Hliníkový kompozitní panely. Charakteristiky a výběr

Kompozitní panely vyrobené z hliníku je moderní stavební materiál, který je široce používán pro fasády dekorace, vytvářet návrhy venkovní reklamy, stejně jako v mnoha jiných oblastech života. Zvláštností materiálu je to, že jeho struktura je nerovnoměrné, laminát se skládá z několika složek. Základem materiál hliníkové panely (hliníkový plech, tloušťka 0,5 mm), uspořádaných mezi pryskyřice listy, a každá horní deska je pokryt speciálním složením, které dodávají dodatečnou pevnost vlastnosti produktu. Celková tloušťka takového produktu se pohybuje v rozmezí od 2 do 6 mm. V tomto článku se zaměříme na různých hliníkových kompozitních panelů.

obsah:

 1. Tyto vlastnosti a složení z hliníkové kompozitní panely
 2. Výroba kompozitních panelů hliníkových
 3. Výhody hliníkové kompozitní panely
 4. Scope hliníkové panely
 5. Chyby instalace a dodávky hliníkových kompozitních panelů

Tyto vlastnosti a složení z hliníkové kompozitní panely

Stavební panely z hliníku, je vícevrstvá struktura, kde báze jsou hliníkové plechy, a používá se jako mezivrstvy polymerními nebo minerálních plniv. Nejběžnějším typem výrobků, je možno uvést výrobek s následujícím pořadím vrstev (od nejnižší):

 • ochranný povlak s antikorozními vlastnostmi;
 • Základová kompozice také dodává odolnost proti korozi výrobků;
 • arch tvárné hliníku (první);
 • vrstva netoxického plastu nebo jiného polymerního materiálu;
 • arch tvárné hliníku (sekundy);
 • pryskyřice na bázi Základová kompozice polivinildenftoridnoy (PVDF);
 • malovat složení na bázi PVDF;
 • Povlak na ochranu produktu.

Kromě toho, hliníkové kompozitní panel Goldstar společnost ryadya a dalších známých výrobců mají nehořlavý základny.

 • Aplikace je PVDF přípravky mnoho výhod produktů, ve srovnání s ostatními typy fondů. Tak, smalt, který zahrnoval polivinildenftoridnye kombinaci s polymerní pryskyřice akrylové pryskyřice, mohou být použity pouze v jedné vrstvě, a kde rovnoměrně lakovaného povrchu. Takový prostředek se nebojí mechanickým vlivům, odolné vůči UV záření, odolný proti kyselinám, soli a zásady a vlhkostí. Kromě toho přináší velké teplotní výkyvy, stejně jako jeho vysoké a nízké úrovně (-60 - +120 °).
 • Mnoho výrobců hliníkové kompozitní panely se snaží o zlepšení tohoto produktu přidáním dalších vrstev konstrukce. Například, lze často vidět produkty s přítomností vrstvy karbidu nebo antitoxinové materiálů. Tak, výrobci se snaží odlišit své výrobky a dělat to více konkurenceschopné. Ale, samozřejmě, je třeba brát v úvahu, že čím více vrstev ve výrobku, tím vyšší je cena hliníkových kompozitních panelů. Například náklady na kompozitní panely hliníku bildex na m2 se pohybuje od 700 do 2000rub.
 • Mezi hlavní vlastnosti panelu, což umožňuje jejich použití v mnoha oblastech, kde je požadována velikost velkém měřítku jako produkt - to je jejich hmotnost. Hmotnost 1 m2 hliníkového kompozitního panelu je pouze 8,3 kg. Samozřejmě, že tento produkt není tepelně izolační produkt, a při použití pro vytvoření odvětrávané fasády, mezi panely a stěnou nezbytně uvedených termorazryvnye materiálů na bázi paronita nebo plastu. list samotný je tak přesně přizpůsobeny parametry, které ohřev horní hliníkové vrstvy (např. slunečním zářením), vnitřní vrstva z polymerního materiálu vyrovnává teplotu, která je důvod, proč je produkt není deformována.

Hliníkový fotografie kompozitní panel

Každý panel má standardní rozměry, které se mění v určitých parametrů. Je také možné, a individuální objednávky v tomto případě musí výrobce snížit listy pro ty měřeních, která klienta. Standardní rozměry jsou považovány za ukazatele:

 • délka 244 cm (maximální možná rychlost 5,8 m);
 • šířka 120 cm nebo 155 cm (v závislosti na výrobci);
 • tloušťka 2 mm až 6 mm.

Koupit hliníku kompozitní panely mohou být různých tlouštěk, tam může změnit počet vrstev a tloušťky hliníkového plechu je nejobjemnější list bude 0,5 mm.

Výroba kompozitních panelů hliníkových

Při výrobě panelu z hliníku s požadovaným počtem vrstev při výrobě izolovaných tří hlavních fází:

 • hliníku a všechny složky přípravku (himiosintez).
 • Malování a progruntovka.
 • Lisování.

Takže v první řadě byste měli připravit hliníku pro další použití. Továrnách kovu přichází v rolích. Pro uložení materiálu od nečistot, prachu nebo tuku filmu, je podroben chemickému čištění. To znamená, že řešení pro mytí přidávat speciální chemické látky, které nemají vliv na hliník, ale kvalitativně odstranit všechny nečistoty.

 • Himiosintezu napraveny vystavené hliníku na čištění provedeno s maximální kvalitou. Kromě nečistot, kovů a zbaví nečistot křemíku, železa, mědi a vysrážením hořčíku. Rovněž je v této fázi, se aplikuje na listy speciálního složení, což dále usnadňuje postup barvení.
 • Po této přípravě se hliníková páska se přivádí další výrobu, tj. Měla barvení proces v izolované, uzavřené komory. Používá jen kvalitní zubní sklovinu, neboť se dotýká nejen vzhled hotového výrobku, ale také stoykostnye vlastnosti.
 • Nátěrové hmoty mohou být založeny na fluorovaných uhlovodíků nebo polyesterů. Konkrétní složení barvy závisí na dalším účelem hotových panelů. Tudíž, přední panel pokrytý hliníkové kompozitní fluorovaných uhlovodíkových barvy a mají silnou vrstvu kovu. Pokud však další účel kompozitu - je interiér, barva se aplikuje na bázi polyesteru, kovu používá jemnější.

 • Maximalizovat kvalitu použitelnou malovat kontinuální způsob barvení listů. Aplikovat plechovky s barvou na jedné ruce - vpředu a na obou najednou. Barva je nejrozmanitější, vedle, dostupných produktů, který se podobá povrchu různých přírodních materiálů.
 • Třetí etapa je nejvíce zodpovědný. Zde je postup termoskleyki a lisování. hliníková páska opět srolovat. Ve speciálním zařízení je současně napájeny ze dvou válců z hliníku, mezi kterými se vytlačuje syntetický polymer. Kovová spojuje s polymerním nebo minerálního materiálu vyžaduje prostor je vyplněn nehořlavých látek. Celý proces se provádí při vysoké teplotě.
 • Vzhledem k tomu, polyethylen je umístěn uvnitř zařízení, nejsou charakterizovány vysokou přilnavostí, někteří výrobci přidány pevné vrstvy. Pro tento účel se mezi kovem a polyetylenové vrstvy je umístěn speciální film, který pevně spojuje dvě možné produkty složky (kov a polymer).

Hliníkový kompozitní panely Alucobond

 • V poslední fázi výroby hliníkových kompozitních panelů se vztahuje dokončovací ochrannou vrstvou rozřeže na požadované rozměry a odeslán ke kontrole kvality.

Výhody hliníkové kompozitní panely

 • Přednosti kompozitních panelů z hliníku moc. To je důvod, proč je tento materiál tak rychle získal na domácím trhu. Mezi nejdůležitější parametry jsou následující:
  • zmírnit;
  • trvanlivost;
  • požáru;
  • spolehlivost a životnost;
  • pružnost.
 • Hliníkový kompozitní panely jsou různé barvy. Dále estetika, že povlak odolný, který se vyznačuje dlouhou dobu provozu. To může být více než 10 let a celková doba nebude viditelné stopy po úniku nebo prasknutí. Povlak zůstává stejný odolný a živý. Dále nátěrová hmota aplikována v podstatě necitlivý na znečištění.
 • Protože povrch není lepivý a elektrizující část, a to i když jsou vystaveny vysokým teplotám. Proto se usadil prach se vymyje s prvním deštěm. Je-li výrobek používán ve vnitřním prostoru, stačí otřít to 3-4 krát do roka měkkým hadříkem namočeným ve vodě.
 • Hliníkový kompozitní panely mohou mít složitý tvar, to znamená, že pokud chcete jít za rohem, nebo oblitsevat oválný objekt, budou vyrovnat s úkolem. Je možno ohnout desky v úhlu 180 stupňů. Tato flexibilita a nízká hmotnost usnadňují proces instalace. Produkty lze řezat, řezat, ohýbat, válet a pracovat s mnoha jinými způsoby. Kromě toho, že je možné vytvořit jedinečný styl a design jakékoliv struktury.

 • Hliníkové plechy mají dostatečnou odolnost vůči vnějším vlivům. Nemají korodovat a nebojí chemikálií. Také je uvedeno značné odolnosti a mechanické namáhání. Oni nedeformují pod stresem a tlakem.
 • Desky z hliníku vydrží jak vysoké teploty a nízká, a také nemají strach a rychlé výkyvy teplot. To vám umožní používat výrobky za všech povětrnostních podmínek, a to i v horkých zemích, a to i v oblastech s drsným podnebím.
 • Přes izolační desky nízkou tepelnou mají vlastnosti zvukové pohltivosti. Takže, když zdobení stěn z betonu, jeho zvuková izolace se zvyšuje přibližně dvojnásobně.
 • Externě, to je docela atraktivní materiál, je to styl a moderní. To je důvod, proč stále více získávají na popularitě jako u obložení vnějších stěn, a pro výzdobu vnitřního prostoru. Kromě toho je často používán k vytvoření návrhy venkovní reklamy. Výsledné panely jsou odolné a velmi reprezentativně.

Scope hliníkové panely

 • Nejběžnějším oblast použití produktu ocelových exteriérech různých budovách. Nejpopulárnější jsou považovány za odvětrávané fasády. Ale to není jediná oblast, kde byly použity panely z hliníku. Tak lze často nalézt v interiéru veřejných institucí, je to hotové s těmito materiály. Nejčastěji se tato budova železniční stanice, letiště, školy, autosalony, nákupní centra, kina a nemocnice. Že je místo, kde pohyb osob je nejintenzivnější a vyžadují stabilní a trvanlivé materiály, které snesou dlouhé servisní proces ve stejném stavu, a zároveň dát atraktivní interiér.

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px důležité ;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikální .yap-titul-block__text {
font-size: 17px důležité ;!
}

 • Také velmi často můžete vidět v panelu venkovní reklamy struktur a dočasné pavilony na výstavách a jiných akcích. Hliníkové plechy jsou dokonale hodí pro restaurování starých staveb, jejichž vnější stěny mají již špatně na restaurování a renovace. Panely dát moderní design, atraktivní vzhled a izolační vlastnosti.

Chyby instalace a dodávky hliníkových kompozitních panelů

 • Na hliníkové panely byly opravdu dlouhé a měl během provozu nedošlo k žádnému poškození, je nutné dodržovat určitá pravidla ve fázi jejich přepravy do místa aplikace. Tak, když je požadovaný výkon pro zajištění, že vnější lícová vrstva zůstala integrita není poškozen nebo poškrábané ostrými předměty.
 • Aby se zabránilo poškození, je důležité stanovit několik listů z lepenky nebo jiného materiálu s podobnými vlastnostmi. Měli byste také chránit panel od bít pevný základ a padá z velké výšky. To znamená, že pokud máte v plánu zvýšit listy nad zem jen pár metrů, je nutné použít speciální klipy, které jsou pevně fixují výrobek.
 • Montáž hliníkových plechů, neměli bychom zapomínat, že při zahřátí expandují mírně, to znamená, že je nutné nechat malé mezery mezi panely a pevný klip dělat jen jednu stranu (úhel), takže zbytek okrajů s trochou vůle.

 • Je také důležité odstranit ochrannou fólii, protože nesprávné pohyby vést k zakřivení panelů. Odstraňte ji v úhlu 180 stupňů, a vždy na konci dvou týdnů nebo dokonce měsíců po výrobě. Je nezbytné, aby lepidlo nezůstává na povrchu papíru a zcela odstranit.

Můžeme tedy říci, že kompozitní panely hliníku - velké stavební materiál, který zaslouženě bere na vedoucí pozici na trhu dnes. Má vynikající výkon a celou řadu aplikací. Pro správnou volbu produktů, bude sloužit po mnoho let, během které vyžadují minimální údržbu, ale bude mít atraktivní vzhled.


Like this post? Please share to your friends: