Přístroj plechové střešní krytiny

Díky reprezentativní vzhled kovových střešních krytin je velmi populární střešní krytiny mezi vlastníky venkovské domy a soukromé. Existuje několik z jeho odrůd, které se liší tvarem a montážní technologie. O tom, jak postavit kovovou střechu a mluvit o níže jeho funkcí.

Obsah:

 1. Vlastnosti a výhody kovových střešních krytin
 2. Variací a provedení kovových střešních krytin
 3. Montážní zařízení a plechové krytiny

Vlastnosti a výhody kovových střešních krytin

Kovová střešní krytina je vyrobena z různých druhů prvků, které slouží jako polymery puraly, polyestery, plastisoly, polyvinylchloridů. Typ povlak definovaný funkční zatížení na povrchu a použití vlastností střešních krytin.

Například střecha na základě Puranas je odolná vůči UV záření a plastisol - před mechanickým vlivům.

Rozsah plechových krytin měnit. Montuje se na obytné a průmyslové využití. Pro instalaci tohoto typu zastřešení není zvláštní úsilí je nutné použít nebo použít speciální techniku. Ale ještě před instalací, bez výjimky, specifikuje požadavky a jeho provozní zatížení. Například kov v žádném případě nesmí přijít do styku s živičný povrch nebo na trapézový plech. Vzhledem k tomu, na vnitřních částí materiálu je koroze, což vede k předčasnému znehodnocení.

Předpokládá se, že vzhledem k kovovou střechu, dům je snadno zasažena bleskem a povede k jeho zničení. Avšak s výhradou instalační techniky kovová střecha toto tvrzení je nesprávné.

Dalším materiálem, ze kterého je vyroben z kovu, střecha je z galvanizované oceli holodnokatnogo typu. Postup jeho výroby zahrnuje několik složité postupy, a po skončení je materiál získává určité pozitivní vlastnosti.

I když se cena kovu střechy a vysoké, přesto je to odůvodněno své výhody - totiž trvanlivost provozu a praktické absenci nutnosti údržbu. Při výběru střechy, který je založen na vysoce kvalitní pozinkované oceli, bude sloužit svému majiteli více než padesát let. Také plechové střešní krytiny jsou udržitelné, šetrné k životnímu prostředí.

Mezi obrovskou škálu barev a textur výrobků, budou spotřebitelé moci vybrat možnost, která bude plně uspokojit všechny své preference. Střecha, vyrobená z kovu, je poměrně snadné, takže to nezatěžuje konstrukce budovy, může být snadno přepravovat k cílovému objektu a je instalován na střeše.

Konstrukce tohoto typu střešní konstrukce nevyžaduje zvláštní balíček, jednoduše odstranit starý nátěr a nastavit střechu na dřevěné trámy.

Další důležitou výhodou tohoto typu střešní krytiny je její požární bezpečnosti práce a požární odolnost. Navzdory tomu, že kovem je dobrým vodičem elektřiny, s patřičným organizaci Lightning Protection Systems, střecha není schopna přilákat blesk v bouři.

Mít kluzký povrch střechy je téměř nehromadí nečistoty, listy na podzim a sníh v zimě, takže nevyžaduje žádnou zvláštní péči.

Plechové střešní krytiny je instalován na všech typech povrchů a střech, a to i při velmi nízkém sklonu.

Ačkoliv mezi obrovské množství výhod plechových krytin, je třeba uvést nevýhody. Tak například je příliš strmá střecha, vzhledem k vysoké úrovni kluzkosti nehromadí sníh, a to padá na povrch vedle ní. Zároveň je zde nebezpečí úrazu osob ubytovaných v okolí. Proto je pro tyto typy střech je třeba nainstalovat speciální věšák pomoci rozbít sníh nebo led na jemné částice, které jsou neškodné pro lidské zdraví.

Vysoká shumoproizvoditelnost je další nevýhodou tohoto typu střechy. Během déšť, sníh nebo krupobití zřetelně slyšel zvuky jejich dotknete kovového povrchu, i když regenerace vysoce kvalitní izolace, tento bod je snadno vyřešena.

Kromě toho tento typ střechy vyžaduje další izolační uspořádání.

Variací a provedení kovových střešních krytin

Existuje několik typů plechových krytin, mezi nimiž rozeznáváme:

 • plochá kovová střecha v rolích nebo plechu - k jejich provedení vyžaduje technologie dodržování švu;
 • kov - a vypadá to, že běžné dlaždice šindele, pro výrobu se však používá tvarovaný plech;
 • povlaky, které jsou založeny na neželezné kovy;
 • šikmých střech kov - určený k pořádání jednoho nebo štítové typy střech.

Pro správný výběr konkrétního typu střechy změní jejich složení, vlastnosti, funkce a specifikace ve vztahu k provozním podmínkám, vybrali tu nejlepší možnost. Kromě toho by měl určit přítomnost nebo nepřítomnost polymerních povlaků aplikované na kovovou střechu v jeho výrobního postupu, aby to antikorozní vlastnosti, odolnost vůči ultrafialovému záření, atd

Mezi řady výrobků na trhu, existuje mnoho různých podob, geometrie, profil, palety barev, a polymerních látek, které jsou na kovovou střechu.

Ve vztahu k typu základního materiálu tvořícího střešní krytiny, se dělí na:

 • měď;
 • hliník;
 • pozinkovaný;
 • nerezová ocel.

První možnost, i když se liší původní jas, ale brzy vybledne, a dokonce i greeny. Měď je ideální pro zakrytí pomníky a sochy. Životnost měděné střechy je více než dvě stě let.

Kromě toho vysoká popularita různých hliníkové střešní krytiny. To je odůvodněno jeho nízká hmotnost, odolnost proti korozi a snadnou instalaci. Hliník není náchylný ke změně barvy v průběhu provozu. Kromě toho, že má vysokou tažnost a umožňuje střechu různých tvarů. Hliníkové střechy sloužit svému majiteli více než sto let.

Kovová střecha z pozinkované oceli má vysokou odolnost proti korozi. Její životnost se pohybuje od 25 do 45 let. Montáž technologie tento materiál předpokládá respektování vrstvou zinku naneseného na povrchu, jako když je poškozen, je zde riziko koroze. Chcete-li prodloužit životnost tohoto nátěru se nanáší speciální nátěr, který je s ním zacházeno jednou za čtyři roky.

Další provedení povlaku kovu působí pozinkované oceli, na které se aplikuje nános polymeru. Jsou schopny kvalitně chránit střechu před vystavením vnějšího prostředí. Aplikace Pura chrání střechu před UV zářením, a také zlepšuje jeho odolnost proti mechanickým vlivům. Puralovaya střecha má různé textury a barvy, to je matný a lesklý. Polyester povlak je velmi náchylné k mechanickému poškození, takže v procesu montáže střechy vyžaduje extrémní opatrnosti.

Nejlepší možností je nátěr z nerezové oceli má vynikající odolnost vůči vnějším vlivům, ale zároveň poměrně vysoké náklady.

Volba kovová střecha je závislá na tloušťce materiálu, který je od 2,6-2,9 cm.

Jedním z nejvíce moderních střešních krytin z kovového původu, je povlak, titan-zinek. Ačkoli zinek a odolnost proti korozi, ale jeho hlavní nevýhodou vyčnívat hrupkostnye jeho vlastnosti. Proto je použití tohoto materiálu v konstrukci složitého tvaru střechy není možné. Složení materiálu titan-zinek obsahuje 99 procent směsi zinku a slitin hliníku a mědi, které je činí odolný. Tento typ střechy bude sloužit svému majiteli více než 75 let. povlak titanzinek je nestabilní vůči mechanickému poškození a v blízkosti velkého stromu. Ale s jeho pomocí je možné stavět střechu libovolné složitosti, včetně dokonale vybavuje jednotky plechových krytin.

Montážní zařízení a plechové krytiny

Nejzávažnější v uspořádání kovové střešní stojatý spoj, protože jeho instalace musí být správně a přesně spojit falets ohnuté pod okraje. K dispozici je speciální zařízení, které umožňuje tento proces přímo na povrchu střechy. Kromě toho je možné, možnost nákupu již složené listy a jejich přímé připojení.

Střešní krytina plech - jednoduché a výhodné provedení. že listů formátu správné jsou řezány na staveništi, s pomocí speciálního mlýna dochází obtékání hrany, s nimiž jsou spojeny k sobě navzájem.

Montážní postup je kovová střecha je rozdělena do několika fází, které navrhují zvážit:

1. Práce na uspořádání střešního systému a přepravek.

Tento postup je stejný jako při montáži na střechu jakéhokoli jiného typu, jako jsou například dlaždice. Instalace krokve jiném nosiči pěšky, protože materiál je poměrně jednoduché a nezatěžuje konstrukci. K výrobě laťování používá řezivo 5x5 nebo 5x10 cm, instalovaný na 2-2,5 cm. Jedná se o způsob minimalizuje deformaci kovového střechy s jeho provozu. V uspořádání ploché střechy opláštění je kontinuální. Pro výrobu hřebene použity dvě desky spojené do jednoho bodu na okrajích. Římsa běží v pevném skupenství, jeho konstrukce je třeba srazit několik desek dohromady.

2. Hydroizolace práce připravit střechu.

Aby se minimalizoval vznik kondenzátu hmoty na povrchu střechy a mezhkryshnogo prostoru potřebného uspořádat řadu aktivit zaměřených na hydroizolaci zadní část střechy. V případě, že již dříve izolované krovu systému na potřeby připojit bednu a mít ji superdiffuznuyu hydroizolační membrány. Má vynikající odpuzující vlhkost vlastnosti, avšak zároveň umožňuje, aby střecha dýchat. Hydroizolace Upevnění začíná s postupným přechodem od zdola nahoru. U konstrukce lepicí pásky jsou upevněny na povrch listů, pokud jsou provedeny, který se překrývá spoje 10-15 cm. Varianta upevnění membrány pomocí šroubů a hmoždinek, nehtů.

Tip: Při připojování film opustit malý prostor ve formě jeho slack, což silnými mrazy bude chránit ho před zúžením, nadměrné napětí a poškození.

Dále je ovládací podbíjecí kovová střešní rám. Výsledkem je vznik dvou vzduchových mezer, přičemž v prostoru mezi hydroizolační vrstva a izolace, hydroizolace a střešní dokončovací materiálu.

3. Instalace a upevnění střešní krytiny.

Montáž kovových střešních krytin by měl začít s instalací berlích. Oni jsou přibity k oblastem na římse v krocích po 700 mm. Jejich hlavním úkolem - udržet plechy na střeše v procesu instalace.

Tyto náhradní varianta berle ze dřeva, oceli úhly s použitím velikosti 5-6 cm.

Dále, zvýšení v horní části prvního obrazu z kovu, která je již složené hrany. Je umístěn v blízkosti štítu tak, aby převisu ve formě 4-6 cm. Zarovnání listu a nechat okraje 3 cm, pro zajištění přechodu na druhé straně střechy.

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px důležité ;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikální .yap-titul-block__text {
font-size: 17px důležité ;!
}

Montáž klyaymerov provádí připojením druhého listu. Je připevněn ke kovové opláštění střechy pomocí šroubů 0,4h5 cm. Krok upevnění klyaymerov je asi půl metru. Po nastavení druhého vzoru je jejich napojení na první. To se provádí tak, že okraj druhého pásu přiléhá přes první. Na uspořádání střechy s hladkými hranami obrazů, postarat se, že jsou v těsné blízkosti k sobě navzájem, a byla vložena mezi klyaymer. Krovy, aby slevy a dokončení instalace.

Vzhledem k tomu, že klyaymer je uvnitř spojovacího švu se stává větší pevnost.

Tip: Pr provozu budov v podmínkách s vysokou vlhkostí, pobespokoytes pro dodatečné utěsnění styčných částí střešní konstrukce. To lze provést pomocí těsnicí „kotlem“, který se nanáší na předem sklolaminátu.

Na druhém konci pásu a také přibil klyaymery umístění na třetím místě. S bočním větrem ořezává vzor je připevněn k štítové plochy. Je pevně šrouby. Po dokončení umístění všech obrazů, je výkon hřebene, který je dvojího druhu:

 • větrané;
 • nevětraném.

Dále je zlepšení a montáž okapů okapového systému.

4. Kovová střešní kryt a další práce.

Je nutné instalovat kovové střešní sníh doraz, který zabrání sestup laviny sněhu z povrchu střechy. Upevňovací prvek dat nastává na povrchu stojící švů pomocí Samořezný šroub nebo sloučeniny. Pro výrobu profilové trubky plotů používaných.

Dalším důležitým bodem je finální uspořádání blesku. Prvním krokem je instalace svodič bleskových proudů, které se nachází na nejvyšším bodě střechy. Lze jej použít jako:

 • kovový kolík;
 • kovový kabel;
 • Lightning Protection grid.

Nejlepší možností je instalovat velikost ocelovým čepem od 20 do 150 cm. Nastavení čep vyroben přesně svislou polohu, a materiál pro jeho výrobu je měď, hliník nebo dural. V žádném případě nemají malovat pin. Jako kolektory použít ocelový drát, přivařené k bleskojistky.

Následující proces - instalace uzemnění. Pro svou konstrukci by mělo dojít k několika ocelovými čepy, které jsou poháněny do země. Jsou připojeny na smyčce.

Tip: Dávejte pozor, aby pozemek, na kterém kladivem kolíky byl vždy mokré, tak v létě musí být napojena.


Like this post? Please share to your friends: