Tento projekt je individuální dům. Jak vytvořit projekt doma

Projekt je připravován před zahájením stavby. Bez ohledu na to, zda se jedná o velká země chaty nebo skromný velký venkovský dům, všechny plány a sny jsou realizovány na papír. Prostřednictvím rozvoje venkovského domu projektu poměrně přesně vypočítá celkové náklady na materiál a práci, která bude dokončení výstavby podle plánu a užívat si život v novém domě.

obsah:

 1. Etapy vývoje soukromého projektu domu
 2. Developerské projekty domů a domků
  • Vytvořit koncepční návrh
  • Zpracování návrhu projektu obytného domu
 3. Co je třeba hledat v rozvoji individuálního projektu doma
 4. Rysy vývoje dřevěného domu projektu
 5. Program pro rozvoj projektu domu

K dnešnímu dni je velké množství firem poskytujících služby pro výpočet individuálních projektů nebo prodává ready. Ale ceny jsou velmi vysoké a většina samozastroyschikov snaží ušetřit peníze, nevzdávejte to velký význam. Ve skutečnosti, jeden může vytvořit projekt doma a sami o sobě, ale je třeba vědět, co přesně je třeba věnovat pozornost.

Etapy vývoje soukromého projektu domu

Před zahájením prací přímo na projektu doma, je nutné určit účel domu.

 • Bude to v létě chaty, nebo vestavěný pevný dům k celoročnímu užívání.
 • Počet cestujících. Počítá počet místností pro rodinné příslušníky, stejně jako vzít v úvahu, a ti, kteří budou cestovat domů na krátké návštěvě.

 • Rozhodnout o přítomnosti dalších staveb na místě. Bude existovat samostatná garáž a počet strojů je navržen tak, umístění lázní, studny, septiků a jinými předměty, které mají vliv na velikost domu a jeho optimální umístění na webu.

 • V místě domu bude mít vliv i životní styl svých majitelů. Chce vytvořit intimní posezení, uzavřené před zvědavýma očima, dům na začátku stránky, blokovat jim nádvoří. Nebo vice versa, posunout ho do hloubky, otevírá na displeji krásné fasády a dobře udržované krajiny.
 • Přítomnost svahu v místě a geodetické studií budou také vlastní úpravy.

To vše se bere v úvahu a na základě získaných údajů se vyvíjí obecný plán webu. S ním dopadne dobře ušetřit čas i peníze. Zaměření na značkování, ihned připraven parkoviště, instalovaný septik, dobře se vrtat, a tak dále. D.

Developerské projekty domů a domků

Nyní domov fázi vývoje projektu začíná. Již známý pro jeho přibližnou velikost a umístění na webu.

Vytvořit koncepční návrh

Návrh projektu pro sílu, aby se jejich vlastní, a v souladu s profesionálním architektem z něj dělá osnovy plán, prostorová a stylistické řešení.

Tyto výkresy obsahují plán rozvoje, střechy a podlahy domu. Také zobrazuje vzhled fasády, podélné a příčné stavby. Rovněž je třeba poznamenat, z jakých materiálů je dům postaven, konstrukční rysy všech prvků. A na základě podrobného koncepční návrh vytvoří dílo, které bude řídit stavitelé.

Zpracování návrhu projektu obytného domu

Architektonický návrh fáze

Architektonický návrh je jedním z nejpříjemnějších momentů při plánování domu. Je koncipován umístění všech místností a jejich velikostí, promyšlené více prostoru, stejně jako ochranné známky na místo, kde bude umístěn do oken a dveří.

V této fázi se bere v úvahu materiál, ze kterého je dům postaven. Na něm závisí na tloušťce stěn, velikost oken a dveří, sklonu střechy. Výsledkem je soubor kreseb s vysvětlivkou. Můžete dělat všechno ručně na papíře, nebo pomocí speciálně navržený počítačový software. Pro více informací o nich bude pojednáno dále.

Konstruktivní projekční fáze

V této fázi jsme spočítali všechny prvky domu. Jaký druh nadace použít a jak ho pohřbít. Co „koláč“ stěn, stropní desky jsou vybrány vypočítané krokví umístění a přítomnost komína. V důsledku toho vytvořil řadu plánů na stavbu zdí, s plánem střešního systému, podlahy schodiště, překlady, trámy a tak dále. D. Všechny materiály musí být přesně vypočítané, takže si můžete koupit vše potřebné množství najednou.

inženýrské projekty

Jedná se o důležitou část, což není vždy možné se setkat v půdorysu, ale nepodařilo vybudovat kvalitní dům na klíč bez něj. To zahrnuje výpočet a konstrukci kanalizačních a vodovodních systémů, větrání, topení obvodů a elektrických zařízení.

Projekt by měl obsahovat postupné práce na položení komunikací nezbytných pro nezávislý způsob života. Pracovní návrh veškeré informace uvedené v detailu o budování návrhové kapacity elektrického vedení a uzemňovací soustavy pro ochranu před bleskem. Samostatná část je součástí instalace bezpečnostního systému doma.

Projektování domu

Jedná se o poslední fázi návrhu. To je definováno barevnost fasád, střech, stěn a výzdobu interiérů. Je vhodné si myslet ve fázi návrhu a stylistické designu místností, uspořádání nábytku.

Vytvoření projektu s vlastníma rukama za soukromým developerem je racionálnější v případě, že všechny stavební práce bude provádět na vlastní pěst. Dostat své ruce na projektu od architekta, laik je těžké to pochopit a přesně pochopit, všechno, co bylo na něm.

Co je třeba hledat v rozvoji individuálního projektu doma

Přístup do projektu by měla být komplexní, s přihlédnutím ke všem projektovou a inženýrskou vlastnosti budovy. Chcete-li vytvořit svůj sen domů, a to i ve fázi akvizice pozemků, je třeba se postarat o možnosti uspořádání vody, elektřiny a kanalizace. Ale bez ohledu na to, jak pečlivě navržen projekt doma, laik stále nebere v úvahu všechny nuance. A v průběhu výstavby bude nevyhnutelně časy, kdy budete muset změnit kurz nebo vymyslet jednotlivé komponenty.

Moderní materiály a dostupnost informací snadněji pracovat pro soukromé developery. To znamená, že síť vyložil celou řadu modelových projektů zdarma. Ale měli bychom si uvědomit, že kvalita práce není žádná svobodná vůle pro každého k použití. Všechny tyto projekty vyžadují značné úpravy nebo jsou neúplné.

Druhou možností je koupit ready domokomplekta továrnu. Jedná se koláč ze dvou desek OSB desek, a mezi vrstvy pěny. Výběrem konkrétní projekt na hrázděný dům v továrně, je produkován všemi dveřních a okenních otvorů do a pro peníze navíc, a vnitřní příčky.

Zákazník si může postavit pouze na přiloženém návodu k podobě projektanta. Ale v každém případě, je výchozím bodem pro vývoj každého projektu je rozpočet stavby.

Rysy vývoje dřevěného domu projektu

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px důležité ;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikální .yap-titul-block__text {
font-size: 17px důležité ;!
}

Při tvorbě projektu mleté ​​či bar ve tvaru domu, bude muset vzít v úvahu řadu nuancí, které ovlivňují konečný výsledek:

 • řezivo nebo dřevo do domu obvykle mají délku 6 m. Při stavbě prostorném domě je to často nestačí a je potřeba ve spojení nosníků k sobě. Znemožňují otevření stěny, takže vypočtené údaje k řezání spár, které jsou dále izolovaná;
 • pro zajištění správného smrštění a tuhost celého domu, spoje jsou uspořádány střídavým způsobem v jednotlivých po sobě jdoucích korunkových protokolů. Zároveň je třeba rozložit do několika sousedním sever;
 • způsob, jak vytvořit domov protokolu zahrnuje pouze sudý počet úhlů;
 • Konstrukce zohledňuje správné rozdělení zatížení na všech nosných elementů;
 • založený na původní délky materiálu až 6 m, by měl být projekt, který vznikl s minimálním množstvím odpadu;
 • roubené stěny druhého patra by měly být umístěny pouze na nosné zdi, ve všech ostatních případech, které jsou nahrazeny lehčími pólů z baru nebo lištových desek;
 • na druhém patře podkroví, by schody nesousedí ke stěně, na které sklonu střechy.

Program pro rozvoj projektu domu

Moderní software značně zjednodušuje úkol navrhnout nezávislého domu. Pomáhají vytvořit 3D model, který lze prohlížet ze všech stran se blíží nebo vzdaluje. Většina z nich jsou přizpůsobeny pro běžné uživatele, a náklady zdarma. Vezměme si některé z nejpopulárnějších programů.

Snad nejvíce populární program Google SketchUp. Je velmi snadné použití, ale to je multifunkční.

Můžete ji použít k vytvoření 3D dům design, interiérový design a terénní úpravy. Obsahuje hodně textury a je velmi vhodný pro navrhování konstrukcí, které vyžadují výpočet na nejbližší milimetr. Kromě toho, že je zcela zdarma.

Neméně populární a Arcone. Ale pracovat s ním vyjde až po vývoj vzdělávacích materiálů. To vám umožní vytvářet 3D modely domů a interiérů. Ukazuje osvětlení v místnosti, která odpovídá poloze oken.

To je zvláště důležité pro rozvoj tohoto projektu je, že pomocí programu k vytvoření vodorovné a svislé části budovy. Licencované verze je k dispozici pouze za poplatek.

Další požadoval program - to ArchiCAD. Používá se nejen amatérů, ale i profesionálů. Jedná se o sadu nástrojů pro navrhování budov a designu. To vám umožní vytvořit nejen krásné modelky, ale i celé stavby a technické dokumentace. Licencované verze je také není zadarmo.

Shrneme-li, chci říci, že rozvoj obchodních domů stavebních projektů pracné a velmi obtížné. Povrchní část může být vytvořena sebe, ale nespěchejte a pečlivě promýšlení a při pohledu na všechny druhy voleb. Ale Pracovní část je nejlepší ponechat na profesionály. Nedělají bez pomoci architekta a projektové přípravě na okresní správy pro stavební povolení.


Like this post? Please share to your friends: