Pripevnenie plastové podstavec na podlahu

Sokel je jedným z hlavných dekoratívnych prvkov v miestnosti. Dáva podlahy estetický vzhľad skrýva praskliny a môže maskovať drôty. V súčasnej dobe je najväčší dopyt po drevených a plastových výliskov, ale existuje mnoho ďalších druhov. V tomto článku budeme hovoriť o tom, ako si vybrať a ako sa robí upevnenie sokla k podlahe.

obsah:

 1. Druhy plastových výliskov pre podlahy
 2. Aký typ soklové lepšie - plast alebo drevená?
 3. dokončenie prvkov
 4. Ako môžem pripojiť soklovú lištu na podlahu s rukami
  • Nevyhnutné nástroje pre prácu
  • Výpočet potrebného množstva materiálu
  • Montáž na tekuté klince
  • Inštalácia pomocou špeciálnej hardware (klipy)
  • Upevnenie sa prevŕtanie sokla
  • Inštalácia kábla pod soklovú lištu
 5. Náklady na plastové výlisky a príslušenstvo

Druhy plastových výliskov pre podlahy

Plastové výlisky sú rozdelené do dvoch typov - univerzálny a pod koberec. Univerzálne použiteľný pre všetky typy povlaku (laminátové drevené podlahy, dlaždice a linoleum).

Koberec montážna sokel s použitím tvare "L". Ten tlačí koberec na podlahe, neumožňuje to kĺzať, a zároveň, plní dekoratívnu funkciu.

Na zloženie materiálu plastových výliskov prichádzajú do štyroch typov:

 • tvrdý PVC peny. Tento typ pružnosti je iný, nie je dutá, ale je ľahko rozbitý.

 • duté tvrdené PVC. Majú vysokú pevnosť, ale nižšiu kvalitu. Z veľkej časti sú určené pre jednoduchú dekoráciu, bez nároky na prepracovanosti.

 • sokel polotuhého PVC. V zložení, ktoré sú rovnaké ako peny. Ale sú vysoko pružný materiál a predávaná vo forme rolí pások. Majú estetický vzhľad, širokú škálu farieb, ale tiež môže napodobniť akékoľvek prírodných materiálov.

Aký typ soklové lepšie - plast alebo drevená?

Drevená základová doska je šetrný k životnému prostrediu, ale má kratšiu životnosť. Plast je vyrobená zo syntetického PVC, ale jej prevádzka stredná dĺžka dosahuje 100 rokov. V porovnaní s drevenými náprotivky, majú rad výhod a je vážnym konkurentom ostatným formám podlahovej lišty.

Výhody plastových podstavca:

 • možnosť využitia absolútne žiadny priestor zo spálne do kúpeľne. Veľký výber farieb, nie je ťažké vybrať tú najlepšiu voľbu pre každej miestnosti;
 • v porovnaní s drevom, plastové výlisky sú flexibilnejšie a trvanlivé. Sú dobre rez a jednoduchá inštalácia;
 • Je nehorľavý, čo z nich robí bezpečnejšie;
 • vykazujú výbornú odolnosť proti vlhkosti, čím sa dajú ľahko prať;
 • majú prijateľnú cenu.

Okrem všetkých vyššie uvedených, vo väčšine modelov, plastová lišta má špeciálne šmýkačku pre elektroinštalácie.

Vychádzajúc z vyššie uvedených rozdielov, možno dospieť k záveru, že vo väčšine prípadov, plastové výlisky prevažne drevené. Samozrejme existujú výnimky, kedy sa návrh miestnosti je použiť iba prírodné materiály.

Ale musíte si vybrať tú najlepšiu voľbu medzi plastikových modelov. Spravidla vzhľad sa nijako nelíši od dreva.

Klasickou variantou je podstavec s špeciálnych prípravkov a otvor pre kábel. Jeho hlavnou výhodou je, že sa skrýva drôty a upevňovacie body podstavci, a tiež veľmi ľahko nainštalovať. Druhá možnosť - podstavec tuhej plastovej konštrukcie, ktorá je upevnená pomocou príchytiek.

Voľba konkrétneho typu závisí na chuťových preferenciách a finančnými možnosťami.

dokončenie prvkov

Vyplnením prvky sú vnútorné a vonkajšie rohy a pripojovacie pahýľ. Majú iný tvar a farbu v závislosti od typu podlahy.

 • S rohy robil soklov spojenia v rohoch miestnosti, ktorá poskytuje estetický celkový vzhľad.
 • Mezhplintusnye zlúčeniny navrhnutý tak, aby predĺženie tyče a pre ich spájanie. Sú kus plastu s dvoma drážkami pre dokovania.
 • Zátky sú potrebné na dekoráciu okraja. Napríklad v miestach nasaďte podstavec k dverám. Sú dva typy vľavo a vpravo, a sú zvyčajne predávané s podstavci.

Ďalšie sada komponentov obsahovať upevňovacie prvky, ktorými sú pásy na stene.

Ako môžem pripojiť soklovú lištu na podlahu s rukami

K dnešnému dňu existujú tri spôsoby, ako nasadnúť na podstavec, je hlavnou úlohou, ktorý je vysoko kvalitné a trvanlivé upevnenie na stenu.

Upevňovacie lepidlo. Nie je vhodný pre všetky izby. V prípade, keď sú nerovné steny a rohy, veľmi pravdepodobné, že v sokli pádu od steny. Ale v prípade, že steny sú hladké a všetky uhly 90 stupňov, je tou najlepšou voľbou.

Inštalácia pomocou špeciálnych zámkov, ktoré sú opravené podstavec. Táto metóda je vhodná pre absolútne akýchkoľvek podmienok. Hlavnou nevýhodou tohto typu upevnenia je, že západka nemôže vydržať opakované montáže a demontáže po sokel potrebné kupovať nové.

Druhá metóda spočíva v montáži priamo. Sokel jednoducho priskrutkovať na stenu pomocou skrutiek. Svorky bude vidieť, ale môžu byť maskované pomocou špeciálnych hmoždiniek prispôsobenými pre farbu. Ako upevňovacie body nebudú viditeľné, ak používate podstavec so špeciálnou drážkou pre ktorú sa elektrické drôty. V tomto prípade sú zavreté ozdobný kryt navrhnutý tak, aby zakryť drôty. Táto metóda je najlacnejší a najspoľahlivejšie zo všetkých vyššie uvedených.

Nevyhnutné nástroje pre prácu

Pre inštaláciu soklom potrebujú nástroje, ktoré sú lepšie pripravení v predstihu:

 • píla;
 • AWL (piercing pre diery);
 • ruleta;
 • pero alebo ceruzku;
 • zastavaná plocha;
 • vŕtačka s príslušnými vrtáky;
 • skrutkovač s nevyhnutnou pripevnenie;
 • punč (v prípade výkonu prác v tehlovom dome).

Výpočet potrebného množstva materiálu

Pred tým, než zariadenie, výpočet požadované množstvo materiálu, ktorý bude treba v procese fixácie.

Najprv zmeral obvode miestnosti (okrem z výpočtu šírky dverného otvoru). Pre stanovenie počtu výliskov, výsledné číslo deleno dĺžkou jedného dosky. Musí ísť o prívod materiálu minimálne 0,5 m, čo by bolo dostatočné. Počet potrebných uhlov sa rovná počtu z nich v určitej oblasti. Rad zástrčiek sa rovná počtu dverí, vynásobenému dvoma. Pre výpočet upevňovacie vziať celkovú obvode miestnosti a delí 50 cm. Skrutky alebo hmoždinky je potrebné čo najviac, a spojovacie prostriedky a 10 kusov v rezerve.

Pri vykonávaní výpočtov potrebných na rezervy 2 alebo 3 mm, rovnako ako vziať do úvahy priestor pre rohy a podlahové lišty doku.

Montáž na tekuté klince

Do práce potrebné na prípravu na rezanie plastu, tekuté klince, ozdobné prvky uhly, zástrčky a sokel sám.

Ako sa nastaví na tekuté klince by mali byť starostlivo zladiť steny, bude im umožní pripojiť viac bezpečne a efektívne. Je žiaduce, aby boli pokryté sadrokartónu alebo odborne omietnuté.

Začína sokel inštaláciu z jedného z rohov. Na stene usporiadanie tekutých nechty sa aplikujú vo forme kvapôčok vo vzdialenosti asi 3 až 5 cm od seba. Okrem voľného okraja spojovacieho prvku je pripojený - to umožní ďalšiu prácu.

Tip: pre väčšie pohodlie, lepidlo nie je aplikované na stene, ale priamo na bare.

Potom nalepia na stenu sokli sám. Je dôležité dbať na to, aby jeho okraj leží na blízkej stene. Jeho potreba stlačiť a držať v tejto pozícii po dobu jednej minúty, kým lepidlo nezachytil. Po tejto inštalácie môže pokračovať k ďalšej časti.

To, že následne držal dobre, mala by byť stanovená pre kvalitné tekuté klince (to nie je za záchranu).

Inštalácia pomocou špeciálnej hardware (klipy)

Tento spôsob upevnenia je najdrahšie a časovo náročný proces, ale výsledok je ideálna sada sokel. Na sú inštalované klipy, všetky existujúce typy sokle, zatiaľ čo na rovnomernosť stien nemajú vysoké nároky. Vo chvíli, kedy viac nerovné steny je potreba pripojiť klipy v menších krokoch od seba.

míľniky

Prvý na stene označené približnú polohu vzdialenosť upevňovacie prostriedky. Za týmto účelom sa do budúcna miestom fixácie upevňovacích prvkov, lisované tesne jeden z "klipov" do steny a na podlahu a vytvoriť značku ceruzky.

Potom ich vyvŕtaný otvor do hĺbky steny približne 0,5 až 1 cm (ale väčšie dĺžky hmoždiniek). Za použitia kladivového zástrčku sa kladivom do steny a na vzniknutý otvor svorka je aplikovaná a zvitky skrutku.

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px dôležité;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikálne .yap-titul-block__text {
font-size: 17px dôležité;!
}

Potom môžete pokračovať na ďalšie montáže montážneho zariadenia. Na drevených stien pripevnenú k skrutkám. Vyššie uvedený spôsob je vhodný pre upevnenie spony v betónových a murovaných stien. Ak je miestnosť priamych stien, by mali byť následné spony upevnené každý 0,5 m. Avšak, na nerovnom povrchu musí byť umiestnená v 0,2-0,4 m, v závislosti na zakrivenie stien.

Po montáži klipov nastaviť sám podstavec. Po prvé, je potrebné merať dĺžku. Ak sa ukázalo, že je dlhšia, než na požadovanú dĺžku, potom ho skrátiť na požadovanú veľkosť.

K výrobe gombíky popruhy s klipmi, stačí ho pripojiť k lapať klipy a na ne. To sa vykonáva stlačením podstavec, kým nezapadne. Ďalej dištančné sa nosí na voľnom okraji podstavca. Potom začne montáž v ďalšej časti. Nový pás sa vloží do prvej dištančné vložky, a potom tiež západkou na klip.

Keď pracuje okolo obvode miestnosti dokončená, budete musieť pripojiť ozdobné rohy a čiapku. Uhly sú stanovené len obväz na spojenie dvoch líšt v rohu, a klobúčiky sú umiestnené na voľnej časti sokli pri dverách.

Pre lepšiu artikulačné uhly a zátky, aby sa je možné na tekuté klince ich spojenie, to pomôže zvýšiť kvalitu pripojenia a poskytne dodatočnú istotu, že rohy a cap nebude odpadávať.

Na upevnenie podstavca koberec alebo linoleum uvoľňovaním vybavené špeciálnymi drážkami pre položenie hrany povlaky, ktoré umožňujú výmenu podlahy bez ich demontáže.

Upevnenie sa prevŕtanie sokla

 • Ak chcete podstavec týmto spôsobom bude vyžadovať vŕtačku, skrutky a pilník na umelé hmoty. Táto metóda je použiteľná pre inštaláciu podlahové lišty vo vedľajšej miestnosti.
 • Po prvé, nevyhnutná merania sú vykonané ako je popísané vyššie.
 • Pripravený úsek sokel správnu veľkosť.
 • Tam sú vyvŕtané diery. Mali by byť užšia ako "čiapočkou" skrutky inak sokel nebude konať.
 • Planck je pritlačený k múru a dávala zamorezami spojovací materiál.

 • Pri absencii káblového kanála prepožičiavajú estetické klobúky možné pomocou skrutiek dekoratívne presahmi.

V prípade, že steny sú kamenné, by mali byť upevňovacie prvky vyrobené sokel s hmoždinkami. Za týmto účelom je potrebné vŕtať do steny a zladiť ich s otvormi v základnej doske. Po ktorom podstavec je priťahovaný k stene pomocou skrutiek.

Inštalácia kábla pod soklovú lištu

Absolútne akýkoľvek vodič môže byť umiestnený pod sokla (telefón a káblová televízia). Existujú tri spôsoby, ako to dosiahnuť:

 • Prvým spôsobom je kábel, ktorým sa stanovením zariadenie "klipy". Hlavná vec, s touto metódou nebolí samorezná kábla.

 • Pri druhom spôsobe sa po montáži podstavci skrutky sú oslabené 5-7 mm. Potom sa steny a fit kábel je pevná.

 • Tretia metóda je založená na špeciálnej kabeláž žľabu, nasledované uzavretím kábla ozdobný kryt.

Skryté vedenie káblov, môžu byť tvorené s použitím ľubovoľného modelov plastových výliskov. Ale kladenie káblov nezabudnite odpojiť napájacie napätie.

Náklady na plastové výlisky a príslušenstvo

Plastové výlisky mohol úplne vytlačiť drevo sa na stavebnom trhu. Tie sa ukázali byť dobrým bočným ako vysoko kvalitné a ľahko inštalovateľné produkty. Ale vysoký dopyt spôsobila rast cien na nich v posledných rokoch. Ich hodnota sa skladá z niekoľkých faktorov. Spravidla je známe výrobcovi, sokel typ a sfarbenie.

Cena Univerzálne plastové výlisky v rozmedzí od 60 do 90 rubľov za 2,5 m. Podstavec s drážkou pre náklady na kábel od 40 do 70 rubľov za 2,5 m a bez sklzu od 30 do 50 rubľov. Klipy sa predávajú v balení po 50 kusoch, cena, ktorá sa pohybuje od 200 do 500 rubľov v závislosti od výrobcu. Najlacnejšie komponenty sú čiapky, ktoré sú v rozmedzí od 20-30 rubľov.

Nižšie je približné náklady a veľkosť plastových sokle podlahy.


Like this post? Please share to your friends: