Jak se staví dům pórobetonu

Při hledání optimálního materiálu pro stavbu vesnicky dům nevyhnutelně nutné vzít v úvahu nejen strom, ale také takzvané „teplé“ betony. Vzhledem k tomu, že chcete a uložit stavbu zdí a izolace, a dokončovací práce, a tak silně a bylo teplo. Zvlášť teď, že propaguje betonové, maloval jeho důstojnost tak sladce, že dojem, že nejlepší materiál a už vůbec ne. Chalupa pórobetonu je poměrně silná, teplá, šetrné k životnímu prostředí, „dýchání“, je snadno a rychle postaveny, ale neměli bychom si nic namlouvat. Pokud hledáte koupit D300 jednotky s nejlepšími izolačními hodnotami a budovat tloušťku stěny 300 mm, pak se to v každém případě nemožné. Taková tloušťka stěny dostatečné k zajištění únosnost a pórobetonu značky D300 není strukturální a tepelná izolace je použit pouze. A dokonce z pěnového polystyrenu izolace neřeší problém, tím více, že pára teplý provzdušněný pěna je nemožné. Takže pokud vaše volba je stále zaměřena na pórobetonu jako materiál pro budoucnost chaty, se není na škodu zjistit, jak vypočítat tloušťku stěny pro něj, hustota pórobetonu se používá jako stavět zdi a co a jak skončit.

 1. Výhody a nevýhody betonových tvárnic
 2. Vlastnosti technologie staveb rodinných domů z pórobetonu
 3. Chalupa pórobetonu s rukama
  • Inženýrské a projekční
  • Základem domku pórobetonu
  • Zdění z betonových tvárnic
  • Konstrukce střechy na chalupě pórobetonu
  • Wall vnější úprava domku pórobetonu
 4. Chalupa pórobetonu: video ukázka

Výhody a nevýhody betonových tvárnic

V posledních letech se výstavba betonových tvárnic je velmi populární. Do značné míry hraje roli důvěru producentů v jedinečnosti svých produktů a přisuzovat k němu mnoho výhod, které, bohužel, se ukázalo být příliš medializovány, nebo ve skutečnosti vedou k návrhu vadu. Výsledkem je, že existuje spousta lidí, kteří věří, že se reklamy, a nyní každý rok, takže opravy a modifikují, které mohou být změněny.

Nicméně, v betonových bloků mají nepopiratelné zásluhy:

 • Nízká tepelná vodivost, díky níž budova získává teplo i bez dodatečného zateplení.
 • Snadnost stěny budovy.
 • Snadná manipulace: normální pilami, manuální Stroebe stěny alkoholický nápoj, přebytek se odstraní letadlo.
 • Bloky mají hladký povrch a přesně seřídit (přesné geometrie).
 • Rychlá výstavba. Postavit dům z pórobetonu mohou být až 8 - 9 měsíců od začátku do konce.
 • Relativně vysoká pevnost (stupně D500, D600, D400 značky donedávna byla považována za jedinou tepelnou izolaci).
 • Nízká hmotnost, což zjednodušuje a snižuje náklady na dopravu materiálu a konstrukce staveb.
 • Dobré zvukové izolační vlastnosti.
 • Dostupné jednotky cena.
 • Šetrné k životnímu prostředí materiál.
 • Propustnost vodní páry z materiálu, stěny „dýchat“.
 • Schopnost používat řešení na tenké vrstvě v konstrukci stěny. To snižuje množství „mokré“ procesy na místě.
 • Široké použití materiálu, je možné zakoupit ve velkých městech, a doručení objednávky do odlehlých oblastí.

Velmi Mnoho lidí si provzdušňuje pro své životní prostředí a vodní páry propustnosti. Konec konců, tyto vlastnosti dělají dům pohodlné a „prodyšné“, když alespoň některé alternativa ke dřevu. Kromě toho, pórobeton chata je vnímán jako kámen, a proto se zdá, odolnější a ohnivzdorné.

Ale existují provzdušněný významné nedostatky, což může vést k částečné destrukci struktury, praskliny, plísně a velké množství „tepelných mostů“:

 • kapacita vody. Pórobeton vstřebává vlhkost a je nasycen s ním, protože z toho ke ztrátě nebo snížit izolační vlastnosti. A pokud nechcete, aby tento materiál je zcela suchý, plíseň objeví uvnitř budovy.
 • křehkost materiálu a Expozice vůči mechanickému poškození. Dokonce i náhodný úder jednotku plochy pevného objektu, může vést k tomu, že se blok může dojít k prasknutí. Docela často, pórobetonové tvárnice jsou poškozeny během přepravy a vykládky.
 • Existují některé problémy v omítání stěn pórobetonu. Vzhledem k tomu, že materiál rychle a jasně absorbuje vlhkost, suché počasí s vysokou atmosférickou teplotou je velmi obtížné použít řešení omítky tak, že není spadnout do několika hodin. Také, ne všechny jsou vhodné pro dokončovací omítky pórobetonu.
 • Trhliny ve slabých oblastech: Pod prahy, rohy oken a dveří, pod mosty a v kloubech s jinými materiály. Jedná se o velmi významnou nevýhodou, která neguje všechny výhody levných betonových tvárnic. Vzhledem k tomu, že provzdušněná lehký materiál, je snadno a rychle trhlin. A jak technologie zahrnuje stavebnicové kostky profilované promazyvanie lepicí roztok blokuje pouze horizontální plochy, vertikální a jednoduše vložit do systému, „pero a drážka“, ukazuje se, že svislé spáry ve zdivu, jak to bylo, a ne. Horizontální švy nejsou schopny odolat namáhání vznikající ve složitých uzlů a bloky jsou rozděleny a prasknout.

Trhliny ve zdi pórobetonu

 • bloky nízkou pevnost v ohybu.
 • Bloky neztrácejí své tepelně izolační vlastnosti, jejich musí být skladovány v suchém prostředí na kopci, provádí veškerá opatření k ochraně před atmosférických srážkách.
 • low frost bloky D400 - D600.
 • Zbytkový volné vápno ve zdivu z betonových bloků přispívá k rychlejší korozi kovu výztužného inkluze.

Všechny tyto nedostatky není tak kritická, ale významně komplikují proces práce s pórobetonových tvárnic a ukládají přísná omezení týkající se stavebních materiálů a izolací.

Vlastnosti technologie staveb rodinných domů z pórobetonu

Úplně první věc, kterou musíte udělat, je pro výpočet tloušťky stěny betonových bloků pro konkrétní stavbu v regionu. Nespoléhejte se na reklamní slogany, řka: vybudovat jednotný blok 375 mm a budete spokojeni. Použijte speciální program, vzorec nebo se obraťte na projektové kanceláře. Pro výpočty s použitím takové tepelné vodivosti: značka pro bloky D400 = 0,15 W / m · ° C; D500 = 0,20 W / m · ° C; D600 = 0,26 W / m · ° C Tyto údaje jsou v souladu s vlastnostmi pórobetonu v provozních podmínkách, které nejsou v ideálních podmínkách, jak je uvedeno výrobcem.

Po výpočtu Ukazuje se, že do Moskvy potřeba tloušťku stěny:

 • D400 - 447 mm;
 • D500 - 596 mm;
 • D600 - 775 mm.

Předtím, než si postavit dům z pórobetonu, počítáno náklady ve stejnou dobu, je možné, beton nebude mít takový levný potěšení.

Pokud se rozhodnete postavit pórobetonu, musí striktně dodržovat technologie:

 1. Vzhledem k tomu, že bloky jsou velmi křehké a náchylné k praskání v důsledku pohybů půdy, je nutné, aby odolné a dokonale hladký základ, který odolá průběh a měnit geometrii. Pás monolitické nebo monolitické desky. Chyba nadace Páska musí být ne více než ± 10 mm.

Rovnoměrnost nadace pod domem pórobetonu

 1. První řada bloků, které mají být instalovány na cementovou maltou a dokonale vyrovnány vzhledem k horizontu.
 2. Všechny následující řádky položil na speciálním lepidlem a striktně dodržovat tloušťce švu.
 3. Při pokládání každý řádek a nebýt líný vytáhnout kabel ke kontrole rovnoměrnosti zdiva.
 4. Zvažte použití neprofillirovannyh hladkých betonových bloků. Tato technologie zahrnuje položí promazyvanie lepidlo a vodorovné a svislé plochy bloku, a proto bude struktura přítomna ve svislých spár, zvýšení odolnosti zdiva na zatížení v ohybu.
 5. Požadované vyztužený 8mm výztužné pruty 2 1. řádek a každé 4 minuty, a rozsah pod okenním otvorem.
 6. Ujistěte se, že k provedení Zdicí na strop a pod střechou budovy. Pomocí tvaru U betonových bloků, a rámu z výztuže (6 - 8) tyče.
 7. V žádném případě nemůže nafukovat okna a vchody kovových rámů nebo konstrukcí (Perestenko) z cihel nebo jiného materiálu do úplného smrštění provzdušňuje. Mimochodem, beton sedí zcela během 2 - 3 roky, smrštění je 1 - 2 mm na každé výšce 3 m.
 8. Provzdušněné betonové stěny nevyžadují další izolaci, je třeba vypočítat jejich správnou tloušťku. V případě, že dům je již postaven, a tloušťka stěn je nedostatečná poskytnout teplo a pohodlí uvnitř, musí být výběr izolace přiblížil velmi opatrně.

Důležité! Pórobeton je nemožné izolovat polystyrenu a extrudovaný polystyren, protože propustnost prakticky páry. Pórobeton má propustnost vodní páry stupeň D400 0,23 mg / (m * h * Pa) a značku D600 - 0,17 mg / (m * h * Pa). Podle pravidla každé další izolační materiál mimo budovu zevnitř by měla mít vyšší propustnost pro páry k vytvoření správné páry a přenos plynu, avšak pro tepelnou izolaci stěn provzdušněného materiálu by měla být zvolena s většími indexy paropropustnost specifikovaných. V opačném případě, pára a vlhkost obsažená v pórech pórobetonu, nebude moci jít ven na stěnu bude mokrý, objeví se ztrácejí své tepelně-úsporných vlastností a plísně.

Princip fungování

 1. Výše uvedené pravidlo se vztahuje na dokončovacích materiálů: barvy, omítky, atd. Měly by být pára a propustnost pro plyny.
 2. Je vhodné chránit stěny pórobetonu vnější hydroizolační materiál pro páry propustné, takže se opět nedostal za mokra při šikmém dešti.
 3. Všechny řádky, v nichž je přítomna výztuž, je třeba izolovat, jako je kov v „studené spoje“.

Na závěr je třeba poznamenat, že omítky pórobeton „žije“ zhruba 5 - 8 rok. Buďte připraveni na to, že pak bude mít trhliny, a bude muset kompletně předělat fasádu.

Praskliny v omítce na stěně pórobetonu

Můžete prodloužit životnost omítky, pokud použijete speciální plast, samorastyagivayuschiesya kompozic.

Chalupa pórobetonu s rukama

Omezující jednoduchost při práci s pórobetonových tvárnic, stejně jako jeho ekologičnost a schopnost „dýchat“ dát k zamyšlení „a nikoliv zda stavět domek z pórobetonu s rukama.“ Informace o tom, jak to udělat přednášku.

Inženýrské a projekční

Dům projekt z pórobetonu

První otázka, která vzniká po rozhodli postavit, kde získat Projekty domků z pórobetonu, s přihlédnutím ke všem jeho funkce. Není nutné vybudovat „od oka“, objednat projekt v projektové kanceláře nebo stavební firmy, které jste přišel na všechny detaily, únosnost, tloušťku stěn, výztuže, nadace, oken, střechy a komunikace. Také, hotové projekty rodinných domků z pórobetonu pórobetonu poskytuje výrobci, za předpokladu, že jste musel nařídit materiál pro stavbu. V případě, že dokončený projekt nezapadl, můžete vždy upravovat a měnit.

Dům projekt z pórobetonu 1

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px důležité ;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikální .yap-titul-block__text {
font-size: 17px důležité ;!
}

Pouze s připravený projekt na ruce můžete začít stavbu.

Základem domku pórobetonu

Jak jsme viděli, na chatě pórobetonu bude vyžadovat základ pásu nebo desky. Uvažujme případ základových pasů:

 • Odstraňte vrchní vrstvu půdy a rypadla tloušťku příkop 600 - 700 mm, v hloubce 1,5 m (do hloubky půdy mrazu).
 • Těsnění na zem na dně výkopu, spí vrstva písku 10 - 15 cm, pak vrstvu štěrku, 10 - 15 cm a také těsnění každou vrstvu.
 • Poté se uvede do bednění do výšky 50 cm nad zemí.

Výška základu pro chatové gazobetona

Důležité! Pórobetonu stěny musí ležet nad 0,5 - 0,6 m nad zemí.

 • Uvnitř poziční nastavení výztužné spojené vázací drát.

Základem Výztužný pás

 • Vyplnit betonem směs důkladně zhutnit pomocí vibrátorů.

Vyhrazujeme základem zaschnout po dobu 28 dnů. Po úplném vyschnutí základu betonu musí být vodotěsná. Za tímto účelem, základové plochy šíří střešní lepenky, tavení a lepení ji na spodní straně základny. Další možností je použít lepenkový 2 - 3 vrstvy, top chmýří nepromokavé tmel.

Zdění z betonových tvárnic

První řada tvárnic kladených na cementovou maltu. V případě, že základem povrch najednou není dokonale vodorovná, pak začít, kterým se velmi vysoký úhel, zkontrolujte, zda zmizí.

 • Použít roztoku na povrch základu, kde děje zásobníku jednotku, asi 20 mm.
 • Klade pórobeton blok v úhlu a kontrolovat její ploché dispozice v podélném a příčném směru.

Položení první řady betonových bloků

 • Klade zbývající rohové bloky, kontrola jejich polohy vzhledem k sobě navzájem. blok povrch by měl být v jedné rovině.
 • Mezi bloky na každé straně tažné šňůry, kterými se dále řídí polohu a hladké horizontální mezilehlé bloky.
 • Pak zásobník všechny mezilehlé bloky v první řadě. Uplatňovat nastavené řešení jednotku, sladit, kontrolovat jejich umístění vzhledem ke vztažné bloky a špetkou a v případě potřeby dosáhnout paličku.

Vyrovnání betonových bloků v řadě na šňůře

 • V rozích bloků jsou spojeny tenkou vrstvou roztok se nanese na svislou plochu rohového bloku.

Důležité! Pokud je zdivo používá profilované pórobetonu, jejich vertikální povrch namazány roztokem, bloky jsou připojeny k systému „trn-drážka“. Pokud se použije neprofillirovannye bloků, je povrch bloku je aplikována musí být rozloženy řešení.

Aplikace roztoku lepidla na povrch betonových bloků

 • Zkontrolujte plynulé uspořádání první řady bloků. Nutností přebytek může být loupané konvenční letadla a čištění povrchu od prachu.

Odstraňte prach z betonových tvárnic

 • Poté se první číslo musí být posílena. Pro tento účel jsou vyříznuty dva podélné Stroebe středních bloků ve vzdálenosti 10 mm od sebe.

Drážky řezané pórobetonu bloků

 • Můžete použít ruční nebo elektrické zeď Chaser. Pak drážka / Stroebe očistí od prachu, do této definice vložen montážní průměr 8 mm. Naplňte roztok a odstranit přebytek.

Posílením zdivo řady betonových bloků

 • Všechny následující řady naskládaných bloků na lepicí malty. Naneste roztok přímo do celé série, počínaje úhlovou stavebnicových kostek.

Důležité! Vzhledem k tomu, stohování řádky začíná s rohovými bloky a pak mezery jsou vyplněny jednotek, bude vždy existovat prostor pro poslední blok nestandardní velikosti. Než se naplní, uříznout z plného bloku potřebného kousku běžného pily.

Řezání pórobeton blok

 • Provádíme zednické všechny ostatní řádky, nezapomeňte, že každý čtvrtý řádek musí být posílena.

Zdění z betonových tvárnic

 • Nosíme propojku nad okenním otvorem - Zdicí. Nastavte v úvodních dřevěných podpěr. Nastaven na horní straně ve tvaru písmene U bloků. Je žádoucí, aby v této sérii provézt Zdicí, tj řada položených ve tvaru písmene U bloků. Uvnitř bloku vložka 50 mm polystyren, blíže k vnější stěně bloku. Ve zbývajícím volném prostoru se vloží výztužné a 6 - 8 bar. Vyplnit betonem a dát do sucha.

Zdicí zdivo z betonových tvárnic

Důležité! Výsledkem je, že jsme obdrželi takovou stěnu: 1. a každé 4. řadě vyztužena dvěma tyčemi, nadkononny řadě a v poslední řadě pod střechou - Zdicí.

Konstrukce střechy na chalupě pórobetonu

Zdicí překrývají a Summer of betonových tvárnic

Boudy betonových bloků podlahové palub a krovu systému střechy by měly být založeny pouze na Zdicí. Konkrétnější řešení v podobě konstrukce a způsobu připevnění jsou určeny u chaty projektu.

Ložisko vazníků na stěnách betonových tvárnic

Mauerlat - profilová tyč 200x150 mm - Zdicí ukotvení k ukotvení šroubů s krokem 80 -. 100 cm Krokve na mauerlat kotvení hřebíky, zatímco v horní části šikmé trámy desek musí být spojeny ve styku, a to v překrytí.

Důležité! Ujistěte se, že sledovat střechy o stavebních krokvemi. Je nezbytné, aby stěna pórobetonu je méně vlhké.

Střešní konstrukce na chatě betonových tvárnic

Pak sestavte bednu a kontrobreshetku a položil krytiny.

Důležité! To může být přidělena z krokve střešní konstrukce v pórobetonu stěny prasknutí úsilí.

Wall vnější úprava domku pórobetonu

Vzhledem k tomu, kabina vnější povrch betonových bloků nutné použít sádru s vysokou propustnost vodních par a plynů. Vynikající provedení je izolační dokončovací omítky směs UB-21 «» UMKA® vysokoparopronitsaemoy následovaný malování barvou (barvou vápenec, silikátové barvy a další.) Nebo přední dekorativní omítky Umka UB-21.

"Teplý" omítka má tepelnou vodivost 0,065 W / (m · K) a propustnost pro vodní páru 0,34 mg / (m · h · Pa). Proto je jejich použití má nejen dekorativní funkci, ale také izolovat. Příklad ozdob „teplý“ omítky lze vidět na fotografiích z chaty demonstrujících provzdušňuje.

Zdobení chatě provzdušněný teplé omítky Umka

Finish Property betonových tvárnic teplé omítka Umka 1

Omítací produkty o stejné jako s obvyklým dekorativní omítky. Příprava směsi: naplnit nádrž na vodu a naplnil obsah pytle, pak promíchejte. Set majáky na buchty z roztoku, vyplnit prostor mezi majáky zploštit pravidlo.

sádrové majáky

Po 4 - 8 hodin výtažek majáky vyplnit prázdná místa řešením zploštit.

Důležité! Je-li okolní teplota nižší než + 15 ° C, pak se základní vrstva omítky vyschne 12 - 24 hodin.

Po 2 dnech plot vrchní vrstvy 2 - 5 mm a je přepsán nebo plastové pěny plovák.

Při stavbě chaty pórobetonu s rukama věnovat zvláštní pozornost na špatný odhad tloušťky stěn, k dodržování technologických Zdicí a výztužných mezilehlé řadě, stejně jako tepelné izolace a povrchových materiálů. To umožní vytvořit teplý, pohodlný, odolný dům bez prasklin, plísní a vlhkých zdí.

Máte-li zájem v přívěsech, výhled a můžete si vybrat tu.

Chalupa pórobetonu: video ukázka


Like this post? Please share to your friends: