steny tehlového muriva

Vnútorné priečky poskytujú možnosť usporiadať životný priestor podľa svojho vkusu. Plánovanie sa vykonáva za určitých požiadaviek. Vnútorné steny sú vyrobené z rôznych materiálov, medzi ktorými sú populárne najmä tehla vďaka svojmu vysokému výkonu. Článok sa zameriava na murovaných vnútorných stien z tehál.

obsah:

 1. Klasifikácia z tehál
 2. užitočných rád
 3. Usporiadanie priečok z tehál
  • označenie oddielu
  • malta
  • Murované steny v jednej tehly
  • murivo mosty
 4. Ako omietnuté tehlové prepážkou
 5. Tehlové múry v interiéri

Klasifikácia z tehál

Než si kúpite by mal byť oboznámený s jeho názormi, v závislosti na rôznych vlastnostiach. Výroba akéhokoľvek produktu vyrobeného v súlade s GOST kde predpísané požiadavky na výrobnom procese je, kvalita surovín, geometria a značenie kusového prvkov.

Klasifikácia kus prvky z:

 • Pri spôsobe výroby. Rozlíšiť 2 typy tehál - kremičitanu a keramiky. Kremičitan produkt pripraví zmiešaním príslušných množstvo piesku, vápna a špeciálnych prísad, načo nasleduje spracovanie v autokláve. Brick v klasickej verzii je takmer 100% ílu, ktorý je pečené v špeciálnych peciach.
 • Ako bolo zamýšľané. o rozsahu stavebné tehly na báze sa delia, a čelí pece. Súkromný (spájanie) slinok sa používa ako nosič pre výstavbu a vnútorné steny. Obklad určený na vykonávanie špecifických úloh. Ale, ako žiaruvzdorným materiálom pece (šamotové) blok umiestnený kachlí a krbov.

 • Podľa povahy náplne. Tepelná a zvuková izolácia budovy je závislá na prítomnosti / neprítomnosti dutín v tele slinku. Vzhľadom k tomu nie je nutná izolácia, v zásade pre oddiely (s výnimkou mini-sauna v dome), by ste mali dať prednosť plným telom jednotky s vynikajúcim hluku dôkaz charakteristík pri výbere materiálu pre stavbu.
 • Podľa štandardných veľkostiach. Typické, že je najvhodnejší z hľadiska položenie tehly s rozmermi 250h120h65 mm. V súčasnej dobe výrobcovia ponúkajú jednu a pol, dvoch tehla, rovnako ako produkty v rámci euro-normy - 250h60h65 mm.

Bez ohľadu na druh tehlových blokov majú rad výhod:

 • vysokú odolnosť proti vlhkosti, takže je možné ho použiť pre priestor pre akýkoľvek účel;
 • pevnosť tohto materiálu zaisťuje spoľahlivosť a životnosť celej konštrukcie;
 • murované steny v polovica tehlovej (korpulentní typu), spoločne s omietkou zaisťuje zvukovú izoláciu až 57 dB, čo je porovnateľné s istý TV reči alebo zvuku a pri strednej sile.

Medzi nevýhody je možné uviesť vysokej hmotnosti materiálu. Steny z tehál postavené iba na betónové, kamenné dosky. Murivo nemožno pripísať niekoľkých jednoduchých operácií.

Majte na pamäti, že ak je nutná tehlové steny vyvŕtať otvory pre montáž strojov či vykonávaní pracovnej kanály (Stroebe) pre rôzne druhy komunikácie, by mala byť stavba urobil tehlu. Duté analóg keď také práce voľná únosnosť, a to až k zrúteniu celej konštrukcie.

Avšak, aj napriek zložitosti stavebných prác, murovaná prepážka úplne spĺňajú očakávania. Vďaka úsiliu a úsiliu ona ocenia spoľahlivosť a estetický vzhľad. Koniec koncov, ak postaviť múr z obkladových blokov, nemôže zálievka. Prirodzená krása muriva bude vhodné v mnohých moderných štýlov.

užitočných rád

 • Príprava tehlové múry pod maľovanie alebo zastieranie je starostlivé vyrovnanie omietok. odporúčané odolné proti vlhkosti ozdobné materiály, ako sú keramické dlaždice na stavbu úroveň vlhkosti vyššia ako priemerná hodnota.
 • Vnútorné steny z tehál vytvára vážne zaťaženie na konštrukčných prvkov nosných. Nižšia hmotnosť pomôže použitie poréznych alebo tvárnic. V oblastiach s vysokým (nestabilná) obsah vlhkosti (kúpeľne, umyvárne, kuchyne) sa týka iba korpulentního slinku.
 • Dokonca aj v novostavbách, mal vnútorné steny nemali byť veľké dĺžky. Pokiaľ toto číslo je väčšie ako 5 m, nie je potrebné aplikovať aj duté tehly ako stavebný materiál pre stavbu priečok.
 • Konštrukcia vnútorných stien - nepríjemné a zdĺhavé. To je vzhľadom k použitiu rôznych riešení a na vodnej báze zmesí, príslušne, a významných prerušenie medzi "mokré" fáze.

Usporiadanie priečok z tehál

 • Prvý oddiel musí byť odlišné štrukturálne spoľahlivosť. Pri vztýčení nosnej steny v plánovanej oblasti vyrobenej výstužnej pásky alebo polovičný tehly (od riadku). Pokiaľ je potrebné ďalšie stene na konci konštrukcie, pripojenie k prepážky s hlavnými stenami pomocou kovovej kolíky.

 • z toho dôvodu sa neodporúča postaviť múr medzi miestnosťami. V takýchto prípadoch sa páska spustí mini-základ. V tomto prípade je spodná časť debnenia je položený v zábere s kolíkmi priemer menší, než 8-10 mm. Vrstva betónu malty musí byť asi 300 mm. Ďalej je potrebné k výrobe ďalšej mriežka výstužné prúty o priemere 6-8 mm, a potom sa naleje na vrstvu betónu úpravou. Medzi pätkou a prvého radu tehál je položený starostlivo hydroizolácie (strešnej krytiny, a tak stekloizol. D.).

Na vnútorné steny sa zvyčajne používa štandardný tehlu, položiť na okraj. To znamená, že hrúbka prepážok tehál je 120 mm, do tohto indikátora, je hrúbka vrstvy omietky pridať na oboch stranách miestnosti - asi 30 mm.

označenie oddielu

 • Ceruzkou alebo značku označené body pre rozdelenie disku budúceho umiestnenia. Podľa rizík projektu predstavuje rovný šírka dverného otvoru (vrátane hrúbky rámu dverí, ak je k dispozícii).
 • Prvá tehla je umiestnený na úrovni pod uhlom 90 ° k nosnej stene. Druhá tehla umiestnené obdobne na opačnej strane. Vďaka špeciálnej kábel overená vodorovné čiary, ktoré môžu byť v prípade potreby upraviť.

malta

 • Riešenie pre murovanie sa používa do troch typov: cement-piesčité, vápennocementové, cementu a ílu.
 • Piesok-cementová malta sa získa trvanlivý, ale je to veľmi ťažké pre tento druh práce. Pre oblasti, ktoré rozdeľujú priestor s vysokou vlhkosťou vzduchu, vhodný cementu ílové zmesi. Jemne mletého ílu riešenie poskytuje pružnosť, zlepšuje jej odolnosť proti vlhkosti.
 • Cement s prídavkom vápna sa používa pre vztýčenie stien v miestnostiach s konštantných podmienok teploty a normálnu úroveň vlhkosti. Prídavok vápenného hydrátu nielen uľahčuje prácu na úkor pružnosti, ale tiež znižuje spotreba cementu je 1,5-2 krát.

Nutné zakúpiť samostatne všetky komponenty riešenie nemusí byť nutne to isté veľmi nepríjemné, ak konštrukčný systém priečok je naplánované na posledný poschodí mrakodrapu.

V súčasnej dobe výrobcovia ponúkajú veľký výber suchých zmesí, ktoré sú jednoducho zriedi vodou podľa návodu.

Murované steny v jednej tehly

 • Prvé tehly položené "na sucho", to pomôže určiť počet členov z celkového počtu blokov. Tento proces je dôležité, ak je za predpokladu, dvere v stene. V takom prípade je pokládka sa vykonáva otvorením hlavných stien.
 • Slinku pre krakovanie jednotka s kladivom alebo malú sekerou. Pre presný strih možné aktivovať pomocou disk brúskou kameňa. Samozrejme, že cut dopadne hladká, ale jeho "estetika" skrytá za vrstvou omietky, bude prach a hluk z mlynčekov stačiť.
 • Zmiešaný roztok sa aplikuje a šíriť podbetonok prvého radu tehál. Vodováha je kontrolovaná horizontality výpočty bloky. Ak je to potrebné, môže sa táto zmes pridaná, alebo naopak, aby sa odstránil nadbytok. Typicky, hrúbka stehy je 8-12 mm.

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px dôležité;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikálne .yap-titul-block__text {
font-size: 17px dôležité;!
}

 • Po každej sérii pokusov 4-5 vystuženie muriva. K tomuto účelu zaberajú s priemerom drôtu 4-6 mm. Je nutné vykonať kontrolu hladiny v horizontálnej i vertikálnej rovine. Pri budovaní kódy toleranciou 1 cm na výšku meter budov, ale je lepšie, aby sa pokúsila udržať kolmosť muriva.
 • Prepážka tehál dodaných k okraju vo svojej surovej podobe je veľmi nestabilná. Preto, ak je výška steny je 1-1,5metrů musí počkať najmenej deň. Počas tejto doby sa roztok krížika a vybrať konštrukčnej pevnosti. Potom môžete pokračovať, aby slinku bloky.
 • V určitej výške rovnajúcej sa výške rámu dverí je inštalovaný jumper alebo ustálenie debnenia. Vo stropu môže zostať medzera 10 mm, ktorý je upchatý handry. To je dôležité najmä pri konštrukcii stien drevených domov. V prípade, že medzera medzi stropom a posledný rad tehál je pomerne veľká, v takýchto prípadoch, je naplnená roztokom v zmesi s bojovej tehly.
 • Príkladný tok tehál do oddielu je 1150 ks / 10 m2.

murivo mosty

Časť múru nad usadzovacie s drevenými trámami alebo betónových prvkov dverí. Ak tomu tak nie je poskytovaná omietanie murovaných konštrukcií, prístroj používaný pre skokana vybraný tehly nie je nižšia ako M75. Hlavnou požiadavkou na túto časť otvoru je dôkladná injektážna slinku.

K dispozícii sú 3 typy mostov:

 • obyčajný. Výška konštrukcie je zvyčajne 6-9 riadkov. Murivo je vykonávaná v súlade s pravidlami obliekania. Usporiadanie prepojok vykonáva pomocou debnenia. Na spodnú vrstvu sa betónová zmes naleje, v ktorom sú zahĺbené kovania periodickej profilu. Až potom je z tehlového muriva;
 • naklonený. Tento typ mostíka sa získa usporiadanie ílové bloky tvoriaci «V» šev. Hrúbka spodnej časti klinu je asi 5 mm, a horná nie je väčšia ako 25 mm. Murivo použité debnenie. Práce sú vykonávané na oboch stranách, s tendenciou k stredu;

 • arch. Debnenia sa vykonáva vo forme požadované v rámci projektu. Murivo sa vykonáva pomocou štandardného kus slinku. Podmienky a postupnosť pracovných procesov sú rovnaké ako v zariadení naklonený prepojky.

Priečky z tehál videu

Ako omietnuté tehlové prepážkou

 • Predtým, než je pracovný povrch očistí od prachu a vysuší murovacie malty. Zábradlie namontované na stene stojane, ktoré vymedzuje hrúbku omietkou. Vzdialenosť medzi nimi by mala zodpovedať dĺžke pravidlá.
 • Bezprostredne pred omietanie tehlu zvlhčenie. Okolo stien, môžete položiť polyetylénové fólie, pretože veľká časť riešenia padá na zem.
 • Suchý prášok sa zriedi vodou (odporúčané proporcie podľa údajov výrobcu). Táto zmes sa aplikuje "striekanie", tj. Prijatá na špachtľou a malého množstva sadry silou vyskočil na zvislú plochu. Takýto spôsob vyžaduje určitú zručnosť.
 • Pôvodný vyhladené výprask špachtle. Pre rovnomernejšie rozdelenie zmesi na povrch omietky bežne používané, ktorej dĺžka zodpovedá šírke medzi koľajnicami.
 • Preveďte konečnej povrchovej úpravy vrstvy. Po jeho depozície povrch je pripravený pre maľovanie alebo tapetovanie. Môžete použiť dekoratívne zmes, ktorá napodobňuje textílií alebo usní.

Tehlové múry v interiéri

 • Murovaná priečka poskytuje priestor pre fantáziu. Po omietnutí možné tapetových alebo maľovať disperznej farby, a iné kompozitné látky.

 • Ak je to žiaduce, rám je konštruovaný na povrchu pre dokončenie sadrokartónových dosiek. Ale mnohí opustili múry v naturáliách, kde je niekto vedený ekonomické zložky, a niekto s ktorým sa celkom romantické.
 • Obzvlášť pekný vzhľad prepážka z oxidu kremičitého tehál husté bielej farebnej náterovej hmoty. Bežných stavebných materiálov, ktoré sú transformované do štýlové a moderné dizajnové nápady.

Stena z tehál prináša nasledujúce výhody:

 • Materiál eliminuje časovo náročný proces, a finančné náklady. Dosiahnuť bohémsky druh stien ľahko - je dosť liečiť jej špeciálny impregnácia. Rýchlo, ľahko a lacno;
 • prírodné textúry a textúru tehál dáva výraznosti miestnosť. Po naplnení povrch je možné farbiť v požadovanom odtieni alebo laku. Reliéf stena vyzdvihne do každého interiéru;
 • na pozadí drsnej tehlovej stene zvlášť výhodne pridelená nábytok svetlé farby. Pozrite sa veľkolepé obrazy a čiernobiele fotografie. Elegantné izby a dá prostý dekoračné predmety (vázy, sviečky a tak ďalej.), Ktoré vo výklenkoch alebo policiach.

Napodiv, ale murivo slinku zaplní priestor pohodlie. Tajomstvo spočíva v vhodne zvolených farieb, doplnkov a osvetlenia.

Avšak aj napriek súčasnej jednoduchosti a originalite takéhoto povrchu má niekoľko nevýhod:

 • ponechajte všetky stien a priečok z tehál v naturáliách by nemala byť. Namiesto očakávaného veľkolepé interiéru môže dostať suterén;
 • vo švíkoch zhromažďujú prach a iné nečistoty, a preto by nemali byť ponechané na omietnuté povrchu pracovnej zóny v kuchyni;
 • Prítomnosť tehlové múry vyžadujú dobre organizovanej osvetlenie.

Aby sme to zhrnuli, je potrebné poznamenať, že steny tehlového muriva je najlepším riešením. Odolné proti vlhkosti, odolný a materiál ohňovzdorné schopné odolať ťažké bremená. Rozmanitosť tvarov, veľkostí a farieb umožňuje realizovať takmer akúkoľvek predstavu o rozložení priestoru a interiérového dizajnu.


Like this post? Please share to your friends: