Kování nůž s rukama

V současné době, a to i při tak velkém rozsahu různých jemných kvalitních nožů od renomovaných výrobců, ručně kované nože jsou stále velmi populární. To není překvapivé, protože tyto nože mají zvláštní sílu a přitažlivost. A kdyby Čepel je vyrobena z nerezové oceli a se znalostí věci, jako nůž je neocenitelná. Různých způsobů autografický výrobě nožem je velmi pracný kovaný nůž s rukama. Je třeba poznamenat, že čepel kování umožňuje vytvořit nejvíce odolné a vysoce kvalitní nůž, který bude trvat desítky let a stále si zachovává svou kvalitu. Kování nůž s rukama - to vyžaduje mistr dovednosti na vysoké úrovni držení nástroje, znalost kovů a jejich vlastností. Pro ty, kteří se rozhodli navázat nůž poprvé, budou doporučení popsané níže pomoci vytvořit svůj první nůž.

 1. Jak si vybrat ocelový nůž
 2. Nástroj pro kování nůž
 3. Design nůž
 4. Kování nůž z vrtu
 5. Kování nůž z ložiska
 6. Kování nůž od jara
 7. Kování nůž ze souboru
 8. Kování nůž z kabelu
 9. Temperování ostří a nechte

Jak si vybrat ocelový nůž

ocelový nůž

Vysoce kvalitní domácí nůž odlišuje správný výběr oceli pro něj bude záviset na řezání a pevnostních charakteristik nože. Vybrat ten správný oceli, je nutné poznat a pochopit, jaké vlastnosti má sama stala. Kování nůž s rukama je třeba se zaměřit na pět hlavních vlastnosti oceli - odolnost proti opotřebení, tvrdost, houževnatost, pevnost, červená tvrdosti.

pevnost - Tato vlastnost oceli, což ukazuje jeho schopnost odolávat pronikání její jiného tvrdšího materiálu. Jednoduše řečeno, pevná ocel je lepší odolává deformaci. Ukazatel tvrdosti se měří na stupnici od Rockwella a má rychlost 20 až 67 HRC.

Odolnost proti opotřebení - odolnost proti opotřebení materiálu během provozu. Tato vlastnost je závislá na tvrdosti samotné oceli.

pevnost Znamená to, že schopnost udržet svou integritu pod vlivem různých vnějších sil. Zkontrolujte pevnost v ohybu může nebo odrazit.

kujnost - oceli absorbovat a rozptýlit kinetickou energii při nárazu a deformace.

red tvrdost - opatření, které je odpovědné za stabilitu oceli na teploty a zachování původních vlastností při zahřátí. O tom, jak odolná vůči tepelnému zpracování oceli závisí minimální požadovanou teplotu, při které může být kované. Nejvíce červené tvrdosti oceli jsou pevné značky, provozní teplota pro kování je více než 900 ° C, Je třeba poznamenat, že teplota tání oceli je 1450 - 1520 ° C,

Všechny tyto vlastnosti jsou vzájemně propojeny a převaha jednoho z nich vede ke zhoršení druhé. Proto se konkrétní vlastnost oceli závisí na obsahu jednotlivých legujících prvků a přísad, jako je například křemík, uhlík, chrom, vanad, wolfram, kobalt, nikl, molybden.

legující prvky

Přítomnost určitých legujících prvků a jejich použití při výrobě proporcionálního oceli, znalosti vlastností, která dávají legujících prvků a přísad může vytvořit ocel pro určité účely a potřeby. Tyto oceli mají vždy značení. Zároveň tuzemských i zahraničních oceli stupně jsou označeny odlišně. Pro větší pohodlí, značka začala nastavit základní strukturu z jednoho nebo více legujících prvků. Například značka označuje obsah U9 oceli uhlíku v desetinách procenta. Analogové ocel „U“ značky jsou ocelové 10hh, kde „xx“ - je obsah uhlíku. A čím nižší hodnota, tím méně jeho obsah. Nebo, jako je například ocel H12MF znamená to, že má vysoký obsah chrómu a molybdenu, což znamená, vysokoprochnostnyh vlastnosti a nerezové oceli.

Složení oceli H12MF

U domácích značek, které jsou často používány v kování nože doma, jsou označeny oceli U7 na U16, ShKh15, 65G, R6M5, H12MF. Vzhledem k tomu, zahraniční protějšky lze identifikovat Steel O-1, 1095, 52100, M-2, A-2, 440C, AUS, ATS-34, D-2. Každá z výše uvedených značek používaných při výrobě nožů, různé nářadí a náhradních dílů. Například, stupeň oceli R6M5, V7, V13, 65G používá pro výrobu vrtáků, sond, kabely, pružiny, ložiska, soubory. Proto se z těchto předmětů řemeslníků dělat ručně kované nože.

Samozřejmě, můžete najít další produkty určitého oceli. Za tímto účelem bude stačit přečíst celý popis značky oceli a její aplikace v databázi oceli a slitin, a pak použijte produkt z něj navazovat nůž.

Nástroj pro kování nůž

Nástroj pro kování nůž

Kování nože vyžadovat určité kovářské nástroje, které lze zakoupit v obchodě. Ale můžete použít non-profesionální nástroj:

 • Kladivo na 3 - 4 kg, a kladivo nižší hmotnosti na 1 kg;
 • kuznecheskie kleště nebo kleště obvyklé, ale bez izolace na rukojeti a nastavitelným klíčem;
 • spojky;
 • kovadlina nebo její Samorostlý analog I-nosníku;
 • Bulharská a zařízení pro svařování;
 • grinder;
 • trouby.

domácí kovárna

V případě, že běžný přístroj je víceméně jasné, na peci nutné provést určité vyjasnění. Jde o to, že v běžném místa je obtížné získat teploty nad 900 ° C A vyhřívat v polotovaru je věčnost. Proto je nutné, aby k mírnému zlepšení zaměření. Pokud jste se dosud zabývá alespoň kalení, musíte provést od nuly malou pec z těžkého kovu. Pak k němu trubici, přes který bude vzduch přiváděn pomocí ventilátoru nebo dosloužil připojit. Takový jednoduchý způsob lze získat dostatečně spolehlivé, aby kelímek předlisků na teplotu 900 - 1200 ° C, Palivo je běžné dřevěné uhlí, s výhodou taková, která dává tolik tepla a hořet déle.

Design nůž

Před tím, než skutečné práce, je třeba provést skica nože.

Ve skutečnosti je nůž poměrně jednoduchý objekt, který se skládá z čepele a rukojeti. Ale teď, když každý z těchto prvků je sada komponent. Na prokázání fotografii nože návrhu můžete vidět všechny prvky nožem a to, co se nazývá.

Design nůž

Také, co potřebujete vědět o některých základních profilů lopatek, aby nejvhodnější design. Na fotografii níže ukazuje profily lopatek.

profil ostří

Výběrem nejvhodnější pro váš profil, můžete bezpečně považovat za vytvoření náčrtu. Samozřejmě, že zruční řemeslníci zvládnout bez skic, ale pro začátečníka je stále důležité, aby skicu a udržet ji před našima očima v procesu kování.

Kování nůž z vrtu

Vrtáky získaly mnoho popularity v důsledku kování nožů používaných v těchto legované oceli R6M5, který je odolný a snadno ostření a trvanlivost.

kování nůž vrtáky

Vyberete-li vrták pro kování notu jeden důležitý bod. Velké vrtáky sestávají z pracovní části spirálového dříku R6M5 a normální oceli. Malé vrtačky jsou většinou zcela mimo R6M5. Při kování vrtací ostří z velké potřeby okamžitě určit, kde některé z oceli a kde hranice mezi nimi. To lze provést jednoduše, jen trochu vrtačku prorazit po celé délce. Kde obvyklé oceli, budou jiskry vysoká a žluto-oranžový nádech. A tady je místo, kde ocel je svazek bude rozptýlená a blíže k načervenalým nádechem. Postup je třeba, jak je popsáno výše, za účelem zjištění, kde je ostří nože začne, a kde dřík. Když skončil s tím, půjdeme k velmi kování.

první rozněcuje oheň v peci, připojte ventilátor a čekají na uhlíky propuknout velmi silně, a pak Dali jsme vrták do kelímku. Ale my to s kleštěmi, a tak, že dřík většinou zůstal z ohně.

Důležité! Prováděním nůž kování poprvé, můžete okamžitě zjistit, kdy kov zahřeje na požadovanou teplotu. Výsledkem je, že nemůžete zkazit jeden vrták. Takže než si vzít na kování vrtáku může být trochu praxe s vytápěním a bušení metal na pravidelné přípravku. Je nutné mít na paměti, jakou barvu byla kov a když kované nejvíce potichu. Je také třeba připomenout, že na slunci i ohřáté na 1100 ° C, kov ztmavnou.

Promotion vrtačka kování ostří vrtáku

jakmile drill ohřívá na požadovanou teplotu, a to je 1000 ° C,, okamžitě nezbytná odebrat z kelímku, a pro upnutí dříku ve spodní rukojeti. Po tom, vzít klíče svorka je na horní straně vrtačky a dělat krouživými pohyby, rovnání cívku. Učinit vše potřebné, aby rychle, takže kov neměl čas vychladnout, jinak je riziko zlomení vrtáku. Pokud jste to neudělal v době, nemějte obavy. Jen re-Haskalah vrtačku a opakujte postup. V důsledku toho by měl mít relativně plochý pás kovu.

Kování vrták - navíjení na vhodnou tloušťku

Dalším krokem je vrtačka kování a Odvíjení kovu na přijatelnou tloušťku. Je to všechno velmi jednoduché. Rozžhavený kov na požadovanou teplotu, brát těžké kladivo a začít silný, ale uniformu fouká dub kov a dát mu hladký tvar. V důsledku toho by mělo zase tloušťku kovového pásu asi 4-5 mm.

Důležité! Musí-li kov kování průběžně sledovat barvu polotovaru. Jakmile se začalo stmívat, získávání třešeň barvu, okamžitě se vrátí do krbu. Je lepší, aby znovu zahřívat kov, než rozbít to pod úderem kladiva.

Kování ostří nože

dále kované ostří nože. Je to všechno trochu složitější. Skutečnost, že je nutné, aby zaokruglennuyu tvar při zachování požadované tloušťce čepele. Všechna práce je prakticky klenotník a vyžadují určitou zručnost. Kování se provádí tak, aby se postupně zaokruglivaya hrany, trochu zpožděný prostřednictvím délky čepele. Mrtvice by měla být silná, ale čistý. V nováček nemůže obrátit na první pokus, ale trochu praxe vyřeší všechno.

Kování nůž břit

Dalším krokem je kování třmen břit. Jedná se o důležitý a těžká zkouška. To bude vyžadovat lehčí kladivo a s výhodou s zaokruglennym úderník. Od poloviny čepele, postupně posun kov až k řezné hraně. Snažili jsme se, aby se břit co nejtenčí. Proto je nutné, aby ostří sám byl jednoduchý a hladký. Stávky byly velmi pečlivě a snaží se, aby stejně tolik úsilí, jak to bere pro malou deformaci rozžhaveného kovu. Pamatovat barevný polotovar a poslat jej zpět do pece podle potřeby.

Kování stopka čepele

Jakmile schopen navazovat nůž a nůž, pokračujte peening dřík. Práce se bude mnohem jednodušší než v příhraničních regionech kovacích čepele. Zpočátku svítí kulatý stopky vrtáku, a pak se vrátit své silné údery kladivem. V závislosti na náčrtu ocasu může být buď úzký nebo široký. Již nyní existují, jak budete chtít, aby se pero nůž. Někdo dělá jednoduchý překryvy a někdo dělá knoflík volby.

nůž broušení

Po dokončení kování dávají kov postupně vychladnout a pak přistoupit k broušení. V bruskou odstranění nadbytečných kovových vrstev a nesrovnalostí, takže nůž dokonale hladké a lesklé. Při broušení může trvat až do tloušťky 2 mm, a nůž bude mnohem lehčí a tenčí. Také v této fázi, můžete brousit nůž. Nakonec proveďte nůž tvrzené. Informace o tom, jak se to dělá, bude napsáno níže.

Kování nůž z přezkoumání drill videa:

Kování nůž z ložiska

Další populární materiál pro kování nůž ložisko, a to jeho vnitřní nebo vnější okraj. Vnitřní i výhodnější. Vše funguje na nože kování ložiska téměř totožné s kováním vrtáku. S některými výjimkami.

Kování nůž z ložiska

Za prvé, polotovar ložiska ráfku řezat mlýnku. Délka se snaží, aby zhodnotila, a tak na nůž dost a 1 - 2 cm vlevo. Za druhé, v počáteční fázi kování vyseknutého polotovaru, které mají být svařeny, aby armovací tyče. A tímto způsobem a žhnoucí výhně. Za třetí, pokud se v případě, že vrtací polotovaru válcované z kola do ploché, pak držák ložiska je třeba jednoduše zarovnat. Další akce na kování čepele a dříku jsou zcela podobné. Jediná věc, kterou stojí za zmínku - z ložiska ještě výhodnější dělat nůž zpracovává režii.

Kování nůž z přezkumu ložiska videa:

Kování nůž od jara

Při hledání vhodného oceli pro vysoce kvalitních nožů, mnoho použity pružiny. Kovové části vozu se vyznačuje vysokou elasticitou a dlouhou životnost, což je vynikající model pro ručně kované nože. Pro spravedlnost je třeba poznamenat, že čepel listové pružiny mohou být vyrobeny vyříznutím a obvyklý profil nože s dalším ostření a tvrdnutí. Přesto nůž byl opravdu spolehlivá, to je nejlepší, kované, zejména proto, že tloušťka jaro je poměrně velká, a to by měla být snížena na dobrý nůž.

Kování nůž od jara

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px důležité ;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikální .yap-titul-block__text {
font-size: 17px důležité ;!
}

Kování čepele pružin začínat stripování bruska rez a značení desky. Bude to trvat jen malou část pružiny, takže jej označit, odříznout pomocí mlýnku. Dále jsme svařovat obrobek do objímky a to svítí. Pak postupně prokovyvaem, přinášet jej do požadované tloušťky. Kované okraj a břit, jako je tomu pro popsané například nad lopatky kování vrtáku. Po dosažení požadované výhradou nůž postupně ochlazovat, a pak brousit a ostřit jej.

Kování nůž z přezkoumání jarní videa:

Kování nůž ze souboru

Odolné proti opotřebení a trvanlivé oceli lze nalézt v různých instalatérské nářadí a podat do očí bijící příklad. Výrobní lopatky souboru dostatečně populární aktivitu. Tím spíše, že listy jsou získány velmi odolný s jemnou břitu. Ale kování nůž ze souboru má své vlastní charakteristiky.

Nůž ze souboru

Za prvé, je třeba vymazat soubor z škrty a případné korozi. To lze provést pomocí brusky. Dále snížit obrobek ze souborového požadované délce v případě potřeby. Pak svařuje ji do mezikusu a staví do pece. Žárovka předlisek na požadovanou teplotu, pokračujte předlisek válcování k nám potřebné tloušťky. Pak si ostrov a břit. Stopka nůž ze souboru se nejlépe provádí pod rukojetí faktury.

Kování nůž z přehledu souborů videa:

Kování nůž z kabelu

Knife Making of ocelového lana je poměrně vzácné. Vzhledem k tomu, na rozdíl od všech předlisků popsaných výše, je kabel odpojen drátků a vytvořit z nich je obtížné. Kromě ocelového lanka nemá takové vlastnosti jako vysokou ocelovou vrtačku nebo souboru. Ve většině kabelových nožů kladivo díky svému neobvyklému vzorem na klínu připomínající damašské oceli. Aby byl takový nůž, je třeba, aby se trochu více úsilí, než konvenční tyčové oceli pro kování.

Nůž kabelu

Kování nůž z kabelu začíná, jak je obvyklé kování. To je jen mají několik málo tajemství. Za prvé se jedná o stopku. Mnoho umělců, aby stopka nůž z kabelu ve formě hotových držadly. Vypadá to velmi neobvyklé a krásné. A pak existují dva přístupy k výrobě zbraní. Pak se tlustý provaz, a pak vařit to do konce, což je monolitický kus. Nebo aby se rukojeť ve tvaru smyčky, a konec kovanou čepelí. Za druhé, kování kabelu - komplikovaná záležitost, protože z rozptýlených dráty, které tvoří kabel. Chcete-li nůž, vyžadují, aby vařit společně. A je to umění, a očekávají, že nůž z kabelu získané od prvního okamžiku, to není nutné. Svařování lze provést dvěma způsoby. První - vařit elektrického svařování podél hlavních drážek. Druhá - provádět kuznecheskuyu svařování. Druhá možnost je složitější a zároveň je vhodnější.

borax

Takže výběru způsob, jak vytvořit popisovač začít kování nůž. Z tohoto raskalivaem kabelu k jasně červené. Pak ho a posypeme hnědé. Pak znovu poslán do kelímku. Tak nekomplikovaný způsob, jak se připravit na kuznecheskoy svařování. borax Jedná se o soli s kyselinou tetraboric, a je aplikován řemeslníky pro svařování jednotlivých vrstev oceli. Ve skutečnosti se jedná o tok, který usnadňuje proces tavení a zabraňuje roztaveného kovu ze skupiny zahrnující kyslík vniknutím a odstraňuje oxidy kovů. Borax lze nalézt ve veřejné sféře bez jakýchkoliv problémů.

Po ošetřené drátu hnědé na všech stranách a je zahřívána z 900 až 1200 ° C nebo více, je vyjmuta z kelímku a začít prokovyvat. Stávky způsobit těžké kladivo, ale zároveň se snaží udržet kabel vláken dohromady. Kabel kování složitost v něm. Ale s praxí, můžete dosáhnout přijatelných výsledků. Na konci kabelu může být zářící a prokovyvat mnohokrát. Ale pokaždé, ohřevem v peci, posypeme hnědým provazem. Výsledkem je pevný kus z oceli, která se skládá z mnoha vrstev, téměř jako damašské oceli. Za to, že je zde zapotřebí pouze padělat tvar čepele. Ukazovat kovací nože videa opakovaně bylo prokázáno, jak se vzpamatovává z ostří, břit a špičkou.

Temperování ostří a nechte

Jak již bylo zmíněno, kalení nože - to je jedna z nejdůležitějších fází jeho výroby. Koneckonců, na to, jak to bylo provedeno správně, záleží na výkonnosti ostří. Vlastní proces kalení se provádí poté, co se nůž ochlazení a byla rozemleta pomocí mlýnku.

temperování čepel

temperování čepel Začíná se svým teplem od světle červené na oranžovou. Potom se nůž snížen do vody nebo oleje. V tomto případě se přidá voda 2 - 3 polévkové lžíce soli na 1 litr, a teplota vody by měla být 18 - 25 ° C, oleje, 25 až 30 ° C Temperování probíhá poměrně rychle, a že šlo všechno dobře po kalení čepele je nutné uvolnit. Kalení ocel sama probíhá v teplotním rozmezí od 750 do 550 ° C, V současné době tvrdnutí mohou cítit, i když je ocel začne „třást a sténat“ v kapalině. Jakmile je proces dokončen, je třeba získat ostří a nechte ho vychladnout přirozeně.

čepel dovolená To se provádí po zatvrdnutí. Samotný proces zahrnuje oslabení vnitřního napětí oceli, čímž je pružnější a odolné na různé typy zatížení. Před dovolenou, musí být nůž očistit od případného měřítku a potom ohřeje. Ale při popouštěcí teplotě je výrazně nižší. nůž sám musí mít, aby plamen a sledovat ho. Jakmile je celý povrch pokrytý žlutooranžové filmu, vyjměte nůž z ohně a dát to přirozeně vychladnout.

Někdy kalení a popouštění jsou vyráběny za použití vody nebo oleje, a někdy i přes oleje do vody. Toto tvrdnutí je velmi rychlý. Za prvé, čepel je snížen do oleje po dobu 2 - 3 sekund a pak ve vodě. S tímto přístupem, je riziko tvorby špatného kalení je minimální.

Kování nůž s rukama jen vypadá jako jednoduchý úkol. Kromě toho bude mít hodně mávání perlík, tak stále více a ve věci Kování kovu poprvé bez zkušeností nemusí být schopen navázat nůž. Z tohoto důvodu, musíte nejprve získat ruku a trochu praxe, a pak pokračovat na nože kování.


Like this post? Please share to your friends: