Vykurovanie súkromných domov s ich vlastných rúk od A do Z

Preč už sú dni, kedy jediný spôsob, ako na vykurovanie súkromný dom bol sporák. Je to z dôvodu nedostatku plnej vykurovanie a prípravu teplej vody, mnohí nechcú žiť mimo mesto, sa sťahujú do komfortných bytov. Ale výhody civilizácie dosiahla a chaty. Moderné technológie a materiály umožňujú vybaviť vykurovanie súkromných domoch vlastnými rukami, aby naďalej znášať útrapy. Teraz budú pohodlie vidieckeho domu o nič horšie ako mesto. Existuje niekoľko spôsobov, ako vykurovací systém v súkromnom dome, ktoré majú rôzne konštrukčné prvky a energie. Na nich sa budeme zaoberať v tomto článku.

 1. Čo by mohlo byť súkromný dom vykurovací systém
  • Ohrev vody súkromné ​​domy
  • Parné na ohrievanie súkromné ​​domy
  • Vykurovacie súkromné ​​domy
  • Elektrické vykurovacie súkromné ​​domy
 2. Vodičské vlastné domáce vykurovací systém s chladiacou kvapalinou
  • Systém vykurovania potrubie vody
  • Systém vykurovania potrubie vody
  • Potrubie vykurovacej vody systému
 3. Inštalácia vlastné vykurovacieho systému

Čo by mohlo byť súkromný dom vykurovací systém

Prvý vykurovací systém sa líšia v type chladiva, a ktorý priamo ohrieva teplote, pričom sa teplo. Rozlíšiť vodné systémy, para, vzduch, elektrické a oheň. Nedávna realizovaný v krbov, kachlí a ruskej ropy. V oblastiach, kde je ohrev realizovať takým spôsobom, sa teplo nerovnomerne podlahy v blízkosti studeného vzduchu v blízkosti zdroja tepla (pece), teplého a studeného vzduchu na vzdialenosti. V zásade platí, malý domček môže byť celkom teplo a kvalitné kachle, ale nebudeme zameriavať na týchto systémoch, a hovoriť o tých, ktorí sú schopní poskytnúť rovnomernejšie ohrev veľkého domu.

Ohrev vody súkromné ​​domy

ohrev vody je systém s uzavretou slučkou, ktorý cirkuluje horúca voda. Vzhľadom k tomu, kotol vykurovací prvok vyčnieva z nej doma rozbiehajú rúrkové radiátory v každej izbe, prostredníctvom ktorého horúcej vody a vydáva teplo. S teplou vodou sa opäť vracia do kotla, kde sa ohrieva, a celý cyklus sa opakuje.

Vykurovací plynový kotol

Tak, aby zodpovedal systému kotlovej vody z akéhokoľvek dostupného paliva. najbežnejšie sú plynové kotly, ako sú ekonomické. ohrievačom v súkromnom dome s pomocou zemného plynu je možný len v prípade, že dom je privedený zemný plynovodu. Ďalšou nevýhodou je, že plynové kotly vyžadujú pravidelnú údržbu a kontrolu špeciálnych služieb. Avšak, plynové kúrenie je veľký záujem.

kotol na tuhé palivá

Ak negazifitsirovannyh oblasti, môžete použiť kotol na tuhé palivá (Uhlie, drevo, palety). V tomto prípade bude systém úplne autonómne a nezávislé na dodávke primárnej energie. Ale pre ukladanie tuhých palív budú musieť byť vybavené pohodlným a suché skladovanie.

olejové kotly, napríklad nafta, môžu byť taktiež použité k ohrevu vody. Táto metóda má niekoľko nevýhod: veľmi drahú naftu, vykurovací dopadá neekonomickým potrebu uložené v krajine nádrži, že napriek všetkým opatreniam, nebezpečenstvo požiaru pre palivo.

elektrokotol, pripojená k centrálnemu zdroju napájania, bude tiež fungovať dobre. Ale ak ste sa už rozhodli používať elektrinu ako zdroj energie, bude účelné inštalovať elektrické radiátory priamo premeniť elektrickú energiu na tepelnú energiu bez sprostredkovania vody.

Všetko pre plne autonómne vykurovanie je možné využiť alternatívne zdroje energie, solárnej a veternej striedačov, mini-vodné elektrárne a ďalšie.

Výkon kotla sa volí v závislosti od oblasti domu. Vzorové vlastnosti možno nájsť v tabuľke.

Tabuľka kapacity kotol

Vykurovacia voda môže byť systém obehu ako vody a nemrznúca. Tiež môže byť systém dodatočné prvky pre jej úpravu. Expanzná nádoba slúži na zber prebytok kvapaliny, termostaty potrebné pre riadenie teploty pred každým radiátorom cirkulačné vodné čerpadlo pre nútené pohyb nie je vždy, rovnako ako automatický odvzdušňovací ventil, uzatváracie a bezpečnostné ventily.

Ohrev vody súkromné ​​domy

Ak vás zaujíma, koľko vykurovanie rodinných domov, potom si môžete spočítať sami. Najprv je potrebné určiť typ zdroja energie. Domnievame sa, že prípad s plynovým kotlom. Takže musíme kúpiť kotol, potrubia, radiátory pre každú miestnosť, expanznej nádoby, ventily, armatúry, všetky požadované sprievodné materiály. Ale pred zakúpením to všetko by malo schéma vykurovanie rodinných domov, ktoré budú presne na určenom mieste kotla a radiátory, dĺžka potrubia, a ďalšie. Práca na projekte "bude lietať veľa peňazí", povolenie, certifikácie, plus a inštalácie. Výsledkom je, že strávi v súkromnom vykurovanie domácností bude stáť asi 9,000 - 11,000 USD

Náklady na vybavenie pre vykurovací systém bude do značnej miery závisieť na materiáloch. Napríklad, tam sú radiátory liatina, oceľ, hliník, nerez. Najlacnejšie liatina, ale sú tiež najťažšie a krátkodobý. Nerez najdrahšie, málokto si môže dovoliť inštalovať je po celom dome. Potrubie pre položenie vykurovacieho potrubia, príliš, sú vyrobené z rôznych materiálov: oceľ (Z nerezovej ocele, pozinkovanej ocele), meď, polymér (Kov a plast, polypropylén, polyetylén). Považované za najspoľahlivejšie medené rúrky, pretože vydržať vysoké teplotné výkyvy, a spojenie je spájkované strieborný spájky. Plastové rúry, ale ľahko sa inštaluje a nebojí korózie, ale majú významnú nevýhodu - majú strach zo zmeny teploty a v prípade, že ohyb strácajú svoju silu. Oceľové trubky boli v poslednej dobe používajú len zriedka, aj keď z nerezovej ocele a pozinkované sa nebojí korózie, odolné a pevne pripojený.

Náklady na materiál a pracovné sily pre inštaláciu kúrenie v súkromnom dome účinku a typu ohrev vody, ktorý môže byť jedno-trubice, dvojitá rúrka a zberač. To je to, čo popisujeme nižšie.

ohrev vody systém má niekoľko nevýhod: komplikované a časovo náročné inštalácie, pravidelnú údržbu a kontrolu kotla, ale je to veľmi populárne medzi obyvateľmi krajín v porovnaní s inými systémami.

Parné na ohrievanie súkromné ​​domy

Parný vykurovací systém je realizovaný podľa princípu: kotol ohrieva vodu pod tlakom do varu stave, čo vedie k páru cez linka jede radiátory, kde to dáva svoje teplo, kondenzuje späť do vody a vrátil späť do kotla. Vzduch je vytlačený zo systému s horúcou parou. V súlade so zásadou kondenzátu späť do kotla sú dva typy systémov: otvorené (otvorené) a uzavreté (uzavreté). V otvorených systémoch je tank, ktorý zbiera kondenzát a potom vstupuje do kotla. V uzavretom systéme kondenzátu automaticky vráti do kotla široké rúrky.

Dôležité! Parné ohrev nie je použitý v súkromných domoch. "Steam" mylne nazývaný "vodné" kúrenie. V skutočnosti, kotol na vykurovanie parou je obrovský stroj, veľkosť miestnosti, je veľmi ťažké pracovať, rovnako ako nebezpečné. Takýto ohrev sa používa iba v podnikoch, kde sú výrobné potreby požadované pary. Aj v tomto prípade, teplo vyžarujúce prvky sú starostlivo izolované z človeka, pretože pri teplote pary 115 ° C

Vykurovacie súkromné ​​domy

Air vykurovací systém môže byť vybavený v dome iba vo fáze výstavby v konečnom bytovom dome je nemožné.

Princíp funkcie systému je nasledovné: zdroj tepla ohrieva vzduch, ktorý potom stúpa cez vzduchové kanály v miestnosti a pod stropom tak, aby sa posunul studeného vzduchu, zachyteného v blízkosti okna alebo dverí. Studený vzduch je nútený do potrubia vedúce k zdroju tepla. To sa deje obehu, čo môže byť gravitačné alebo nútene.

samoťažný dochádza v dôsledku rozdielu teplôt, kedy je množstvo teplého vzduchu je dostatočne veľký, vytláča smerom studeného vzduchu potrubie. Nevýhoda tohto spôsobu spočíva v tom, že otvorené okná či dvere cirkulácie narušená.

Pre nútenou cirkuláciou sa používa na zlepšenie tlaku ventilátora vzduchu.

Obrázok ukazuje vykurovanie súkromný dom s pomocou vzduchu.

Vykurovacie súkromné ​​domy

Zdrojom tepla môže spaľovať zemný plyn, petrolej alebo nafta. Tak zemného plynu môže byť buď on-line, a balónik. Spaliny opúšťajú komín.

Pre osvieženie vzduchu v systéme sa konvertuje na prívod čerstvého vzduchu, ktorý môže byť vykonané mimo priestorov.

Tieto kanály môžu byť vyrobené z kovu, plastu alebo textilu, a tiež majú kruhový alebo obdĺžnikový tvar. Podľa štruktúry kanálov sú pevné a pružné. Susediace s vonkajšími stenami alebo nevykurovaných miestností potrubia musí byť vždy izolované. Ak chcete správne vypočítať, ako musí byť umiestnený vykurovací systém vzduch doma, čo by malo byť veľkosť potrubia, aká je topológie siete, obráťte sa na odborníka. Konštrukcia takéhoto systému pre dvojpodlažného domu môže stať 11.000 USD

Elektrické vykurovacie súkromné ​​domy

Výhrevné domy s elektrinou môže byť dosiahnuté niekoľkými spôsobmi: pomocou ohrievače panelové, systémy "teplé podlahy", dlhovlnné infračervené ohrievače (Strop).

elektrický kotol

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px dôležité;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikálne .yap-titul-block__text {
font-size: 17px dôležité;!
}

Výhrevné domy s elektrinou nemožno nazvať hospodárne. Niekedy dokonca vybavené vykurovacím systémom teplovodným a pripojiť ju do behov kotlov na elektrinu. Táto metóda má veľkú nevýhodu: veľké náklady na energie a tepelné straty. Preto je elektrokotol radí inštalovaný ako náhradný, okrem plynu (za predpokladu, že plynové potrubie).

Ale ak neexistuje žiadny iný dostupný zdroj energie, musíme použiť to, čo máme. Potom, úspornejšie a účelné využitie nie je kotol a okamžite Ohrievače.

Vykurovanie súkromných domov s pomocou tepelnej izolácie panelových

Ak chcete vypočítať počet potrebných zariadení, mali by ste vedieť, množstvo miesta a stupeň tepelnej izolácie. Napríklad pre 100 m2 vykurovanie domov, s výškou stropu 3 m, sa získa objem 300 m3, ak je v miestnosti slaboizolirovannoe, jeho požiadavka na teplo je 40 W / m3. Celkom sa násobí množstvo priestoru na potrebe získať 12.000 wattov. Takáto požiadavka môže byť splnená nastavenie 4 konvektora 2,5 kW každého konvektora 1 a - 2 kW. Náklady na vybavenie je asi 1300 - 1500 USD To je podstatne menej, než je zlepšenie ohrevu vody s plynovým kotlom, ale je to oveľa menej nákladovo efektívny zdroj energie pri platbe.

systém

Nevýhodou použitia vykurovacích panelov je nerovnomerné vykurovanie miestnosti: podlaha u studeného a teplého vzduchu sa hromadí pri strope. Aby bolo možné rovnomerne teplo v miestnosti, môžete voliteľne nastaviť systém "teplé podlahy".

Vodičské vlastné domáce vykurovací systém s chladiacou kvapalinou

ohrev vody systém môže byť jednookruhový alebo dvojokruhový. Single-používajú iba pre vykurovanie, duálny kúrenie a teplej úžitkovej vody pre domácnosť. V praxi v súkromných domoch často nastavené dva single-okruh systém: jedno - najmä pre ohrev vody, druhý - pre vykurovanie. Je to pohodlnejšie tým, že druhý kotol nepracuje v non-vykurovaciu sezónu.

Podľa princípu pohybu vody v systéme rozlišovať medzi jednopotrubné, dvojtrubkových a rozdeľovači systém.

Systém vykurovania potrubie vody

vykurovací systém raz rúrkou

Potrubný systém voda postupne prechádza z jedného žiariča do druhého. Pri každom ďalšom teplote chladiacej kvapaliny chladiča je nižšia a nižšia. V druhom prípade, že nemusí byť dostatočná na vykurovanie miestnosti. Tento systém je takmer nemožné upraviť tak, aby blokovala prístup k jedinej radiátor, zablokovať prístup vody ku všetkým ostatným. Tiež, ak je chladič je mimo prevádzky, máte úplne vypnúť systém, hrať mimo vodu, a až potom ju zmeniť na novú alebo opraviť.

Systém vykurovania potrubie vody

Vykurovací systém dvojrúrkový

Potrubný systém je schopný vyššej kvality vykurovanie domov, pretože každá systém vhodný dve rúrky: jedna - s teplou vodou, a to prostredníctvom druhého - listy ostyvshaya vody. V horúcej vode je rúrka pripojená ku všetkým radiátorov súčasne. Ak ventily nastavené predná časť každého radiátora, môžete zakázať niektorú z systému radiátorov. V poslednej chladiča, ktorá sa zmestí do potrubia s teplou vodou, teplota bude nižšia ako v prvom, ale strata bude zanedbateľný v porovnaní so systémom raz rúrkou.

Potrubie vykurovacej vody systému

Vykurovací systém kolektor

Pripojovacie systém predpokladá, že idú z potrubia kolektora na každom radiátore zvlášť: jedna - s horúcou vodou, v súlade s ďalšou vodou ochladí sa vracia. Tento systém umožňuje nastavenie teploty v akejkoľvek miestnosti a tiež ľahko opraviť alebo vymeniť akúkoľvek časť systému bez vypnutia kúrenia. Rozdeľovač System - najvyspelejší. Jedinou nevýhodou: inštalácia dodatočného skrine kolektora a veľký prúd potrubia.

Inštalácia vlastné vykurovacieho systému

V prvom rade by ste sa mali rozhodnúť, aký druh vykurovacieho systému sa najlepšie vykonáva v konkrétnom dome. Optimálne riešenie by spočívalo v inštalácii systému je nosič energie, pre ktorý je prístupnejší a nákladovo efektívne, hospodárne vykurovanie súkromný domov pre mnoho ľudí je veľmi dôležité. Napríklad v prípade, že dom dodávaný s plynom, je možné inštalovať ohrev vody systém s dvoma kotlami: A - plyn (hlavný), druhá - elektrické (náhradný), alebo na tuhé palivo, takže v prípade vyššej moci byť kompletne non-volatile.

V ďalšom kroku by malo byť kontaktovať projektové kancelárie, ktoré urobí príslušné výpočty, projektovú dokumentáciu a výkresy vlastné vykurovanie domácností. Až potom môže získať potrebné vybavenie a materiály.

Kotolňa v súkromnom dome

Prvá vec, ktorú nainštalovaný vykurovací kotol. V prípade akýchkoľvek kotlov, kde spaliny sú, s výnimkou elektrických, musí vybaviť kotol. Ide o samostatnú izbu, alebo miestnosť v suteréne, ktorý robil dobré vetranie. Kotol je inštalovaný v určitej vzdialenosti od stien, čo umožňuje jednoduché pripojenie k internetu. Podlaha a steny okolo kotla je obložená žiaruvzdorným materiálom. Z kotla do ulice výstupného komína.

Rozdeľovač skriňa - Inštalácia

Ďalej inštalácia vykurovania v súkromnom dome je inštalovať obehové čerpadlo (v prípade potreby), rozvodného potrubia (ak je vo výbave systém), meracie a kontrolné prístroje v blízkosti kotla.

Kladenie potrubí pre vykurovanie v súkromnom dome

Až potom viesť potrubie z kotla do inštalačných miest radiátory linky. Držať rúrku skrz steny, bude musieť vykonať otvory v nich, že po úseku potrubia, je nutné pokryť cementovej malty. Zlúčenina potrubie zhotovená z materiálu na báze ich výroby.

pripojenie radiátorov

Aspoň namontovaný radiátory. Tie sú umiestnené na konzolách je povinné v rámci okenného otvoru. Ak je veľkosť chladiča nestačí na uzatvorenie otvoru, inštalovať dva radiátor alebo stavať úsek, pokiaľ je to možné. Vzdialenosť od podlahy by mali byť 10 - 12 cm, od steny 2 - 5 cm a od parapete k vykurovaciemu telesu. - 10 cm, na vstupe a výstupe z vykurovacieho telesa nastavená stôp a príslušenstvo a teplotné čidlá, aby bolo možné regulovať teplotu a blokovať pohyb vody.

Po všetkých konštrukčných prvkov z lisovacej systém. Prvé spustenie kotla je možné iba v prítomnosti organizácie plynu.

Na záver treba poznamenať, že vykurovací systém je lepšie zvoliť na základe dvoch faktorov: dostupnosť a zdroje energie s nízkymi nákladmi a autonómie systému v prípade zásahu vyššej moci. Inštalácia vykurovacieho systému v súkromnom dome - je to tak dôležité a zložité, že to nie je odporúčané vykonávať na vlastnú päsť. Aspoň najdôležitejšie - výpočtov programy a projekty musia spĺňať profesionálov. A s cieľom ušetriť, môžete sa pokúsiť vykonať inštaláciu prvkov systému na vlastnú päsť, ale pod prísnym vedením majstra.


Like this post? Please share to your friends: