Oprava WC cisterny s rukama

Přirozená atributy pohodlný pobyt, jsou obvyklé pro dobro lidské civilizace, jako ergonomické zařízení, stabilní zásobování vodou, dobře naplánované osvětlení a instalatérské práci bez přerušení. Správnou funkci všech zařízení uvedených výše je považována za samozřejmost, a neúspěch je téměř vždy přichází jako překvapení, přináší spoustu problémů. Nejčastěji je předmětem pozornosti stávají majitelé domů instalatérské, a zajistit její hladké fungování, je třeba se postarat o jeho správné instalace, což znamená silné spojení trubek a hadic, poškození spojovacích a těsnění. Pokud instalatérské je po dlouhou dobu, nutnou podmínkou pro jeho hladký průběh běžných kontrol je umožnit včasné detekci opotřebení výztuž kvůli nedostatečné kvalitě vody. Včasná údržba sanitárního vybavení zabrání zaplavení svých domovů a domovů svých sousedů. V případě rozbití sanitárního vybavení, nejlepší způsob, jak je zavolat instalatéra, který rychle a efektivně odstranit poškození. Pokud nejste schopni zavolat pána, můžete provést nezávislou oprava WC nádrž, jejíž technologie není složitá.

Princip Basics na záchod zařízení

Pro pochopení problému a najít nejlepší způsob, jak problém vyřešit, je třeba zkoumat teoretické základy přístrojů hygienickým zařízením a pochopit, jak vypouštění vody v záchodové míse. Bez ohledu na konstrukční vlastnosti WC, každý model je charakterizován přítomností dvou hlavních částí - do nádoby umístěné na podlaze nebo na stěně, a nádrž na vodu se nachází v horní části. Je to právě tato schopnost a cisterny. Při provozu odvodňování založené na principu „hydraulický zámek“, což znamená, proudění splachovací vody působením gravitace stisknutím tlačítka (kliky) usnadňuje otevření zátky.

Rozdíly splachovací nádržky toalet: klasifikace cisterny

Moderní klempířské trh nabízí spotřebitelům široký výběr různých dávkovacích zařízení, které patří do různých typů a druhů. Existuje mnoho druhů splachovací nádržky, které mohou být klasifikovány v souladu s množstvím funkcí níže.

Umístění nádrže vzhledem k záchodové míse

Tradiční způsob instalace toalety, neztrácí svůj význam dnes, zahrnuje vytvoření kontinuálního konstrukci, spojující nádrže a toalety v jeden celek. Výhodou tohoto způsobu instalace není třeba montovat výtlačné potrubí spojující záchodové mísy a cisternu.

Přes výhody a spolehlivost tradičního způsobu instalace, získávají popularitu skrytou strukturu a suspendovaných toalety. První možnost je ideální pro byty zrekonstruované. To zahrnuje instalaci toaletní nádržky do zdi, takže se stane zcela neviditelné. Spuštění systému se provádí stisknutím speciálního tlačítka na panelu.

Pozastavena výstavba - další nový-fangled způsob instalace toalety, což znamená pozastavení záchodové nádrže v určité výšce nad záchodovou mísou. Zvláštností této konstrukce je silný tlak vody, zajištění účinného mozků. Má však také nevýhody, z nichž jedna - na nadměrný hluk, který je generován v procesu vypouštění vody. Navzdory existenci nedostatků, obecně takové struktury jsou považovány za jeden z nejvíce praktické a pohodlné, a jejich vzhled bude vynikajícím doplňkem interiéru, v retro stylu.

Hlavní typy spouštěčů

Mezi nejčastější typy spouštěčů jsou tlačítkový a kmenových vypouštěcí zařízení, osvědčený jako jeden z nejspolehlivějších a robustních systémů. Tlačítkové splachovací mechanismy jsou nejvhodnější pro splachovací nádrže uzavřen. Jejich hlavní element - tlačítko se nachází na boční straně mísy mozků nebo ve středu. Rozlišovat mezi jedno- a duální mechanismus tlačítkem. Ta znamená přítomnost dvou tlačítek: jeden z nich vypouštění zcela, a druhou polovinu. Takový princip zařízení bude v případě potřeby šetřit vodou. Podobný princip činnosti vypouštěcího zařízení, a může být realizován pomocí jediného tlačítka, v případě, že množství fúze vody je dána stupněm stisknutím tlačítka.

Získávají na popularitě a kanalizace, které jsou založeny se používají páky nebo řetězy. Výrobce preferuje uspořádány tyto mechanismy na straně konstrukce odtokového. Pro vypouštění vody je dostatečná pro tažení páku nebo řetěz. Tento typ kanalizace bude nejdůležitější pro zavěšené WC mísy. Vzhledem k tomu, z těchto funkcí, bude cisterny pozastavení oprava WC být mírně odlišné. Bez ohledu na typ instalace splachovací nádrže, rozlišit ruční spoušť, zahrnující manuálně nastavit objem vody, vysuší, a automatické.

Nabízí přítok vody systém

Existuje několik typů ventilů, regulaci průtoku vody:

 • Boční vodovod, předpokládá umístění výztuže z vrcholu, je typická pro sanitární vybavení ruských výrobců. Navzdory tomu, že instalatérské, vybavené tímto mechanismem, se vyznačuje nízkými cenami, není ve vysoké poptávce, vzhledem k poměrně hlučné sady vody. U modelů se liší vyšší hodnotu, vyznačující se použitím speciálního trubice, snížení hluku, což přispívá k přívodu vody přímo na dno.
 • Nižší vodovod je charakteristická pro modely obou domácích i zahraničních výrobců, které se týkají dostatečně vysoké cenové kategorii. Vlastnosti spodního mechanismu přívodu vody snížit hluk z vody do nejnižších.

Zařízení cisterny: základní prvky

Správně identifikovat příčiny poruch a opravit včas, i když je třeba obecně být vědomi vnitřní struktury toaletní nádržky. Přes rozdíly výztužných konstrukcí splachovací, vyznačuje se jednotného režimu zařízení. Vnitřní zařízení Splachovače znamená přítomnost následujících prvků:

 • Zamykání nebo vypouštěcí ventily reguluje vypouštění vody z cisterny do záchodové mísy a zabraňuje jejímu úniku zbytečně. V procesu plnění nádrže, voda v něm obsažené přispívá pevně lisované povrch ventilu umyvadlem WC, protože, že dojde k úniku vody. Tedy, v případě, že odtok vody prochází nádrže, to je v důsledku poruchy ventilů;
 • Vstupní ventil, který je v kombinaci s vodním přívodním zařízením pro nastavení hladiny vody v nádrži. Po dosažení určité úrovně zásobování vodou ve svých nádrží zastávkách. Voda Indikátor úrovně plovák je připojen k plnicí ventil pomocí mosazné tyče. V případě, že první modely dávkovači zařízení předpokládá příčné polohy vstupního ventilu a horizontální umístění plováku, aktuální modely sanitární keramiky, opěrné tradiční princip působení, poskytují umístění vstupního ventilu ve spodní části odtokové misky, přičemž plovák je charakterizována vertikálním umístěním;

Důležité! Mezi problémy plynoucí k potřebě opravit záchod splachovací, nejčastěji spojené s chybnou funkci tohoto mechanismu je ve většině případů snížení jeho úpravy.

 • Mechanismus přepad a voda, konstrukce, která je opatřena plastovým kování, který je vybaven ovládací knoflíky. Jeho funkcí je, aby se zabránilo vniknutí vody z nádrže do místnosti v případě poruchy plovákovým ventilem. přepad vody s napojením na dřezu, nabývá účinnosti po stisknutí tlačítka start. Přebytečná voda není odveden ven připojením zařízení přepadové vypouštěcí mechanismus, který usnadňuje odchod přebytečné vody do kanalizace. Důležitým prvkem systému je plovákový ventil připojen k plováku regulaci hladiny vody v nádrži. Poruchy související s fungováním float jeřábu vést k vytékání vody z nádrže.

Důležité! Každý z těchto prvků může přijít do rozpadu, což vede k potřebě pro jeho opravu. V tomto ohledu není třeba vzít v úvahu problémy spojené s poškozením pláště nádrže, protože v praxi odstranění trhlin a odštěpků bydlení je téměř nemožné. To je vzhledem k neefektivnosti i těch moderních lepidel, které se stávají nejčastějším důvodem k výměně WC nádrž.

Nejběžnější poruchy cisterny: metody jejich eliminace

voda prosakuje do místnosti: příčiny a metody odstraňování poškození

Pokud si všimnete vzhled vody v místnosti, s největší pravděpodobností Důvodem tohoto neúspěchu jsou montáž. V tomto případě, nezkušených majitelé domů je pravděpodobné, že se dostanou do paniky, a myslet na výměnu klempířských, bude hledat odpověď na otázku: „Jak dát na záchod a vyhnout výpadky v provozu?“. Ale nespěchejte, tento problém je snadno odstranitelná. Podívejme se na nejčastější příčiny této chyby:

 • Opotřebení těsnicího kroužku namontovaného mezi nádrží a do záchodové mísy;
 • Porušení celistvosti těsnění upevňovacích šroubů.

Všechny tyto chyby nepotřebují sofistikované diagnostiky a mohou být detekovány i při vizuální kontrole. Pokud zjistíte, že tyto chyby, pokusí dotáhnout spojovací materiál, není použití v tomto případě nepřiměřené síly, které by mohly způsobit poškození nádrže nebo dokonce porušení jeho celistvosti.

Pokud jste provedli tyto manipulace, a proto byly neúspěšné, odborníci doporučují, aby se odstranily vypouštěcí nádrž a vyměňte pryžové těsnění na odtokového kanálu. Jsou také doporučuje vyměnit těsnění a podložky upevňovacích šroubů.

Důležité! Pro zvýšení hustoty spojů, což je spolehlivější, odborníci doporučují, je, aby dodatečné utěsnění silikonem.

Co když se voda neteče do nádrže?

Toto rozdělení je také není neobvyklé, protože to je nejčastější důvod, proč je ucpání nejužší části ventilu. Vyřešení tohoto problému nezpůsobí problémy - postačuje k uvolnění veškeré vody z nádrže a zpětného ventilu s pákou a plováku. Za to, že si všimnete poměrně úzký otvor pro přivádění vody do nádrže. Pro odstranění jeho ucpávání jak čistý to s jehlou nebo tenkého drátu. Další, poněkud vyšroubovat ventil na přívodní potrubí, a jak mytí zbytky vznikající ucpání. Ujistěte se, že voda volně vytéká otvorem v nádrži, utáhněte ventil a instalovat ventil s ramenem a vznášet do původní polohy.

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px důležité ;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikální .yap-titul-block__text {
font-size: 17px důležité ;!
}

Konstantní průtok vody z nádrže do záchodové mísy: příčiny a jejich odstranění porucha

Příčiny poruchy mohou být:

 • Vychýlení plovákového ramene;

Jak to mohu opravit? Pokud narazíte na tento problém, stačí dát paži optimální pozici pro něj.

Poškození float, vede k tomu, že se začne prosakovat dovnitř. To nevyhnutelně vede k jeho snažení k dolní objem nádrže, to znamená vody zachycené uvnitř plováku zabrání jeho návratu do své původní polohy, v níž je přívod vody uzavírací. Pokud tomu tak není, přebytečná voda přes přepadové soustavy je vypouštěna do záchodové mísy.

Jak to mohu opravit? Jediný možný efektivní opravy, v tomto případě je nahradit část.

K této vodě se překrývají stoupací produktů demontáž zařízení a dát na jeho místo nové, předem zakoupit podobné položky.

Důležité! Opravit záchod cisternových armatury tak efektivně, jak je to možné, do procesu výběru odborníci doporučují věnovat pozornost rozměrů a konstrukčních prvků, detailů, jako někteří z nich nejsou vždy vzájemně zaměnitelné.

Důležité! Ve většině případů se pro výrobu moderních plastů plováky použití nebo nerezové oceli. Plováky jsou vyrobené z těchto materiálů jsou v podstatě nezávislé na únik.

Opotřebení těsnicích prvků vypouštěcích ventilů. Chcete-li zjistit, zda je příčinou poruchy skutečně spočívá v opotřebení těsnících prvků, je dost jednoduché. Je to dost opatrně vytáhnout ruční ventil: v případě, že voda začala téct, pak nejste v pořádku, problém ve skutečnosti spočívá v opotřebení zpětným ventilem, pryžovým těsněním nebo tmelem. Odstranění tohoto poškození lze dosáhnout nahrazením spotřebního materiálu.

Odpisy plováku může také způsobit trvalé netěsnosti. V tomto případě, je plovák je vytvořen otvor, kterým dojde k výtoku vody.

Důležité! Pokud v době problému nemáte po ruce potřebné informace, přejeďte „Dočasné“ opravy. Za tímto účelem je otvor vytvořený v plováku, lepené nebo připoután zahřeje plastovým hladítkem hors, sáčku, čímž se vytváří jeho utěsnění. Je důležité nezapomenout jej připevnit kolem plováku páky.

Oprava WC cisterny pomocí tlačítka: postup

Jak provést odstranění víka jedním tlačítkem?

 • Uvolněte pojistný kroužek kolem tlačítka. Je důležité, aby se zabránilo silný tlak na to, jak je pro výrobu kroužků se používá hlavně plastů;
 • Udělat sejmutí krytu a přistoupit k opravě.

Jak bylo uvedeno výše, důvodem konstantu voda unikající z nádrže do záchodové mísy, může být z několika důvodů:

 • Nesprávná poloha plováku - v tomto případě, jednoduše odstranit sedátko a správné plovák.
 • Nosit na plováku ventilu ventilátoru, takže to nezaručuje těsnost.

V tomto případě je nutné provést jeho výměnu. Chcete-li tento plovák v horní poloze a odšroubováním matice spojující nádrže a vypouštěcí hadici, provádět pouze načítání mechanismus;

 • Odstranit starý hruška, nahrazovat to stejný model s podobnými vlastnostmi.
 • Pokud by došlo ke zhoršení šrouby držící žárovku, je třeba je vyměnit.
 • K tomu vypustit vodu z nádrže, odebráním zbytků;
 • Uvolněte převlečnou matici, umístěnou mezi pružnou vložkou a plovákovým ventilem, jakož i šrouby. S trochou snahy, naklonit nádrž zpět na polici, uvolňovat gumovou objímku umístěnou mezi nádrží a záchodové mísy;
 • Odšroubovat poškozený šroub a zdvojnásobuje to, a jejich odstranění. Je důležité, aby nahradit oba šrouby, a to i v případě, že integrita druhé dosud zlomené. Pro výměnu krumpáč šrouby podobné velikosti, z mosazi nebo z nerezové oceli;
 • Odebrat hliněné pod sedlem hrušek a učinit z něj důkladně vyčistit provedením podobné činnosti s policí a nádrže. Promazhte hruška silikonový tmel, který se později vyřeší problém opotřebení a brání, že je třeba ji nahradit;
 • Smontujte nádrže, vytáhněte návrh nových šroubů, aby se zabránilo narušení. Aby se zabránilo poškození jemné kameniny příliš velkou silou v procesu výstavby sestavy;
 • Otevřenou vodu a naplnit nádrž, pečlivě a ujistěte se, že pokud dojde k úniku.

Selhání páky spouště: jak eliminovat?

Jak lze zjistit, že ve vašem případě mluvíme o této chybě? Je to docela jednoduché: pokud stisknete tlačítko spouště do vody, ale dřez není spuštěna, bude tato kapitola být užitečné pro vás.

Důvodem tohoto selhání spočívá v rozporu tahu, a jediná cesta ven je třeba vyměnit.

Důležité! V tomto případě můžete také udělat „provizorně odstranit poruchu“, tím, že tah tlustého drátu a otočit ho v několika vrstvách. Nicméně, improvizované trakce nemají dlouhou životnost - časem začnou ohýbat drát, který také vést k jeho selhání.

Než začnete opravě starého WC splachovací v tomto případě, uvolněte klíč k víčku nádrže. K tomu, zapněte dekorativních matici o několik otáček - ve většině případů je to dost zvednout kryt z přístupu k mechanismu.

Hlučný naplnění nádrže s vodou: jak eliminovat?

Často mistři čelit tomuto problému, a to zejména majitelé sanitární keramiky, který je charakterizován přítomností nádrží s přívodem vodní straně. Po určité době je kapacita zásobníku začne plnit s hlukem, který nebyl „úsvit“ operace.

Nejčastěji je příčinou poruchy dojde k odpojení tlumiče vodu, což je speciální trubice, kterými dodávka vody na dno nádrže bez zvukových efektů.

Pro odstranění této závady, opotřebení rušení na speciálně navrženém kování.

Oprava WC cisterna s tlačítkem


Like this post? Please share to your friends: