Rohový drez v kúpeľni: výber a inštalácia

Kúpeľňa, rovnako ako spálňa, je považovaný za jeden z najviac strašidelných domov v byte alebo v súkromnom dome, v tejto súvislosti, jeho vybavenia je potrebné čo najviac vážny a dôkladný prístup. Podľa odborníkov je základným faktorom, ktorý treba vziať do úvahy pri procese opravy v kúpeľni je jej veľkosť, zatiaľ čo modernej kúpeľne často nie sú schopné pochváliť nádherné zábery. To však nevylučuje skutočnosť, že každá komora by mala byť charakterizovaná štandardnú sadu sanitárnej keramiky, ktorej súčasťou je umývadlo, sprchovací kút alebo vaňa, WC, v prípade spoločným sociálnym zariadením a práčkou, a umiestniť je potreba, ako je možné, viac kompaktné a funkčné. S ohľadom na túto skutočnosť, každý štvorcový centimeter kúpeľne stane zlata, čo je vzhľadom k tomu, že všetky tieto komponenty v kúpeľni musí nielen vojde do miestnosti, ale pretože je tu umiestnená viac harmonicky ako je to možné. Okrem toho usporiadanie veľkosti kúpeľne miniatúrne vyžaduje dodržiavanie základných zásad zameraných predovšetkým na vizuálne rozšírenie priestoru kúpeľne. Jedným zo základných princípov je inštalovať rohový drez, na výber a editačných funkcií, ktoré budú diskutované v tomto článku.

Rohové drezy a ich úloha v návrhu kúpeľne

Rohové umývadlo do kúpeľne, bez ohľadu na základné štylistické poňatie kúpeľne, stane harmonickou súčasťou interiéru. Sú univerzálne a funkčný dizajn umožňuje rohové umývadlá, aby sa stal rovnako ako dobrý doplnok do kúpeľne, zdobené v klasickom štýle a moderné kúpeľňou, zdobené v štýle hi-tech. Ak je tento plášť vyrobený v štandardnej bielej farbe, bude to značne uľahčiť úlohu začínajúceho dizajnéra a vhodne doplní tradičnej bielej umývadlo, ktorého vôľa je presvedčený, aby zodpovedali základnú štylistické poňatie kúpeľne. Najúčinnejšia "write" umývadlo v kúpeľni interiéri a umožňujú drobné interiérové ​​detaily, ako sú police a ďalšie príslušenstvo potrebné v kúpeľni. Ak je plášť vytvorený v kontrastnej farbe, vyrovnajte ho pomocou tabuliek, ktoré sú určené pre rohu plášťa. Najširší rozsah prezentované na stavebnom trhu, je kľúčom k úspešnej výbere najvhodnejšieho model, ktorý bude prínosom splynúť s okolitým prostredím v miestnosti.

Rohový fotografie umývadlo kúpeľňa

Odrody rohové drezy: kritériá klasifikácie

Voľba rohový drez do kúpeľne, ktorý možno zakúpiť v železiarstve alebo objednať v špecializovanom internetovom obchode, je potrebné vziať do úvahy, že sa vyznačujú rôznymi druhmi, ktoré sa líšia v súlade so súborom kritérií klasifikácie.

V súlade so znakmi spôsobe inštalácie rozlíšiť tieto vzorky:

shell pendant, nástavec, ktorý sa vykonáva pomocou konzol určených pre podporu. Patrí medzi ne šikmý plášť, vyznačujúci sa tým, otvoreným dnom vratným systémom. To neznamená nič zjavnú komunikácie - často ich kamufláž jednoúčelovým kryt simulujúce mosadze alebo iného kovu. Vzhľadom k tomu, funkcie inštalácie lokalizácia konzoly granáty v spojovacích plochách, je niekedy zvyšuje pevnosť inštalácie. Pri použití tejto metódy pripojenia, dostanete k zadaniu rohového drezu v miestnosti, vyrobený v stredomorskom štýle, ktorý sa vyznačuje množstvom kovových dielov a silných mixéry;

Dizajn, namontované na podstavci, ktorý pomáha skryť nevzhľadné inštalatérske prípojky komunikácie. K tomuto druhu sú trojuholníkového tvaru typ shell "tulipán" dizajn, ktorý predpokladá existenciu nôh, skrýva kanalizácie komunikáciu. Vzhľadu, klampiarske prvok pripomínajúce kvety, ktoré dalo meno tejto štruktúry. Škrupiny sú inštalované na stopke, vyznačujúci sa tým umiernené príťažlivosť a kapacita sa stáva harmonické doplnkom kúpeľ vytvorená v každom štylistické smere. Avšak, podľa odborníkov, sa vyznačujú iba negatívne, čo je pre nohy sa stáva škrupina, skrýva v rohu priestoru, ktorý by mohol byť použitý s najväčšou racionalitu;

Rohový drez, vstavaná skriňa - najúspešnejší riešenie, čo je racionalistov, čo umožňuje využiť priestor pod drezom je najúčinnejší. Rohový drez, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou návrhu, ktorý je kabinet, nielen úspešne sa zmestili do priestoru priestrannou kúpeľňou, ale tiež účinne šetrí miesto v malej kúpeľni, starostlivo skrýval kanalizácie komunikáciu a domáce chemikálie potrebné na udržanie čistoty v dome. Dobrým doplnkom k tomuto plášťu sa bude nachádzať nad zrkadlom s integrovaným osvetlením, ktorý je vybavený prídavnými policami alebo šatníková skriňa, ktorá zodpovedá farbu kameňa.

Kit, ktorý obsahuje rohový drez a kabinet, v ktorom bude postavený, má pomerne vysoký dopyt, a teda tieto modely trvať pomerne masívne medzeru na trhu moderné sanitárnej keramiky. Špecializované obchody sú pripravení ponúknuť kupujúcim zapustené rohových škrupiny rôznych veľkostí, od 70x70 cm do 35x35 cm a konštrukčných riešení. Konštrukčné riešenie, shell veľmi variabilné a sú len tradičné, ale asymetrický alebo predĺžený plášť nie. Táto konštrukcia umožňuje umiestniť vložený drez v rohu, vyznačujúci nepravidelnými proporciami a asymetrické dĺžky steny. Existuje niekoľko typov asymetrických zostáv:

  • Pravoruký dizajn, čo znamená umiestnenie škrupiny na pravej a ľavej strane ďalšie prvky;
  • Ľavostranné plášť, ktorého konštrukcia je podobná pravej strane, ale je charakterizovaná opačné umiestnenie plášťa a, v tomto poradí, sekundárne štruktúry.

Predstavuje asymetrická konštrukcia umožňujú zvoliť najvhodnejšie nastavenie pre vašu kúpeľňu.

Vzhľadom k tomu, že kúpeľňa - izba, ktorý sa vyznačuje vysokou úrovňou vlhkosti, rohový drez s podstavcami musí byť zvolená s ohľadom na mikroklimatických parametrickom priestore. Pre výrobu podstavcov, ktorý je súčasťou balíka, spoločne s rohovými drezy, výrobca použije prírodné drevo alebo odolný proti vlhkosti panely, ako je MDF alebo drevotriesky. A to napriek skutočnosti, že vo väčšine prípadov je základným kameňom pre škrupiny sú vyrobené nie z celku, ale z tlaku upraveného dreva, cena rádovo vyššia ako u tradičných podstavci z dreva tlakovo ošetrené.

V súlade s vlastnosťou konštrukcie rozlíšiť trojuholníkové a asymetrické umývadlo, a to napriek skutočnosti, že asymetrické modely boli považované za menej ako jeden z druhov mušlí zabudovaných v skrini, budeme hovoriť o nich v rámci inej klasifikácie. takže:

  • Shell v tvare rovnoramenného trojuholníka, alebo tradičné uhlové plášť je charakterizovaný jednotnou uhol kontaktu stien a umožňujú najvýhodnejší využitie priestoru v rohu kúpeľne, čo je ešte ďalší silný argument pre obstaranie rohové umývadlo v kúpeľni;

  • Asymetrická uhlové umývadlo sú trojuholník, ktorého jedna strana má väčšiu dĺžku. V závislosti na polohe objektu vzhľadom k stenám, je hlavná časť je posunutá v požadovanom smere, zatiaľ čo druhá zostáva voľný.

Materiály, ktoré majú význam pre výrobu rohových umývadiel

Keď už hovoríme o bežne používaných materiálov pre výrobu rohových umývadiel je potrebné poznamenať, že v tejto oblasti ponúka výrobca pomerne rozmanitý výber.

Rohový drez vyrobený z porcelánu vyznačujúci sa tým, vysoký výkon, medzi ktoré je zvláštna pozornosť venovaná pevnosť a trvanlivosť. Okrem toho, že sú lídrami z hľadiska hladkosti povrchu. Hygienický - ďalší ukazovateľ, ktorého výška kameninové umývadiel nemá konkurenciu. Štylistické konštrukcia kameninové a porcelánové modely určené takým spôsobom, že tieto modely nestrácajú relevantnosť pre niekoľko dekád;

Rohové drezy z vysoko kvalitných polymérnych materiálov, medzi ktorými akryl a umelý kameň, sú skvelou alternatívou k tradičným kameniny. A to napriek skutočnosti, že sú nové vodovodné trhu, ktoré sa vyznačujú tým, populárne, rastie exponenciálne, ktorá nemá tendenciu k poklesu. To je vzhľadom k počtu ich vlastností, medzi ktoré priťahujú pozornosť praktickosť pri používaní, čo je najvyššia pevnosť a odolnosť voči extrémnym teplotám. Nenáročná na starostlivosť bude plastikové modely umožňujú diverzifikovať dekorácie kúpeľne vzhľadom na rôznorodosť farieb a konfigurácií;

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px dôležité;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikálne .yap-titul-block__text {
font-size: 17px dôležité;!
}

Ak ste zvyknutí obklopiť sa s neštandardných vecí, najvhodnejším riešením by bolo pre vás plášť zo skla, rovnako ako prírodného alebo umelého kameňa. Ich elegantný dizajn z nich robí vonkajšie krehkosť, avšak neviedlo k sile podobných modelov z iných materiálov, a niekedy dokonca aj predčí. A to platí nielen pre výrobky z kameňa, ale zo skla, ktorá nie je použitá na výrobu rohových umývadiel v jeho pôvodnej podobe. Predtým, než sa stal substrátom pre výrobu sanitárnej keramiky, skla doplnené rôznymi minoritných zložiek, čím sa získa ďalšiu silu. Vzhľadom k tomu, výrobky zo skla môže vydržať otrasy s vysokou intenzitou, pri zachovaní ich pôvodnej integritu.

kovový plášť vymeniť stratil skoršie známych modelov smaltovaného kovu, ktorý zomrel v dôsledku osobitných opotrebenia smaltu a opatrovateľských funkcií veľmi nízke. Veterans zmenil uhlové nerezové drezy, schopné na dekoráciu voľné uhlové kúpeľne estetický kovový lesk. Konštrukčné prvky a prevádzkové vlastnosti poskytujú nielen dlhšiu životnosť uhlové umývadla, ale aj vysoké estetické vlastnosti. Ak v priebehu času na lesklom lešteným povrchom nájdete jamku alebo menšie škrabance spojené s použitím abrazívnych čistiacich prostriedkov, venovať pozornosť zvláštnym kompozícií, vrátane čistenia akrylátových vaní. Avšak napriek veľa pozitívnych momentov pre stenami z nerezovej ocele a je charakterizovaný jeho nevýhod, z ktorých hlavná je vzhľad na stenách soli shell vápnika, obsahujúcich vodu.

Rohové drezy: ponúka výber

Než si kúpite rohový drez do kúpeľne, vopred zvážiť všetky možné scenáre a rozhoduje o požadovanom materiálu pre drezy. Potom, čo je definované vyššie uvedené charakteristiky, aby starostlivo meranie zamýšľaného miesta inštalácie a vykonať všetky potrebné výpočty nutné zvoliť vhodný model. Rozmery sanitárne výrobky tejto skupiny na trhu, je veľmi variabilný: vzory časť v tvare rovnoramenného trojuholníka, sa vyznačuje tým, veľkosti od 35 do 70 cm, zatiaľ čo modely s sofistikovanejšie formy majú tendenciu ešte väčšiu rôznorodosť. Ak ste sa rozhodli pre umývadlo s podstavcom, nezabudnite venovať pozornosť jeho výške, ktorá vám umožní mať možnosť vstúpiť do najviac harmonický umývadlo do vnútra okolitého priestoru.

Po výbere vášho obľúbeného modelu, overiť jeho integritu a absolútna neprítomnosť všetkých druhov vonkajšie známky poškodenia, a to ako interne, tak zvonku, venovať pozornosť k umývadlu a miešacích miest, v prípade ich výskytu v súprave.

Nezabudnite o tom, že väčšina spotrebiteľov dáva prednosť tomu byť vedená na orgáne výrobcu, ktorý je tiež nie celkom nedôležité. Moderné trh ponúka celý rad pre každý vkus, prezentácia tovaru, domáce i zahraničnej produkcie. Je dôležité mať na pamäti, že dôveryhodnosť výrobca priamo určuje cenové charakteristiky modelu, ktoré sú hlavnou zložkou dobrého nákupu.

Vlastnosti Montážny uhol škrupiny rôznych typov

Inštalácia rohový drez je podobný ako pre ostatné sanitárne zariadenia, ale zároveň vyznačujú špecifickými vlastnosťami, ktoré sú závislé na vlastnostiach štandardného vybavenia. Inštalácia každého modelu, či už visí umývadlo, rohový drez, na podstavci alebo vstavaná skriňa, výrazný.

Materiály potrebné pre inštaláciu rohového drezu:

  • vŕtačka;
  • Vrták, ktorého veľkosť nie je menšia ako 12 mm;
  • kladivo;
  • skrutky;
  • Marker pre značenie;

Vlastnosti inštalácia zavesenie plášte sú nasledovné:

Najprv sa rozhodnite, na uhle, ktorý chcete vyhradiť pre inštaláciu rohového drezu, a tiež určiť výšku jeho upevnenia. Napriek skutočnosti, že uhol vonkajšie montážne škrupine - indikátor jedinca, jeho odhodlanie je vyrobený v súlade s určitými pravidlami. V jednom z nich, škrupina montážne uhol by mal byť umiestnený čo najbližšie k kanalizačných potrubí, zatiaľ čo výška jeho upevnenia Odhaduje sa, že nie menej ako 90 - 95 cm od podlahy.

Obsahuje konkrétne zariadenie je dodávaný s rohovým drezom, s názvom "derzhak". Je to kovová tyč v tvare písmena "L". Po prvé, určite umiestnenie jeho pripevnenie na stenu. K tomu, oprieť jednotku proti múru vo výške, ktorú ste zvolili pre inštaláciu drezu, potom použite ceruzku alebo stavebné značka označiť svoje miesto pripojenia, ktoré sa zhodujú s bodmi steny vŕtania. Ďalej, v kurze sú cvičenia a cvičenia na dlaždice, s ktorým vyvŕtané otvory v dlaždicu v miestach označených bodov. Urobiť dieru, jazdy do hmoždiniek, pristúpiť k hore "priľnavosti", ktorá na prvý pohľad opretý o stenu v miestach opäť urobil diery a uistiť sa, že stenové otvory zhodovať s úchytkami, z rukoväte, vykonať jeho inštaláciu pomocou skrutiek. Nastavenie hlavnej upevňovací prvok rohový drez, inštaláciu rohový drez, a uistiť sa, že je bezpečne pripojený, vykonajte pripojenie ku kolenu, inštalácia mixéra a inštaláciu prívodu vody do mixéra.

Ponúka montážne rohový drez inštalovaný na podstavci:

Napriek tomu, že pravidlá pre stanovenie rohový drez, Vstavaný podstavec, podobné tým, ktoré v prípade, že montáž závesného škrupinu, jeho inštalácia má niektoré zvláštnosti. Hlavný rozdiel spočíva v tom, že inštalácia rohových drezov nie je obmedzený iba na pripojenie rozvody vody a inštalácia miešačky - vykonávať uvedených činností pod drezom podstavci sady, ktorý je určený na zakrytie všetkých rúrok a hadíc.

Ak ste sa rozhodli pre rohový drez s podstavcom, budete potrebovať vedieť, že inštalácia tabuliek predchádza priamu montáž rohového drezu. Predovšetkým vyrábať závod stojí, skryť a všetky komunikačné potrubia, načo sa pomocou špecializovaných upevňovacích prvkov dodávaných s umývadlom produkovať jeho priama montáž. Jediná vec, aby zvážila v tomto prípade je nutné vŕtať ďalšie diery v stene, čím sa zvyšuje spoľahlivosť zariadení. Je tiež dôležité vedieť, že by ste nemali inštalovať do drezu proti múru, čím sa zabráni vzniku plesní. Otvory, vytvorené medzi plášťom a stenou je dimenzovaný tak, maskovacieho pásu, čo tiež zlepšuje kvalitu inštalácie.


Like this post? Please share to your friends: