Ako vyrobiť guľaté kapilárnej záhon blízkosti jej domu

V poslednej dobe sa v záhradníctve načrtol niektoré trendy od tradičných lôžkami a vodných systémov, a na prvom mieste je kapilárnej zavlažovací systém. O tom, aké sú výhody a ako usporiadať kapilár ich oblasti a hovoriť.

obsah

 1. Čo je guľatý kapilárneho riečiska, a ako to funguje
 2. Výhody a nevýhody kruhových kapilárneho riečiska
 3. Inštalácia okrúhlych kapilárnych lôžok
 4. Užitočné tipy na regeneráciu okrúhlych kapilárnych lôžok

Čo je guľatý kapilárneho riečiska, a ako to funguje

Kapillrnaya posteľ v záhrade predstavuje veľmi zaujímavý objekt s vodovodného systému. V skutočnosti, len preto, aby si predstaviť mechanizmus jeho práce - treba vynechať pásu papiera z jedného konca do nádoby s vodou. Po relatívne krátkej dobe stúpa voda až papier do sucha časť je vlhký. Celkovo je dobrým príkladom zásady účinné zavlažovanie pôdy v týchto lôžok. Keď voda v zálive čalúneným hrebeňov v dolnej časti rúry z PVC, vlhkosť skrz vypúšťací otvor do pôdy. Pretože horná vrstva v tomto bode bude suchá, nastane situácia v rozdiele vlhkosti v pôdnych vrstvách. V dôsledku toho sa voda zo spodných vrstiev pôdy a štrku začne stúpať, účinne zalievanie zasadil rastliny.

Lôžka v chate môžu byť vyrobené z rôznych typov:

 • záhony malých rozmerov (až do pristátia v kontajneroch alebo vedrách)
 • Lôžka výkopu typ,
 • pozemné (základný typ použitý).

Výhody a nevýhody kruhových kapilárneho riečiska

Riadne vykonaná kapilárneho riečiska, vlastnými rukami uviedli na konštruktívne dokonalosti, má celý rad výhod v porovnaní s konvenčnými zasevnymi:

 • Prvý zo všetkých týchto stavieb sú veľmi racionálne využívanie vody. Korene rastliny zasadené vlhkosti získané zavlažovacie trubicu zo zásobníka. Výsledkom je, že voda je stále dostatočné pre dobrý rast rastlín vysadených a nie je tam žiadny sklon k nadmernej vlhkosti, čo často vedie k podgnivanyu korene.

 • Pri zalievaní nie je zhutnenia a jeho povrch slanosť ťažkej vody, ako sa zvyčajne stáva, keď voda v konvenčným spôsobom. Pôda na záhrade kapiláry zostane dobre uvoľnený.
 • Okrem toho, pre takéto druhy sádzacie charakteristická vlastnosť samoorosheniya. Voda v rúrke dostatočne dlho cirkuluje v systéme, vlhkosť padá cez otvory do zeme a zdvihol hore, potom zase padá do spodnej vrstvy. Podľa odborníkov, ak je správne naplnená vodou zavlažovacie systémy, záhradné posteľ bude účinne fungovať v priebehu týždňa (ktorá bude veľmi užitočná pre letné obyvateľov, majú možnosť navštíviť svoje stránky len cez víkendy).
 • Vzhľadom k tomu, že postele sú zvýšené, rýchlo sa zahreje na jar, sú ľahšie ukryť v zime zachovať a chrániť pred mrazom.
 • Tento dizajn je veľmi výhodné pre údržbu, a to najmä u starších ľudí.
 • Estetický vzhľad. Kapilárnej lôžko je veľmi zaujímavý vďaka svojmu neobvyklému vzhľadu, je ľahké vylepšiť a urobiť krásny základ.
 • Kapilárny systém bude fungovať efektívne, a to aj v modeloch, kde sa výsadba vykonáva priamo do vedra.
 • Tieto lôžka sú realizované vo forme uzatvorenej základne, takže sa nemusíte báť úniku. Možno, že je umiestnenie v tesnej blízkosti domova, a mini-hrebene v plastových nádobách sú inštalované na balkóne bez akýchkoľvek problémov.
 • Pre stavbu základne postele zmestili všetky stavebný materiál: bridlice, betónu, plastu, vlnitej lepenky.
 • Konštrukcia lôžka môže výrazne znížiť spotrebu vody pre zavlažovanie.
 • Na takomto lôžku môže produkovať tesnosť, to vám umožní ušetriť miesto a vytvoriť bohato úrodnú záhradu alebo do záhrady, a to aj na malé výmery pôdy.

Samozrejme, nie je tam žiadna taká štruktúra, ktorá by bola bez nevýhod. Tým, zápory výstavby kapilárneho systému sú nasledovné:

 • Inštalácia a vytvorenie efektívnejšieho systému nákladov na financovanie a bude vyžadovať viac času na zlepšenie,
 • v podmienkach silnými mrazmi lôžok zmraziť rýchlejšie ako zvyčajne.

Na tomto konci ich nedostatky. V porovnaní s viac ako presvedčivý zoznam výhod je premýšľať o tom, ako vytvoriť lôžka tohto typu na svoje letné chaty.

Inštalácia okrúhlych kapilárnych lôžok

Odborníci z týchto krokov boli uvedené na javisku vytváranie lôžka:

 • Je potrebné najprv vytvoriť nádrž, ktorá bude obsahovať vodný systém, sypané štrkové lôžko. Ak to chcete v krajine (ak máte v pláne na inštaláciu typu bed kanavnogo) vytiahol plytký otvor guľatý tvar,
 • Dno jamy pomocou skrytého polyetylén konštrukcie na zabezpečenie potrebnej izolácie zvyšku pôdy,
 • zasypávaní štrku alebo podobného materiálu nato (napríklad keramzit štrk vhodné frakcie) pri hrúbke vrstvy 15 cm,
 • Ďalej montáž potrubia z PVC, ktorý bude hrať rolu zavlažovacieho systému. rad otvorov (priemer 20 mm) by mala byť na svojom povrchu, cez ktorý sa bude vlhkosť privádzaného do pôdy. Je dôležité umiestniť otvor pre potrubie sa stanovuje tak, že sa nezanáša so zemou alebo korene rastlín. Rúrka je nainštalovaná na niekoľkých vankúši.
 • Vodorovná časť zavlažovacieho rúrky cez osadenie (zakrivené trubky spojovacie časti) je uložený s vertikálnou rúrkou, prostredníctvom ktorého sa vykonáva plniacej vody.
 • Potom, čo táto vodorovná konštrukcia je naplnená štrkom, skryť vodovodné potrubie (celková hrúbka je 30 cm).

 • Za plotom je namontovaný do kapilárneho riečiska, aby sa zabránilo stavbu prepadu vody. Možno, že použitie jednoduchého odtoku pri montáži postele zámerne ponecháva technickú medzeru 2-3 cm, ktoré treba starostlivo uložiť štrku. Takéto rozhodnutie bude brániť vylúhovanie pôdy a deformácii dokončenej stavby,
 • Pour štrk ďalej potiahnutá vrstvou geotextílie pre oddelenie pôdy.
 • V nadväznosti na to sa zasypanie úrodnej časti pôdy do hĺbky 30 cm, a prvé testovacie plniacej vody.
 • Pre vytvorenie kapiláru okrem účinnejšie a hnojív pôdy systému by mala byť vykopané do zeme tak zvanej "chervyatnik" predstavuje plastovú nádobu (box, alebo širokú rúrku), ktoré tvoria na priemer otvoru asi 5 až 10 cm. Kladenie organického odpadu v nádobe (kuchynské zvyšky alebo hnojivá) a pridá sa červami. Po tejto konštrukcii pokrytú vekom, ktorý umožňuje ľahký prístup k nemu. Princíp fungovania pasívneho systému hnojív je jednoduchý: červy bude vyrábať nakladanie s odpadmi, pričom vyvíja živiny v pôde, ktorá cez otvory v kontajneri spolu s vlhkosťou dostane do pôdy. Týmto jednoduchým spôsobom biologickú aktivitu a účinnosť hnojivá sa výrazne zvýši.
 • Po zaspaní a mali by uvoľniť pôdu krajinu alebo vode-milovať rastliny zeleniny, po ktorej odborníci odporúčajú primeru poťahové vrstvy rezu slamy, ktorý je určený pre ochranu hornej vrstvy pôdy pred vysychaním.

Ako možno vidieť zo štruktúry je ťažké na úrovni, než jednoduché postele, ale nemali by sme zabúdať na oveľa vyššiu úroveň efektivity fungovania. Zvlášť podobné kapilárnej riečišťa by bolo užitočné v tých podmienkach, kde je klíma je dostatočne horúca, a pravidelné zalievanie problémy vznikajú. Vzhľadom k tomu, že v posledných rokoch stáva suchšie a období sucha sa zvyšuje v priebehu času - také rozhodnutie by bolo prínosom pre tých záhradníkov, ktorí chcú ušetriť svoje náklady na čas, energiu a údržbu na majetku. Ak sú splnené všetky požiadavky, potom získame technologicky správnu posteľ.

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px dôležité;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikálne .yap-titul-block__text {
font-size: 17px dôležité;!
}

Existuje iný spôsob, kompaktnejšie usporiadanie lôžok:

 • Spodná plastová nádoba naplní úlohu zásobníka v hornej úrodnej vrstvou náplne je vyrobená.
 • V hornej lopaty v jej dolnej vyrezať otvor pre uvedený kontajner pre odsávanie vody. K tomu, že je veľmi vhodné bežné plastové poháre sa na malý objem.
 • Pozdĺž dolnej časti v prvej vedre rez ďalší otvor pre montáž technologického plastového potrubia pre plnenie nižšiu lopaty (nádrž) vody.
 • Po zasypaní hornej zmesi vedro pôdy, mal by byť uzatvorený nepriehľadný polyetylénové fólie, po vykonaní rezu v nej v tvare kríža na zaistenie hladkého rastu zasadené kultúry
 • To by nemal byť používaný jednoduchý pozemné a pôdne zmes rašeliny a kokosové palmy vlákien.

Okrem toho, pred vytvorením plnohodnotné pozemné kapilárnych lôžok systému sa odporúča vyskúšať túto technológiu tým, že vytvorí také mikroskopické systémy na zabezpečenie ich efektívnosti.

Užitočné tipy na regeneráciu okrúhlych kapilárnych lôžok

Ku konečnému výsledku v regenerácii kapilárneho systéme bolo ešte lepšie, je potrebné dodržiavať niekoľko tipov:

 • Zabezpečiť na prítomnosť prídavného odvodňovacieho systému, aby sa znížil potenciál pôdy zamrznutiu v zime.
 • Pružina by mal produkovať rozliatie c akumulačného systému za použitia horúcej vody, načo sa odporúča uzavrieť alebo hustý polyetylén fólie rovnakej konštrukcie kapilárnej riečišťa. To umožní, aby sa zahrial pôdy pred výsadbou nových rastlín.
 • Pre vykonávanie kontroly hladiny vody je povolené používať jednoduché sondy
 • to je najlepšie použiť kombináciu pôdy kompostu, rašeliny a hliny ornice vyplniť.

 • Ako je použité štrková vrstva by mala mať hrúbku 30 cm. Treba mať na pamäti, že jeden kubický meter štrku je schopný pojať až tristo litrov vody, a je účinným prostriedkom ochrany pred pôdy.
 • Aby mohli byť tieto postele dokonale guľatý tvar (v skutočnosti vo forme nemá žiadny zvláštny význam a je zvolený voliteľný) by mala byť použitá na definovanie jednoduchý spôsob. Lanové viazané na kolíky, ktoré budú predstavovať požadovaný polomer. Na druhom konci lana zviazaný ostrý vešiak a ďalšie opatrenia sú podobné držiace kompas kruhu, ale to všetko bude prebiehať v širšom meradle.
 • Pôda by mala byť priemerná gravitácie, ktorý bude poskytovať najlepšie podmienky pre rovnomerné rozloženie vlhkosti v pôde.
 • Namiesto toho môžete použiť polyetylénovú mätový íl ako budovanie silnej vlhké odolné podlahy.

Pug je cesto z hliny veľmi hustú konzistenciu. S výhodou je íl zásobník niekoľko vrstiev s hrúbkou 60 mm, po ktorom potrebnú utláčaním a sušenie každú vrstvu. Je potrebné poznamenať, že táto metóda je vhodná pre mnoho stúpencov "starej školy", alebo tých, ktorí chcú vybaviť kapilárneho riečiska maximálneho pomeru z prírodných materiálov vo všetkých ostatných využití "mäta hliny" možno len ťažko nazvať vhodné, pretože tam sú moderné metódy hydroizolácie. Rovnaký hrubou vrstvou polyetylén je lacnejšie a nevyžaduje prípravu produktu manipulácia pri montáži a zabezpečuje väčšiu účinnosť.


Like this post? Please share to your friends: