Aký tapety zvoliť pre chodbe?

Prísť k domu, hostia okamžite padajú do chodby a získané týmto prvým dojmom, zostane navždy. Nudné a šedé prevedenie nebude robiť dobrý dojem, a veľmi pestré interiéri môže spôsobiť ironický úsmev na návštevníkov. To je dôvod, prečo je dôležité, aby zodpovedný prístup k výberu tapety na chodbe. Vzhľadom k tomu, že väčšina z chodby sú malých rozmerov, a sú ďaleko od požadovaného množstva svetla, v prednej časti spotrebiteľov vyvoláva otázku: "Čo tapetu si vybrať pre chodby, opticky zmenšiť a nie zatemnenie miestnosti ešte viac"

V tomto článku sa budeme podrobne popísať, čo tapeta bude relevantné, praktické a krásne pre úzky, široký, tmavo alebo svetlo chodby.

Výber pozadia na chodbe podľa druhu

Chodba je konštantná riziko kontaminácie okolia, ako každý deň, kedy je vystavený pôsobeniu prachu, špiny z ulice, a to môže byť aj riziko mechanického poškodenia. Preto je najlepšie kúpiť umývateľné tapety na steny na chodbe.

Umývacie tapety sa líšia v stupni odolnosti proti vode. Jeden druh tapiet je potrebné čistiť iba mäkkou vlhkou špongiou, pretože nemôžu pohybovať "hrubý", iný druh sa nebojí čistiacich prostriedkov, zatiaľ čo iní majú dokonca pozitívny postoj k hrubým štetcom. Ak chcete zistiť úroveň odolnosti proti vode na etikete tapety je špeciálny vodoznak.

Odborníci odporúčajú možnosti tapety na chodbe: vinyl, korok tapety, rovnako ako laminát alebo zafarbiteľná tapetu. Papier a textilné steny môžu byť použité pre dekoráciu alebo ako vložky.

Vinyl umývateľné tapety sú veľmi trvanlivé a odolné proti rôznym typom vplyvu. Sú veľmi ľahko sa čistí, pretože nie sú citlivé na rôzne detergenty. Tento druh tapiet je ideálny pre úzke a zavrieť do chodby.

Pre tých, ktorí pracujú na princípe "paste a zabudni", môžete si vybrať vinylové tapety, v ktorom je horná vrstva vyrobená z hodvábu. Oni nie sú vyberaví v starostlivosti - akurát občas utrieť vlhkou špongiou.

Sklenená stena po vložení môžu byť natreté v ľubovoľnom odtieni. Hlavný rozdiel od tapetu pre maľovanie - odolnosť voči rozpúšťadlám, čo umožňuje, aby sa zastaraný farby a použiť novú. Sú tiež charakterizované veľmi vysokou odolnosťou proti mechanickému poškodeniu, znečistenie môže byť poškriabaný štetcom.

Cork tapety, technológia, ktorá je, že korok s tenkou vrstvou nanesenou na papier bude tiež vyzerať veľmi dobre na chodbe. Sú veľmi šetrné k životnému prostrediu, ľahko sa čistí a odolné, majú príjemnú textúru a vynikajúcu farebnú škálu s rôznymi škvrnami. Ale ako tapetu hodia iba pre svetlé miestnosti, absorbujú veľa svetla.

Pomalovatelné tapeta bude schopný efektívne a rýchlo zamaskovať všetky nerovnosti stien

Koridor môže prísť a tekuté tapety, ktoré múr sa nanáša murárskou lyžicou. Výhodou je, že sú úplne naplnené rôznymi hrbole a na obálke bez švov. Čistiť vysávačom a pre nanášanie laku, môžu ľahko zvládnuť mokrou špongiou.

Výber farieb pre tapety koridoru

Tvrdá a rýchla pravidlá o tom, ktoré pokleit tapety na chodbe vo farbe, nie, to všetko závisí na želanie majiteľa, ale tam sú niektoré odborné poradenstvo, umožňujúci dať štýlový vzhľad koridoru, a schovať čo najviac rôznych znečistenia.

Prvá vec, ktorú treba pri výbere tapety na chodbe - to je osvetlenie.

Dobre osvetlené chodba nie je problém, ale tmavej miestnosti vyžaduje špeciálne kampaň. Tapety na chodbe, ktorý je zle osvetlené, by nemali byť príliš tmavé a ponuré, je lepšie vybrať si svetlé a sýte farby, ktoré sú opticky zväčšiť priestor a dávajú pocit dostatočného okolitého svetla. Ale je potrebné poznamenať, že nie je nutné používať pre steny tmavá chodba je veľmi svetlý odtieň, pretože má tendenciu absorbovať svetlo.

Voľba tapety ornament na chodbe

Mágia postava natoľko silná, že môže, rovnako ako schovať nejaké vady povrchu a zdôrazniť svoje prednosti. Napríklad geometrické vzory alebo legitímne pás upozorniť na nerovnosti stien, ale náhodné farebné efekty môžu maskovať takmer akékoľvek vady chodbou.

Pri výbere tapety je tiež potrebné vziať do úvahy veľkosť koridoru. To by malo byť vždy na pamäti, že svetlé ornament je schopný skryť objem miestnosti a urobiť koridor menej a tapetu s jemným vzorom môže opticky zväčšiť malú miestnosť.

Pre non-dlhá a široká môžete si vybrať takmer všetky tapety, ale výber tapiet pre úzke a dlhé chodby je oveľa ťažšie. Sú neodporúča lepidlo tapety s veľkými a kontrastných vzorov, ako sú tapety môžu skrývať priestor - objavia nápadné trochu dusno box. Horizontálne pruh bude chodba ešte dlhšie, a vertikálne - má už, tak to je najlepšie zvoliť tomto koridoru jednoduchú kresbu bez detailov kontrastu.

Pre širokú chodbou dobrá voľba by bola tapety s úzkym zvislým pásom alebo vzorom, sú vizuálne zvýšenie stropu miestnosti.

Veľmi pohodlné na chodbe bude vyzerať textúrou tapety, ktoré napodobňujú kože, dlaždice, textílie, drevo alebo dekoratívne omietky.

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px dôležité;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikálne .yap-titul-block__text {
font-size: 17px dôležité;!
}

V prípade, že chodba je plánované umiestnenie rôznych obrázkov či fotografií, mali by ste byť v poriadku prostý tapety.

Ozdobné techniky na chodbe

kombináciou tapeta

Ak chcete zmeniť priestor chodby a urobiť z neho tak pohodlné, praktické a elegantné, môžete použiť kombináciu vkladanie.

Svetlý tapety v hornej časti chodby a tmy - v dolnej časti. Bright Top pridať svetlo a opticky rozšíriť priestor a tmavé dno maximálne chráni povrch pred znečistením. Je dôležité vybrať správne odtiene. Napríklad, dobrá voľba je spodná časť páskového pásu zvislých stien, a horná - monofónne alebo jemný vzor tapety. Spoje môžu byť maskované hrubú bagetou ladiace s celou konštrukciu chodby.

Pre dlhý, úzky koridor vhodných kombinácií rôznych pozadí a na opačných stranách steny. Napríklad to bude vyzerať veľkolepé, ak je na jednej strane chodby pokleit zvislými pruhmi v odtieňoch zelenkavá, a na druhej strane - veľký kvetinový vzor vytlačiť na béžovú.

Aj v dlhej chodbe priestore v blízkosti hlavného vchodu, môžete vložiť viac ako jeden druh tapety, napríklad tmavo niektoré ozdoby a distálnej časť - ostatné, napríklad svetlejšie odtiene a na rozhraní, aby oblúk. S takou metódou vkladania chodba nezdá tak úzka.

nástenná maľba

Veľmi originálne bude vyzerať výjav nesenú na distálnej časti chodby. Teplé odtiene vizuálne posunutá na povrch, a panoramatické studené farby zväčšiť priestor.

Mural malých rozmerov na jednej strane chodby môžu byť uzavreté v rámčeku, pri príjme neobvyklý obraz krajiny, ktorá je krásne zdobia celý dizajn chodbe.

Tapety na chodbe - fotografického zaujímavé a krásne príklady tapeta dekorácie koridoru:

Ako vypočítať požadované množstvo tapety na chodbe

Určovať počet tapiet nie je nijako zložité. Po prvé, je potrebné zmerať plochu. Napríklad je nutné vložiť cez chodbu s rozmermi 2x4 metre a výšku 2,5 metra. Štandardná šírka tapety stane 53 centimetrov a dĺžkou 10 metrov.

Obvod miestnosti sa stane 12 metrov, je nutné rozdeliť šírku tapety 12 / 0,53 = 22,64. Tento údaj je zaoblená, to dopadá 23 metrov tapety. Avšak, pri výpočte počtu tapiet je potrebné vziať do úvahy výšku stien, takže celková dĺžka tapety na chodbe sa stáva: 23x2,6 = 59,8 m (neberie výšky 2.5 a 2.6, pretože je potrebné vziať do úvahy vyrovnanie a tapety) ,

Teraz budeme definovať počet samotných cievok: 59,8 / 10 = 5,98 jednotiek. Takže pre veľkosť vkladanie 2x4 metrov chodby vyžaduje 6 roliek tapiet.

Je však nevyhnutné získať približne 2 zvitky viac zvyškov vždy hodiť v prípade manželstva, na lepenie.

A nakoniec je potrebné poznamenať, že nie v závislosti na tom, aké tapety na chodbe, ktorú si vyberiete, tá najdôležitejšia vec, ktoré zapadajú do zvyšku konštrukčných prvkov na chodbe - strop, nábytok, dvere a podlahy. Všetky komponenty musia byť plne v súlade so sebou.


Like this post? Please share to your friends: