupci plynu. K tomu, odšroubovat s klíčem 24 uzavřené matice, odstraňte podložku, která je již opotřebované, a nainstalujte novou. Někdy trochu pad, ořech jste točil celou cestu, a voda je stále vytékala. Dále je vhodné dodatečně dát jinou podložku.

A konečně, měli byste se seznámit s dalším potížím s ohřívačem vody: když sloupce nemusíte cítit plyn. Je-li však existuje určitá vůně, si uvědomit, že v tomto případě je přísně zakázáno provádět nezávislé opravy ohřívač vody! Okamžitě vypne přívod plynu, vyvětrejte místnost a zavolat službu plynu!


Like this post? Please share to your friends: