Substrát pre parketové: Tuplex alebo zátkou

Tupleks alebo korok - ktorý z nich je najlepší podklad pod podlahovou doskou? Táto otázka nie je vážne znepokojený kupujúcich, nie je žiadnym tajomstvom, že kvalita substrát do značnej miery závisí na použitom operačnom pohodlie drevenou podlahou. Tieto materiály sú najčastejšie odporúčajú odborníci, ktoré sú umiestnené za najspoľahlivejšie, vysoko kvalitné a trvanlivé. Ale musíme si vybrať. Informovaní o dôležitých výhod a nevýhod relevantných materiálov, aby sa k sebe správne rozhodnutie bude oveľa jednoduchšie.

obsah

 1. Prečo nemôžeme robiť bez pomoci?
 2. Hlavné charakteristiky kvalitného materiálu
 3. Cork a jeho výhody
 4. Tupleks ako najprogresívnejšie roztoku
 5. Takže po tom všetkom zástrčky alebo tupleks?

Prečo nemôžeme robiť bez pomoci?

Význam prítomnosti substrátu pod podlahové krytiny pokladajú ako plávajúce vysvetliť predovšetkým jeho schopnosť kompenzovať malé zmeny (do 2 mm) základne. Drevená doska je veľmi náročná na kvalitu podkladu, a teda aj drobné nedostatky by mohol prerásť do veľkého problému. Rýchle opotrebovanie kĺbu nástroje, a to až do ich zlomenie, vŕzganie pri chôdzi - to je to, čo vás čaká zaručená bez stohovanie medziľahlej izolačnú vrstvu medzi podlahou a základňou.

Okrem toho materiál tlmí krokový hluk, poskytuje dostatočnú tepelnú a zvukovú izoláciu. Podklad nie je vidieť, ale výhody z jeho prítomnosť je stále cítiť.

Hlavné charakteristiky kvalitného materiálu

Pevný podklad pod podlahou (parketová doska, laminát) musí byť uvedené:

 • odolnosť proti vlhkosti;
 • pevnosť;
 • mechanická odolnosť (vysoká odolnosť proti deformácii);
 • zvuková izolácia.

A napriek tomu:

 • nepodliehajú rozpadových procesov, nie plesnivé;
 • poskytujú prirodzené vetranie pod poťahu;
 • rozdielne podlahy pohodlie.

Či už na substrát zodpovedajú korku a tupleks uvedených parametrov? Snažte sa pochopiť.

Cork a jeho výhody

Cork Podložka pod podlahové dosky - jedná sa o prírodný materiál vyrobený z práškového kôry korkového duba. A má vynikajúce zvukovo izolačné vlastnosti. Vyrába sa, zvyčajne vo forme rolí rôznych dĺžok. Vzhľadom k svojej prirodzenej "pôvodu", ako je podpora nevypúšťa jedovaté látky a nepodliehajú rozkladu. Aj v prípade materiálu, vyznačujúci sa vysokou úroveň antistatické a dobrou odolnosťou voči chemikáliám.

Výberom korkový podklad je veľmi dôležité venovať pozornosť svojou hrúbkou. Hrúbka 2 mm - minimálna, pri ktorom sa substrát nebude zvyšovať prach. Wood jemný prach je schopný vyvolať alergickú reakciu, takže táto skutočnosť by nemala byť prehliadaná.

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px dôležité;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikálne .yap-titul-block__text {
font-size: 17px dôležité;!
}

Jednou z hlavných výhod vzoriek umelého materiálu je neobmedzená životnosť. V priebehu času, a to aj rozliatia do granúl, korok nemení svoju výšku.

Pre korok podklad preukázaná maximálnej účinnosti, zníženie ho pri pokládke je potrebné čo možno najviac v dlhých pásoch a je umiestnený rovnobežne s podlahovou doskou. Ten pomáha vyhnúť sa nečistoty medzi substrátom a podlahové krytiny. Pod substrát je nutné položiť polyetylénové fólie, ktorá má hrúbku nie menej ako asi 200 mikrónov, robiť široký presah - to ho chráni pred vlhkosťou. Jedná sa o posledný konektor bojí najviac.

Rez materiálový pás položený spoj na spoj a fixované konštrukcie lepiacou páskou. Stena, ponechať malú medzeru - nie viac ako 1 cm.

Tupleks ako najprogresívnejšie roztoku

Tupleks substrát - profesionálne riešenie s cieľom zlepšiť kvalitu parketových podláh. Tento materiál sa vyznačuje minimálnu lisovanie, a to aj za vysokej hmotnosti. Je schopný udržať svoj tvar takmer úplne, a preto neumožňuje podlahy klesnúť za žiadnych okolností.

Použitie Tuplex profesionálny substrát môžu byť istí, že všetky unikli pod podlahové dosky vlhkosti (kondenzátu alebo vytvorené) budú vymazané - materiál vytvorí dobre vetrané priestory pod krytom.

Tupleks je kompozitný výrobok skladajúci sa z troch vrstiev, "":

 • nižšia - porézny fóliu;
 • stredná - polystyrénové guličky (granule);
 • Top - polyetylénová fólia.

Spoločne sa účinne bojovať proti nadmernej vlhkosti. Zvlášť významné je použitie podkladu pod podlahové dosky sa stáva dostatočne vysuší za poter alebo nestabilné vykurovania (kondenzát je tvorený v povlaku). Vlhkosť preniká póry spodnej vrstvy do karty, z ktorého eroduje ľahko skrz medzery medzi podlahovou krytinou a stenou po miestnosti.

Životnosť materiálu podľa vyhlásenia výrobcu - 20 rokov.

Takže po tom všetkom: korok alebo tupleks?

Je zrejmé, že obidva materiály sú celkom dobré. Hlavným a korku v porovnaní s Tupleksom - šetrné k životnému prostrediu. Hlavná nevýhoda - vlagoboyazn.

Tupleks Rovnaké je to s ohľadom na zástrčke má nasledujúce výhody:

 • nevyžadujú ďalšie gidrobarer napríklad polyetylénových fólií;
 • Predkladaný špeciálny pás neprekrýva s lepiacou vrstvou pre jednoduché upevnenie kĺbov;
 • viac jednoduchá a rýchla montáž.

Významné nevýhody nevšimol. Tupleks oficiálne odporúča u popredných výrobcov podlahy z tvrdého dreva v Európe.

Ak sa budete blížiť na výber len z hľadiska bezpečnosti a trvanlivosti materiálu, môžete bezpečne kúpiť ako jeden alebo iný produkt. Ale či pre vás je tiež dôležité, použiteľnosť materiálu a rýchlosť, ktorou sa, že je lepšie zostať v Tuplekse.

Na záver treba poznamenať, že kvalita podkladu je dôležitejšia voľba "Tupleks alebo korku." Bad rozhodujuca nezachráni ani podklad.


Like this post? Please share to your friends: