šroubovák baterii opravovat své vlastní ruce

Náklady na nové šroubovákem o cca 70% nákladů na baterie k němu. Není divu, když tváří v tvář selhání baterie, žádáme sami na otázku - co bude dál? Kupovat nové baterie nebo šroubováku, a možná, že je možné vyrobit šroubovák baterii opravovat své vlastní ruce a pokračovat v práci, kterou již dobře známý nástroj?

Tento článek, který je rozdělen do tří částí, budeme uvažovat: typy baterií, které se používají ve šroubováku (část 1), možné příčiny selhání (část 2) a přijatelné způsoby, jak opravit (část 3).

šroubovák baterie: konstrukce a typy

Je třeba poznamenat, že bez ohledu na značky šroubovák a země původu batteries mají identickou strukturu. Smontované Akumulátor má takovou formu.

Pokud budeme analyzovat, budeme vidět, že je sestaven z menších komponent, které jsou sestaveny do série. A víme z fyziky samozřejmě, že prvky, které mají sériové spojení, slazhivayut jejich potenciál.

Poznámka. Množství každé položky potravin a nám dává konečný náboj z kontaktů baterie.

Přizpůsobené části nebo „banky“, mají obvykle standardní velikost a sílu, liší se pouze kapacitou. Kapacita baterií se měří v A / h a je vyznačena na prvku (viz níže).

Následující typy prvků používaných pro uspořádání šroubováků akumulátorů:

 • nikl - kadmium (Ni - Cd) baterie s jmenovitým napětím na „banky» 1,2V;
 • Nikl-metal hydridové (Ni-MH), napětí článku - 1,2V;
 • Lithium-iontové (Li-Ion), s napětím - 3,6V.

Vezměme si podrobněji výhody a nevýhody jednotlivých typů.

Ni - Cd

klady:

 • Nejběžnějším typem kvůli jeho nízké ceně;
 • Nebojí nízkých teplotách, jako je Li-Ion;
 • Uložené ve vybitém stavu, si zachovává své vlastnosti.

nevýhody:

 • Pouze v zemích „třetího světa“, kvůli produkci toxicity;
 • Paměťový efekt;
 • samovybíjení;
 • Malá kapacita;
 • Malý počet nabíjecích / vybíjecích cyklů, dokud nebyl „live“ při intenzivním používání.

Ni - Mh

klady:

 • Šetrné k životnímu prostředí výroby, je možné získat vysoce kvalitní značkové baterie;
 • Low paměťový efekt;
 • Nízké samovybíjení;
 • Velká kapacita v porovnání s Ni - Cd;
 • Větší počet nabíjecích / vybíjecích cyklů.

nevýhody:

 • cena;
 • Ztratí některé charakteristiky při dlouhodobém skladování ve vybitém stavu;
 • long „živé“ i při nízkých teplotách.

Li-Ion

klady:

 • Žádný paměťový efekt;
 • Téměř bez samovybíjení;
 • Vysoká kapacita baterie;
 • Číselná z nabíjecích / vybíjecích cyklech mnohonásobně více, než předchozí typy baterií;
 • Pro nastavení požadované napětí potřebný minimální počet „plechovky“, které podstatně snižuje velikost a hmotnost baterie.

nevýhody:

 • Vysoká cena je téměř 3 krát ve srovnání s nikl - kadmium;
 • O tři roky později, existuje významná ztráta kapacity, protože Li rozloží.

S prvky, které jsme potkali, přejít na další prvky akumulátoru šroubováku. Demontáž jednotky, např. Pro opravu šroubovák baterie Hitachi (dále znázorněný) je velmi jednoduchá - Uvolněte šrouby po obvodu a sever tělo.

Trup má čtyři piny:

 • Dva policisté, „+“ a „-“ pro nabíjení / vybíjení;
 • Horní kontrolní, je to možné prostřednictvím snímače teploty (termistor). Termistor je nutné pro ochranu baterie, zakáže nebo omezuje nabíjecí proud při překročení určité teploty prvky (obvykle v rozmezí 50 - 600C). Topení dochází v důsledku vysokého proudu během nuceného nabití takzvané „rychlé“ nabíjení;
 • Takzvaná „service“ kontakt, který je začleněn odporem 9Kom. Používá se pro sofistikované dobíjecích stanic, které lemují náboj ze všech článků baterie. V každodenním životě těchto stanic na cokoliv, protože jejich vysoká cena.

To je vlastně celá konstrukce baterie. Níže je video o tom, jak demontovat jednotku.

fault location

Se jmenováním konstrukčních prvků baterie vytříděných, nyní podívat na to, jak definovat problém, to je část 2 opravy šroubovák baterie. Okamžitě, bereme na vědomí, že všechny prvky najednou poškozené nemůže, a od té doby máme řetěz v sérii, výstup jednoho prvku - celý řetězec nefunguje. Takže naším úkolem je zjistit, kde máme v řetězci nejslabším článkem.

K tomu budete potřebovat metr, a druhý způsob řešení problémů lampy 12V, pokud vaše baterie ve stejnou 12 voltů šroubovákem. Postupujte takto:

- Klademe baterie se nabíjí, čeká na signál při plném nabití.

- Analyzovat bydlení a měříme u každé z bank baterie. Ni - Cd bychom měli být 1,2 - 1,4V, v lithium - 3,6 / 3,8V.

- Oslavit všechny „banky“, ve kterých je napětí nižší než nominální. Například, většina prvků Ni - Cd napětí 1.3V, a na jednom nebo více - 1,2 / 1.1V.

- Uvedení baterii a provozovat k výraznému poklesu výkonu.

- Odnímatelné a demontovatelné, a měříme pokles napětí na „banka“ akumulátoru. Na vybraných položek „pokles“ napětí bude větší než na straně druhé. Například, nemají 1.2V a 1.0V, nebo dokonce nižší.

Poznámka. Rozdíl mezi těmito prvky v akumulátoru 0,5 - 0.7V považováno za nezbytné, což znamená, že tento prvek je v havarijním stavu.

Tak jsme našli kandidáta pro „resuscitace“ nebo „amputace“ a nahradit je novými prvky.

Je-li váš šroubovák poháněn 12V nebo 13V, můžete vyhledávat jednodušším způsobem. „-“ zcela „+“ a nabitý akumulátor je rozebrán a kontakty připojit 12V lampu. Lampa se načte a dojde k vybití akumulátoru. Další test se provádí na bateriových článků, kde ze všeho nejvíc poklesu napětí, a tam slabý článek.

Existují i ​​jiné způsoby, namísto lampy můžete vyzvednout odpor, ale to bylo potřeba základy elektrotechniky, a je nepravděpodobné, že by bylo nutné se odpor byl po ruce.

Ostatní poruchy jsou velmi vzácné. Například ztráta kontaktních míst v pájecí přístroj baterií nebo napájecích kontaktů, selhání termistoru. K tomuto problému již vlastní padělání. Vzhledem k vzácnosti, zaměřit se nebude omezit na články baterie.

S „problematické“ prvky vyřešili, je třeba opravit. Jak opravit šroubovák baterii? Obvykle k dispozici na opravu 2 způsoby, abych tak řekl. Tato obnova a výměna zboží, které se staly bezcennými.

Je možné „oživit“ prvky a jak?

Přistoupit k části 3 opravy baterií šroubovákem a okamžitě určit, že pojem „intenzivní péče“ pro lithium - iontové baterie nejsou použitelné. Paměťový efekt mají s největší pravděpodobností bylo rozšíření lithia, a to nemá nic společného s tím mám dělat. V těchto baterií je třeba zjistit, co je příčinou problému: obvod prvku nebo ovládání. Existují dvě možnosti:

 • Změnit ovládací obvod od druhého, ale podobně jako u nás, baterii, pokud pomáhají - najít náhradu a změnit;
 • 4V se vztahují k prvku s proudem asi 200 mA, to vyžaduje řízená nabíječka. V případě, že se zvyšuje napětí článku na 3,6V - vadný element, je problém v dalších prvků, a to buď v řídicí obvody.

Rekondiční šroubovák baterie je k dispozici především pro Ni - Cd akumulátorů, ale oni jsou, jako pravidlo, a nejběžnější v šroubováky pro domácnost.

Tak, jak oživit šroubovák baterie? Existují dva druhy „intenzivní péče“ pro tyto typy baterií:

 1. zhutnění nebo kompresní metoda (to bude v případech, kdy je elektrolyt je stále k dispozici, ale objem je ztracena);
 2. „Firmware“ napětí a proud velké nominální. Tato metoda umožňuje odstranit paměťový efekt, a když ne úplně, ale k obnovení ztracené schopnosti.

Tato metoda je uvedena níže na videu.

Poznámka. Zpravidla v nikl - kadmiových baterií jsou hlavní příčinou ztráty kapacity - elektrolytu odpar, a pokud je kriticky nízké - ne „firmware“ nepomůže.

Tato metoda, pokud je výsledek pozitivní, výstup nebude řešit problém stavebních prvků. Spíše by bylo odložit pouze na výměnu opotřebovaného a v budoucnu bude ještě potřeba opravit šroubovák Makita baterie nebo jakýkoli jiný.

Oprava a výměna prvků šroubovák baterii

Účinnější způsob, jak opravit baterii šroubovákem - nahrazení položek, které jsme identifikovali jako vadný.

Při opravách je třeba baterii - „dárce“, ve kterém některé prvky neporušené, nějaké nové „banky“. Kupovat nebude snadné, a to i na internetu můžete snadno najít tucet obchodů, které jsou připraveny k odeslání tyto položky poštou. Cena není zvláště kousnutí, jako jsou nikl-kadmiových článků s kapacitou 2000 nákladů mA / h kolem $ 100.

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px důležité ;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikální .yap-titul-block__text {
font-size: 17px důležité ;!
}

Poznámka. Nákupem nové položky, ujistěte se, že se svou kapacitou a rozměry se shodují s původními prvky.

Takže potřebujeme páječka, malokoroziyny tok (s výhodou alkohol na kalafunové tavidlo), a cín. O bodování neříká, jak na opravu jedné baterie je téměř žádná potřeba pro ni získat nebo shromáždit ...

V nejtěžší nahradit nic není, zvláště pokud alespoň některé -, které mají zkušenosti s pájením. Na fotografiích vše podrobně je znázorněno, řez vadný bod, nový uzavřený na jeho místo.

Je nutné si uvědomit, některé nuance:

 • pájení páječka, pájka, zkuste rychle, takže baterie se neohřívá, protože Riziko zkazit;
 • je-li to možné internetové pripojení realizováno pomocí rodinných desek, nebo použitím stejné velikosti z mědi, to je důležité, protože nabíjecími proudy a velké na špatném úseku přívodních vodičů budou vyhřívat respektive bude požární ochrany termistor;
 • V žádném případě nemíchejte baterie plus-mínus - série, pak minus předchozí banka je na plus nových bank a méně nové - v dalším plus.

Jakmile svařeny nové prvky musí být vyrovnání potenciálů na „banky“, protože jsou odlišné. Provádíme cyklů nabití / vybití: poplatek nastavit přes noc, čímž den vychladnout a měříme napětí na prvcích. Budeme-li správně dělal všechno, bude obraz být takhle: všechny prvky stejné postavy multimetr, uvnitř 1.3V.

Dále budeme pokračovat do vybití baterie, vložte baterii do šroubováku a vložte ji „v plném rozsahu“. Hlavním milosrdenství na sebe šroubovák, jinak budete muset opravit stejně. Přiveďte k plné nabití. Tento postup se opakuje ještě dvakrát, tedy nabít a zcela vybité.

Je třeba poznamenat, že postup vymazání „paměťový efekt“ by měla být prováděna každé tři měsíce. To je analogické k výše uvedenému cvičení.

To není příliš složité postup rozšířit práci vašeho šroubováku, alespoň tak dlouho, jak on sám nemusí změnit na nový


Like this post? Please share to your friends: