Liquid elektrické podlahové vykurovanie s rukami nad hlavou. Kombinovaný systém vykurovania X-L PIPE

Teplá podlaha - veľký ohrev každej domácnosti. Existuje mnoho typov systémov a podlahovým vykurovaním. Ballroom kombinovaný vykurovací systém na základe podlahového vykurovania vyvinutý kórejskej Daewoo ENERTEC. Na výhody metódy organizácie, ktorá je charakteristická pod podlahou kvapaliny elektrický učiť.

obsah:

 1. Odrody podlahové ručné súkromný dom
 2. Teplá podlaha s rukami - prípravné práce
 3. Podlahové kúrenie v dome s vlastnými rukami - organizácia Technológia

Odrody podlahové ručné súkromný dom

Identifikovať niekoľko možností, podlahové organizáciu. Vo vzťahu k hlavnému zdroju energie, vyhrievané podlahy sú voda a el. Prvá voľba umožňuje lokálne vykurovanie, niekoľko oddelených miestnostiach. Vzhľadom k tomu, náklady na vykurovanie je pomerne vysoká, elektrická variant organizačného podlahou menej populárne.

Elektrické prevedenie predpokladá, že práca podlahové vykurovanie pomocou elektriny. Majú tvar káblového systému a sadu vykurovacích prvkov, spojených do integrálny systém. Medzi odrody elektrické podlahové konštrukcie tiež izolované na báze uhlíka a infračerveného žiarenia. Medzi hlavné charakteristiky elektrického podlahového vykurovania na základe poznámky:

 • potreba prítomnosti suchého základu pre inštalačné práce;
 • že je potrebné vykonať drvenie a zaistiť kvalitné izolácie;
 • je potrebné zabezpečiť kontrolu teploty;
 • doba trvania prevádzky a spoľahlivosti;
 • používať len ako doplnkový zdroj tepla.

Teplá podlaha typ kábla je jedným z najpopulárnejších voľby podlahovej organizácie. Pre jeho usporiadanie používa zvláštne prevedenie posekaným rezu na kábli, ktorý je nainštalovaný vo vopred pripravenej konštrukcie. Teplotný Control, je nutné nainštalovať špeciálne zariadenie vo forme snímača. Pre spojenie medzi montážnou konca snímača, ktorý sa používa termostat vodiče. V takom prípade systém začne pracovať len vtedy, keď teplota klesne pod vopred stanovenú parametrom. Vo vzťahu k typu kábla pri inštalácii podlahového vykurovania, sú:

 • priama - poskytuje priame akcie, namontované na betónovej podlahe priamo v kontakte s podlahovou krytinou;
 • Systémy pre ohrev tenkých podláh, nerovnaké výške minimálne stavebné;
 • podlahy typ kábla, namontovaný pod drevenou krytinou;
 • Štruktúra akumuláciu tepelnej energie.

Káblové systémy autonómnej prevádzky sa líšia pre jednotlivé miestnosti. Nastavenie termostatu do niekoľkých miestností znižuje prevádzkovú účinnosť podlahového vykurovania.

Možnosti vody podlahového vykurovania používa najčastejšie. Sú vhodné pre bežné vykurovanie domácností. Teplovodné podlahové rukami má dobrý výkon a jednoduchú inštaláciu.

Medzi hlavné výhody teplovodné podlahové poznámka:

1. komfortné podmienky pre použitie pohlavia. Teplo sa uvoľňuje z podlahy, rovnako ako známa teplota je vždy nižšia ako blízkej rovnosti. Z tohto dôvodu, je teplo postupne pohybuje smerom nahor, rovnomerne ohrieva celú miestnosť.

2. To znižuje tepelné straty cez strop oblastiach. Platí predovšetkým pre miestnosti s vysokými stropmi.

3. Vysoká úroveň hygieny. cirkulácia vzduchu nie je teda možné, aby sa zabránilo vzniku prievanu.

4. na prenos tepla sa vykonáva prúdením, to znamená cez exotermickej reakcie. Tak je možné urýchliť proces ohrevu podlahy.

5. Vzduch v miestnosti nie je presušený.

6. Inštalácia podlahového vykurovania na báze vody nie je kazia vzhľad objektu. Všetky komunikácie sú skryté.

7. ekonomická realizovateľnosť inštalácie podlahového vykurovania je to možné ušetriť 25 až 40% o poskytnutí nákladov na vykurovanie.

Avšak, všetky tieto výhody sú platné iba v prípade, že tepelné straty v miestnosti nepresiahne sto wattov na meter štvorcový. Okrem toho existujú obmedzenia týkajúce sa inštalácie vody teplej podlahy vo viacpodlažných budov. Je potrebné vybaviť špeciálnu ortézu, ktorá zaistí riadne fungovanie systému podlahového vykurovania.

Vyhrievané podlahy s vlastnými rukami Video:

inštalačné náklady a pracnosť je oveľa vyššia ako u konvenčného inštalácie vykurovacieho systému. Existuje obmedzenie dokončovacie podlahovým vykurovaním. Vzhľadom k tomu všetky výhody a nevýhody teplé podlahy, otázka ich inštalácia je potrebné riešiť individuálne, vo vzťahu k charakteristikám priestor a materiálne rozpočet pre svoju organizáciu.

Teplá podlaha s rukami - prípravné práce

Pred inštaláciou akéhokoľvek podlahového vykurovania, je nutné starostlivo pripraviť povrch. Po prvé, to robilo demontáž starej podlahy, potom predviedol vyrovnania podlahy. Prítomnosť minimálne rozdiely na povrchu. V opačnom prípade je nutné vybaviť novú kravatu.

V prípade, že podlahová krytina spĺňa všetky požiadavky a normy pre svoje organizácie, je najprv potrebné položiť hydroizoláciu. Na upevnenie nepremokavý materiál použiť špeciálne pásku. S je možné kompenzovať rozťažnosti materiálu, keď sú vystavené vysokým teplotám.

Všimnite si, že v prípade, že podlahové vykurovanie je multi-slučka, medzi každý okruh je tiež inštalácia pásky. Aby sa zabránilo stratám tepla z podlahy, pred začatím práce, je odporúčané izolovať. Pre tento účel vhodného materiálu, ako polyetylénové peny, ktorá má povlak na jednej strane fólie. Ak je montážne práce vykonávajú v byte, to je dosť izolácia podlahy s penovým polystyrénom.

V prípade, že byt je v prvom poschodí, zatiaľ čo pod ním je nevykurovaný pivnica, budete musieť vykonať ďalšiu významnú tepelnú izoláciu. Prvé poschodie sa naleje betónový blok, a potom sa inštaláciu expandovaných polystyrénových dosiek. Variant použitia špeciálnych izolácií, ktorá je umiestnená pod teplé podlahy. Izolácia pokrytá výstužnou sieťovinou, vykonáva zámok väzby. Mriežka je tiež nainštalovaná rúrku pásy alebo klipy. Variant s použitím stierky z plastu.

Kvalita podlahového vykurovania prevádzky závisí na správnosti vysporiadanie jeho usporiadanie. Kapacita a počet rúrok uložených na podlahe, musí byť stanovená individuálne s ohľadom na priestor a tepelné straty.

Podlahové kúrenie v dome s vlastnými rukami - organizácia Technológia

X-L PIPE umožňuje kombinovať vodný systém dvoch podlaží a nemá prakticky žiadne vady. Voda podlaha má dobrú spotrebu energie. Voda je dobrý prenos zdrojov tepla, kde je teplo po dlhú dobu skladované vo vode.

Avšak, pre stálu cirkuláciu kvapaliny v systéme vyžaduje špeciálne vybavenie. Pre inštaláciu vyžaduje malý priestor, rovnako ako kotly dodávajú teplo.

Elektrické podlahové vykurovanie iná rýchlosť. Avšak chladenie kábla prebieha tak rýchlo, ako jeho vykurovanie. Pre prevádzku zariadenie vyžaduje silný systém napájania.

Infračervené podlahové kúrenie je nainštalovaný dosť jednoducho, len toľko, aby vrátiť film na povrchu. V tomto prípade, je podrobený opakovanému použitiu. Ak chcete nastaviť systém funguje pomocou špeciálneho prístroja. Avšak, tento vykurovací systém sa vyznačuje vysokou spotrebou energie. K nevýhodám infračervené tepelne izolované podlahy, možno konštatovať:

 • zložitosť a vysoké náklady na inštalačné práce;
 • vysoké náklady na prevádzku, čo zvyšuje náklady na elektrinu;
 • prudké ochladenie.

.X-L PIPE umožňuje kombinovať všetky výhody týchto systémov. Tak, jeden výrobok obsahuje takmer všetky možnosti podlahového organizáciu. Produkt má formu rúry vyrobené z polyetylénu, ktorý sa nachádza vo vnútri teplo kvapaliny a jeho vykurovací prvok. Tieto prvky sú vo forme katódou a anódou obsahujú semihromnikelevye priadze, ktorý pod napätím poskytujú veľmi rýchly ohrev. Za účelom kompenzácie pre expanziu kvapaliny v zahrievaní na rúrkového prvku obsahuje priestor, vo vnútri ktorého sa guličky sú mäkké. To znamená, že prenos napätie je zabránené na povrchu steny rúrky. Životnosť systému je viac ako šesťdesiat rokov.

Medzi charakteristické črty tohto typu vykurovacieho systému spomenúť:

1. Ak chcete zahriať na chladiacej kvapaliny, ktoré majú byť čerpaná to prostredníctvom systému. Tento systém nevyžaduje inštaláciu kotla, nádrže a čerpacej techniky.

2. Interval medzi spáchania tavieb je asi štyri hodiny.

3. Systém je ľahko ovládateľný a ľahko opraviť, ak je to nutné.

4. Vykurovací systém nemusí vykonávať dodatočné výpočty, všetky zariadenia ľahko vzájomne vyrovnané.

Avšak, to vyžaduje poteru 4 cm hrubé inštaláciu takéhoto vykurovacieho systému.

Inštalácia podlahového vykurovania sa vykonáva vlastnými rukami vo vzťahu k odporúčania výrobcu. Vykonanie stavebných prác je podobná inštalácii ohybných rúrok. Spočiatku mali pripraviť povrch podlahy do práce. Všetko pre poter sa odporúča použiť penu. U základu substrátu je položený s odrážajúce teplo vlastností fólie. Potom nasleduje zakrytie podlahy výstužné pletivo zvaru. Pri použití iba hrubý armovacie sieťka vyrobená hornej styling. Skúmavka sa umiestni na povrch špeciálnych spojovacích prvkov, vo forme šnek alebo kľukatý. Interval medzi kladenie potrubia je 25-30 cm.

Poznámka: - skosené, krútený alebo ohyby v potrubí, ktorým miest nie sú platné.

Každý koniec rúry musí byť vnútri rozvádzača utesneného boxu, ktorý je súčasťou dodávky systému. Teplé podlahy pod dlaždice s rukami namontovaný presne v súlade so všetkými odporúčaniami výrobcu. Pre dodatočné služby a ochranných boxov, nepremokavou páskou je aplikovaný na to.

V záverečnej časti katódou a anódovým členom je drôt, ktorý vedie k zdroju elektrického napájania. Po inštalačné práce, inštalácia majáky, ktorým sa poteru, ktorý sa používa pre tento účel špeciálne riešenia v zložení, ktoré sú aditívne. Na urýchlenie schnutia betónu, malty v zime povolené spustiť systém v priemere teplotného režimu.

Kladenie ruky v teple dlažieb vykonané po overení výkone konečného náteru. Miesto inštalácie z rozdeľovacieho boxu musí byť definovaný v predstihu. Vzhľadom k tomu, stály prístup musí byť k nemu. Regulátory káble by mali byť inštalované na príhodnom mieste.

Na údržbu systému podlahového vykurovania sa odporúča využiť služby odborníkov. Pre opravy čerpanej tepla agenta, kvapalina je v tomto okamihu v špeciálnom čerpadlom. Tieto údržbárske práce sú vykonávané každých 10-15 rokov.

náklady na vykurovanie X-L PIPE pomerne vysoká. Avšak, trvanie a kvalita prevádzky zariadenia sa vypláca. Vzhľadom k tomu, tieto systémy vyrába iba jeden výrobca, potom sa nemá analógmi. Cena inštalácie podlahového vykurovania, a to bez predchádzajúcej liečbe spojkou je šesť dolárov za meter štvorcový.

Podlahové kúrenie pod pažou tohto typu sa používa ako hlavný zdroj tepla, a ako ďalšie. Tieto systémy podlahového rozšírený v Kórei. Sú inštalované ako v domácnostiach a vo verejných priestoroch ako sú školy a nemocnice. To je spôsobené tým nasledujúce výhody:

 • nízke náklady na inštaláciu;
 • nízka spotreba energie;
 • optimálny výkon pre prenos tepla.

Pre inštaláciu podlahového vykurovania tohto typu nepotrebujú získať povolenie od špecializovaných agentúr. Tento systém je inštalovaný v súkromných domoch a bytoch.

Podlahové vykurovacej vody vlastnými rukami videu:


Like this post? Please share to your friends: