Ako si vybrať sokel

Výberom sokel začne ak je pripravený podlahy, pretože tieto produkty sú určené na pokrytie nákladov na miesto spoja medzi stenou a podlahou. Podstavec môže byť vyrobený z plastu a z masívneho dreva, polyuretánu a polystyrénu dyhované alebo laminované, môžu byť obložené keramickým žuly, skla alebo mozaiky. Uvedomte si, že záleží nielen materiál, z ktorého tiež tieto produkty, ale aj výška, tvar a farba. Dnes budeme diskutovať o tom, ako vybrať podstavec pre podlahové krytiny a určiť jeho farbu.

obsah:

  1. masívny podstavec
  2. dyhované lišty
  3. plastové výlisky
  4. laminátové výlisky
  5. kovový podstavec
  6. keramické výlisky
  7. polyuretánové výlisky
  8. penové výlisky
  9. Voľba farby líšt

masívny podstavec

Napriek skutočnosti, že špičkové materiály získavajú pozornosť spotrebiteľa viac, drevený podstavec na podlahu svojho odvolania nie je stratené. Masívne podstavec sa používa spravidla na podlahového dosky. Je nepravdepodobné, že človek, ktorý premárnil na drahé podlahy, kúpi faux povrch. Vzhľadom na to, že podlaha podstavec z dreva majú nízku odolnosť proti vlhkosti, sú vhodné pre suché oblasti - detskej izby alebo spálne.

Pri drevených podláh je všeobecne vybrané z rovnakej podstavca dreva, z ktorého je povlak z. To je najlepšie, aby si sokel s parketovú továrni: väčšina firiem, ktoré dodávajú na trh masívne parkety, vyrába a podstavec pod jeho podlahou, takže problémy by nemali nastať. Uvedomte si, že by ste nemali vybrať určitý druh parkiet soklové lišty iných druhov dreva, aj keď si myslím, že je vhodnejšie.

Často predstavuje podstavec vyrobený z masívneho buku a duba na domácom trhu. Je to tiež dobrý okrasné vlastnosti má masívny podstavec, vyrobená z čerešní. Výhody masívne soklové pozostávať ekologickosť, trvanlivosť a pevnosť materiálu - prírodné drevo. Okrem toho je tu možnosť objednať produktu na jednotlivé veľkosti.

Prvá nevýhodou masívny podstavec - vysoká cena. Niekedy k masívnemu podstavci stala stabilnejšie a menej nákladné, ktoré sa vyrábajú ako dyhovaných - od "orezáva náboru." Avšak, taký nízky sokel majú dekoratívne prvky, pretože písaná pole kusy sa často líšia v farbe. Vzhľadom k tomu, s výhodou zvolenej sokla pod podlahovými alebo dverných rámov, nemôže čakať na 100 percent padajúce tón v tóne.

Okrem toho, podstavec z prírodného dreva môže byť vystavený teplotám a zmeny rovnováhy vlhkosti. Pokiaľ je vlhkosť klesne a teplota v miestnosti na vnútornom napätí dreva dochádza, čo môže ťahať produkt zo steny s omietkou alebo tapety. Zostavenie drevený podstavec sa musí vykonávať na skrutky s hmoždinkami a skrutky s plochou hlavou za predpokladu dokonale rovné steny, pretože výrobok môže byť deformovaný v takej situácii, alebo dokonca prasknúť.

Predtým, než si vyzdvihnúť podlahový podstavec pod masívne parkety, majte na pamäti, že drevo je prírodný materiál, takže sa nemusíte čakať na neho umelé hladkosť a plochosť. Ak chcete získať viac aj tónu sokel sa odporúča kúpiť dekoratívne materiál s rezervou, pretože tam sú rastové letokruhov a uzlov.

dyhované lišty

Dyha soklová lišta je ideálna pre podlahové krytiny z dreva - parkiet, drevené podlahy, masívne drevené podlahy, ako je vyrobená z prírodnej drevenej dyhy. Okrem toho, že je oveľa menej masívny podstavec. Pomerne široká škála týchto produktov je vzhľadom k neustále sa rozširujúcej zoznam druhov dreva, ktoré sa používajú na výrobu parketových podláh.

V porovnaní s masívnym dyhovaných opláštenia lepšie držať geometriu, sú oveľa menej pravdepodobné, že krútiť alebo ohýbať. Rozmerová stálosť je dosiahnuté v dôsledku výrobných techník, ako soklové nadácií ako dial-pole pôsobí lacnú vodotesnou drevo, ako je borovica.

Všetky vytočil sokel pás segmentov (odpadové) veľkosť dreva 20-50 mm, ktoré sú navzájom spojené a zlepený podľa princípu blesku. Lepené tenkú dyhu na vrchole ušľachtilého dreva alebo umelo veku a maľoval lacnejšie náprotivok. Sila sokla môže byť zvýšená niekoľkých vrstiev dreva. Na povrchu výrobku často aplikované biologickej bezpečnosti, ktorý chráni proti hubovým dyhovaných líšt a škodlivých mikroorganizmov.

Vzhľad dyha lišta je jednou zo silných stránok tohto produktu, pretože obsahuje tonálne prechody, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou dreva, nárazy a hrče, beľ a krásne vláknitou štruktúrou, všetko, čo robí tento dekoratívny prvok prirodzenosť a vysoké náklady. Možno forma dyhy sokla - reliéf alebo priame, výška - od 40 do 80 milimetrov.

Avšak, tento produkt má stále svoje nevýhody. Než zdvihnete sokel, mali by ste dávať pozor na to, že všetky rovnaké pre vás prírodné drevo, a to napriek skutočnosti, že dyha podstavec pokrytý niekoľkými vrstvami laku, v priebehu času sa mení v farbe, ako obyčajné parkety. Ale do istej miery závisí na drevo. Niekedy farba dyhy sokla nastaviť pomocou odtieňa impregnácie vizuálne zachovať štruktúru stromu.

pripevnenie dyha obvodovú systém je špeciálny klip, ktorý sám bude "oblečený" povedal podstavec. Takéto možné hardware dekoratívny prvok na "tekuté klinec". Navyše, nemusíte používať pri inštalácii dyhy bežiacich čiapky a rohy.

plastové výlisky

Plastové výlisky pre linoleum a laminátových podláh a rozhodne nie je určený pre prirodzené parketové podlahy - parkety a zvlášť parketové podlahové dosky. K dispozícii je druh okrasných líšt z umelej hmoty pod koberec, ktorý je tyč v tvare T. V nej a vložili pásku, ktorý je odrezaný od koberca. Výsledkom je sokel z rovnakého materiálu ako koberec.

Relatívne nedávno objavil na predaj flexibilných výliskov z plastov, ktorých štruktúra bola zmenená na molekulárnej úrovni, a ktoré po výrobe je uložený v špeciálnom obale. Takéto produkty sú schopné prijať potrebnú formu, hladko zakrivenú hraničné okantovyvaya podlahou a stenou, ohybov a všetky dekoratívne prvky interiéru, napríklad stĺpce.

Pre nastavenie flexibilné obvodovú uložený nosný profil, ktorý je predhriaty horúcim vzduchom alebo v teplej vode. Mounted prvok stvrdne a udržuje vopred stanovený tvar pri vystavení vzduchu. Steny nastaviť tento podstavec musí byť rovná, alebo môžu byť viditeľné medzery a štrbiny.

Takmer všetky plastový podstavec podlaha rozumieť: skladajú sa z predného a upevňovacieho dielu. Dutá štruktúra podstavce z plastu vnútri produktu umožňuje skryť niekoľko rôznych drôtov. Plast podlahy podstavec sa perfektne hodí pre kancelárie a úrady, ako aj pre budovy, kde je vysoká vlhkosť.

Výhody plastových podstavca takto: nebojí vonkajších vplyvov a zmien teploty, vlhkosti, slnka nehorí, nedeformuje, majú dutiny pre káble a najnižšiu cenu zo všetkých variantov podlahovej lišty. U podlahové krytiny (laminátu alebo linoleum) môžu vyzdvihnúť plastové výlisky tón na tón, priamu alebo zvýšené.

Niektorí spotrebitelia sa domnievajú, že plastové výlisky zlacniť vnútro, takže než si vyzdvihnúť na podstavec na linoleum, je potrebné starostlivo premýšľať. Nevýhody plastové podstavce - ovplyvnenie a umelo, je potrebné použiť čiapky a rohy, a tieto prvky sú, v poradí, sa pridelí do všeobecného dekor, pretože je veľmi nápadné. Okrem toho sú v ogranicheniya razmerah - maximálna výška sokla 45 takogo millimetrov.

laminátové výlisky

Vrstvené soklová lišta je vhodná pre laminátové podlahy. Pre všetko ostatné - nie je určené. Mnoho výrobcov laminátových sokla z rovnakej farby pre seba, takže môžete v miestnosti vytvoriť perfektné celok. Hlavnou výhodou tohto dekoratívneho prvku je absolútna zhoda s farbou, textúrou a úrovne lesku podlahy.

Sokel laminát je v porovnaní s plastovou vysoký výkon v prevádzke. Táto lišta nie je potrebné používať ďalšie príslušenstvo - rohy alebo sviečky. Pri inštalácii, jednoducho odrežte pod uhlom akéhokoľvek prebytku. Ale v rovnakej dobe pred vyzdvihnúť podstavec do laminátu, analyzovať svoje nedostatky.

Medzi hlavné nevýhody laminátové podlahové lišty majú malý výber výrobcov a dostatok nasýtenom trhu. Takmer nezdajú domácich značiek, pretože majú nízky rozsah. Navyše, vrstvený výrobok je obmedzený forme - laminovaných líšt, zvyčajne rovné a výška - až o 60 milimetrov. Laminované lišty sú drahé, niekedy aj drahšie dyha.

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px dôležité;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikálne .yap-titul-block__text {
font-size: 17px dôležité;!
}

kovový podstavec

Vysoko kvalitný kovový podstavec je výsledkom moderné technológie. Materiály, ako je napríklad oceľ, mosadz a hliník sú často používané na výrobu tohto dekoratívny prvok. Vo výrobnom procese podstavci ďalej testované anodizované proces alebo spracované plastovú fóliu na ochranu proti oxidácii a sčernanie.

Sokel z mosadze nepodlieha korózii, pričom tieto výrobky takmer nemení vzhľad a vlastnosti v priebehu času a tiež nízke náklady. Tiež celkom populárne ozdobné lišty z ušľachtilej ocele, ktoré sa odrážajú, matné alebo leštené, zaistí krásne vizuálny efekt.

Sokel, vyrobené z kovu, veľmi vhodné pre inštaláciu vo vlhkých miestnostiach, kúpeľniach a kuchyniach. Zvlášť výrazný kovový základná doska pohľad do vnútorného priestoru, ktoré sú už prítomné prvky brúsené alebo leštenej ocele. V obývacej izbe je najčastejšie inštalovaný kovový podstavec v rámci štylistické riešenie hi-tech. Kovová základná doska môžu byť kombinované s takou podlahovou krytinou, linolea, koberce, podlahy, keramiky a žuly.

Ak si neviete, ako si vybrať podstavec k podlahe v štáte, zdravotníckych zariadení, rovnako ako komplexy spracovania potravín, a potom dať prednosť výrobkom z kovu, pretože sú odolné voči väčšine zriedených chemickým látkam, rovnako ako kyslá, slaná, alebo morské prostredie.

Kovová základná doska sa líšia zvýšenou trvanlivosť v dôsledku rezistencie, odolnosť proti extrémnym teplotám a špeciálne polymérne poťahové kompozície, ktorá predlžuje dobu jeho prevádzky. On sa nebojí vody, plesní a vzniku požiaru. Dostatočná flexibilita umožňuje montáž na kružnici s polomerom až šiestich metrov. Nevýhodou kovového podstavca slúži vysokú cenu výrobku.

keramické výlisky

keramické backsplash bol vytvorený nie je to tak dávno pre Dlažba, ktorá je zvyčajne položené na podlahe v predsieni, kuchyni, WC a kúpeľne. Skôr používané pre organizovanie soklové obyčajné keramické dlaždice, ktoré sú rezané pomocou špeciálnych nástrojov do niekoľkých častí, v závislosti na šírke chodníka. Avšak, nie všetky zariadenia pre rezanie dlaždice zaisťuje rovnomernosť rezné hrany, a preto nemohla snívať o dokonalej krásy podlahy.

Keramické soklová lišta na stenu priliehajúce tesne skrýva jemné nerovné hrany obloženie obklady a dáva pokoj hotový, čistý vzhľad. Keramická základná doska vyznačuje vysokou životnosťou, nie je stmavenie v priebehu času, znáša mechanické účinky, alebo pôsobením vody čistiace prostriedky, ktoré chránia spodnú časť stien predčasné straty atraktívny vzhľad.

V kúpeľni keramický lišty môžu byť nielen na obvode spodnej steny, ale aj v mieste kontaktu a vonkajšie steny alebo stien a vaňou v ráfiku. Používanie keramické podstavca a môže byť ľahko doplnený je s určitými prvkami rebríka. Výrobcovia vyrábajú interiér zložka je veľmi ľahká a tenká, čo prispieva k jeho inštaláciu na bežnom lepidlá použitého pre obklady.

Keramický bežiacich zvyčajne navrhnutý špeciálne pre rad dlaždíc. Takéto výrobky majú rôzne tvary, farby a vzory, takže môžete kombinovať, aby bolo dosiahnuté najúspešnejšie výsledky návrhu. Top lišta zvyčajne formu oblúkovým výbrusom (skosenie), ktoré dodávajú výrobku sofistikované a elegantný vzhľad.

Výška keramického opláštenie vyvinuté producentmi, respektíve konkrétne dlaždice. Dĺžka líšt zvyčajne sa zhoduje s dĺžkou dlaždice, aby sa uľahčilo jeho proces inštalácie. Niektorí výrobcovia majú svoje vlastné keramické lišty sú k dispozícii v dĺžkach, že viac ako jeden a pol násobok dĺžky tašiek, aby sa pri práci zníženie počtu spojov medzi nimi a dosiahnutie väčšiu presnosť.

polyuretánové výlisky

Polyuretánovej lišty je obľúbeným prvkom dekor spoje medzi podlahou a stenou. Vykonáva špeciálnu ozdobnú funkciu ako ideálny pre zdobenie podlahové osvetlenie, bez ohľadu na jeho farbu. Sekundárne, avšak nemenej dôležitou úlohou dokončenie podlahy obvodovú polyuretán je umiestnenie komunikáciou prechádzajúcich po podlahe.

Polyuretán je nenáročný materiál, ktorý je schopný vydržať kolísanie teploty znáša vysokej vlhkosti, neabsorbuje vlhkosť a zápach, odolný, ľahký. Kvalita dát polyuretán podstavec umožňuje použitie nielen v suchých oblastiach, ale aj v kuchyni av kúpeľni. Ak potrebujete načrtnúť zakrivené plochy, môžete ľahko ohnúť dekoratívny prvok, a dokonca vytvoriť zakrivenú čiaru.

Polyuretán sokel dokonale reagovať na maľovanie takmer všetky známe farby. Stojí za to spomenúť ďalšie veľké plus polyuretánu: polyuretán po maľovaní podlahovej lišty možno čistiť vlhkou handričkou a dokonca aj rôznych čistiacich prostriedkov, ktoré ľahko odolať fúka mop alebo iné podobné predmety.

Ak vás zaujíma, ako si vybrať stropné lišty, budete tiež dávať pozor na stropné lišty z polyuretánu. Koniec koncov, jeho cieľom je nielen dokončiť spoj medzi stenou a podlahou, ale aj v dizajne povrchu stropu. Tento podstavec dokonale zakrýva nedostatky a nezrovnalosti v kontaktných miest medzi stropom a stenami, zaokrúhli rohy miestností, možno ho použiť pre dekoráciu arkiermi, stĺpy a stropy viacúrovňové non-rovná.

Za zmienku stojí aj jednoduchosť inštalácie polyuretánovej soklové lišty za izbu s obvodu 20 metrov a pravých uhloch nechať len pár hodín. Predtým, než je nutné montážny sokel z polyuretánu na tmelu, prebrúsiť a vysušte všetky povrchové nerovnosti. Potom sa aplikuje na povrch základnej dosky lepidla rovnomerne rozptýli, a potom začať pracovať na priame upevnenie výrobkov. Prvok sa aplikuje na stenu, potom hojnej miere nanesie vrstvu lepidla. Každý ďalší prvok tesného spoja s predchádzajúcim.

penové výlisky

Ak ste sa ešte nerozhodli, ako si vybrať tie správne stropné lišty s minimálnymi nákladmi, potom dávajte pozor na penové stropné lišty, ktorý je vyrobený z extrudovaného polystyrénu. Používa sa pre výzdobu interiérov, rovnako ako v súlade s tapety, farby a lepidlo stropných dosiek. Vo vzhľade peny líšt v rôznych šírkach, s alebo bez vzormi.

Tento produkt má mnoho výhod: atraktívny vzhľad, nízka cena, jednoduchá inštalácia a širokú škálu foriem. Tento podstavec je veľmi jednoduché spracovanie, zvyčajne používa na rezanie bežnú ostrým nožom. Výberom podstavec na napínacích stropov, je potrebné dodržiavať niekoľko odporúčaní, ale skôr dať prednosť modely s nízkou hmotnosťou: penové výlisky taký.

K nevýhodám penových výrobkov, by si mali uvedomiť veľkú krehkosť, krehkosť a nízke elastické vlastnosti, takže táto lišta je ľahko rozbitý. Okrem toho pena sokel sú náchylnejší k účinkom na životné prostredie a vyžaduje osobitnú starostlivosť. Foam - horľavý materiál, však, ako strom, ktorý sa tiež používa na výrobu výliskov.

Pena lišta reagujú zle agresívnemu prostrediu, takže môžu byť dokonca zničená rozpúšťadiel, ktoré sú zahrnuté niekedy v lepidle. Clay je z tohto dôvodu musí byť zvolená veľmi starostlivo. Pena lišta môže byť prilepené lepidlom, ktorý je špeciálne navrhnutý pre tento účel - "Titan".

Existuje pre upevnenie penového stropné lišty dvoma spôsobmi. Stropné lišty prilepené na tapetu lepidlom použiť uznávanou súčasťou "v čase inštalácie," ako to skvele. V prípade, že strop alebo stena nie je hladký, medzera je vytvorená medzi stenou a sokla, budete mať tiež možnosť pokryť lepidlom, navyše je bielej farby. Druhým spôsobom je montáž stropných líšt na stenu postavili Nevkladajte tapetu pomocou obyčajného tmelu.

Voľba farby líšt

Pri výbere sokle ako začať, je zistiť, ako dlho sa produkt požaduje. Ak chcete zistiť, čo potrebujete na meranie obvodu miestnosti a odpočítame od neho šírku dverí. Obvyklá dĺžka sokla, s výnimkou situácií, keď sa lišta na zákazku, je 2,5 metra. Výsledný obvod by mal byť rozdelený 2,5 metra a získate potrebný počet líšt v kusoch.

Vyhnúť podlahový podstavec a všetky prvky k nemu kúpiť v jednom obchode. Navyše, voľba sa odporúča skontrolovať čísla šarže na rôznych základových dosiek - mali by byť rovnaké. Tiež musia mať rovnakú farbu tovaru. Neberte podstavec, ak majú silný zápach, pretože je tu vysoká pravdepodobnosť, že je vyrobená z nekvalitných materiálov.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať tomu, ako správne vybrať farbu soklové lišty, že sa spojí so zvyškom výzdoby. Najspoľahlivejšie riešenie je to, že budete musieť vyzdvihnúť tón soklové lišty k podlahe. V tomto prípade budete neurobíte chybu a nenarušujú vzhľad miestnosti. Podstavec je dokonale splynúť s podlahovou krytinou, a stáva sa takmer nepostrehnuteľné.

Teraz je tiež populárne príjem farieb sokel na farbu steny. Ak je váš dom je prázdna múr, jednoducho vziať kus tapety, ktoré ste použili pri vkladaní stien a vyzdvihnúť farbu v obchode tak blízko, ako je to možné. Ak tapety so vzorom, mali by ste zvoliť soklovú lištu pod hlavnou tón.

Tiež to sa stalo módnou používanie bielych soklov, ktorá splýva s farbou stien. Takýto interiér bude vyzerať pôsobivé dosť, ale nie je to veľmi trvanlivé a nie je praktické, aj keď poskytujú čistý manipuláciu a starostlivosť. Ak používate svetlo parketové podlahy alebo z masívneho dreva bielený dub, budú biele podlahových líšt byť tiež ideálnym riešením, harmonicky zdôrazňuje rysy interiéru.

Vstup na rozdiel od podlahy sokla považuje za vhodné, keď jeho farba splýva s farbou dekoratívnych prvkov, ako je textil alebo čalúneného nábytku v miestnosti. V rozpore s týmto pravidlom, vyzerajú osoba "narazí" na túto tému v interiéri. Harmonicky zdôrazňujú kombináciu farieb v miestnosti dláždené sokla, ktorý kombinuje odtiene podláh a stien.

Tiež to je vzaté k výberu podlahy podstavec k farbe dverí. Sokel výbava v tejto verzii bude vyzerať veľmi prirodzené a harmonické pokračovanie interiérových dverí. A farba stien a podlahy môže byť úplne inú farbu.

Tak baseboard výbava je Posledným prvkom spoločných stien stropu alebo podlahy. Sokle sú tiež používané pre dekoráciu, takže materiál podstavec vyrobený vybrať, v závislosti na farbe a štruktúre podlahy. Niekedy si môžete vyzdvihnúť farbu soklové lišty k stene alebo hlavné prvky svojej domovskej interiéru.


Like this post? Please share to your friends: